İbrahim Saraçoğlu'ndan bayanlara özel kilo alma diyeti

maden suyu

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
748
1
Bir hafta boyunca, sabah kahvaltısı ile öğlen yemeği arasında yarım bardak su ile çiğnemeden üç-dört adet karanfil yutulur. Yedi gün tamamlandıktan sonra aşağıdaki kurallara uyarak küre başlanır.-

Tüketeceğiniz ne tür et (koyun, dana, balık veya tavuk) olursa olsun beraberinde orta boy büyüklüğünde ızgarası yapılmış veya pişmiş domates tüketilmesi gerekir.

-Öğünlerde sadece normal buğday ekmeği tüketilir (beyaz ekmek, kepeksiz).

-Her gün bir ay boyunca on-onbeş adet antep fıstığı tüketilir.Meyvelerden daha ziyade taze beyaz üzüm ve muz tercih edilmelidir.

-Her öğlen yemeğinde mutlaka bir adet haşlanmış patates tüketilmelidir

-Acı olmamak şartıyla salatanızda sivri veya dolmalık biber bir ay boyunca eksik olmamalıdır.

-Her akşam yemeğinden iki saat sonra, bir fincan melisa çayı içilmelidir.Hangi meyveyi tüketirseniz tüketin mutlaka yarım kase yoğurdun içerisine doğradıktan sonra tüketilmelidir.

-Hangi tatlı olursa olsun, mutlaka bol tarçın serperek tüketilmelidir
.
-Kendiniz evinizde kek veya süt ürünlerinden tatlı yapıyorsanız mutlaka biraz fazlaca tarçın ilave ediniz.

-ış yerinizde veya evinizde, sofraya yalnız oturmayınız.

-Her gün 20 dakika mutlaka yürüyüş yapınız. Zamanı önemli değil. Ancak, her gün bir ay boyunca, aynı saatlerde yürüyüş yapmaya özen gösterin.

UYMANIZ GEREKEN YASAKLAR ;

-Günde iki bardaktan fazla çay içilmemelidir. Kahve ancak 1 tane.

-Turşu, karabiber, acı biber ve sütten uzak durunuz .

-En az iki ay boyunca, bezelye, nohut, ıspanak, karnabahar ve brüksel lahanası tüketilmemelidir.

-Her türlü kaymak ve katı yağ kullanımından uzak durulmalıdır
.:nazar:

Son düzenleyen: Moderatör:
anlamadımCADIARZU
bu kilo almak için mi ,vermek için mi :uhm:

Almak için tatlım:lepi: Ben de başta garipsedim akannehirama adam bize sağlıklı nasıl kilo alacağımızı öğretiyo Yağlı yemek ya da kilo almak için her şeyi yemek doğru değildir zatenyerimseniben

Ama süt falan içme diyo Süt yararlı ama onda da yağ var çok içmemek lazım demek kiyerimseniben

ben denedim bunu kilo verdimakannehir bende bıraktım hemen
yinede siz bilirsiniz bi deneyin bana uymayan size uyar
birde ender saraçın var galiba onu ben bulamadım bulan varsa eklesin arkadaşlar o daha iyiydi sanki
belkide maranki nindir bi araştırırmısınız

ben denedim bunu kilo verdimakannehir bende bıraktım hemen
yinede siz bilirsiniz bi deneyin bana uymayan size uyar
birde ender saraçın var galiba onu ben bulamadım bulan varsa eklesin arkadaşlar o daha iyiydi sanki
belkide maranki nindir bi araştırırmısınız

Bilgilendirdiğin için sağolŞeniz Ben bi araştırıyım canımyerimseniben

süt gaz yaptığı için kilo almada pek tavsiye edilmiyor. çok tüketildiğinde vücuttaki demir miktarını azaltıyor ve ayrıca yağlı olduğu için tok hissi yaratıyor. fazla tüketmenizi önermiyorum tabi kilo aldıtan sonra kesinlikle tüketin çünkü malum kemik ermesi..

süt gaz yaptığı için kilo almada pek tavsiye edilmiyor. çok tüketildiğinde vücuttaki demir miktarını azaltıyor ve ayrıca yağlı olduğu için tok hissi yaratıyor. fazla tüketmenizi önermiyorum tabi kilo aldıtan sonra kesinlikle tüketin çünkü malum kemik ermesi..

fazlası zarar ama diyetisyen bile günde 2 defa 1 bardak şekerli süt yada ballı süt öneriyor canım

bahsettiğim 2 bardak değil canım kilo almak için günde 1 kilo ve daha fazla içenlerden bahsediyorum.

uzun bi aradan sonra tekrar selam kızlar :)
saraçoğlu'nun kilo alma kürünü 1 aydır uyguluyorum ve 3 kilo aldım. belki de çay, kahve ve acı biber tüketimini çok aza indirmek işe yaramış olabilir. çünkü ben günde 5-6 bardak çay tüketen ve acıyı çok seven bi şahıstım (ki hala öyleyim ama dayanıciiim!)
sütün kilo aldırmama sebebi kansızlığa neden olmasıdır muhtemelen. daha doğrusu vücudun diğer gıdalardan aldığı demirin kana karışmasını engelliyormuş. sütü ve ıspanak-karnabahar gibi sebzeleri de pek sevmediğim için bu kür işime geldi açıkçası :)

Bu kürü ben de duymuştum geçen sene Saraçoğlun dan..
Doktora sorduğumda "mide karanfili eritmez deneme boşver" demişti..

ya bu işte bi terslik var:1no2: ya ben tıp okuyorum bana ööretilenlere ters bu bikere tamm bazı besinler demirin emilimini baskılar amenna ama ıspanak flm demiri bol besinlerdir... kendisiyle çelişiyo kaldıki temek olarak vücudun enerji kaynağı karbonhidratlardır ki bezelyede karbonhidrat çoktur... bu diet günlük kalori alımını çok aza indirgemiş gibi geldi:uhm: ama şu varki çay ve kahveyi azaltmak mecburi zaten:smiley-cool:

ya bu işte bi terslik var:1no2: ya ben tıp okuyorum bana ööretilenlere ters bu bikere tamm bazı besinler demirin emilimini baskılar amenna ama ıspanak flm demiri bol besinlerdir... kendisiyle çelişiyo kaldıki temek olarak vücudun enerji kaynağı karbonhidratlardır ki bezelyede karbonhidrat çoktur... bu diet günlük kalori alımını çok aza indirgemiş gibi geldi:uhm: ama şu varki çay ve kahveyi azaltmak mecburi zaten:smiley-cool:

Ispanakta demir olup olmadığı muallak bişi zaten Uzmanlar her yıl farklı şeyler söylüyorlar :KK4:

X