Doğal Saç Bakım Kürleri Parlak sağlıklı yumuşak saçlar için :)

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

SceneRush

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2009
233
2
Parlak sağlıklı yumuşak saçlar için(evde ne bulduysam):
Bir fincan zeytinyağı
ıki çorba kaşığı sirke
Bir tutam biberiye,kekik,susam
Isıtıyoruz bunları bir süre ılık ve üstü kıvama gelinceye kadar ve öyle uyguluyoruz

Not:tarifi kendi kafamdan attım ama denedim baya güzel oldu yalnız kür halinde yapmaya devam etmek gerekiyor yaptıktan sonra streçle sarın ve havluya sarıp 2 sa ve üstü bekleyin kaydirigubbakcemile2 kaydirigubbakcemile5

Son düzenleme:
Benden başka deneyen yok mu birde şu şekilde de oluyor bi kaba koyuyoruz tarağımızı saç kuruyken bu hazırladığımız çaya batırıp batırıp tarıyıyoruz opuyorumnanaktan

az önce sürdüm kafama ben de..
bademyağı ,zeytinyağı,susamyağı,hintyağı..

bugün saçlarımı kestirdim...belime yakın olan saçlarım hem katları uzadığı hem de artık cansızlaştığı için...üste o kadar kat atmasına rağmen altta nerdeyse kat yok gibi...moral bozukluğuyla bakım yağını uyguladım..yarın fön bozulup da dalgalıya dönünce kim bilir ne kadar mutsuz olcam..çok pişmanım...bian önce saçım uzasın istiyorum...iğrenç de bi fön çekti elektrikli elektrikli...kazıtmak istiyorum resmen...:KK43:((

Kuaför felaketlerine bi kurban daha verdik desene ben her kesime gittiğimde sürekli abuk sabuk şeyler kesiyorlar ben de sürekli kuaför değiştirmek zorunda kalıyorum uff :KK43:( Çok üzgünüm çoook

dün gece yaptım demiştim ya...yattım o kafayla..sabah da saçımı ıslamadan önce şampuanladım ...sonra da soğuk suyla yıkadım...hiç yıpratmadan akıttım yağını..daha önce hep eziyet olurdu akmazdı filan..
acaba saçlarımın daha çabuk uzaması için neyapmalıyım..bu yağlar maya filan işe yarar mı ki?

dün gece yaptım demiştim ya...yattım o kafayla..sabah da saçımı ıslamadan önce şampuanladım ...sonra da soğuk suyla yıkadım...hiç yıpratmadan akıttım yağını..daha önce hep eziyet olurdu akmazdı filan..
acaba saçlarımın daha çabuk uzaması için neyapmalıyım..bu yağlar maya filan işe yarar mı ki?

turplu suyu dene derim. düzenli kullanım sonucunda hem uzatıyor, hem de saçlar harika oluyor. ilk kullanımdan itibaren yumuşacık ve pırıl pırıl...
tarifi ve nasıl kullanılacağı saç uzatma yöntemleri forumunda mevcut.

evet turp için biraz beklemek gerek...ben bahçedeki son turplarla denemiştim..gerçekten çok güzel yapıyor saçları...uzaması konusunda sürekli kullanınca görücem

bugün yine kestirdim saçlarımı...yazık oldu..15 cmden fazla kısaldı güzelim uzun saçlarım..ama şimdi en azından katları var şekli var...bu kadar uğraşıyoruz uzatmak için..işini bilmezler mahvediyo...kuaför düşmanı olcam nerdeyse

Hakkaten turblu su sarımsaklı şampuan yok o yağı yok şu bi kuaföre gidioruz o uğraşlar kör bi katilin eline geçiyor sanki bi iyi kuaför bulamıyorum

X