epidural normal doğum yapanlar

nekadar büyük bir şanstır bu yaa,rahat doğum yapabilmek dünyanın en güzel şeylerınden biri bence.ben 27 yasındayım 1 bucuk ay sonra evlenıcem ama hemen cocuk düşünmüyorum,acaba 30 yasında ben de aynı rahatlıgı yasarmıyım:)

Kızlar ya... beni de doğum telaşı sardı... epidural dogum yapan arkadaşlarım hep ağrısız süper dediler... fakat internette okuduğum yorumlar beni yanıltıyor,bel ağrısı,işte dokunduğumda iğne yerim ağrıyor gibi.... of poffff

nekadar büyük bir şanstır bu yaa,rahat doğum yapabilmek dünyanın en güzel şeylerınden biri bence.ben 27 yasındayım 1 bucuk ay sonra evlenıcem ama hemen cocuk düşünmüyorum,acaba 30 yasında ben de aynı rahatlıgı yasarmıyım:)

yaşarsın canım inşallah ben de 29 yaşında doğum yaptım yazmıştım burda

arkadasşlar o kadar rahat ki epidural doğum 10 tane doğurabilirim bu sekilde.bende internetten arastırmıstım amerika da her 100 doğumdan 98 i epidural normal doğum yapıyormus.birde bu bilginin üstüne doktorum konforlu doğum olarak epidurali önerdi.kendi doktorumun calıstığı hastanede bu işelm yapılmıyordu o yüzden doğumu da burda yapma dedi.baska hastaneye yönlendirdi hatta. sağolsun cok memnun kaldım.

kızlar hani hep derler ya normal doğumu rahat yapmak kadının yasıyla da ılgılı dıye,merak ettim epiduralli de olsa bu normal dogumu bu kadarrahat atlatanlar,yas yaslarındasınız acaba?

benim ilk dogumumdu, 32 yasinda dogurdum epudralle, sancinin yasi yok bence, belki ikincide basina ne gelecegini bildiginden daha metanetli oluyorsundur ama ne gerek var, imkani olan herkes epudral yaptirmali ama benim ignemi bel, sinir cerrahi yapti, hastanenize de guvenmeniz gerek

ben epidural normal yaptım ama tüm dezavantajlarını yaşadım ve çok zor bir doğum geçirdim.. kimseyi vazgeçirmek gibi bir amacım yok ama bende kendi hikayemi anlatmak istedim..çatı muayenelerinde iki ebe ve dr um muayene ettiler hepsininde dediği "geniş bir çatın var iki dakikada doğurursun" du.. suni sancıyla 5 cm açılma olduktan sonra dayanamayıp epidural istedim dr biraz daha dayanırsan daha kolay doğum yaparsın dedi ama dayanamadım ağrı eşiğim çok düşük ve o sancı bana çok fazla geldi epidural yaptırdım..belinizden aşağı bir sıcaklık hissediyorsunuz sonra sancı hafifliyor tamamen kaybolmuyor ama..epidural yapılınca suni sancının seviyesini en yükseğe getirdiler ve 20 dk sonra doğuma aldılar beni.. epidural normalin en kötü tarafı gelen sancıyı hissetmediğin için ne kadar paralanırsan paralan ıkınamıyorsun..ıkındığını zannediyorsun ama olmuyor tam 35 dk boyunca inanılmaz acılar çektim öldüğümü zannettim doğumda bebeğim çatıda sıkıştı ıkınamadığım için vakumla çekmek istediler vakum bulunamadı iki hemşire üzerime çıktı kaburgalarımdan bastıra bastıra çıkardılar bebeğimi.. bir daha ölsemde yapmayacağım birşeydir epidural normal bana göre değil..ağrı eşiği yüksek olanlar kolay doğum yapabilirler ama benim gibiler için asla önermiyorum..alttan çok dikişim oldu iki ayda zor iyileştim kaburgalarımın sancısından nefes alamadım 1 ay boyunca kesik kesik nefes alıyordum kalbime batıyor gibi oluyordu kaburgalarım..epidural ayrıca bende bacak ağrısı yaptı sanki bacaklarım 100 kilo gibi yere oturunca kalkmak işkence gibi geliyordu..
dolayısıyla herkesin bir bünyesi var demekki benim bünyem biraz zayıf ve çok sıkıntı çektim aynı anda doğum yapan arkadaşım sezeryanlı olduğu halde 1 haftada ayaklandı ben iki ay süründüm resmen..
lütfen kaliteli bir dr bulun kendinize bebeğiniz ve kendiniz için en iyi olanı siz bilirsiniz..bebeğim çatıda sıkıştığı için ayrı zorluklar yaşadım..yapamayacağınıza inanıyorsanız denemeyin bile..
kolay doğumlar dilerim

Bende 4 ay önce epidural normal doğum yaptım ama lafta epiduraldi hem takılırken canım çok yandı hem sancı olarak ıkınma hissi olarak herşeyi hissettim ya anestezist işini iyi yapamadı ya fazla kilo aldığım için ilaç yerine ulaşamadı yada katater kaydı bilemiyorum.Sonuç olarak toplam 6,5 saatte suni sancıyla gerçek normal doğum yaptım.İlk doğumum olmasına rağmen 6 buçuk saat bence iyiydi ve evet sancılı ama kolay bi doğum yaptım kızımda bende iyiydik çok şükür. 4 - 5 ıkınmada 10 dk bile sürmedi bebişim doğdu.Epidurale gelince bunu düşünenlere yaptırın yada yaptırmayın tabiki diyemem ama kesin istiyorsanız anestezi uzmanı çok önemli iyi araştırın.Buarada iyiki tüm sancıyı baştan sona hissetmişim diyorum bu çok güzel bi duygu bidaha doğum yapsam epiduralsiz normal doğum yaparım.Bebiş doğduktan sonra gözünüzü ondan alamıyosunuz zaten olan biten umrunuzda olmuyo Allahım tüm hamişlere kolay sağlıklı doğumlar nasip etsin.

merhaba kızlar. ben 7 gün önce epidural normal doğum yaptım. gayet rahattım. benim doum korkum vardı buyüzden titremekten nefes alamıyodum. oksijene bağlandım. nefes alamadığım içn bebeğime oksijen gitmemiş ve rahim kasılınca o da kendini kasmış. kalpatışları düşmüştü... o arada bir de bayılmışım ben.. sonra herşey normale dönünce epidural yapalımmı dediler tmm dedim. ve bütün ağrım kesldi. yalnız sadece ağrım kesildi uyuşukluk vardı tabiiki fakat hiç hissizlik yoktu. ben 3 ıkınmada doğurdum oğlumu. kendim ıkındım. bebeğin kanala girişini, başının çıkısını, doğumunu, dikişi hep hissettim ama ağrısız acısız hissettim. bacaklarımı hareket ettirebiliyodum... doğumdan sonra haliyle yürüyemiyosunuz dikişlerden ve doğum olayından dolayı... ben o gece yürürkn zorlndım. bir de eve geldikten sonra iki gün dikiş yüzünden oturamadım. bel ağrım felan yoktu hiç olmadı... doğumun ertesi günü ayaklandım ben.. sadece oturmada zorlandım okadar. benim için rahattı. dün de dkişlerim alındı. zaten kendi kendine sökülmüşler... 5 tane dikişim vardı... tabi bunu yapan dr ve hastane çok önemli iyi seçmelisiniz. herkese hayırlı doğumlar dilerim.

bende epudral normal dogum yaptim, herkes karsi cikti, iyiki kimseyi dinlememisim, o kadar kolay dogurdum ki bu sekilde 10 tane daha dogururum, ikinamadim dogru ama ebe ve doktorum sayesinde o kismi da hallettik, bir arkadas biraz sabirla bekleyin yaptirmayin demis ama hic katilmiyorum, ben 4 cm acikliga yarim saatte ulastim, o ara cektigim agri bile dayanilmazdi, 12 de yaptilar ignemi, 14:30 da dogurdum, 2,5 saat laylaylom gecti ki asil sanciyi hic hissetmedim, hic yan etki de yapmadi bende

sonuc olarak, doktoruna ve hastanesine guvenenlere muhakkakiyetle tavsiye ederim

canım bende epidural normal yapmak istiyorum ancak doktorum dahil kimse istemiyor, hangi hastane ve doktor söyleyebilir misin?
bakırköy bahçelievler zeytinburnu çevresinde bir hastane arıyorum bende çok da az zamanım kaldı..

epidural mi ? bir daha asla. aralıkta 2013 te epiduralli normal doğum yaptım.hala kızarım kendime .7 cm açıklıkla hastaneye gidip dikiş korkusundan istedim(dikişte çok acır diye ah salak kafam ah ). keske yaptırmasaydım çok kolay doğuracakken tamamen hissetme kaybı yüzünden ıkınamadım çok zor doğurdum.(ıkındığımı zannediyordum ama ıkınmıyormuşum).üstüne bide bebişi çıkarmak için karnından bastırıyorlar nerdeyse kemiklerim kırılacaktı.doğumdan sonra ebe epiduralsiz olsa daha çabuk ve kolay doğururdun dedi.ağrı eşiğim yüksekti ama dikiş korkusu yüzünden yaptırdım.(dikişlerde uyuşturucu iğne yapılıyormuş dr da dahil kimse söylemedi)bebeğimin 40'ı çıkana kadarda bel ağrısı çektim .yürürken belim kopuyordu nerdeyse benim naçizane tavsiyem epidurali yapacak kişiyle görüşüp uyuşturmanın tamamen değilde bebeğin çıkışını ve ıkınmayı hissedebilecek kadar olması. eğer benim gibi ağrı eşiğiniz yüksekse ve çatınız müsaitse hele hiç yanaşmayın .

canım bende epidural normal yapmak istiyorum ancak doktorum dahil kimse istemiyor, hangi hastane ve doktor söyleyebilir misin?
bakırköy bahçelievler zeytinburnu çevresinde bir hastane arıyorum bende çok da az zamanım kaldı..

Goztepe medical park hastanesi, Doktorum malesef yurtdisina yerlesti, epidural ignesini bel sinir cerrahi vurmustu zaten dedigim gibi ben hic sorun yasamadim, dogumdan eve dondugumde tatilden donmuscesine valiz bosaltip misafirlere servis yaptim, onlar bile hic senin gibi lohusa görmedik dediler :KK66:

Yanliz esimin kuzeni cok pahali bir hastanede epidural oldu, bel sivisi aktigi icin birkac gun yuruyemedi ve bas agrilari cekti ona da ben tavsiye etmistim, dedigim gibi bende sorun olmadi ama yine de kimsenin gunahina girmek istemem

Goztepe medical park hastanesi, Doktorum malesef yurtdisina yerlesti, epidural ignesini bel sinir cerrahi vurmustu zaten dedigim gibi ben hic sorun yasamadim, dogumdan eve dondugumde tatilden donmuscesine valiz bosaltip misafirlere servis yaptim, onlar bile hic senin gibi lohusa görmedik dediler :KK66:

Yanliz esimin kuzeni cok pahali bir hastanede epidural oldu, bel sivisi aktigi icin birkac gun yuruyemedi ve bas agrilari cekti ona da ben tavsiye etmistim, dedigim gibi bende sorun olmadi ama yine de kimsenin gunahina girmek istemem

hımm sağol güzelim, esas hastane değilde sanırım anestezistin iyi olması gerek bu konuda.. bakalım bende sanırım aile hastanesine karar verdim gibi herhangi bir sorun olmazsa epidural normal diyorum umarım anestezist iyidir inş. seninki gibi kolay bir doğum olur:)

ben de epidural normal doğum yaptım,bu doğum tarzıyla ilgili hamileyken hep güzel yorumlar okudum,ama herkesin doğumu farklıymış onu anladım.benim doğumum çok zordu,doğum sonrası çektiğim acılardan dolayı depresyona girdim,hala rüyalarıma giriyor,çok kötüydü.kurtulamıyorum etkisinden.

X