Rahim ağzı kanseri aşısı hakkında bilgi???

mraysegul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2009
35
0
34
Kızlar rahim ağzı kanseri aşısını yaptırmak istiyorum ama nerde nasıl yapıyılar onu hiç bilmiyorum .Ben bodrumda yaşıyorum devlet hastanesi yapmıyo bende izmire gitmeyi düşünüyorm.
ben onu 3 defa yapılıyomuş diye duydum.
yani 3 tane ayrı zamanlarda aşı oluyomuşsun
valla kanserden koruyomuş sizde olun arkadaşalar
ihmal etmeyin yorumlarınızı bekliyorum....

Canım merhaba,

Başka şehre gitmeden evvel özel hastaneye ve ya muayenehaneye de gidebilir ve sorabilirsin.

Bu aşıyı olmadan evvel smear testi yaptırmış -tercihen 2 sene üstüste- ve tamamen virüsten ve ya hastalıktan temiz olduğunun kanıtlanmış olması gerekiyor aşı 3 doz yaptırılıyor ben de yaptırmayı düşünmüş doktoruma danışmış gerekli tetkikleri yaptırmıştım, ancak şöyle birşey var: kanserden %70 oranında koruyor sadece belirli tipteki virüslerden koruyor ve her sene düzenli bir biçimde smear testi yaptırmaya devam etmek gerekiyor. Ben bunu duyunca yaptırmadım aşıyı çünkü zaten evliyim, eşim temiz yani benden geçmiş. Zaten senelik kontrollerimi de oluyorum eğer birşey çıkarsa zaten çok erken safhada yakalanir.

Eğer evliysen ve eşinin herhangi bir başka ilişkisi yoksa bence gerek yok durup dururken kimyasal maddeye maruz kalmaya.. Ama evli değilsen Allah karşımıza kimler çıkarır bilinmez o zaman mutlaka ama mutlaka yaptırmalısın. Benim arkadaşlarımdan bazıları eşlerinden ilk gece kaptılar bu virüsü.. ömür boyu seninle yaşayan ve çok sıkıntı veren bir hastalık Allah korusun. Bu aşıyı erken yaştaki kızlara yapmalarının sebebi de bu, yeni ileride eşlerinden /partnerlerinden bir zarar gelmesini önlemek...Umarım yardımı olmuştur görüşmek üzere...

X