Hpv tip 16 ve yaşadıklarım

Eğer parça alındıysa ve temiz çıktıysa menopozdur bütük ihtimalle benim parçalarımda sıkıntılı çıktı maalesef ki ailede de kanser olumca en kötüsü düşünülüyor direk
Benden henüz paröa alınmadı. Sizin rahimden mi rahim agzından mı alındı parça?

Benden henüz paröa alınmadı. Sizin rahimden mi rahim agzından mı alındı parça?
Hem rahim içinden hem rahim ağzından parça alındı ayrıca alınan kürtajlı dokularda patolojiye gönderildi toplam 8 tane parça alındı benden rahim ağzı cin1 çıktı ama rahim içi sıkıntılı bu zaten bildiğim bir konu olduğu için çok şaşırmadım

Hem rahim içinden hem rahim ağzından parça alındı ayrıca alınan kürtajlı dokularda patolojiye gönderildi toplam 8 tane parça alındı benden rahim ağzı cin1 çıktı ama rahim içi sıkıntılı bu zaten bildiğim bir konu olduğu için çok şaşırmadım
Sizin smear de bişey çıkmış mıydı da doktor hpv taraması pozitif gelecek dedi acaba?
İkinci sorun cin 1 de ameliyat olmayacak demi

Sizin smear de bişey çıkmış mıydı da doktor hpv taraması pozitif gelecek dedi acaba?
İkinci sorun cin 1 de ameliyat olmayacak demi
Benim 30 dan fazla siğilim vardı ben bunun için gittim doktora smear almadan direk hpv aldı smear 3 kez verdi 4. Nün sonucu henüz gelmedi 3 ü de temizdi ama hpv yüksek riskli pozitif ve aşı koruması olmadığı için (tip 59) kolposkopi yapıldı cin1 geldi benim bulaş zamanım bu işlem yapılmadan 8 ay önceydi hayatımda tek kişi oldu ve ondan bulaştı bunda emin olduğumuz için 8 ayda cin1 tehlikeli gözüktü ve krio uygulandı bu son verdiğim smear temiz ama hpv pozitif gelirse totalde 1 sene olduğu için ve krio (%98 cin i yok eden bir tedavi yöntemi) yapıldığı için yeniden kolposkopi yapılacak tekrar cin 1 dahi çıksa leep yapılacak

Benim 30 dan fazla siğilim vardı ben bunun için gittim doktora smear almadan direk hpv aldı smear 3 kez verdi 4. Nün sonucu henüz gelmedi 3 ü de temizdi ama hpv yüksek riskli pozitif ve aşı koruması olmadığı için (tip 59) kolposkopi yapıldı cin1 geldi benim bulaş zamanım bu işlem yapılmadan 8 ay önceydi hayatımda tek kişi oldu ve ondan bulaştı bunda emin olduğumuz için 8 ayda cin1 tehlikeli gözüktü ve krio uygulandı bu son verdiğim smear temiz ama hpv pozitif gelirse totalde 1 sene olduğu için ve krio (%98 cin i yok eden bir tedavi yöntemi) yapıldığı için yeniden kolposkopi yapılacak tekrar cin 1 dahi çıksa leep yapılacak
Benim de son ilişkim 2022 agustosunda oldu yaklasık 1-1.5 sene diyebilirim. Ozamandan beri 2 kere smear alındı temiz çıktı. Bu hafta hpv pozitif diger smear gene megatif. Bir sorum olacak kolposkopi sırasında doktor size evet burada lezyon gördüm alıp biopsi yapıcam dedi mi yoksa temiz görünüyor biopsi bekleyelim mi dedi?

Benim de son ilişkim 2022 agustosunda oldu yaklasık 1-1.5 sene diyebilirim. Ozamandan beri 2 kere smear alındı temiz çıktı. Bu hafta hpv pozitif diger smear gene megatif. Bir sorum olacak kolposkopi sırasında doktor size evet burada lezyon gördüm alıp biopsi yapıcam dedi mi yoksa temiz görünüyor biopsi bekleyelim mi dedi?
Ben narkoz almıştım 8 parça alındığı için a ısına dayanamayacağımı söyledi doktor ve uyuttu ama rahim ağzında şğpheli kısımdan sadece parça almış. Smear temiz çıktıysa içinizi ferah tutun hpv bir şekilde geçiyor önemli olan smear miş

merhaba, geçmiş olsun öncelikle. benimde eylül ayında renglimden 4 gün sonra parçalar gelmeye basladı uzun sürünce dktra gittim edümtrum 16m cıktı hemen biopsi için parça aldı, alınan parçada atipik edometrial hiperlazi çıktı. beni hemen çam sakuraya yönlendirdi. kan ,mr testleri fln yapıldı 9 kasımda dr randevum var amelt tarihi vericekmiş rahim duvarını kazıyıp arka tarafa geçmiş mi diye kontrol etmek için. bu işlem nasıl oluyor bilmiyorum içimde değişik korkular var engel olamıyorum.
36 yasındayım 10senelik evliyim ve çocuğum yok.. şubat ayında aşılama yaptırmıştım olmadı. biraz zaman gecsin diye beklerken basım bunlar geldi bilseydim cocuk için bu kadar beklemezdim..

merhaba, geçmiş olsun öncelikle. benimde eylül ayında renglimden 4 gün sonra parçalar gelmeye basladı uzun sürünce dktra gittim edümtrum 16m cıktı hemen biopsi için parça aldı, alınan parçada atipik edometrial hiperlazi çıktı. beni hemen çam sakuraya yönlendirdi. kan ,mr testleri fln yapıldı 9 kasımda dr randevum var amelt tarihi vericekmiş rahim duvarını kazıyıp arka tarafa geçmiş mi diye kontrol etmek için. bu işlem nasıl oluyor bilmiyorum içimde değişik korkular var engel olamıyorum.
36 yasındayım 10senelik evliyim ve çocuğum yok.. şubat ayında aşılama yaptırmıştım olmadı. biraz zaman gecsin diye beklerken basım bunlar geldi bilseydim cocuk için bu kadar beklemezdim..
çok geçmiş olsun. Sizin konunuz hpv ve rahim ağzından farklı gibi geldi ama bilemedim

Size başımdan geçenlerden bahsetmek istedi. Çünkü biliyorum ki herkes araştırıp merak edip fikir edinmek istiyor aynısını bende yaşadım.
Öncelikle rutin kontrollerine giden bilinçli bir kadınım lakin Hpv ile tanışmam bi hayli geç oldu.35 yaşında bu illetle tanıştım. 2021 Haziran da fazla kaşıntı ve akıntı şikayeti ile cildiye ve jinekologa gittim.vücudumun farklı yerlerinde de aynı kaşıntı vardı.önce jinekolog muayene etti bişey yok dedi ama smear aldı alırken sana bi test daha yapıcam dedi tekerleme gibi söyledi bende anlamadım açıkçası üstünde durmadım çünkü her sene kontrole gidiyordum fitil vb şeyler verdi test sonuçlarını bekleyelim dedi meğer bana Hpv testi yapmış ama Okdr bilmiyorum ki saolsun kendiside bilinçlendirmedi ordan çıktım cildiyeye geçtim sonuç uyuz olmuşsun dediler bi ton ilaç eve geldim malum hala pandemi devam ettiği için sonuca e nabızdan baktım smear temizdi içim rahattı ama altında başka teste vardı İkiside normal değerlerde olduğu için önemsemedim ah salak kafam bu bu şekilde 1 yıl gitti kaşıntım bitti akıntı bitti ama siğiller çıkmaya başladı 1 sene geçmişti hem kontrol hemde bu sivilce gibi şeyler ne diye tekrar gittim. Başka bir dr a aman Allahım doktor bana sen nasıl gelmezsin Hpv 16 pozitifsin rahim ağzında bozukluk var vs diyip azarladı ben şok o ne ? Ne demek ne pozitifi haberim bile yok başladım araştırmaya dünyam başıma yıkıldı şoka girdim hemen jinekoloji onk randevu aldım. Allahtan hemen buldum gittim muayene falan derken kadın bana biyopsi yapıcam dedi daha önce araştırdığım için biliyordum kolposkopik biyopsi hocam acıyacak mı dedim yok dedi uyuşturun dedim aynı acı dedi alakası yok aynı acıymış ben koltukta bayıldım saniyelik acıdan geberdim küfür ede ede sonucu beklemeye başladık sonuç cin1-2 geldi leep önerdi bekar olduğum için ve çocuğum olmadığı için bu yöntem sana uygun dedi mecbur kabul ettim operasyon gününe kdr psikolojim bitti dünyam yıkıldı kanserim diye kendimi paraladım bu neden başıma geldi diye zırladım durdum kimden nasıl kapmıştım bu arada cinsel yolla diyorlar ama ben havludan havuzdan lazerden olabileceğine de inanıyorum . Eylülde leep oldum genel anestezi altında iyileşmemde güzeldi ne ağrı ne sızı ne kanama 1 ay sonra kontrolde iyileşmede güzel dedi doktorum 3 ay sonra kontrol dedi gönderdi ufak aldım orayı kısaltmadım rahim ağzını dedi içimi rahatlattı açıkçası …… ki kontrole kdr 3 ay sonra kontrole gittim kolpıskopik muayene oldum bi gariplik gördü ama böyle bişeyde diyemedi kadın iyi bi dr ama okadar çok hastası varki çünkü devlet hastanesi seninle göz kontağı bile kurmadan konuşuyor haliyle bizler tedirgin oluyoruz hocam sıkıntı var mı diyorum yani 3 ay sonra bi daha bakalım olmadı yakma işlemi dedi e ben leep oldum ne alaka neden oldum ozaman vs korkma bişey yok vs dedi ama ben çıktım içim rahat değil dr araştırmaya başladım Allah bu ya bi kadın çıkardı karşıma ama durumu ileri seviye ama doktorundan çok memnun adamı araştırdım soruşturdum gitmeye karar verdim dün itibari ile muayene oldum arkadaşlar rahim ağzımda hiç bi değişiklik. Yok hücreler orda ve ben bile anlayabiliyordum 😵‍💫 ardından tekrar Hpv testi istedi bi önceki 2 yıl önceydi kızdı diğer doktora neden istemedi diye Hpv testimi verdim yine biyopsi alacaktı ama o an karar verdi ben direk alıcam bunu dedi ve uyuşturup yine leep yaptı tek korkum rahim ağzı kısalmasın gebe kalmak istiyorum dedim rahim ağzın gayet uzun diğer dr neden almamış dedi! Ve tamamen o bölgeyi temizledi resmen izledim çok acayipti ardından benimle neredeyse 45 dk konumun ve sürecin üzerine konuştu okdr rahatlattı ve benim motive ettiki bi kadın dr kadını almazken erkek dr neler yaşadığımı nasıl bu kdr güzel hissedebilirdi muhteşem ve bana aynı zamanda aşıyı tavsiye etti Gardasil 9 lu aşı Hpv pozitif olanlar aşıyı olmasın gibi salak düşünce var alakası yok arkadaşlar klinik araştırmalarda lezyonları ve hpvyi yok ettiği görülmüş bana ilk dr olma gerek yok zaten pozitifsin dedi ! Bugün aşımı oldum piyasada zor bulunuyor 9lu ama 9 tipe karşı koruyor 4 lüde var ama 9 lu mantıklı 3 doz oluyorsunuz 1. Ay 3. Ay 6.ay şeklimde tek doz 2000 tl . Şuan psikolojim daha iyi doktor çok önemli arkadaşlar 1 doktorla kalmayın lütfen sizin yüzünüze bile bakmayan insanlara sağlığınızı emanet etmeyin ! Belki vakit kaybettim ben ilk bu dr gitseydim 2. Leep e gerek kalmayacaktı ama herşeyde bir hayır vardır diyorum 6ay önce olmak istediğim aşıyı bana gerek yok diyerek erteletti ben en azından bişey olmasa bile elimden geleni yapmak isterdim şimdi oldum ve inanıyorum ki iyileşme olacak ve bu dr da iyileşmeler var olur Mu öyle şey dedi ha buarada sigara önemli bir etken ben bırakamıyorum çabalıyorum bırakabilirseniz ne ala . Suan Hpv sonucumu ve patolojimi bekliyorum doktoruma da sonsuz güveniyorum . İzmir’de ikamet ediyorum merak eden arkadaşlar varsa dr ismini özelden yazarım sevgiler sağlıkla kalın 🤍 aşınızı ne olur yaptırın

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun. bende de maalesef ki aynı durumlar söz konusu hpv pozitif gelecek dedi doktor ama korkulacak kısım bu değilmiş ara kanamam oluyor iki adet arası ve sağ tarafımda kist olduğunu söyledi artı poliover Kistim de var size sormak istediğim 2 soru var. Birincisi doktorum hpv olan kişinin ara kanaması olmadığını söylemesi (bu yüzden rahim kanserinden şüpheleniyorlar) sizde ara kanama var mıydı? İkincisi ise hpv testiniz de kanama oldu mu? Benim çok kanamam oldu doktorun elleri dahi kandı hpv çubuğunun ucuda kanlıydı
Durumun nedir lütfen cevapla bende de pcos ve ara kanama var Hpv de var ama tipleme yapılmadı

Durumun nedir lütfen cevapla bende de pcos ve ara kanama var Hpv de var ama tipleme yapılmadı
Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle... bende hpv tip 59 çıktı kolposkopi yapıldı cin1 geldi lokal cin2 de var dedi doktor bu yüzden krioterapi uygulandı ve 30 adet dışta 4 5 adet içte siğil yakıldı bakmışken rahimden de kürtaj yöntemiyle doku kazıdılar ve patolojiye gönderildi hücresel değişiklikler vardı rahim içinde ama kanser gelişimi tamamlanmadığı için ve yaşım genç olduğu için sadece fitil ve antibiyotik tedavisi uygulandı şu anda 1 seneyi doldurdum ve en son ki smear testimde hpv negatife dönmüştü ama hala hücresel değişiklikler mevcut rahim içinde ise 3 adet miyomum oluştu ara kanamam kriodan sonra durdu ama rahim duvarım olması gerekenden çok kalın 3 ayda bir kontrole gidiyorum önümüzdeki hafta tekrar kontrolüm var miyomlar ve kalınlaşma 6 aydır var eğer hala sürmeye devam ediyorsa tekrar kürtaj yöntemiyle rahim duvarım kazılarak parça alınacak (bu yöntem rahim duvarını incelttiği için bu şekilde benden parça alınıyor maalesef ki) ve miyomlarım temizlenecek daha sonraki durum için doktorum bilgi vermedi ama hpv negatif olduğu için rahim ağzında sorun olacağını düşünmüyorum ama rahim içi büyük problem okuşturacak gibi dedi kendimi olası bir duruma hazırlamamı istedi hemen olmasa bile birkaç yıl sonra endometrium kanseri gelişme ihtimali yüzde 80 lerdeymiş

Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle... bende hpv tip 59 çıktı kolposkopi yapıldı cin1 geldi lokal cin2 de var dedi doktor bu yüzden krioterapi uygulandı ve 30 adet dışta 4 5 adet içte siğil yakıldı bakmışken rahimden de kürtaj yöntemiyle doku kazıdılar ve patolojiye gönderildi hücresel değişiklikler vardı rahim içinde ama kanser gelişimi tamamlanmadığı için ve yaşım genç olduğu için sadece fitil ve antibiyotik tedavisi uygulandı şu anda 1 seneyi doldurdum ve en son ki smear testimde hpv negatife dönmüştü ama hala hücresel değişiklikler mevcut rahim içinde ise 3 adet miyomum oluştu ara kanamam kriodan sonra durdu ama rahim duvarım olması gerekenden çok kalın 3 ayda bir kontrole gidiyorum önümüzdeki hafta tekrar kontrolüm var miyomlar ve kalınlaşma 6 aydır var eğer hala sürmeye devam ediyorsa tekrar kürtaj yöntemiyle rahim duvarım kazılarak parça alınacak (bu yöntem rahim duvarını incelttiği için bu şekilde benden parça alınıyor maalesef ki) ve miyomlarım temizlenecek daha sonraki durum için doktorum bilgi vermedi ama hpv negatif olduğu için rahim ağzında sorun olacağını düşünmüyorum ama rahim içi büyük problem okuşturacak gibi dedi kendimi olası bir duruma hazırlamamı istedi hemen olmasa bile birkaç yıl sonra endometrium kanseri gelişme ihtimali yüzde 80 lerdeymiş
Rahim içinin Hpv yle ilgisi var mı kalınlık ultrasonda görünüyor bence

Merhaba pc işlemi yapıldı dimi size? Ağrılı geçiyormu? Uyuşturmaya gerek duyuluyormu? Bu perşembe banada yapılacak rahim duvarında kalınlaşma görüyorum dediği için kolposkopi 8 martta konumu okumak isterseniz

X