Bursa Pembe-Mavi'de normal doğum yapan var mı kızlar?

TIFF

SAKARLAR KRALİÇESİ :)
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2009
2.316
62
Arkadaşlar belki doğum için henüz çok erken şuan daha 8 haftalık hamileyim ama herşey yolunda giderse normal doğum yapmak istiyorum. Özel hastanelerin ve özel hastaların artmasıyla gebelik takibi normal giden ve tam doğum zamanı sezeryana alınanların hikayeleri tedirgin ediyor beni cidden. Yani herşey normalken paldır küldür sezeryana alınmak istemiyorum ve kime ne kadar güvenebilirim onu da bilmiyorum. İlk bir kaç takibimi Prof. Dr. Şakir Küçükkömürcü'de yaptırdım. Şimdi ise evime çok yakın olan Pembe-Mavi kliniğindeki Nevin hanıma geçtim. İlk randevumuz gayet sıcak geçti ve güvenmek istiyorum. Ne önerirsiniz? :uhm:

kızlaaaaarrrrr ayol koskoca sitede hiç kimsenin doğurmadığı bi kliniği mi seçmişim yaaaaa?? biri bişey desin yaaaaaaaaaa!!!akannehir

Nevin hanımı şahsen tanımam ama iyi olduğunu söyleyenler daha çok olumsuz değillerdi

Nevin hanımı şahsen tanımam ama iyi olduğunu söyleyenler daha çok olumsuz değillerdi

sağolasın canım iyiliğinden ziyade paracılık beni tedirgin ediyor. herşey yolundayken zorla kesmeye kalkmasınlar diye tırsıyorum işte. :uhm:

aslında para için değilde zamandan dolayı hep kesiyorlar hastayı.Fakat Nevin hanım hep pembe mavide sanırım herşeyin normal giderse onların birde sevimli bir kliniğide var seni orda takip edip doğurtur,aynı andada hasta bakar.Hayırlısı olsun

aslında para için değilde zamandan dolayı hep kesiyorlar hastayı.Fakat Nevin hanım hep pembe mavide sanırım herşeyin normal giderse onların birde sevimli bir kliniğide var seni orda takip edip doğurtur,aynı andada hasta bakar.Hayırlısı olsun

ay valla canım ya saolasın içime su serptin inan. henüz çok erken ama telaşlanıyorum işte pimpiriklilik var bende napim.
kızlar başka fikri olan var mıııııııııı??
:sm_cool:

cnm ya pembe mavide normal doğum yapan sayısı pek yok gibi duymuştum.yeni doğaan üniteside yokmuş.ben sadece bir kuvöz görmüştüm

bence daha iyi bir yer seç.özellikle normal doğum istiyorsan.bende eskiden senin gibi düşünürken artık öyle düşünmüyorum.

justing çok haklı... pembe mavi de bende daha önce tedavi gördüm oranın en iyi dr u nevin hanım olduğunu da biliyorum ancak orası olaki acil bir durum oldu müdahale için çok donanımlı bir hastane değil... acil bi durumda helikopterle kaldırırız falan diyorlar ama inanma bence bunlara... bana jimer daha güven verici geliyor... hem çok uzaka diil zaten...

ay iyice kafam karıştı kızlar yaaaaaaaaa napsam ki? öle zırt pırt doktor, hastane de değiştirmek istemiyorum açıkçası. ikinci randevuda bütün bunları doktoruma bir sorayım en iyisi.

Evet küvöz yok pembe mavide kafamçokkarıştı

küvez prematüre bebekler için kullanılan bişeydir dimi? yani normal doğan bebekleri de küveze koyuyolar mı? vallah cahilliğimi mazur görün ilk kez doğurucam :roflol:

Estağfurullah canım.Küvöz bildiğin gibi prematürler için tasarlanmıştır.Fakat her doğan bebek dış dünyaya hemen adapte olamıyor.Genellikle sezeryan ile doğumlarda bebeklerin solunum sıkıntısı çok fazla oluyor.Bazende normal doğumda bebek doğum kanalında fazla kalıyor ve sıkıntı ya giriyor veya içerde iken kendi sıvısını yutuyor veya doğunca sürekli kusuyor.Bu ve benzeri durumlarda iyi bir yenidoğan hekimi tarafından değerlendirilmesi gerekiyor.Aynı zamanda uygun müdahaleleri yapabilmek için uygun koşulların olması lazım buda iyi bir yenidoğan yoğum bakım gerektiriyor canım sıkıntıya sokma kendini... Bulursun kendine göre bir yer.Hiç bir şey olmazsa Nevin hanım nerde doğurmak istiyorsan oraya gelir :emir_bebek:

Estağfurullah canım.Küvöz bildiğin gibi prematürler için tasarlanmıştır.Fakat her doğan bebek dış dünyaya hemen adapte olamıyor.Genellikle sezeryan ile doğumlarda bebeklerin solunum sıkıntısı çok fazla oluyor.Bazende normal doğumda bebek doğum kanalında fazla kalıyor ve sıkıntı ya giriyor veya içerde iken kendi sıvısını yutuyor veya doğunca sürekli kusuyor.Bu ve benzeri durumlarda iyi bir yenidoğan hekimi tarafından değerlendirilmesi gerekiyor.Aynı zamanda uygun müdahaleleri yapabilmek için uygun koşulların olması lazım buda iyi bir yenidoğan yoğum bakım gerektiriyor canım sıkıntıya sokma kendini... Bulursun kendine göre bir yer.Hiç bir şey olmazsa Nevin hanım nerde doğurmak istiyorsan oraya gelir :emir_bebek:

ay öle de oluyor mu yaaa?? o zaman dediğin gibi donanımlı bi yer bulup doğumu orda da yapabilirim vallaha süpersin yeşimcim yaaa derdime derman oldun cidden.. a.s.

X