Bebek Beslenmesi Emziren ve "sütüm az" diyen anneler buraya!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

reyyan6380

4.sınıf olduuukkk :)
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2009
1.894
1
Arkadaşlar biliyoruz ki bazı besinler sütü arttırıyor,bunlara ekleyebileceğimiz bir besin daha var:balık,şahsen bende çok olumlu etkileri oldu:nazar:,ister fırında ister yağda nasıl sever ve yerseniz,deneyin,sonucundan da beni haberdar edin lütfen,bekkliyoruum.Sevgiler...

Sık yemeye çalış,Allahım sütünü arttırsın Armağancım,haftada iki kez ye.

kızlar günde 3 lt su için ve taze kuru ne bulursanız incir
sabah akşam yiyin bir de çekirdekli beyaz üzüm . hepsini bir arada yaparsanız olumlu sonuç alırsınız. bir de ben şunu denedim bebeğim emdikten sonra kalan sütü biraz sağıyorum .

Arkadaşlar, ben hala emziren bi anneyim. Dolu dolu sütümde var.
Ama sütümü herhangi bir besinin arttırdığını düşünmüyorum. Düzenli ve bol çeşitli
beslenmek önemli. Ve tabiki su. Bebek iyi emerse sütün artar.
Balık konusunda ki fikrim çok faydalı. Her balık yediğimde kızımın ağzı balık kokuyor.

bebeğim henüz 12 günlük sütüm var ama yetmiyor..doymuyor bebeğim kilosu düşmüş 1 haftada..bugün doktor mama verdi :KK43: çok moralim bozuldu.henüz vermedim mamayı da komposto ve humana içiyorum bakalım ne olacak..:KK43:(
süt yapıcı olarak arkadaşıma doktor dereotu beyaz üzüm armut ve taze ceviz söylemiş bilginize..

sütü en çok artıran şey sık emzirmek bebek her ağladığında emzirmek birde süt içmek dedikleri gibi üzüm incir yemek şuan mevsimide hem gıda alır bebeğimiz hemde tuvaletini rahat çıkarmasını sağlar unutmayalımki biz ne yersek bebeğimiz onu yer bol su içmek bunlar sütü artırıyor

Kizlar, bende hamile bi bayan olarak cevremdeki cogu arkadasim, es ve dostlardan birebir görerek sahit oldugum tek ve cidden en önemli süt yapici seylerden bir kaci: Bildiginiz Petibör Bisküvi ( yaninda cay ile isterseniz,yada süt ile) ve sari leblebi..
Inanin bana, bunlari deneyin ve ve en önemli bunlari yaparken de Rabbim'e siginin ve sonuclarini bana burda yazin kizlar. Bugüne kadar kime söylediysem vede denenipde olumlu tepki alindiysa Rabbim'e sukur, cok dua aldim. Insallah sizde de ise yarar ve Rabbim bebeklerinizin sag saglim büyümesini, bol sütlü günler gecirmenizi diliyorum Yaradan'imdan.
Allah isinizi rast getirsin kizlar.

en vahim durumda olanlardan biriyim sanırım
denemediğim şey kaldımı çok merak ediyorum arkadaşlar
balık çok sık tüketiyorum ama hiç farkı yok
2 gun boyunca incir yemiştim hiç farketmedi
içtiğim lohusa şerbeti ve kompostoların hesabı yok
dereotları bol yeşillikli salatalar
bol su süt petibör büskibi humana tea hurma bulgur ppilavı
yok arkadaşlar artmadı gitti çok üzülüyorum
kızımda mamaya alıştıkça artık emmiyor offf

Kızlar sütünüzün olacağına inanın, ben 3 lt su içiyorum ve karışık besleniyorum allaha şükür sütüm iyi.

ben beslenmeyle suyla olduguna inanmıyorum olsaydı bende olurdu
moralle alakalı oldugunu düşünüyorum

bugün petibör bisküviyi denedm veeeeeeeeeeeeeeee
gerçektende işe yarıyoooo
bnm oğlum 4 saat arayla emer
3 saatin sonunda göğüslerim taşşş gibi oldu maşallah
bu aralar pek bi yumuşaktı göğüslerim
bugün bi deniyim dedim ve işe yaradı tavsiye ediorum

Demisdim canim, :nazar:
Rabbim yavrularinizin rizkini hic eksik eylemesin canim, öpüyorum minik erkegi
opuyorumnanaktan

ben her turlu yolu denedim ve inandigim sey su: uyku huzur ve su sutu artiriyor ucunden biri yoksa ne yerseniz bos

emin olun arakadaşlar mutluluk tüm herşeyin önüne geçiyor süt yapmada petibör bisküvi süt su ve kayısı suyu çok artırıyor kafayı süte takıp iyice azaltmayın tüm olumsuzlukları bir yana bırakın bebeğinize konsantre olun bakın nasıl artıyor

Merhaba

Rabbim;evlatlarınızı,evlatlarımızı bağışlasın ve sütünüzle rızıklandırsın inşallah(amin).

Benim de en büyük sorunlarımdan,üzüntülerimden birisi de sütümün yetmemesiydi ve doğduğundan beri mama da kullanmamdı.Ek gıdaya da kızımın gelişiminin durmaması,sorun olmaması için doktorumuz 4.ayda başlattı.Mamaya kendileri karşı çıktılar,kattiyyen vermememi istediler ama kızımın aylık kg.alması en alt seviyedeydi. Sadece 500 gr.alabiliyordu.Daha aşağı düşmemesi için istemediğim halde doyması için
önceleri doktorlardan gizli sonrasında da söyleyerek mamaya devam ettim.

Yine ek gıda ve bu şekilde devam ediyoruz.Olabildiğince emziriyorum.Gittiğimiz iki çocuk doktoru var.Her ikisi de kesinlikle ne mamayı ne de sütüm yok ve yetmiyor gibi kelimeleri kabul etmiyorlardı.Yine etmiyorlar.

Kesinlikle kafama birşey takmamamı,huzurlu olmamı,üzüntü,öfke olmayacak, uyumamı, dinlenmemi,2-3 lt.su ve 1 lt.olabildiğince ev yapımı meyva suyu içmemi,günde 3 bardak kesinlikle süt içmemi ve sık sık emzirmemi,her gün banyo yapmamı ve banyoda göğüslerime sıcak suyla masaj yapmamı söylediler.

Bunların hepsini yapmam bazı nedenlerden dolayı pek olamadı.Stressiz olmak pek mümkün olamıyor.Ama uyku,huzur,dinlenme,sıvı alımı ve banyo kesinlikle etki ederdi.En azından bir öğün daha az mama vermiş olurdum.Kesinlikle biberon emziği silikon,damaklı ve yeni doğan delikliydi.Hatta biberona alışmaması için çay kaşığıyla bile verdik.Enjektör ile de damlata damlata verilebilir.Yeter ki biberona alışmasın.Tirle ile bile sütümü çektik v.s...Ama kendi sütümle de beslemeyi bırakmadım.Ama az ama çok.

Ama öyle aşırı miktarda,taş gibi göğüsler ve akan sütler,ağrıyan göğüsler olmadı.Hep kendi sütümle doyurmak istedim,en azından ilk 6 ay-180 gün-sadece benimle doysun istedim ama olmadı.Ne yazık ki bu içimde kalan bir sızıdır.Yine de buna da hamd olsun,hiç olmamasından iyidir.Kesinlikle ne olursa olsun,miktarı da ne olursa olsun kızımı emziriyorum.
Kattiyyen,sütüm yok veya az veya emzirmekle de gelmiyor,yetmiyor demeyin.Aman bir iki damla dahi olsa evvela kendi sütünüzü verin.Gerekirse yürüyerek emzirin ama kendi sütünüzü daima verin,ilk olarak verin.Gece de gündüz de ne olursa olsun yaşamı bir kenarda durdurun,olmadı bırakın orada akıp gitsin siz dolaşarak,oturarak,olmadı sırtüstü yatarak bebeğinizi göğsünüze yatırarak besleyin.Zorlanın ama kendi sütünüzle beslemeyi kesinlikle bırakmayın.Ama az ama çok,lütfen bırakmayın.

Bunların hepsini 9 ayını geçmiş olan kızıma aynen ilk günkü gibi uyguluyorum.Kollarım da kopsa kesinlikle bir süre dolaşıyoruz sonrasında oturarak,yatarak,ayakta durarak da olsa emziriyorum.

Sevgiler.Selametle.Rabbim, hayırlısıyla kendi sütünüzle rızıklandırsın,anne baba olmak isteyenlere,hak edenlere de yaşatsın inşallah(amin). a.s. a.s.

ya onuda denedim ebdne neden fazla fark etmedi.. hatta hiç diyebilrim:KK43:

X