Görümcek ve sinsi eş ailesi

Benimkide boyle

Eklentiler

• Screenshot_20240411_133052_Chrome.jpg
    Screenshot_20240411_133052_Chrome.jpg
    87,4 KB · Görüntüleme: 55
Merhaba kk üyeleri
Tecrübesiz olduğum için sizlerden fikir almak adına tüm şeffaflığı ile olayları anlatıcam
Biz görümcem ile farklı şehirlerdeyiz eşimden 4 yaş küçük bu sene mezun olmuş, kpssye hazırlanan bir görümcem var.
Aslına bakarsanız mesafeli bir ilişkimiz var çünkü eşimin ailesiyle farklı şehirlerdeyiz eşim en büyük çocuk. Yani ailede ilk defa evlenen (belki de evlendiğini anlayamadılar) kişi eşimdir.
Görümcem en başlarda bana çocuksu geldiği için kıskançlıkları gözüme batmamıştı fakat son birkaç aydır çok soğudum nedenlerine gelecek olursak:
Önce görümcemi anlatayım tam olarak şımarık yetiştirilmiş bir kız, hayattaki tek derdi yaptığı kombinler ve para harcamak olan biri.
Nişan bohçası alışverişinde takı alışverişinde bana alınanları kıskanıp kendisine de takı aldırmış elbise aldırmış biri
Balayı otelimizi duyunca bende gelicem sizi hiç rahatsız etmem diyen biri (gülerek söylediği için ciddiye almamıştım o dönem)
Bir yere gezmeye gitme planımızı duyar gibi olunca lütfen beni de götürün çok merak ediyorum diyen biri
Tüm bunlara hadi genç kız biraz da şımarık tek kız, kıskanmış olabilir dedim geçtim
Benimle tanıştığı zaman ailesine çok güzel kız çok kıskandım dediğini herkesten duymuştum. (Yüzüme karşı fiziğimle ilgili eleştirel nüanslarda bulunur ama buna rağmen )
Dediğim gibi en başlarda hep alışır zamanla kıskanmıştır dedim geçtim fakat son dönemlerde bizi kasa gibi görüp abisinden zırp pırt para isteyipfarklı bahanelerle, sonrasında da alışverişe kuaföre harcadığını idrak etmem üzerine bu para akışını kesmiş bulundum.
Eşim bekarken görümcemi çok şımartmış. Kayın validem de açıkçası eşime kendisi yönlendirip para isteten biri, bizde yok onlardan iste şeklinde. Ve muhtemelen kız da yengemden kaynaklanıyor abim bekarken bana rahat rahat gönderiyordu diye düşünmüş olsa gerek ki benimle iletişimini birden kesmiş durumda. Yüz yüze hiçbir şey yok gibi davranıyor ama eşimin mesajlarını okudum (muhtemelen tam cesaret edemiyor beni kötülemeye) ara ara yengem niye şurada şöyle davrandı burada böyle yaptı şeklinde mesajlarını okudum eşimde hep geçiştirmiş konuları.
Özellikle eşimle kendi paramızla bir yere gezmeye gidince evimize birşeyler alınca sanki onların parasıyla yapıyormuşuz gibi tüm ailenin suratını düşürmesi bana çok saçma geliyor.
Ha şu detayı da vermek isterim ki eşim bekarken gezmiş tozmuş bir insan hiçbir problem kıskançlık olmadı da benimle evlendikten sonra kendi paramızla gezmemiz neden hazmedilemiyor onu anlamıyorum.
Sürekli sanki onların payı varmış da onlardan kısıp yapıyoruz gibi anne kız özellikle para harcama noktalarımızda çok kıskanç olduklarını hissediyorum.
Kimse yanlış anlamasın ama beğenilen biriyim. Sadece bi 5 kilo fazlam var ama herkes çok beğenir genelde beni, eşime zamanında yakıştırmayan da çok olmuştu. Fakat eşimin ailesi (ki yanlarına hiç bakımsız gitmem) nasıl kıskanç bir sülaleyse ‘biraz kilo mu aldın sen’ tarzında şeyler söylüyorlar anne kız her defasında. Eşimle kavga etmiştim zamanında bu konuyla alakalı olarak ailen benimle seviyeli konuşsun uygun bir dille söyle beni herkes beğeniyor nedense bi sizinkiler beğenemedi diyorum imalı imalı. Eşim annesiyle bu durumla alakalı kavga etmiş ve o günden sonra samimiyetsiz bir şekilde 180 dönerek 3 kere güzel gelinim diyorsa 4.de mesela maşallah iştahın açılmış tarzında bir laf sokuşla her defasında dempralize eder durumdalar.
Çok soğudum bir senelik evliyim ama. Çok sinsi geliyorlar bana ve sürekli gözleri malımızda mülkümüzde gezmemizde gibi geliyor. Kendileri maddi olarak orta düzeyde insanlar. Biz tabi 2 memur olduğumuz için mi bilmiyorum çok gözlerine batıyor. İşin garibi de evlenirken o kadar az destek oldular ki biz ne yaptıysak kendi emeğimizle yaptık ama kv oğluyla konuşurken sürekli kardeşin çalışmıyor bak arada sor bir ihtiyacı var mı vs diye tembihliyor.
Bu aileye bu kıskanç insanlara karşı en hasarsız nasıl çıkabilirim? Güzelliğimi, kendi ayaklarımın üzerinde durmamı bir türlü çekemiyorlar gibi hissediyorum. Zamanla düzelir mi
Ha eşin hiçbir şey demiyor mu cular gelmeden söyleyeyim eşimin yanında herkes beni çok seviyor nedense bu laf sokuşlar vs daha çok yalnızken ve sinsice yapılıyor, dışarıdan bizi gören biri anlaşıyoruz sanar öyle söyliyim. Mesela kv sürekli beni akrabalarına ve eşime över gelinim çok güzel vs diye duyarım ama yalnızken de şuran şöyle buran böyle dediği çok oldu. Görümceminki ise bence direkt kıskançlık. Siz çok iyi durumdasınız yazık bize tarzında üstü kapaklı cümleler kurup duran biri. Bir kere eşimin yanında demiş bulundu eşim sağolsun sende yengen gibi kpssyi kazan sende gez harca abim dedi. Yengen ne zorluklarla kazandı o sınavı biliyor musun sen dedi. Sanırım bu durumlar da kıskançlıklarını arttırıyor
Kusura bakmayın ama ailesine yardım edebilir .. sizin ailenizin bir ihtiyacı olsa siz de yardım edersiniz . Genelde kadınlar eşlerinin ailesini kıskanırlar ama kendi aileleri olunca kedi kesilirler. Kayınvalidenizin sizi başkalarına karşı kötülememesi sizi sevdiğini gösterir siz yalnızken iğneliyorsa iyiliğiniz için yapıyor. Kız kardeşi de haliyle abisine düşkün ve para isteyecek tabii ki siz onun hayatına girene kadar hep abisi yardım etmiş.. ben ve ablam da aramızda para alışverişi olur ablam evli ve eşi beni hiç sevmez ondan gizli yapıyoruz. Ben ona daha çok yardım ediyorum o da bana arada sıkışınca gönderiyor. Eski eşimle boşanmadan önce eski eşim de sorardı sor sizinkilere bir ihtiyacı var mı karşılayalım diyerek ben de onun ailesine destek olurdum eşim aracılığı ile kayınvalidemin kirasını öderdik mutfak ihtiyaçlarını faturalarını karşılardık ve eski eşim 5 kardeşlerdi düşünün ki .. kusura bakmayın ama burada sorun sizde

Bütün yorumları okuyamadım ama aynısı benim kuzenim. Kendisi tam bir kıskanç görümce. Sürekli abisine (hepimizin yanında )yengesi çıktığı anda odadan başlar şikayet etmeye ama yengesinin yanında sanki onu çok seviyormuşcasına davranır. Durumları iyi senede iki kere tatile çıkıyorlar birine bunu götürüyorlar diğerine götürmüyorlar. Onda bile abisinin burnunda getiriyor neden o da gitmemiş diye. Çocuk istemedikleri halde 25 yaşında bi çocukları var gibi. Hepimiz uyarıyoruz ama yok asla anlamıyor. Kızda irite olmaya başladı artık haklı olarak. Bir kere iki kere tamam ama neden sürekli yanımızda olmak zorunda diye. Kuzenimiz kardeşine düşkün ama en son halama kızı psikiyatriye götürmesini söyledi 😅 o yüzden ben inanırım böyle görümcelere canlı örneği akrabam🙈

Konu sahibinin tavrını ben de beğenmedim ama onu aşağı çekmek için memurluğu kötüleyenleri de anlamadım.
Millet sabahını akşamını karıştırıyor memur olmak için. Bu kadar küçümsenecek bir meslek değil yani.
Basite alanlar da ya torpille olmuşlardır ya da memur olmak isteyip bi türlü olamamışlardır desem hoş olur mu?
Gerçekten emek verip atanan kimse bu kadar b.klamaz çünkü o kadar da kolay olmadığını bilir 💁🏻‍♀️

X