adetten hemen sonra hamile kalinirsa dogacak cocuk erkek olur

yaa ben hiçbişey anlamadım nasılolucak şimdi demekki herkezde farklı herkezin adet döngüzü bir olsa bile yumurtlası gebe kalma günü farklı benim oğlum var adetim biterbitmez ilişki oldu yumurtlama tarihini hesaplamıştım çabuk hamile kalabilmek için ozamanda ilişki sık ilişkiyle hamile kaldım daha doğrusu ya gün aşırı yada 2günde bir ben 1,5 yıl sonra hamile kaldım cinsiyet önemlideğil hamile kalmak iin uğrasıyodum çok şükür kaldım o ay denedim bunları bide 21 gün meryem suresi okunmuş pirinci gece 3te kalkıp 2 rekat namaz kılıp yuttum dua ettim ve hamile kaldım allahım açılan elleri boş çevirmez duadan baskası yalan ama işte insan bi umut diyo tedbir bizden taktir allahtan...bende sağlıklı sıhatli kızım olmasını çok istiyorum ama benimkafam karıştı yumurtlama gününde erkek oluyosa ve adet bitimindede ilk 5 gün erkek oluyo ozamankız için kalan diğer günler yapmak lazım ama bakalım o günlerdede hamile kalabilecekmiyiz

Son düzenleme:
kızlar bir bayan yumurtlama döneminde hamile kalıyorsa nasıl adetten hemen sonra hamile kalıyor mesela 6.gün tek ilişkiyle hamile kaldım diyenleroror var 6. gün nasıl yumurtlama oluyor doktorların dediğine göre yumurtlama 28 günde bir adet gören için 14.gün 25 gün için 12 gibi, bir de her kadın yumurtlama günü hamile kalıyorsa burdakilerin tezine göre hep erkek olması gerekmez mi? bence adetten sonra erkek oluyor diye birşey yok kızı olanlar da var çünkü

adetten hemen sonra hamile kaldım kızım olacak çok şükür :) :KK9::KK9::KK9:

kızlar bir bayan yumurtlama döneminde hamile kalıyorsa nasıl adetten hemen sonra hamile kalıyor mesela 6.gün tek ilişkiyle hamile kaldım diyenleroror var 6. gün nasıl yumurtlama oluyor doktorların dediğine göre yumurtlama 28 günde bir adet gören için 14.gün 25 gün için 12 gibi, bir de her kadın yumurtlama günü hamile kalıyorsa burdakilerin tezine göre hep erkek olması gerekmez mi? bence adetten sonra erkek oluyor diye birşey yok kızı olanlar da var çünkü

çokkk dogru birsey soylediniz ...........saçma bir konu açılmış

benim bildiğim tanıdığım 2 3 kişi var adet bittikten 2 gün sonra hamile kalıp kızı olan:26:

Evet ben adetim bittikten 2 gun sonraki iliskimden hamile kaldim..olmaz bisey diye korunmamistik..dunya tatlisi bi kizim oldu cok sukur..ogluma da tam yumurtlama gunu hamile kaldim..

Evet ben adetim bittikten 2 gun sonraki iliskimden hamile kaldim..olmaz bisey diye korunmamistik..dunya tatlisi bi kizim oldu cok sukur..ogluma da tam yumurtlama gunu hamile kaldim..

Kizlaar adetine yakin iliski olupda hamile kalan varmi cinsiyeti nedir acaba ,bide sik iliski ile genelde kiz bebek mi oluyor??

selam arkadaşlar,

Bu konuyu ben uzun uzadıya araştırdım doktorumla da konuştum Adet kanamasının ilk gününden sayılarak 12-18. günler yumurtlama gerçekleşiyor. ilişkiye girildiğinde erkek spermleri kadın rahminde 72 saat yaşıyor x (kız) y (erkek).. kız spermleri daha uzun yaşıyor y (erkek) spermleri dayanıksız olduğu için rahimde fazla beklemeden canlılığını kaybediyor. yaşayan ve bekleyen kız spermleri yumurtlama gerçekleştiğinde çatlayan yumurtayı döllüyor. Erkek bebek olması için yumurtlama günü ilişkiye girilmesi rahimde hazır bekleyen çatlamış yumurtayı erkek spermle döllenme şansını %70 artırıyor. kalan % 30 da ALLAH TAN... yani adet bitiminde girilen ilişki ile erkek bebek olma şansı düşük diye biliyorum..

selam arkadaşlar,

Bu konuyu ben uzun uzadıya araştırdım doktorumla da konuştum Adet kanamasının ilk gününden sayılarak 12-18. günler yumurtlama gerçekleşiyor. ilişkiye girildiğinde erkek spermleri kadın rahminde 72 saat yaşıyor x (kız) y (erkek).. kız spermleri daha uzun yaşıyor y (erkek) spermleri dayanıksız olduğu için rahimde fazla beklemeden canlılığını kaybediyor. yaşayan ve bekleyen kız spermleri yumurtlama gerçekleştiğinde çatlayan yumurtayı döllüyor. Erkek bebek olması için yumurtlama günü ilişkiye girilmesi rahimde hazır bekleyen çatlamış yumurtayı erkek spermle döllenme şansını %70 artırıyor. kalan % 30 da ALLAH TAN... yani adet bitiminde girilen ilişki ile erkek bebek olma şansı düşük diye biliyorum..

benim tüm bildiğim ezberler bozuldu ne yazık ki ben çok inanıyordum temizlenir temizlenmez kız olacağına çevremdeki örneklerden, ben oğluma adet bittikten 1 hafta sonraki ilişkide tahmini yumurtlama zamanımda hamile kalmıştım.ikincide kız olma olasılığını arttırmak için tam tersi adet biter bitmez sık ilişkiyle 12. güne kadar ilişkiye girdim x spermlerine öncelik vermek ve yumurtlamaya en uzak zamn olsun diyeki 29 günde adet oldum o ay ama ikinci bebeğimde ERKEK :26::26::26:..........................

benim tüm bildiğim ezberler bozuldu ne yazık ki ben çok inanıyordum temizlenir temizlenmez kız olacağına çevremdeki örneklerden, ben oğluma adet bittikten 1 hafta sonraki ilişkide tahmini yumurtlama zamanımda hamile kalmıştım.ikincide kız olma olasılığını arttırmak için tam tersi adet biter bitmez sık ilişkiyle 12. güne kadar ilişkiye girdim x spermlerine öncelik vermek ve yumurtlamaya en uzak zamn olsun diyeki 29 günde adet oldum o ay ama ikinci bebeğimde ERKEK :26::26::26:..........................

Arkadaşım zaten kendinde yazmışsın 12. güne kadar ilişkiye girdiğini muhtemelen senin yumurtlama zamanın 11. veya 12. gündür o günlerde ilişkiye girdiysen tam yumurtanın çatladığı zamanda girdiğin için tekrar erkek bebeğe hamile kalmışsın sanıyorum.

Resulullah buyuruyor:

"Nutfenin (rahme düşmesinden sonra) kırkiki gece geçti mi, Allah ona bir melek gönderir (ve onun vasıtasıyla) nutfeyi şekillendirir; işitmesini, görmesini, derisini, etini, kemiğini yaratır. Sonra melek sorar:

"Ey Rabbim! Bu erkek mi, dişi mi?" Rabbin dilediğini hükmeder, melek de yazar."

"Erkeğin suyu beyazdır. Kadının suyu ise sarıdır. İkisi birleşir ve erkeğin menisi kadının menisine üstün gelirse Allah'ın izniyle çocuk erkek olur. Kadının menisi erkeğin menisine üstün gelirse çocuk Allah'ın izniyle kız olur" .

Salih bir kimse, yatağa girince; önce İhlâs sûresini okur. (Ya Rabbi bana bir oğul ihsan edersen ismini (Muhammed koyacağım) der. Böyle duâ edenin Allahın izniyle erkek çocuğu olur.

Hadis-i şerifte,

"Hanımı hâmile iken, elini onun karnına koyup, "Bismillahi ahadis samed ellezi lem yelid ve lem yûled, yâ Rabbi bu çocuğun ismini Muhammed aleyhisselâmın hürmetine, Muhammed koydum" derse, bu çocuk erkek olur." buyuruldu.

Kadın, hayızdan temizlendikten sonra beş gün içinde hâmile kalırsa, çocuğu erkek olur. Beşinci günden sekizinci güne kadar olursa kız olur.

Erkek Çocuk İstiyenin Duası Erkek çocuk isteyen kişi, cinsi münasebetten önce besmele çekip, üç defa ihlas süresini okuduktan sonra:

"Allahümmec'alnâ min ledünke zürriyetten min tayyibaten mütiy'aten, Allahümme in terzukni min hazihil vak'ati veleden üsemmiyhi Muhammeden"

aa ilk defa görüyorum bu hadisleri sagol cnm bilgilendrdn :)

Arkadaşım zaten kendinde yazmışsın 12. güne kadar ilişkiye girdiğini muhtemelen senin yumurtlama zamanın 11. veya 12. gündür o günlerde ilişkiye girdiysen tam yumurtanın çatladığı zamanda girdiğin için tekrar erkek bebeğe hamile kalmışsın sanıyorum.

ben 29 gündee bir adet oluyorum 29-14=15 yani 15 .gün yumurtlamam gerekiyor ayrıca her gün ilişki oldu sadece 12.günki ilişkimden mi hamile kalabildim yani allah aşkına......

ben 29 gündee bir adet oluyorum 29-14=15 yani 15 .gün yumurtlamam gerekiyor ayrıca her gün ilişki oldu sadece 12.günki ilişkimden mi hamile kalabildim yani allah aşkına......

Her ilişkide şansın %20 veya daha az şansın 12.gün yüzüne gülmüş :KK1:

merhaba arkadaslar benim 3 yasında bi kızım var kızıma adetten bittiğim günün gecesi hamile kaldım çoğu kadın hamile kaldığı günü bilir şimdi ikinci kez hamileyim bu biraz plansız oldu yine bir kzıım olacak dua meselesine gelirsek bu duayı bende duydum hata tanıdığım bi hoca veriyor bu duayı hamile bayanlara ama bende eşimde asla istemeyiz yüce allaha şart koşmak gibi birşey bu rabbim ne verirse versin yeter ki sağlıklı hayırlı versin ve şöyşe bi gerçek var ki bebklerimiz daha doğmadan ana rahmine bile gitmeden onların adı içeceği suyu rızıkları hep allah katında yazılıyo bence adetten hemen sonra yada yumurtlama günü bunlar boşa çaba bende bir anne olarak birde erkek bebeğim olsun isterdim ama rabbim kız verdi hiç de üzülmedimm

merhaba arkadaslar benim 3 yasında bi kızım var kızıma adetten bittiğim günün gecesi hamile kaldım çoğu kadın hamile kaldığı günü bilir şimdi ikinci kez hamileyim bu biraz plansız oldu yine bir kzıım olacak dua meselesine gelirsek bu duayı bende duydum hata tanıdığım bi hoca veriyor bu duayı hamile bayanlara ama bende eşimde asla istemeyiz yüce allaha şart koşmak gibi birşey bu rabbim ne verirse versin yeter ki sağlıklı hayırlı versin ve şöyşe bi gerçek var ki bebklerimiz daha doğmadan ana rahmine bile gitmeden onların adı içeceği suyu rızıkları hep allah katında yazılıyo bence adetten hemen sonra yada yumurtlama günü bunlar boşa çaba bende bir anne olarak birde erkek bebeğim olsun isterdim ama rabbim kız verdi hiç de üzülmedimm

elbette allah katında çocuğumuzun rızıkları yazıyor ama dikkat etin duada ne diyor 'melekler 42 gün sonra allaha rabbim erkekmi dişimi olsun diye allaha soruyorlarmış' yani 42 gün içinden gönlünde ne varsa sağlıklı ve hayırlı kız veya erkek çocuk ver diye duada etmeliyiz...rabbim herşeyin en iyisini en hayırlısını verir bizim için ne hayırlıysa onu yazar ama günahta değilki gönlündekini istemek dua etmek sadece isterken dua ederken hayırlı ve sağlıklı evlat ver demeliyiz ama içten kalpten dua etmeliyiz

kızı olan erkek erkeği olan kız ister bu böyledir bunu kimse yargılayamaz ama herşeyden önce hayırlı evlat ve sağlık önemli ben ikinci kızıma hamikleyim isterdim ikinci oğlan olsun diye ama rabbim böyle hayırlı görmüş bana ikinci bi kızı vermiş bence erkek olsun diye dua okutmak falan yanlış benim fikrim tabi kimseyi yargılayamam bana göre allahtan gelen herşey kabulum bence de kalpten dua etmeliyiz hayırlı sağlıklı bir evlat için

Son düzenleme:
Adet bittikten 3 gün sonra hamile kaldım ama kızım olacak inşallah. kişiye göre değişiyor bunlar..

benim de adetim biteli üç gün oldu, biz de bebiş düşünüyoruz bende böyle birşey duydum,
arkadaşım bana adet bitiminden 10 güne kadar olursa erkek, sonrasında ise kız olur diye söyledi, niye diye sorduğumda ise; kadının yumurtlama döneminin 10 günden sonra başladığını bu yüzden bayanların daha faal olduğunu söyledi, bilmiyorum ne kadar doğru, hoş bana sorsanız kız mı istersin erkek mi diye ,hiç düşünmedim...

biz hayırlısını istiyoruz ,hayırlı evlat nasip etsin Rabbim cümlemize.

X