ahmet maranki diyorkiii hamileler ayva suyu için bebeğiniz çok güzel olsun

kızlar süresi yada zamanı yok hergun ayva yeyin ben hergün 1 tane mutlaka yerdim. ama tansiyon problemi olan dikkat etsin. ayva tansiyonu yükseltiyor çünkü

kızlar ayvayı yeriz tamamda suyu nasıl çıkıyor bunun.Zaten insanın boğazına diziliyor yemesi çok zor,suyu nasıl çıksınki.Birde bazı arkadaşlar ben çok ayva yemiştim demişti.Mesela gunde kaç tane yiyordunuz.Gunde 1 tane yesek olmazmı ya,,ben cok zor yiyorum boğulacak gibi oluyorum ve sırtıma vura vura mideye inmesini sağlıyorum:)))))))))))

kızlar ayvayı yeriz tamamda suyu nasıl çıkıyor bunun.Zaten insanın boğazına diziliyor yemesi çok zor,suyu nasıl çıksınki.Birde bazı arkadaşlar ben çok ayva yemiştim demişti.Mesela gunde kaç tane yiyordunuz.Gunde 1 tane yesek olmazmı ya,,ben cok zor yiyorum boğulacak gibi oluyorum ve sırtıma vura vura mideye inmesini sağlıyorum:)))))))))))

hey allahım yaaa :roflol:

pişiripte yesen nasıl olurki küçükken annem bize sobanın üstünde pişirirdi ayvayı enfeste bir tadı olurdu :asigim:
şimdilerde evlerde soba yok ama teflonda pişirsen canım a.s

uff canım çekti bak şimdi ekşi ekşi sulu sulu :1rolleyes:

bende hamileyken ayva yersen çocuğun gamzeli olur diye biliyorum hatta annem yemiş kardeşim gamzelizemuszemus

hey allahım yaaa :roflol:

pişiripte yesen nasıl olurki küçükken annem bize sobanın üstünde pişirirdi ayvayı enfeste bir tadı olurdu :asigim:
şimdilerde evlerde soba yok ama teflonda pişirsen canım a.s

uff canım çekti bak şimdi ekşi ekşi sulu sulu :1rolleyes:

canım ya şunun tam bir tarifini versene bana.Pişirirsem hem yumuşacık olur.ya inan bana her akşam eşim boğulmak üzereyken sırtıma vura vura indiriyor mideye:)))))))

bende hergün olmasada arada yiyorum ama ne zamana kadar sürer acaba bu ayva kışında olurmu olmassa reçelinimi yapsak

küçük kzımda çok yedim tatlı güzel gamzeli oldu..

3 ay yedim doguma kadr ayvayı..kaydirigubbakcemile3

aaaaa çok iyi ya

benim annem tüm hamilelik boyunca ayvadan başka birşeye aşermemiş

babam kilo kilo ayva taşımış eve anneme

gamzem yok ama accuk güzelim kaydirigubbakcemile2

canım ya şunun tam bir tarifini versene bana.Pişirirsem hem yumuşacık olur.ya inan bana her akşam eşim boğulmak üzereyken sırtıma vura vura indiriyor mideye:)))))))

Allah iyiliğini versinn

yarıldım gülmektenn :roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol:

küçük kzımda çok yedim tatlı güzel gamzeli oldu..

3 ay yedim doguma kadr ayvayı..kaydirigubbakcemile3

maşallah senin kızına,kimbilir ne tatlıdır o prenses şimdi...
peki gunde kaç tane yiyordun ve hangi ay başlamıştın canım yemeye...

Allah iyiliğini versinn

yarıldım gülmektenn :roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol:

zaten kime anlatsam gülme krizine giriyor tatlım,o yuzden haklısın gülmekte :)
:dance: :dance: :dance: :dance: :dance: sırnaşık şey sırnaşık şey sırnaşık şey sırnaşık şey

hık diyip kalıcam bigün zaten yakındır..o bişi diilde açgözlülüğünden gitti derler sonra

:roflol: allah hayrını versin emi kız güldürdün beni bir sürü. yanında bol su bulundur takılınca iç üstüne suyu :roflol: benim annemde sobada pişiridi ayvayı. ayvayı sobanın üstüne koyar üstünede paslanmaz çorba taslarından kapatırdı mmm yemede yanında yat çok güzel oluyor. a.s.:icecream:

tam tarifiii ayvaa yı teflon tavaya koy ve hafif hafif ateşten etkilenerek sulanmasını kızarmasını sağlaa

isteğine göre pişmesini ayarlarsın canım
belki ilkkinde damak tadını tuttturamazsın ama ikincide çok rahat ayarlarsın kendine göre
çok pişmişi yumuşacık oluyor közlenmiş bir tat
az pişmişi biraz ser ama sulu bir tadı oluyor
damak tadına göre değişir yanii opuyorumnanaktan

şu an annem yanım da yazdıklarına söyledim ikimizde güldük :1rolleyes:
diyoki suda haşlasın oda bir pişirme yöntemiymiş öylede çok güzel olur diyo :1rolleyes:

:roflol: allah hayrını versin emi kız güldürdün beni bir sürü. yanında bol su bulundur takılınca iç üstüne suyu :roflol: benim annemde sobada pişiridi ayvayı. ayvayı sobanın üstüne koyar üstünede paslanmaz çorba taslarından kapatırdı mmm yemede yanında yat çok güzel oluyor. a.s.:icecream:

tamam canım bende tencerede falan denerim bunu bu akşam..çok saol..yeterki yumuşak olsun.suyum da hazır zaten yanımda. sırnaşık şey sırnaşık şey sırnaşık şey

cnn de isledim ahmet marankinin söylediği tam tarif
haşlayın ayvayı için suyunu bol bol diyodu :1rolleyes:
acayip güzel bebekler oluyomuş alkisalkisalkis

tam tarifiii ayvaa yı teflon tavaya koy ve hafif hafif ateşten etkilenerek sulanmasını kızarmasını sağlaa

isteğine göre pişmesini ayarlarsın canım
belki ilkkinde damak tadını tuttturamazsın ama ikincide çok rahat ayarlarsın kendine göre
çok pişmişi yumuşacık oluyor közlenmiş bir tat
az pişmişi biraz ser ama sulu bir tadı oluyor
damak tadına göre değişir yanii opuyorumnanaktan

şu an annem yanım da yazdıklarına söyledim ikimizde güldük :1rolleyes:
diyoki suda haşlasın oda bir pişirme yöntemiymiş öylede çok güzel olur diyo :1rolleyes:

ttalım benim çok sağol ya,inan bu benim için buyuk dertti.Yemesi yani.şimdi yutarım bile ben onu :roflol: :roflol:
annecine de çok selamm,ellerinden öperim ...

yaza kadar bulunur ayva
yeni başladı mevsimi :icecream:

oh ohh doğuma kadar ben yer içerim valla.Şükür Allah'a ne güzel nimetleri var kızlar ya..

cnn de isledim ahmet marankinin söylediği tam tarif
haşlayın ayvayı için suyunu bol bol diyodu :1rolleyes:
acayip güzel bebekler oluyomuş alkisalkisalkis

o zaman ben şöyle yapayım diyorum.ayvayı bölüp yanmaz bir tencereye koyayım.az bi su ekleyeyim.tencereyi kapatayım ağzına.hem yumuşar,hem suyu çıkar.suyunu içerim.kendinide yerim..Valla süper oldu bu ya...

ttalım benim çok sağol ya,inan bu benim için buyuk dertti.Yemesi yani.şimdi yutarım bile ben onu :roflol: :roflol:
annecine de çok selamm,ellerinden öperim ...

senin sayende pişirme yöntemini herkesler öğrendiii :lepi:
hadi bakalım bol bol yee
bebek doğduğundada faydası olup olmadığını mutlaka yaz buraya kaydirigubbakcemile5

X