Doğuma Hazırlık hastane valizi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
E

EU2

Ziyaretçi
kızlar 30 haftalık hamileyim ama her türlü süprizede açığım :CüvCüv:bebeişimin eşyalarını yıkıyorum ve artık hastane valizimide hazırlıycam fazla abartmadan yanıma almam

gerekenleri yazarmısınız?

ben kendi koydukalrımı yazayım sen istedikklerini ele canım

14 adet bebek bezi zaten cok yer kaplamıyor ve her ihtimale karsı fazla koydum
orkid 1 paket buyuk boy hasta bezine gerek olursa aldırıcam
2 adet hastane cıkısı 5li zıbın takımı olanlardan
iki adet etek bezi
1 polar battaniye
5 adet kilot
4 adet atlet
emzirme sutyeni
1 adet gecelik
1 adet pijama takımı
corap dogumdan cıkınca üşüyormussun patikte aldım
hırka
hastanede giymek için sabo terliklerden aldım
2 adet küçük havlu koydum bebiş pis gelirse silmek için
ıslak mendil 1 paket
pişik kremi deneme boyutu olanlardan
kagıt havlu cok işe yarıyormus
kişisel bakım malzemeleri ruj allık foto makinası deo stick ter kokmak istemem :)
hastaneden cıkarken giyecegin esyalar
hepsini seffaf posetlere koydumki cantada araması kolay olur
aklıma gelenler bunlar
abartılı deil bence hepsi lazım olan seyler

haaaa bide emizkle biberon her ihtimale karsı :))

arkadasımın kıne eklıceklerım var
1 gogusun yara olmaması için krem ben ayva cekırdegı jelını koyucam sımdıden suruyorum cok hassas ucları ilkinde yara olmuştu kanamıştı ben sutyen koymıcam sutler gerıye gıdermış badı turu atlet alsanız daha ıyı
2 yatak pedi hasta bezı ozellere gıdersenız verıyorlar ama devlet hastahanelerı aldıtırıyor tabi sezeryande
3 gelene ıkram için kolonya seker pecete
4 bardak ve kasık koycam ben devlet hastahanesınde dogum yapıcam ılkımı ozelde yaptım bunlara gerek kalmadı

arkadaslar kac haftalıkken baslamak lazım hazırlıklara

arkadaslar kac haftalıkken baslamak lazım hazırlıklara

gebeligin gidisine göre degisir nezaman neyi yapacagin..kac haftalik hamilesin ki:uhm:
ben 30.haftada kiyafetlerini yikadim dün cok sükür odasida tam anlamiyla bitti...
simdi hastane cantama koyulcak ufak tefek seyler kaldi onlarida ayirdim bitek valize dizilicek sonra hersey tamam..:lepi:

ama cok sonlara birakmakta dogru degil cok yorucu isler oluyo cünkü yikamak ütülemek falan, agirlasmadan, hareket kabiliyetin kisitlanmadan, az yoruldugun zamanda bitirip beklemek bana daha dogru geliyo...

Kızlar bende valizimi hazırladım bu hafta ama tek eksiğim gecelik :KK43: Gecelik - Sabahlık takım al diyor çevremdekiler ama nasıl bişi alıcağımı bilemedim. Spor askılı penye bi takım arıyorum beğendiğim modeller de hep diz boyu üşürüm diye düşünüyorum. Uzun olanlar da ya abiye ya babannem tarzı çuval gibi. Bildiğiniz bi yer var mı ?

bence askılı alma çünkü doğumda kan kaybedeceğimiz için normalden daha fazla üşürüz ben kısa kollu bi pijama takımı bi de uzun kollu aldım sabahlık tercih etmedim onun yerine hırka koymak daha mantıklı veya çeyizinde varsa lizözünü de çıkarabilirsin ben lizöz koycam.

ben komp... adlı çamaşır mağazasından almıştım ama gecelik daha beğenemedim önü düğmeli almayı düşünüyorum

Sağol canım doğru üstüne hırka daha mantıklı. Evet emzirmek için önden düğmeli olması gerekiyomuş.
Keşke bebeklerimiz için olan gibi hamileler içinde standart bi hastane çıkışı seti olsaydı :)

kızlar emzik ve biberon almayın diyorlar hastaneden kullandırılmıyormuş doğrumu?

gece evet öyle diyorlar ama bir aksilik olsa ve bebek emmese süt gelmese aç mı kalacak ben alacağım yanıma hemşire görmeden içirirm:)))

süt gelmezse mamayı hemşireler hazırlıyıp veriyorlar dediler ama sen alıyosan bende alırım şekercik:)

kızlar bende bugün hastane çantamı hazırladım
bebek için: iki adet hastane çıkışı, bez, ıslak mendil, biberon, emzik, tırnak makası (bazı hastanelerde bebeğin tırnağını kesiyorlarmış), pişik kremi, yelek, battaniye ve taşıma için pusetini götüreceğiz.
kendim için: uzun kollu gecelik, çorap, atlet, orkid, diş fırçası, macun, tarak, dudak nemlendiricisi ve krem, hastaneden çıkarken giymek için eşortman takımı.
emzirme sütyeni almadım benim göğüslerim küçük zaten dolgulu sütyen kullanıyorum. emzirme sütyeni bende hiç hoş durmaz onun için almadım. normal sütyen takmayı düşünüyorum.

süt gelmezse mamayı hemşireler hazırlıyıp veriyorlar dediler ama sen alıyosan bende alırım şekercik:)
hee:) ya lazım olursa....
onlar veriyor mamayı ama sen götürüyosun sanırım biberon
benm bi akrabam doğumdan bi ay sonra ameliyat oldu o ameliyata girince bebeği ağlamaya başladı ben de biberonunu alıp hemşirelere gittim mama koydular ordan biliyorum ama her hast farklı olabilir
kızlar bende bugün hastane çantamı hazırladım
bebek için: iki adet hastane çıkışı, bez, ıslak mendil, biberon, emzik, tırnak makası (bazı hastanelerde bebeğin tırnağını kesiyorlarmış), pişik kremi, yelek, battaniye ve taşıma için pusetini götüreceğiz.
kendim için: uzun kollu gecelik, çorap, atlet, orkid, diş fırçası, macun, tarak, dudak nemlendiricisi ve krem, hastaneden çıkarken giymek için eşortman takımı.
emzirme sütyeni almadım benim göğüslerim küçük zaten dolgulu sütyen kullanıyorum. emzirme sütyeni bende hiç hoş durmaz onun için almadım. normal sütyen takmayı düşünüyorum.
cnm bebeklere bir tane hast çıkışı yetiyormuş ama sen bilirsin.
ıslak mendil yerine ıslak havlu yazanlar var üstünde onlar daha iyi oluyomuş
tırnak makasına bence gerek yok eve gelince de kesilir
kendine de mutlaka hasta bezi koy orkid yeterli olmuyormuş hatta suyun evde gelirse diye de evdeyken almak lazım suyun gelirken nasıl gidicen hast.ye
fot makinenizi şarj cihazlarınızı da unutmayın
bir de hastaneye sorun bazı şeylere gerek duyulmuyor ya da hst veriyor zaten bazı hast.ler liste veriyor

hee:) ya lazım olursa....
onlar veriyor mamayı ama sen götürüyosun sanırım biberon
benm bi akrabam doğumdan bi ay sonra ameliyat oldu o ameliyata girince bebeği ağlamaya başladı ben de biberonunu alıp hemşirelere gittim mama koydular ordan biliyorum ama her hast farklı olabilir

cnm bebeklere bir tane hast çıkışı yetiyormuş ama sen bilirsin.
ıslak mendil yerine ıslak havlu yazanlar var üstünde onlar daha iyi oluyomuş
tırnak makasına bence gerek yok eve gelince de kesilir
kendine de mutlaka hasta bezi koy orkid yeterli olmuyormuş hatta suyun evde gelirse diye de evdeyken almak lazım suyun gelirken nasıl gidicen hast.ye
fot makinenizi şarj cihazlarınızı da unutmayın
bir de hastaneye sorun bazı şeylere gerek duyulmuyor ya da hst veriyor zaten bazı hast.ler liste veriyor

canım ıslak mendil yazdım ama nıvea parfümsüz havlu gibi olanlarından aldım. hasta bezini nerden alacağım nasıl bişey ki acaba

kızlar emzik ve biberon almayın diyorlar hastaneden kullandırılmıyormuş doğrumu?

hastanede mamayı hazırlayıp kaşıkla veriyorlar bebeğe.emen bir bebeğe biberon vermek doru değilmiş zaten.emmeyi bırakabiliyormuş.sağlık ocaklarında hastanelerde duvarlarda yazıyor hep zaten.bebeğim 5 aylık eve sağıp bıraktığım sütümü bile kaşıkla içirdiler hep.yeniyeni biberon veriyoruz

X