Boşanma sürecimde arkadaşımın benden isteği

Merhaba hanımlar,
Eşimle boşanma sürecine girdiğimden bahsetmiştim. Bu süreçte yakın arkadaşım ile bana çok garip gelen bir olay yaşadım.

Süreç başlayınca evi terketmek üzere toparlanmaya başladım, kendi eşyalarımı alıp valizlerimi toplayıp, başka şehirdeki ailemin yanına uçakla gidecektim.

Çok yakın olduğum bu kız arkadaşımla, boşanma durumumu ve evi terkedeceğimi paylaştım, hatta telefonda ağlayarak paylaştım. Telefonda bana destek oldu. Çok iyi bir insandır normalde, muhafazakar namazinda niyazinda, iyi bir arkadaşımdır. Bu arkadaşım da 6 ay evvel evlendi, suan hamile.

Neyse tüm süreçlerimi biliyordu, benim uçak yolculuğumdan önceki gün bana tekrar mesaj attı.
Canım duty free den gelirken bana Puro alabilir misin diye... Ben mesajı gördüğümde donakaldım, inanamadım...

Düşünün, bir hayal edin travmatik günler geçiriyorum, kaç yıllık evimden valizimi topluyorum. Ertesi gün uçuşum var, çok üzgün ve travmatik durumdayım.

Ben kaç yıllık evimi terkediyorum, eşimi terkediyorum, ve bu dönüş yolunda sen benden keyfin için limon aromalı Puro istiyorsun... Eşinin puro kullandığını biliyorum, eşi için istiyor. Birde demişki limon aromalı puro yoksa fotoğraf atarsan başka bir şey seçerim diye.

Ben kendisine yazdımki, benim valizlerim olacak elim ağır olacak, fırsat bulursam alırım dedim. O da cevap olarak ay tabi canım fırsat bulursan zaten, yoksa uğraşma demiş.
Bu nasıl bir düşüncesizlik?

Ben o gün havaalanında kontrol noktasından geçtim, ve elimde valizlerle havaalanının içindeki bir bankta oturdum, öylece kalakaldım kendi sürecimden dolayı... Çok garip bir süreç sonuçta yaşadığım, evimi şehrimi eşimi terkediyorum.
Kafamdan neler neler geçiyordu, arkadaşımın prosunu mu düşünecektim?
Puroyu tabiki almadım, kusura bakma fırsat bulamadım uçağı kaçıracaktım alamadim diye mesaj attım.
Şimdi diyorumki keşke o an yazsaydım bu durumda ne prosu dalga mi geçiyorsun diye. Ama bilmiyorum o an yazmadım belki güçsüz veya agresif görünmek istemedim.

Ama bu isteğini hazmedemedim.
Kızlar bu bana inanılmaz garip geldi. Eşinin veya kendi keyfi için, bu durumdaki benden puro istemesi normal mi? Sizlerin farklı görüşlerini çok merak ediyorum.

Arkadaşlığımızı gözden geçiriyorum ve artık arkadaşlık etmemeyi düşünüyorum. Çok mu kati bir düşünce?
Bence kötü niyet yok davranışında ama empati dipte. Artık bunun için ekstra konuşmayın bence sonra olayı size döndürebilirler. Ama anlamış oldunuz bu arkadaşınız ve eşinin nasıl insanlar olduğunu siz de artık onlara buna göre davranırsınız.

Ben olsam arkadaşlıktan da çıkartmam çünkü öyle böyle derken sonra etrafımızda insan kalmıyor.

Ek olarak bu kafada birinin de evliliği uzun sürmez, yakın zamanda sizde ona "canım bana bi (puro mudur pro mudur ne haltsa ondan) getir ya tutturmem keyif yapmam lazım sen agliyosun biliyorum ama ben keyif yapacagim" dersiniz

Ne mutlu size. benim sarılacağım ailem malesef pek yok! annem terk etti. babamda keşke terk etseydi diyebileceğim tarzda biri. şükür erkek kardeşlerim bana düşkün. Yalnızım ama şikayetçi değilim. en azından kalabalıklar içinde yalnız değilim diyerek kendimi avutuyorum:-)

Canım Ziriltim ya, kalbimi dağladın yani akşam akşam. Umarım hayat sana güzellikler getirir, sapasağlam ayakta durmana hayran kaldım.

Gercekten cok yakinsam ve boyle biseyden rahatsizlik duyuyosqm ben olsam konuşurdum. Bu soyledigin beni kirdi derdim. Karşımdaki kisi de ayni sekilde benimle "yakinsa" empati kurup, geri adim atardi.
Acikcasi ben sizin cok yakin iki arkadas oldugunuzu sanmıyorum. Yinede tepkinizi gosterin, icinizde kalmasin derim

Merhaba hanımlar,
Eşimle boşanma sürecine girdiğimden bahsetmiştim. Bu süreçte yakın arkadaşım ile bana çok garip gelen bir olay yaşadım.

Süreç başlayınca evi terketmek üzere toparlanmaya başladım, kendi eşyalarımı alıp valizlerimi toplayıp, başka şehirdeki ailemin yanına uçakla gidecektim.

Çok yakın olduğum bu kız arkadaşımla, boşanma durumumu ve evi terkedeceğimi paylaştım, hatta telefonda ağlayarak paylaştım. Telefonda bana destek oldu. Çok iyi bir insandır normalde, muhafazakar namazinda niyazinda, iyi bir arkadaşımdır. Bu arkadaşım da 6 ay evvel evlendi, suan hamile.

Neyse tüm süreçlerimi biliyordu, benim uçak yolculuğumdan önceki gün bana tekrar mesaj attı.
Canım duty free den gelirken bana Puro alabilir misin diye... Ben mesajı gördüğümde donakaldım, inanamadım...

Düşünün, bir hayal edin travmatik günler geçiriyorum, kaç yıllık evimden valizimi topluyorum. Ertesi gün uçuşum var, çok üzgün ve travmatik durumdayım.

Ben kaç yıllık evimi terkediyorum, eşimi terkediyorum, ve bu dönüş yolunda sen benden keyfin için limon aromalı Puro istiyorsun... Eşinin puro kullandığını biliyorum, eşi için istiyor. Birde demişki limon aromalı puro yoksa fotoğraf atarsan başka bir şey seçerim diye.

Ben kendisine yazdımki, benim valizlerim olacak elim ağır olacak, fırsat bulursam alırım dedim. O da cevap olarak ay tabi canım fırsat bulursan zaten, yoksa uğraşma demiş.

Ben o gün havaalanında kontrol noktasından geçtim, ve elimde valizlerle havaalanının içindeki bir bankta oturdum, öylece kalakaldım kendi sürecimden dolayı... Çok garip bir süreç sonuçta yaşadığım, evimi şehrimi eşimi terkediyorum.
Puroyu tabiki almadım, kusura bakma fırsat bulamadım uçağı kaçıracaktım alamadim diye mesaj attım.
Şimdi diyorumki keşke o an yazsaydım bu durumda ne prosu dalga mi geçiyorsun diye. Ama bilmiyorum o an yazmadım belki güçsüz veya agresif görünmek istemedim.

Kızlar bu bana inanılmaz garip geldi. Eşinin veya kendi keyfi için, bu durumdaki benden puro istemesi normal mi? Sizlerin farklı görüşlerini çok merak ediyorum.

Arkadaşlığımızı gözden geçiriyorum ve artık arkadaşlık etmemeyi düşünüyorum. Çok mu kati bir düşünce?

siz bu konuları sanal zeka yardımı ile mi yazıyorsunuz? yoksa sanal zekaya mı yazdırıyorsunuz?

Benim bi akrabamda isviçre de yaşıyor. Annesini kaybedeli bi kaç gün olmuşken, telde konuştuğu Türkiye deki 25 yıllık arkadaşı, kendisini kargo ile çikolata yollamasını istemiş ağlayarak anlamıştı. İnsanlar artık dost arkadaş değil vakit öldürecek insan arıyor.

Valla dümdüz zıkkım ye derdim şu durumda.

3 konunuz, 10 mesajınız var. 10 mesajin 3ünü olaylari anlatırken yazmissiniz zaten, ve 3 konuda toplam 7 mesajla mi insanlara cevap verdiniz?
Neden konu açıyorsunuz ki o zaman?

3 konunuz, 10 mesajınız var. 10 mesajin 3ünü olaylari anlatırken yazmissiniz zaten, ve 3 konuda toplam 7 mesajla mi insanlara cevap verdiniz?

Dertlesmek icin desem değil, çünkü yazmıyorsunuz.
E geriye konularin uyduruk olmasi kaliyor sadece.

Arkadaşının kocasıyla arasında ki muhabbet;
  • Arkadaşım Selda vardı ya yurtdışında yaşayan kocasından boşanıyormuş Türkiye’ye dönecekmiş bikaç gün sonra..
  • Hadi ya üzüldüm. Ha söylesene bize puro getirsin ordan.
  • Tamam kocacım söyleyeyim.

Hiç tutarı yok.. Baştan aşağı saçma:) Gezmeye gelseydin tamamda boşanma aşamasında elinde valizler kafada yerinde değilken istenecek bir şey değil.. Empati yapamamış duygu durumunuzu tam anlayamamış. Böyle olunca da samimiyetle anlatamazsın artık ona içini.. üzücü.
Asla eskisi gibi görmüyorum arkadaşımı bakış açım değişti. Ayrıca gördüm ki insan zor zamanında yalnız aslında, insanlara çok koymuyor, derdimizle başbaşayız

Merhaba hanımlar,

Tatilden dönmüyorum alamam deseydiniz keşke anlardı belki o zaman

Acaba boşanma sürecine girdiğim için daha yeni, 1 haftadır olabilir mi?
Derdimi açıp insanlardan fikir alıyorum, yorumlara tek tek dönemesem de emoji bırakıyorum.
Kafamın içi zaten allak bullak, travmatik bir dönemdeyim. Buna mı takıldınız?

Ne mutlu size. benim sarılacağım ailem malesef pek yok! annem terk etti. babamda keşke terk etseydi diyebileceğim tarzda biri. şükür erkek kardeşlerim bana düşkün. Yalnızım ama şikayetçi değilim. en azından kalabalıklar içinde yalnız değilim diyerek kendimi avutuyorum:-)
bence hepimiz günün sonunda derdimizle başbaşayız, bana öyle geliyor artık. Başkaları destek olsa bile, kendi içimizdeki güç ile kendi kendimize halletmemiz gerekiyor, o yüzden kendinizle mutluysanız boşverin gerisini :)

Acaba boşanma sürecine girdiğim için daha yeni, 1 haftadır olabilir mi?
Derdimi açıp insanlardan fikir alıyorum, yorumlara tek tek dönemesem de emoji bırakıyorum.
Kafamın içi zaten allak bullak, travmatik bir dönemdeyim. Buna mı takıldınız?
Evet buna takildim çünkü saçma 🤷‍♀️ insanlar kendi kendine yorum yapıyor, cevap veren yok, normal mi sizce?
Madem oyle, kendinizi daha iyi hissettiginiz dönemde girin bu işlere, karsilikli mesajlaşma ile daha iyi sonuc alirsiniz.
Arkadasiniz puro istemis, eeeeee?
Biz burda cik cik cik diyecegiz, siz de okuyup gececeksiniz, ne geregi var ki?

Merhaba hanımlar,

İnsanlar girmedikleri durumları anlamıyorlar gerçekten ben 30 yaşında bunu anladım, benim annemle babam boşandı ve duruşmalarına katıldıgım gün (bu da benim için tramvatikti) arkadaşım saçma sapan bişeye alınıp bana upuzun bir mesaj falan atmıştı. O günden sonra aynı olmadım arkadaşımla ve dostumdur yani aslında duygusal zekası oldukça yüksek biridir ama anlamıyorlar işte... bence aynı durum anne olmayanın anlayamadıgı gibi bir durum yani dışardan bakan bütün gün evdesin nasıl işler yetişmez diyor anlamıyorlar bunu da anne olanlar anlar mesela. Sen şuanbu konuya takılı kalma ama arkadaşına uygun bir zamanda kırgınlıgını belirtirsin. Ben öyle yaptım

Bence kötü niyet yok davranışında ama empati dipte. Artık bunun için ekstra konuşmayın bence sonra olayı size döndürebilirler. Ama anlamış oldunuz bu arkadaşınız ve eşinin nasıl insanlar olduğunu siz de artık onlara buna göre davranırsınız.

Ben olsam arkadaşlıktan da çıkartmam çünkü öyle böyle derken sonra etrafımızda insan kalmıyor.
İnanir misiniz bunu da düşünüyordum :)
Yani gerçek iyi niyetli insan yok mu, gerçek samimiyet.
Bu arkadaşım ile artık yapamam çünkü zor ve hassas bir dönemimde bu kadarını kabul edemem.

Ama dediğiniz de doğru onu çıkar bunu çıkar gerçek dostluklar bulmak zor hayatta

İnsanlar girmedikleri durumları anlamıyorlar gerçekten ben 30 yaşında bunu anladım, benim annemle babam boşandı ve duruşmalarına katıldıgım gün (bu da benim için tramvatikti) arkadaşım saçma sapan bişeye alınıp bana upuzun bir mesaj falan atmıştı. O günden sonra aynı olmadım arkadaşımla ve dostumdur yani aslında duygusal zekası oldukça yüksek biridir ama anlamıyorlar işte... bence aynı durum anne olmayanın anlayamadıgı gibi bir durum yani dışardan bakan bütün gün evdesin nasıl işler yetişmez diyor anlamıyorlar bunu da anne olanlar anlar mesela. Sen şuanbu konuya takılı kalma ama arkadaşına uygun bir zamanda kırgınlıgını belirtirsin. Ben öyle yaptım
Çok haklisiniz aslında birebir benim hissettiğimi anlamasını bekleyemem.
Ama ölüm, hastalıklar , boşanma bunlar travmatik şeyler yani bir zahmet biraz daha anlasınlar, en azindan bir şey beklemesinler bu süreçte ve alınmasınlar...
1 gram empatiden bile yoksunlar demekki ne diyebiliriz, empati sahibi insanlarla karşılaşırız umarım 🙏

X