Ayrıntılı ultrason/Detaylı ultrason ve konusunda yardım...

duyguby

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2007
881
10
Arkadaşlar,
Hamişliğin 17.haftasındayım.20.haftadan sonra ayrıntılı ultrasona gireceğim.Hani tum organlarına(kalp,beyin,böbrek vs) bakıldığı,bir problem olup olmadığına bakılan ultrason.forumlarda inceleme yaptım ama tam istediğim cevapları alamadım.Öncelikle tam olarak kacıncı haftamda gitmeliyim.ve bu vajinal olarak bakılan bir ultrasonmu yoksa karından mı?
bu muayenede bebekte herhangi bir sorun görulduğunde mudahele edilme sansı varmı?Allah korusun bir kalp sorunu,beyinsel bir sorun vb ...
işlem sonunda cd vereceklermiş.cd'ye neyi kaydediyorlar acaba?ve bu işlem kaç dakika sürüyor.
kusura bakmayın biraz fazla oldu sorularım ama pimpiriklinin tekiyim ben:))))))

canım 21. haftada gittim..
ayrıntılaya valla bütün organlarını inceliyolar allah korusun kalbi delikmi
beyninde ur varmı...
allttan bakmıyor hayırr...
cide her hastane vermiyo sanırım.
normal ultrason gibi..
ama ayrıntılı inceleniyo....
cinsiyeti falanda belli oluyo kesin olarak..

canım çok teşekkür ederim cevabın için.hastaneyle görüştüm cd vereceklermiş,birde 4 boyutlu fotoğraf.peki o cd'de mesela iç organlarını incelerken çekilen göruntude oluyormuki..ya aslında cok guzel bişey ama acayip tedirginim.Ters bişey cıkarsada hamileliğim boyunca uzuntu ve stres yasarım cunki..

bence cd vermelerinin amacı hatıra olması ıcın.. ben mesela kontrollere gıderken bir tane bos dvd goturuyorum, doktor bebek nasıl dıye bakarken kaydedıyor, o belkı tıbbi açıdan ıncelıyor bebegi ama tabı biz o kadar detaylı anlamadıgımız ıcın bıze cok duygusal gelıyor. ılk dvd ye kaydettırdıgımızde her gun ızlemıstık bızım bebısı, aa bak ayagı aa bak kolu falan.. ayrıntılı ultrasonda bebek cok guzel gozukuyormus, hatta yuz hatları oylesıne belırgın oluyormus kı, kıme benzedıgıne daır fıkır yuruten arkadaslarımız var. :) ama tabı tum bu ultrasonlardakı asıl amac bebegın saglı.. bende merak edıyorum allah korusun ters bı seygorurlerse ne oluyor? mudahele edılemeyecek kadar kucukler...

bence cd vermelerinin amacı hatıra olması ıcın.. ben mesela kontrollere gıderken bir tane bos dvd goturuyorum, doktor bebek nasıl dıye bakarken kaydedıyor, o belkı tıbbi açıdan ıncelıyor bebegi ama tabı biz o kadar detaylı anlamadıgımız ıcın bıze cok duygusal gelıyor. ılk dvd ye kaydettırdıgımızde her gun ızlemıstık bızım bebısı, aa bak ayagı aa bak kolu falan.. ayrıntılı ultrasonda bebek cok guzel gozukuyormus, hatta yuz hatları oylesıne belırgın oluyormus kı, kıme benzedıgıne daır fıkır yuruten arkadaslarımız var. :) ama tabı tum bu ultrasonlardakı asıl amac bebegın saglı.. bende merak edıyorum allah korusun ters bı seygorurlerse ne oluyor? mudahele edılemeyecek kadar kucukler...

sen kaç haftalık hamilesin canım,,demek sende gideceksin..İnsallah guzel sonuclar cıkar hepimizde:))
ben gecen hafta vajinal ultrasondan baktırdım orada bile nasıl netti anlatamam.sabırsızlıkla şimdi ayrıntılıyı bekliyorum..

bende 2 hafta sonra gıdıcem 22.haftamda...
4 boyutlu bı yere kendı yonlendırıcegını soyledı doktor.
cevremden duydugum kadarıyla cd veren yerler de var vermeyen yerler de. verenler ıcın ek ucret oduyor bır kısım. mesela +20 tl falan gıbı. karından bakılıyormus ve yaklasık yarım saat falan suruyormus. umarım hepımız ıyı sonuclar alırız...

bana doktorum 20. haftada gel ayrintili ultrason ypcagiz dedi..1 bucuk haftam kaldi ama 4 boyutlu falan demedi ayrintili ultrasonda ne oluyo bende cok merak ediyorum...insallah hayirlisiyla git bebegin iyidir

giren arkadaslardan daha çok yorum bekliyoruz :))))) biz sabırsız annişler çatlayacağız yoksa zemuszemus zemuszemus

Merhabalar, ben de daha yeni yani yaklaşık 1 saat önce girdim ayrıntılı ultrasona.
21. haftamın içindeyim ,kendi doktorumun yönlendirdiği bir başka doktorda girdim. ıyi ki de gitmişim, hem ben kızımı çok net olarak gördüm. Hem de şu ana kadarki gelişiminde bir problem olmadığını öğrenmiş olduk.
Herkese tavsiye ederim, o kadar net görmek çok güzel bir duygu bence gidin arkadaşlar:)

Merhabalar, ben de daha yeni yani yaklaşık 1 saat önce girdim ayrıntılı ultrasona.
21. haftamın içindeyim ,kendi doktorumun yönlendirdiği bir başka doktorda girdim. İyi ki de gitmişim, hem ben kızımı çok net olarak gördüm. Hem de şu ana kadarki gelişiminde bir problem olmadığını öğrenmiş olduk.
Herkese tavsiye ederim, o kadar net görmek çok güzel bir duygu bence gidin arkadaşlar:)

ayyy sıcağı sıcağına cevap yazmışsın.Öncelikle gözünaydın,hersey yolunda ne güzell çok şükür....Ayy nolur anlatsana,ne kadar ayrıntılı görüyorsun.ne biliyimm parmakları burnu vs..iç organlarını sen görebildinmi yada??

ben de 2 hafta sonra bugün yaptırcam.heycanla bekliorum, inşallah iyi haberlerle dönerim ben de.benim doktorum her kontrolde 4boyutlu ultrasonla bakıo.herşey çok net görülebilio.el ve ayak parmaklarına kadar tüm detayları görebiliosunuz.cd de verio doktorum.çünkü babamız gelemio şehirdışında olduğu için.maille gönderiyorum ben de.fiyatlar çok pahalı ayrıntılı ultrasonda.bana 400civarı fiyat verdiler, prof.yapcakmış.

ben 25+2 de gittim, dr. um kalp anomalilerinin 24. haftadan sonra daha iyi tespit edildiğini söylediği için...20. hafta erken demişti ama her doktorun stili farklı tabi.
plasentadan, bebeğin organlarının her birine, kordon damar sayısı, bebeğe giden oksijen miktarına kadar herşeye bakılıyor, ben sonomedde nahit beye çektirdim çok da memnun kaldım fiyatı 280 tl idi.dvd verdiler.
hiç endişelenme canım, olumsuz birşey çıkmayacağı duygusuyla git, bebişimi seyredeceğim keyifle de, herhangi birşey çıkarsa bunu doğumdan sona öğrenmekten çok daha iyidir.
kolay gelsin.

Ben 18 haftaya yeni girdim.22-23. hafta gibi düşünüyorum ayrıntılı ultrasonu. Acaba özel hastanelerde memurlardan ekstra ücret alınıyor mu yoksa devlet ödüyor mu? Cevaplarsanız sevinirim.

sen kaç haftalık hamilesin canım,,demek sende gideceksin..İnsallah guzel sonuclar cıkar hepimizde:))
ben gecen hafta vajinal ultrasondan baktırdım orada bile nasıl netti anlatamam.sabırsızlıkla şimdi ayrıntılıyı bekliyorum..

ben 15+1im bugun. yarın kotrolumuz var ve cınsıyetı ogrenecegız.. ayrıntılıya 20. hafta cıvarı gırılıyor degıl mı? umarım hepimizin bebeklerı saglıklı olur..bu arada benım ılk 3 ay oyle zor gectı kı (bulantı kusma).. su son 3-4 gundur hamılelıgımı yasıyorum desem yerı var.. ama ıste onlar saglıklı olsun gerısı onemlı degıl...

X