Sezeryan'da Genel Anestezi mi, yoksa Lokal mi Tercih edersiniz.

aynelhayat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2009
142
1
Arkadaşlar Sezeryan'da Genel Anestezi mi, yoksa Lokal mi Tercih edersiniz. Perşembe ya da cuma günü büyük ihtimalle sezeryan olacağım ama hala sezeryanı genel mi yoksa lokal olarak mı yaptırsam bilemiyorum.kafamçokkarıştı Ne olur siz bir akıl verin...Genel yaptırsam uyanmak nasıl oluyo herkes çok zor diyo, lokal olsa onunda ayrı tehlikeleri var off yaaa ne yapacağımı bilemiyorum :1no2:ne olur bir akıl verin...Bekliyorum arkadaşlar...Tüm hamilelere hayırlı doğumlar diliyorum Rabbimden...:Saruboceq:

canım bende sezeryan olcam allahım ızın verırse ama genel anestezıyı yasayan bırıyım lokalı yasamadım ama uyanma anı cok da zor degıl sadece agrın kuvvetlı olursa uyanırken aglıyosun sızlıyosun ama sezeryande artık cok gelıstı pca dıye agrı kesıcı var cok etkılı bı agrı kesıcı agrın oldugu zaman serumdan kendın verıyosun dakıkalar ıcınde etkı edıyor arastır derım bunu.umarım kolay dogum olur bende korkuyorum ama yapacak bısıy yok eger cesaretlıysen lokal yaptır ben cesaret edemıyorum

bende ilk çocuğumda lokal yaptırmıştım bundan 7 sene önce tabi..herşey güzeldi fakat ben ameliyatta nefes alamadım iki defa çok korktum.ondan sonrası iyiydi 3 saat hissetmiyorsun bacaklarını sonra kaldırıyorlar ve rahat yürümüştüm ..iki gün sonra eve geldiğimde ise baş ağrısı çektim şiddetli bi kaç gün..şimdi ikinciye hamileyim doğumum 7 kasım olcak nasipse ve ben hala karar veremedim lokalmi genelmi diye üff yaa bi şekilde olcak ama nasılmafoldumben

bende sezryan olucam bikaç haftaya kadar.genel istiyorum ben.lokale cesaret edemiyorum açıkçası.lokal olan arkadaşlar çok memnun gerçi ama ben istemiyorum.

Off yaa hala kararsızım ama sanırım herkes aynı sıkıntıdan muzdarip Rabbim hepimize yardım etsin ve inş. sağlıklı, kolay ve zahmetsiz bir doğum nasip etsin...

ben daha 14 haftalığım ama epidural sezeryan düşünüyorum.bütün arkadaşlarım bu şekilde doğum yaptı ve çok iyiydiler.kuzenim genel anesteziden ayılmak biraz uzun sürüyo ve genelde mide bulantısı yapıyo.tabi kişiden kişiye göre değişir ilaçların yan etkisi.ben de bi ameliyatımda genel anesteziden çokkk kötü uyanmıştım kendime gelene kadar 3-4 saat geçmişti.epiduralin riskleri varsa genel anestezinin de riskleri var.gaz da daha fazla oluyomuş ve ilacın bebeğe etki etmesi söz konusuymuş diye okumuştum bi yerde.en iyi fikri doktor verecektir.hepimize hayırlı doğumlar inşallah.

benimde 2 ayım var sezeryan olacak büyük ihtimalle kesinlikle lokal düşünüyorum. imkanım olsaydı normal doğum istiyordum ama bebiş çok büyük sezeryan olucak. ben her ana taık olmak istiyorum bu yüzden lokal anestezi düşünüyorum. ayrıca ablamda kızkardeşimde lokal anestezi oldular çok memnun kaldılar. sonuç olarak narkoz almakla aynı değil. tabii ikisininde ayrı ayrı riskleri var. birde lokal anestezi yaşayan kadınlarda emzirme problemi olduğunu duymuştum ama kız kardeşimin kızı 6 aylık oldu hala emiyor allaha şükür. ablamın oğlu erken bırakmıştı ama. ama ben kesinlikle lokal anestezi öenriyorum yaşamadım hiç ama yaşayanlardan aldığım tavsiyeler ve duygusal nedenler karar vermeme yetti.

canım sen bebişini kucağına almışsın bile :)

araştırmaya devam eden arkadaşlara yardımcı olmak amacı ile yazalım biz yine de
ben ilkini genel yaptım çok çok çok zor uyandım bu bünyeden bünyeye değişiyor bende narkoz yan etki yapıyor 1 saat sonra zorla uyandırmışlardı ve öyle bir şeydi gözlerimi açamıyorum beynimin içinde çanlar çalıyor nefes alamıyorum vs vs çok zordu o yüzden tekrar olursa inş olucak :) lokal istiyorum

lokal anestezinin hem bebek hem anne icin daha risksiz oldugu bir gercek,daha once genel anestezi ile ameliyat olmush biri olarak da soyleyebilirim ki pek hosh bir durum olusmuyor ameliyat sonrasi.Benim de doguma cok var ama bende daha simdiden korkmaya basladim,Allahtan secim sansim yok,istesem de istemesem de lokal anestezi yapiliyor yasadigim ulkede,bir de ben sececek olsaydim iyice kafam karisirdi.Her iki tipin de avantajlari ve dezavantajlari var,ne tur olursa olsun hayirli ve kolay dogumlar nasib etsin rabbim.

ılk çocuğumda genel anesteziydi, ameliyat sonrası 2 gün nefes alamadım, tıkanıklık oldu, kabus gibiydi..
Narkozun yan etkisiymiş bazı bünyelerde.
Bu sefer kısmet olursa lokal düşünüyorum.

valla ben daha evli deilim ama kesinlikle genel anestesi olcam..ameliyathane benim zaten pskolojimi kötü etkiliyorrr..gözümü açtıgımda herşey bitmiş olsun isterim..kuzenim dogum yaptıı.. normal dogum ama canından can gitmiş..bidaha hayatta normal dogum yapamam diyorrr..

benim daha belli degil dogumum nasil olucak ama sezeryan olursam lokal anestezi ile sezeryan olmak istiyorum(yani epidural sezeryan).. cunku genel anesteziden sonra insan cok zor ayiliyor ve ozellikle beni genel anestezi mahvediyor.. 2gun istifra ediyorum.... ayrica da epidural istememin sebebi bebegi hemen gorucek olmam ve ayilma gibi bi sorunun olmamasi.. hayirli dogumlar dilerim arkadasim

Kanal D'deki doktorlar programında sezeryan ameliyatı yapılmış canlı olarak. Doğum yaptırılan kadın acı içinde bağırıyormuş. Annem izlemişte o anlatmıştı. Acaba o kadın lokal anesteziylemi bayıltılmıştı? Ağrıyı yada acıyı hissetme durumu var mı? Bide ben son duyduklarımda sonra lokal olmak istemiyorum. Korktum çünkü. En iyisi genel galiba

aslinda bu anestezi tutmamasila ilgili cok fazla kotu hikaye var,bende izledigim bir belgeselden cok etkilenmistim.Evet,bazen epidural anestezi tutmayabilirmish ama aninda mudahale edilebilir kimse sizi bas bagirtarak ameliyat etmez diye dusunuyorum.Benim korkum genel anestezide agri duyup da belli edemezse insan,sacma bir korku gibi gelebilir ama az bi ihtimal olmasi bile dehset verici,Allah korusun hepimizi de.

benim ablam iki dogumunu da epidural sezeryanla yapti... bi doktorlara ben hissediyorumm demis aninda mudahale etmisler...cok rahat oldu dogumlari masallah. hic bir aci da hissetmedi

ben sezeyanla doğum yaptım,lokal anestezi denendi ,anestezi uzmanı iki defa anestezi iynesi yaptı fakat uyuşma olmadı,daha sonra narkozla sezeryan gerçekleşti.her ikisinin farklı yanetkileri var, ikiside bana aynı anda uygulandığı için zorluklarını yaşadım.

X