20+5 haftalık bebeğimi servikal yetmezlik sebebi ile kaybettim :(

Cok gecmis olsun. Acaba rahim agzinizda problem mi var acaba. Mutlaka iyi bir doktor bulun. Normal de serklaj 10 haftada yapilmaz. 15 ci hafta civari yapilir. Bebegin saglikli olduguna emin olmak icin.
Çok teşekkür ederim. Evet rahim ağzı yetmezliği (servikal yetmezlik) var dedi muayene ile ölçerek. 12 haftadan itibaren ileri haftalarda düşüklere sebep olurmuş. Benim tam 12 de olduğu için daha erken serklaj gerekir dedi. Bir sonraki gebelikte ilaçlarla kontrollü gidilir dedi. Normalde 12 den sonra serklaj yapılırmış doktorun dediğine göre ama benim durumum istisna biraz. Bir önceki doktorum bunu bilemedi düşük şeklimin çok ani ve alışıldık olmadığını söyledi. Onun üzerine başka doktor araştırdık, ve bana bu teşhisi koyan doktoru bulduk. Yıllarca Zeynep Kamilde Klinik şefliği, başhekimlik fln yapmış bir doktor, yakınımın çok riskli gebeliğinin takibi yaptı, bebek küveze bile girmedi doğduğunda. Tavsiye üzerine gittim kendisine. Çok güven de verdi ama benim biraz erken dönemde bu sebeple düşük yaşamam ve bunu deneyimleyen birinin yorumuna denk gelmemem tedirgin etti. Genelde daha geç haftalarda düşük yapmış anneler gördüm burada.

Cok gecmis olsun. Acaba rahim agzinizda problem mi var acaba. Mutlaka iyi bir doktor bulun. Normal de serklaj 10 haftada yapilmaz. 15 ci hafta civari yapilir. Bebegin saglikli olduguna emin olmak icin.
Malesef ben de ikiz bebegimi 6 ay once 16 haftalikken servikal yetmezlik nedeniyle kaybettm

Neden yapılmadığını bilmiyorum Açıklama yapmadı hiç erken neden yapmadığına dayir Halbuki ilk görüşmemizde yapacağını söylemişti 2 sene önce Birde öbür doktora bela okumuştu Başka 2 dr atılsın demesine de çok kızdı Birde yaşım 40 ve bu tüp bebek ile olan hamileliğim Yatığım yerden Allaha sığındım ne yapacağımızı bilmiyoruk 22+4 olduk
Benim ilk gebeligimdi 6 ay once 16 haftalik ikiz servikal yetmezlik nedeniyle saglam bebeklerimi kaybettim ihmal etmeyin serklaj olun. Benim de doktorum dikiş atacakti sonra taburcu etti atmadi ihmalden kaybettim. Kesinlikle ihmal etmeyin. Topraga giden malesef geri gelmiyor. Umarim saglikli bir sekilde kucaginiza alirsiniz

Benim ilk gebeligimdi 6 ay once 16 haftalik ikiz servikal yetmezlik nedeniyle saglam bebeklerimi kaybettim ihmal etmeyin serklaj olun. Benim de doktorum dikiş atacakti sonra taburcu etti atmadi ihmalden kaybettim. Kesinlikle ihmal etmeyin. Topraga giden malesef geri gelmiyor. Umarim saglikli bir sekilde kucaginiza alirsiniz
Başın sağolsun canım 🙏🏻 serklaj yapmayı düşünüp sonra neden taburcu etti ki , doktor hatası olmuş senin ki biraz da.

X