Çocuk Hastalıkları Yeşil kaka:(( ????

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

melikeray

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2009
56
0
hanımlar 3aylık bir kızım var ve 2 gundur kakası yeşil ve daha sulu..anne sütüyle besleniyor ekstra hiç bir şey vermıyorum.acaba neden boyle oldu??kımısı gazdır dıyor kımısı sutun yaramış dıyor kafam karıştı valla.endişelenilicek bir durum mu???başına gelen var mı??ne yapayım???

cnm endişenlenme ..
üşütmüş olablir..gazdanda olabilir.
dr sorsana cnmm..

yeşil kaka genelde üşütünce oluyor.benım bebısımde de bır ıkı defa oldu geciyor.

saolun kızlar:))burdan turkıyedekı dr.u aradım cevap vermedı o yuzden yazdım cnm:))
o zaman bıraz sıcak havlu saryım göbişine bebiğimin:s

saolun kızlar:))burdan turkıyedekı dr.u aradım cevap vermedı o yuzden yazdım cnm:))
o zaman bıraz sıcak havlu saryım göbişine bebiğimin:s

bence yediklerine dikkat et..
bebeğinide üşütme..
bikaçgün sonra geçer...
geçmiş olsun tatlıma.s.

bildigim kadarıyla kakası yesıl olan bebegın kulakları agrıyordur,cunku benımde bebegımın kakası yesıldı ve o sıralar kulakları agrıyodu.Bu arada kulak agrısının gecmesı ıcın ne yapabılırım dr gıttım damla verdı ama annemler kullanma dedıler sonra daha cok agrıyomus sımdı ne yapacam bılemıyorum:sm_confused:

ağrı kesici fitil verilebilir ama damla kullanmalısın yoksa nasıl geçecek..

benimde bebeğimin kakası bir ara yeşildi
yediğimden oldu galiba o gün ıspanak yemiştim..

benim bebğimde de oluyo dr sordum sadece anne sütü ile besleniyosa renk renk değişik olabiliyomuş endişelencek durum yokmuş..

kızlar korkutmak istemem ama hem yeşil hemde daha sulu diyorsun bende eğer kakası yeşilse zehirli ishal diyebiliyorum çünkü ablam söylemişti dikkat et kakası yeşile dönerse takip et geçmezse doktora götür zehirli ishale döner diye canım eğer geçmediye mutlaka doktorunla konuş rotavirüs aşısı evet pahalı ama ihmal etmeyin derim ben

benim kızımda yeşil kaka yapıyordu hemde suluydu.dr götürdük dizanteriolmuş dedi bence hemen bir dr götür.

sürekli yeşil kaka yapıyosa dr.götür.ama arada yeşil yapıyosa fazla emdikleri için oluyomuş

hanımlar 3aylık bir kızım var ve 2 gundur kakası yeşil ve daha sulu..anne sütüyle besleniyor ekstra hiç bir şey vermıyorum.acaba neden boyle oldu??kımısı gazdır dıyor kımısı sutun yaramış dıyor kafam karıştı valla.endişelenilicek bir durum mu???başına gelen var mı??ne yapayım???

cnm sen dr.a götürdün mü bebişini ??
merak ettim ne dediğini çünkü benim oğluşum da 2 gündür yeşil ve daha sulu kaka yapıyor. yrn sabah kontrol edicem tekrar, eğer rengi hala yeşilse dr.u arayıp sorucam ben de..

cnm sen dr.a götürdün mü bebişini ??
merak ettim ne dediğini çünkü benim oğluşum da 2 gündür yeşil ve daha sulu kaka yapıyor. yrn sabah kontrol edicem tekrar, eğer rengi hala yeşilse dr.u arayıp sorucam ben de..

yok canım benim goturmedım kendı kendıne gectı cok şukur sanırım yediğimden falan oldu??ama turkıyeye dondugumde yıne de tam tahlıl vs. yaptırmayı dusunuyorum.burdakı ışler cok teferruatlı bı turlu anlaşamıyorum drlARla o yuzden acıl bir şey olmadığı surece goturmuyorum.ama sen gıdersen bana da soler mısın ne dediğini?aklımda olsun bir daha olursa??:kedi:

Günde bir kez oluyorsa normal canım.Anne sütüyle beslenen bebeklerde sık raslanıyormuş .Ayrıca bebegin gazlı oldugunun göstergesi. Ama sürekli yeşilse ve başka sıkıntısı yoksa yetersiz beslenmenin işareti olabiliyor. Aklında olsun bir daha olursa, geçmiş olsun...

benim oğlumdada ilk 3-4 ay ara ara oluyodu.defalarca değişik dr lara bezini götürüp tahlil ettirdim ama şükürki temiz çıktı.siz genede bi kaka tahlili yaptırın.geçmiş olsun..

X