Bebeği saç kurutma makinesi sesi ile uyuyan var mı ?

benim yeğenimde çok ağlardı ama bizimki evdeki herkes eee eee diye bağırarak uyuturduk bir kişi sussun 8 bu kişi genelde babam olurdu9 hemen anlar ığğğhhhh diye başlardı gene bizde hepimiz babama kızar oda uyutana kadar başlardı eee eeee lemeye :)))) çok fenaydı çokkk halada uyurken problem. şimdi kardeşide müzik dinleyerek uyuyor yaramaz.

benim kızlardan biri de kolikti. saç kurutma makinesi ile uyurdu kapanınca kıyameti koparırdı. ama sonuçta termostatlı belli bir ısıya gelince kendi kapanıyordu kaoanınca vay halimize:KK43:( bir arkadaşım kolik cd si önermişti .onun sayesinde saç kurutma makinesini unuttuk. zaten çok düzenli uyumazdı. cd ilede çok süper bir uyku çekmedi ama en azından o uğultudan kurtulduk. 1 hafta falan dinletim sanırım cdyi sonra bıraktım. ay ne günlerdi ya. .halada çok düzenli uyumaz kızım. sanırım ilk aylar nasılsa sonrası öyle oluyor.. allah yardımcın olsun çok zor ..

Vay be zaman nasıl gecmis . Kızım suanda 16 aylık oldu . Kurtulduk çok şükür sac kurutma makinasından :) ama şimdide bensiz uyumuyor :))))) evet kizimla yatıyorum . Babamiz başka oda da uyuyor :) bağımlı bu kız yaa:KK66:))

benim kızımda saç kurutma makinesi ile uyuyr 3 4 aylıkken fark ettik çok rahat uykuya dalıyr bizim içinde kolay oluyr daldıktan sonra kapatıyrm :)

Saç kurutma makineleri en fazla radyasyon yayan elektronik alettir bence alıştırmayın

bu konuyu ilk duyduğumda çok şaşırmıştım ama gerçekten doğru benim yiğenimde aynı şekilde saç kurutma makinasıyla birlikte uyuyor.sanırım anne karnındak duydukları sesle bire bir aynı ses olduğu için bebeklere daha yakın olduğu için sakinleştirici bir etkiye sahip..​

bu konuya ilk cevabi ben yazmistim hatta "yazik sizeee" yazmistim.
valla simdi yazik bize oldu )))
kiizim alisti fon sesine.bir turlu uyumuyor kafayi yiycez esimle/
kafamizi sisirmesi bi yana allah korusun biz uyurken fon makinesi alisir filan diye odum kopuyir.
artik ailecek fon bagimlisi olduk,onsuz uyuyamiyoruzzz
nadyacim nasil atlattin sen bu fon krizini?oyuncakla mi?

benım kızım 6 . ayına gırecek hala sac kurutma makınası ıle uyuyor artık gecelerı bıle onu ıstıyor bırakıcak gıbı deıl ufff napmalıyım bılmıyorum :KK43:

benım kızım 6 . ayına gırecek hala sac kurutma makınası ıle uyuyor artık gecelerı bıle onu ıstıyor bırakıcak gıbı deıl ufff napmalıyım bılmıyorum :KK43:

seninki iyi gene)))
benimki 8ci ayindan gun aliyor ama hala fonle uyuyoruzzzz.
Nerden alistirdim ben yaaaa
ikinci cocukta aslaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa alistirmiycam.

evet benim kızımda da işe yaradı fön makinası.doktora gitmiştik gaz sancısı var dedi.o önerdi.ama biizmki kısa sürdü.3 aydan sonra kullanmamaya başladım.

Çok güldüm kızlar :KK1:
Allah yardımcınız olsun gerçekten.
Ben dayanamazdım o sese kesinlikle, hele eşim, saçlarımı kurutmak için 2 dk açıyorum onda bile nasıl sinir oluyor.

42 günlük oğlum var, aynı şekilde saç kurutma makinesini açtığımızda susuyor, uyuyor ama bu uzun bir süre alıyor. bende tedirgin oluyorum uzun süre makine sesinin açık olması bir zarar verir diye...ama çok işe yarıyor... kesinlikle tavsiye ederim... :KK1: gerçi en etkilisi elektrik süpürgesi ama gecenin 1 inde süpürge açmak zor, hani apartman kapınıza dayanabilir :KK4: o yüzden saç kurutma makinesine alıştırın derim.

birde fazla fatura gelmesin derseniz, soğuk üflemesini sağlayan düğmenin üzerini sıkıca bantlayın, soğuk üflesin, daha az enerji harcıyor, test edildi...

bende oğlumu geceleri elektrik süpürgesinin sesiyle uyutuyordum anca.doktora sormuştum bunu oda bebek anne karnındayken annenin iç organları böbrekleri aynı o ses gibi gürültülü olduğundan bebek bu yüzden duruyormuş.bi zararı olmaz demişti

hanımlar ben de aynı yöntemi uyguluyordum fakat bugün internette kolik cd si buldum. buzuki orhan diye biri kendi çocuğu için yapmış. onu deneyeceğim. isteyen deneyebilir. :=)=)

bende aynı durumdan muzdaribim benim kızımda fön makinası sesi olmadan uyuyamıyor bi arkadaşımın doktoru anne karnında olan bebişler bu sese yakın ses duydukları için fön makinası veya elektrikli süpürge sesinde susuyorlarmiş ilk duyduğumda şaşırmiştım denedim sustu bende devam ettim ve çevremde her anneye söyledim :)

Fön veya Camasir Makinasi veya Süpürgenin sesi bebek icin anne karnindaki seslere benzer.
Ayrica kalp atisi gibi ritmik oldugu icin bebekleri sakinlestirir.
Bu gayet normal bisey, artik android telefon kullananlar app ile indirebilirler ceptelefonlarina.
Sleep Baby di sanirim adi üzerinde camasir makinasi, süpürge veya fön sesleri mevcut.
Aciyorsunuz cocugunuz sakinlesiyor. Ben sarki söylemeyi terci ediyorum ama.
Kizimin uyku sarkisi var onu söyledikmi sakinlesiyor ve gözlerini kapatiyor.
Allah acisini göstermesin yavrularimizin amin..

valla bayanlar , geçer geçer endişelenme diyenlere kötü bir haberim var , 24 yaşındayım ve geçmedi :)

ben fön sesi değil ama , sıcak hava üfleyen sobamın sesiyle uyuyorum , hemen hemen fön sesi gibi sayılır oda. Bu durumda benim küçüklüğümden beri gelen bişey , kışın soba odama geldiği zaman , bu özelliğini açmazsam yok asla uyuyamıyorum, genelde annemden önce yattığım için ben açıyorum o ben uyuduktan sonra kapatıyor , eğer tam dalmamışsam kapandığı anda uyanıyorum bende bebişleriniz gibi :) kış bitip yaza girdiğimizde artık sobayı kullanmadığım zamanlar ise biraz sancılı geçiyor ama bi süre sonra alışıyorum ama gene kış gelince aynı olay başlıyor , yani allah sizlere kolaylık versin , geçmeme ihtimali var :)

merhaba
1 hafta sonra 3 aylık olucak kızım
2 haftalıktan beri kolik problemi ile uğraşıyoruz.
onu sakinleştirmek için saç kurutma makinesini açıyorum ve çokda işe yarıyor.
şu aralar gaz sancılarımız biraz azaldı ama fön mak benim kızımda alışkanlık yaptı :))
kesinlikle gece uykusuna saç kurutma makinasını açmadan geçemiyor.
açmazsam acayip ağlıyor.uykusu var gözlerini kapatıyor o şekilde ağlıyor.
uyuyuncada kapatırsam anında uyanıyor.bende ne yapayım.gece açık bırakıyorum.saat 4 te filan ( 1 de yatıyor ) emmek için uyanıyor.o zamn kapatıyorum.sonra kendi kendine uyuyor.
bebeği bu şeklide uyuyan başka anne varmı merak ediyorum
bu alışkanlığı bıraktırabildinizmi?
eşimle resmen beynimiz sulanıyor o sesten:))

benim kızımda hem kolik hemde 1.derece gazlı ,süper hiperaktif bebekti:KK52:
6 ay boyunca hiç bir şekilde ne uyudu nede emdi:KK52:
tek yaptıgı şey aglamaktı
saç kurutmasıyla işte biraz susuyodu ,o azcık susması bile bize yeterdi emin olun çaresizlik mahvetmişti bizi:KK52:
misafirlige bile gitsek yanımda taşıyodum
alışkanlık yapmıştı artık ama 1 yaşına gelince istemedi çok şükür
neyse o günler geldi geçti kızım büyüdümü 5 yaşına geldi ,evt böylede çocuk büyüyomuş
sabırlı olun geçicektir süre vermicem ama geçiçi bir dönem
şimdi benim için dua edin ikinci bebegim sakin ve uslu olur inş.:18:

X