Bir de bana yardım edin arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum..

DrGunay

Guru
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2008
2.270
9
Merhaba arkadaşlar.2 buçuk senedir bir evliliğim var.Eşimle bir birimizi seviyor çok iyi geçiniyoruz.Eşimin ailesiylede bu güne kadar bir sorunumuz olmadı.Bana karşi kaynım görümcem kayın pederim çok iyilrdi.Tabi ben de onlara.Her kese beni çok överlerdi tabi ben de.Yani bir kaç şey anlatayım.Kayıın validem ameliyat oldu iyileşene kadar ben baktım ona.Kayın peder ameliyat oldu kalbinden.Evimiz hastanenin yanında olduğu için her şeyle ben ilgilendim.Gelen giden hepsini ben uğurladım.bütün bayramlarda hatırlarım hepsini.Evlerine giderim yemek de yaparım temizlikte ütü de her şey yani.Ailelerimiz arasında 1 tek fark var eşimiz ailesi maddi yönden benim ailemden çokk aşağı seviyede.Bizim oturduğumuz evi içinin eşyalarıyla beraber babam almıştı.Ama hiç bir zaman bunu eşime ve ailesine hatırlatmadım ben.Sorunlar dünden başladı.
Eşimin erkek kardeşi bizim eve yakın bir yerde işe başladı aile söförü olarak.Öğlenler bir kaç saat boş zamanı oluyor.ayın 9 u bize geldi yemek yedi dinlendi bir az uyudu ve işe gitti.Akşam yine bize uğradı yemek yidiler eşimle beraber ve vlerine gitti.Ben yarın evde olmıycam dedim.Alış veriş merkezine gitcem dedim.Gülerek peki ben dedi ne olucam dedi..Ben de bir şey söğlemdim.Dün eşim işten geldi suratı beş karış.Ne oldu dedim hiçç dedi.Sonra anlattı .
Neyse annesi aramış.Neden anahtarı kardeşine bırakmadınız demiş.(bu arada onu da anlatayım ki benim evime kim geliyorsa geldin başım üste yeri var çok iyi bir şekilde uğurlarım ama anahtarımı babam dahil kimmseye bırakmam.Çünki sevmiyorum.Babamın evinde yaşarkende okula falan giderken odamın kapısıı hep kapalı tutardım kimseye de anahtar vrmezdim.Yani bu bir harakter annem de böğle kız kardeşim de.)
Eşim annesine gelinin kmseye anahtar bırakmayı sevmiyor deyince kayın validem coşmuş.Evet oğlum ya sana bir şey söğleyemem ev karının.Artık gelmiycez gitmiycez falan.Alsın evini başına çalsın falan.Annesini arıyıcam demiş.(benim annemi yani).Ben de olanları anneme anlattım arasın dedi.
Neyse bu gün sabahtan da kayınımı arıyorum gel yemek falan ye diye gelmiyor adam.Bana küsler gece sabaha kadar uyuyamaz oldum.Ne yapmam gerek bilmiyorum.Bir az sinirliyimdir.Kayın validemi aramaya korkuyorum.Eğer kendime hakim olmaz da kötü bir şy söğlerim diye korkuyorum..
Ne yapmam gerek acaba....:çok üzgünüm: bu geginliğe son vermek istiyorum her şey öncelerdeki kimi olmasını istiyorum.Ne yapsam acaba yaa.eşim de bana yardımcı olmuyo.Kendin çöz sorununu diyor..:1no2:

Son düzenleme:
nasıl kendin çöz ya, bu sadece senin sorunun mu, ayrıca kadınlar genelde evde yokken evinde başkası dolaşsın istemez ne var ki bunda bu kaadr yadırgıcak, bence burda hata kaynında, koskoca adam olmuş çalışıyor her gün size gelip yemek yiyip uyucakmı yani, bunlar olmazsada küsecek, anneeee yengem bana bunu yaptı diye şikayet mi edecek, 5 yaşında mı bu adam:umursamaz:

arama bence bekle biraz zaman geçsin.ben de kimseye anahtar vermeyi sevmiyorum.sana katılıyorum.senin babanın evi demesi de çok saçma.onlar onu düşünüyor demekki söze döktü.bence bekle zaman geçsin arama.

hem suçlu hem güçlü durumu..bir kere adam açlışıyorsa size ne bundan....sonuçta siz onun annesi,yada affedersiniz eşi değilsiniz..hayatınızı ona göre de ayarlayamazsınız..o saatlerde misafiriniz gelebilir ,acilen çıkmanız gerekebilir..neden dışarıda yemiyor..bu şöförlük yaptığı aile yemek parası vermiyormu? aile şöförü diyipte geçmeyin, 2 yıl önce falan arkadaşımın eşinede böyle bir teklifte bulunuldu..yalan demiyim,en az 1000 tl yada 1200 tl falan dediler..arada bir gelsinde her gün hergün bence pek hoş değil..ben ne olacam diyip ,küüçük çocuk edası takınması da komik..

ayrıca madem evini,babanın evi olarak görüyor,yabancı evlerin anahtarının istenmeyeceğini de bilmeli ,öyle zırt pırt çıkıp çıkıp gelmemeli

Son düzenleme:
arkadaşım bencede evinin anahtarını verme . eşin burda büyük bir hata yapıp eşim anahtar vermeyi sevmiyor demiş bence farklı bir cevap vermesi geriyordu mesela fazla anahtarımız yok gibi.. benim anahtarım kayınvalidemde duruyor birgün ben evde yokken eşimin babası gelip maç seyretmiş haber bile vermemiş evim müsayitmi değilmi sormuyor bile bende bu sefer dış kapının anahtarını kaybettim dedim sadece o anahtarı aldım biz yokken giremesin diye tabi bu olayın üstüne değil 1-2 ay sonra anlamasın diye.

Bende anahtar birakmiyorum alla alla ya,3 ay yoktum anahtarimida beraber götürdümki esim bile annesi dibimizde oturdugu halde onlara anahtar birakmiyor..Birakmamda diyor demekki bir sebebi var birakmiyoruz..Senin evin otelmi canim kaynina anahtar niye vermiyormussunuz..

yahu nasıl düşüncedir bu böyle vermek zorunda değilsin ki ala alaaa... gizlin olur saklın olur ne bilim değerli eşyaların olur. kapını açık bırakma komşun hırsız olmasın diye atasözü var.. evde bişi kaybolsa ister istemez düşünürsün.. aman akılları hiçmi çalışmıyor bunların anlamadım yani..

niye üzülüyorsun ya..
saçmalama,hiç suçun yok,Allah Allah her öğlen yemeğe gelecekmiş,uyuyacakmış vs vs öyle mi..?
eee onunla evlenseydiniz keşke,saçmalığa bakar mısın..
bırak zaman geçsin,hiç üsteleme,hem ne saçma bişeydir ki sen sanki çocukmuşsun gibi anneni aramalar falan..?
ne biçim aileler var ya,yuva bozmakta üstlerine yok..!!

şimdilik ailesini arama ve anahtarınıda verme.bir müddet sonra buna alışırlar

Anahtarını kimseye vermek zorunda değilsin..
Orası senin evin...

Kaynında çok yüzsüz Davranmış Arayıp hemen şikayet etmiş yuhh diyorum..

Yapman gereken basit..Hiç oralı olma
Relax ol
Aramada bırak kendi geliyor ise gelir zaten..
Hatalı olan onlar rahat ol derim..

Kızlar az önce duramadım aradım ya.Zaten gece sabaha kadar uyumamıştım.Şimdide fikirden yemek falan yemeği unutmuştum.Aradım.Her zamangi gibi hiç bir şey olmmış gibi davrandı bana.Nasılsın kızım ne yapıyorsun ne yedin ne içtin ne bilem ne.Yani bir sorun olmadı ben de hiç bir şey bilmiyormuşum gibi davrandım.Ama anahtar bırakmamayı bildiği iyi oldu bence.10 gün sonra eşimle 1 aylığına yurt dışına çıkıcaz.En azından o zaman anahtarı istemez yine..

eşinin yaptığıda hoş değil bence, kenara çekilmiş, kendin çöz diyo, ne etliye karışcak ne sütlüye, ne şiş yansın ne kebab, öyle yapana kadar kardeşine oğlum çocuk gibi ne zırlıyosun bugunde dışardan ye diyebilirdi
şahsen ben kardeşim olsa derim, ben senin hizmetçinmiyim hergün senin yemeğinlemi uğraşcam, git dışarda ye diye, hiç de kırılmazdı bana,
bunda bu kadar dramatize edecek, aile sorunu çıkmasına yol açacak ne var anlamadım, bence sen bu insanları biraz şımartmışsın, herşeyi kendilerine hak görür olmuşlar

Son düzenleme:
canım hiç üzülme üzülecek hi birsey yok
sen kaynınn eşi yada annesi değilsin ki ona hızmet edesın
bu allah rızası için yapılan bırsey ama onun için de kendı hayatından fedakerlık yapmak zorunda deilsin
burada kabahat bırazcık eşin de ben ce o da boş bulunup eşim anahtarı vermek ıstemıyor demesı
ama bozelır merak etme
kaynın gelmek ıstemıyorsa gelmesın arama

Ben sadece sorun çıkmasın diye uğraştım kızlar.Yoksa kimse umrumda değil.Eşiminde anahtar bırakmayı sevmiyo demesi iyi olmuş.bana bir şey söğlemese de kadın en azından bir daha istemezler ..Bu sorun da üzeri kapalı şekilde bitti kızlar..Umarım bir daha abartmazlar..

Iste insanoglu böyle canim.....39 gün sirtinda tasi 40 inci gün yoruldum tasiyamam de senden kötüsü olmaz....:nazar:

Bence kafana takma hic....kimseye evinin anahtarini birakmak zorunda degilsin.:kahve:

Tavrini koymakla iyi etmissin. Bundan sonra istemezler en azindan.:hulya:

Sen yanlış bişey yapmadın gerginliği sen başlatmadın ki sen bitiresin
Hem yurt dışına çıkmadan senin bu özelliğini öğrenmeleri iyi olmuş en azından gider ayak canınızı sıkmazlar
Ayrıca kaynanan haklı o ev senin evin kimin aldığı değil içinde senin yaşıyor olman yeter
Neyse ki çabuk sonlandırmışlar daha fazla can sıkıcı olmamışlar

Evet kızlar ya haklısınız...Şimdilik bir sorun yok.kaynım da şimdiye kadar gelmdi.Kendisi bilir artık.Bakalım eşime ne söğlüycek annesi..

valla canım zaten hiç uğraşma anahtar özeldir herkese verilmez ayrıca eşinin kardeşi de olsa sen eşinden başka bir insana (eli ayağı tutan sağlıklı parası pulu olan) hizmet etmek zorunda değilsin hergün

eşini de al karşına konuş artık bir aile olduğunuzu birinizin hoşlanmadığı bir konuda diğerinizin onu yalnız bırakmaması gerektiğini anlat

X