epidural sonrası ağrılar

green olive

Guru
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
891
7
39
Selam kızlar çok şükür hepimiz bi şekilde yavrularımıza kavuştuk Allah onları bağışlasın bize
Ben epidural sezeryan oldum fakat 45 gün sonra omurda ağrılar başladı. Sanki kaskatı tutulmuşum gibi oluyor özellikle geceleri yatakta ve sabahları...Mesela yan yatarken bacağımı biraz öne atamıyorum belimi hiç bbir şekilde kıvıramıyorum. Ayrıca sağ bacağımda belimden kasıyor :1no2: çok korkuyorum bir gün dahada kötü olursam diye senağlama
Sizde de bunun gibi ağrılar varmı?

canım çok geçmiş olsun...dr.la bu durumu görüş bence neden böyle oluyormuş.._?
ihmal etme cnm allah göstermesin bi terslik filan olur...
en kısa zamanda düzelir inşallahhh

epiduralin birçok yan etkisi oldugunu biliyorum, epidurali yapan kişinin becerisi de cok onemli, bende olmadı böyle bir ağrı, bence de sen hemen dr la görüş cnm, cok gecmis olsun.

valla ben spinal anestesi ile oldum allaha çok şükürhiç bişeyim yok sadece ilk 3 gece çok ağrım oldu o kadar başka hiç ağrı çekmedim bu konuyu istersenn çiğdem hn la bi görüş tatlım nolur nolmaz ...

Selam kızlar çok şükür hepimiz bi şekilde yavrularımıza kavuştuk Allah onları bağışlasın bize
Ben epidural sezeryan oldum fakat 45 gün sonra omurda ağrılar başladı. Sanki kaskatı tutulmuşum gibi oluyor özellikle geceleri yatakta ve sabahları...Mesela yan yatarken bacağımı biraz öne atamıyorum belimi hiç bbir şekilde kıvıramıyorum. Ayrıca sağ bacağımda belimden kasıyor :1no2: çok korkuyorum bir gün dahada kötü olursam diye senağlama
Sizde de bunun gibi ağrılar varmı?

öncelikle hayirli olsun bebegin:nazar::nazar: ben tam 4 ay cektimkafamçokkarıştı ne agrilardi ama hatirlamak bile istemiyorum:1no2: akapunktur belimde 2 defa igne yapildi kaslar acilsin diye ama nafile bebegimin en tatli keyifli hallerinde minicik kizimi bile kucagima alamadim :çok üzgünüm:ensonunda masaja gittim masaja sürünerek gittim:1no2: 3 .günü kosarak ciktim suanda cok sükür iyiyim sanada tavsiye ederim arkadasim gecmis olsuna.s. allah yardimcin olsun nasil bir aci oldugunu cok iyi biliyorumfisfisfisfisfisfis

canım bende spinal oldum ama çok şükür hiç bir ağrı yaşamadım..ihmale gelmez bir dr a görün bencede..

geçmiş olsun greenciğim..

ben kombine spinal epidural anesteziyle kavuştum kızıma.. hiçbir ağrım yok şu an. ilk gece biraz belimde, uygulama yerinde ağrı vardı o kadar.

buff :KK43:( masaj güzel fikir ama geçenlerde zeytinyağı sürelim dedik dokununca bile belim kırılacakmış gibi acıdı. Bayramdan sonra doktora gideceğim ama kötü bişey derler diye de korkuyorum. Allah çeken herkese şifalar versin

canım çok geçmiş olsun bende epidural sezeryanla kavuştum kuzuma ama hiç ağrı sızı yaşamadım sadece doğumdan 4-5 saat sonra iğne yerinde acı hissediyordum oda çıkarıldığında bıçak gibi kesildi acısı bir daha da ne ağrı ne acı epidurale bağlı en kısa zamanda mutlaka görüş doktorunla canım Allah korusun ihmale gelicek bir durum deil omur ilikten bahsediyoruz nihayetinde.

ben de epidural normal oldu ama boyle bir sorun yasamadim.Emziriyosan bel agrilarin ondan oluyor olabilir bence.

ben geçen sene epiduralle normal doğum yaptım. 1 ay bel ağrım geçmedi bacağıma vuruyodu. bi kaç ay öncede kitlenme yaşadım belimden.çok feciydi. sanırım fıtık oldum ama bunun epiduralle ilgisi olduğunu pek sanmıyorum hamileykende belim ağrıyodu. gerçi epiduralin yapıldığı nokta bi kaç ay öncesine kadar dokununca acıyodu..ihmal etmemek lazım ama bi türlü doktora gidemedim bence de doktoruna yada bi beyin ve sinir cerrahına danış..

X