Maske Tarifleri Buharlı Su

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

gnr

my
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2009
1.240
0

Kızlar tencerede su kaynatıp yüzüne tutup, etkisini görenler varmı..
siyah noktalara iyi geliyormuş

Bir cilt uzmaninin yazisindan okumustum. Tam olarak ezberimde degil ama soyle birsey yaziyordu :"Sicak su buhari gozenekleri acar, genisletir, yumusatir. Ama bizim cildimiz lastik degil ki, buharda acilip, buhari cekince hemen gozenekler kuculsun, Gozenekler buharda buyuyor ama sonra da kuculmuyor malesef" Bunu okudugumdan beri kesinlikle buhar maskelerinden uzak duruyorum. Yani zaten yapmazdim ama simdi hic yapmam herhalde.

Yazmayi unuttum. Ben siyah nokta sIkacagim zaman, sadece siyah noktanin uzerine sicak havlu bastirip 1 dakika filan bekletiyorum,. siyah nokta yumusayinda da elimle degil de elime birsey alip (pecete, hatta bluz kumasi bile olabilir) onunla yumusakca sIkIyorum. Sonra da alkol suruyorum mikrop kapmasin diye. Bir zararini gormedim.

suya elma sirkesi de koy... havluyla başını kapat,bi kumaşla falan değil..havlu buharı geçirmeden yüzüne itecektir.. hafta da 2 kere ve maskelerden önce düzenli yaptığında faydasını görürsün

hmm denicem cnm ben yaparken havlusuz yapıodum nolur acaba havlusuz direk temas etse dah iyi olmaz mı

canım ben geniş ağızlı bi cezve ya da tavaya yarı yarıya su ve elma sirkesi koyuyorum... önce kaynatıyorum..kaynadıktan sonra altını kısıp başıma havlu örtüp yüzümü 10 dk tutuyorum... bi normal çarşafla ört bide havluyla.. ikisinin arasındaki farkı göreceksin.. havlu yayılan buharı orda tutar ama kumaş etki etmez buhar yayılır gider.. terlemezsin bile

kizlar elma sirkesi ile yapilan buhara dikkat edin benim gözüm iltihap kapti bu elma sirkeli buhar yüzünden hic tavsiye etmiyorum

X