Sayfa: 21/39 İlkİlk ... 11192021222331 ... SonSon
Toplam 390 adet sonuctan sayfa basi 201 ile 210 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bebeğinde hidrops (ödem) olup da sağlıkla doğum yapan???

1. Konu Sahibi : glnk #201
    benim bebeğimde hidrops vakası.buyaşadıklarımızda onun sonucuymuş.doğduğunda şişman bebek görüntüsü vardı.midesinede bu hidrops sebeb olmuş.ama sıvı artışı geç başladığı için ödem her tarafına yayılmamış.ödem gitmesine rağmen hidrops vakasının devamı olarak organlar sağlam ama ileyişleri birbirinden bağımsız uyumsuzmuş.bizde de hiç anamoli yok.beyin tomografi güzel çıktı kasılmalarını ve tansiyon problemini hep organlardaki düzensizliğe bağlıyorlar.hidropslu bebekler yaşamaz ölürmüş genellikle ama bebğimde geç başladığı için yaşama şansı görüyorlar ama ne kadar sonrası ne olur bilmiyorlar.68 gündür savaşıyor oğlum yaşamak için.dua edip beklemektn başka birşey gelmiyor.ben önceki hamileliğimde yaşadığımiçin sıvı artışı olunca anladım hep dua ettim bebeğim için dualarım kabul oldu 36h+5günlükkken sancım başladı erken doğum oldu.doktorum38 haftayı bekletecekti.ama ciğer geliştirici iğne varmış doğum öncesi o yapılsaymış solunum sıkıntısı yaşamazdı diyorlar.sen mutlaka yaptır.sıvı artışını engelleyen bir ilaç veriliyormuş bana onuda vermediler.belki o ilacı kullansaydım bebeğim daha sağlıklı olacaktı.sen kaçıncı haftadasın hangi hastaneye gidiyorsun .inşallah bebeklerimiz sağlıkla yaşarlar.

2. Konu Sahibi : glnk #202
    azusenaya soru soracaktım.senin sıvı artışın oldumu.bebeğine hidrops dendimi.sadece ciğerlerindemi ödem vardı?benim bebeğimde kol bacak ve göbek çevresinde ödem olduğu söylendi tüp filan takılmadı .ciğerlerinde ödem yok .beni sıvı artışım 34.haftada başldı 36nın sonounda doğum yaptım.ödemler gitti ama baştan beri kasılma vardı ama ödem sonrası arttı.kasılmalardan dolayı küvezden çıkamıyor.68 gündür savaşıyor kahramanm.hidrops organların işleyişini bozmuş organlar sağlam ama işeyişleri uyumsuz deniyor.bu kadar yaşamasına mucize diyorlar.bekleyeceğiz göreceğiz diyorlar.senin oğlında kasılma varmıydı.ciğerdeki ödem bizdki ödemlerden daha zararsız diyorlar.hacettepeye sevk düşündüler ama osırada ölebilir dediler.dua etmekten başka çare yok.allahtan sadece bndan sonrasıiçin herşeyiyle sağlıkı olması için dua ediyorum.allahım herkese şifa versin.

3. Konu Sahibi : glnk #203
    Alıntı boran23 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    benim bebeğimde hidrops vakası.buyaşadıklarımızda onun sonucuymuş.doğduğunda şişman bebek görüntüsü vardı.midesinede bu hidrops sebeb olmuş.ama sıvı artışı geç başladığı için ödem her tarafına yayılmamış.ödem gitmesine rağmen hidrops vakasının devamı olarak organlar sağlam ama ileyişleri birbirinden bağımsız uyumsuzmuş.bizde de hiç anamoli yok.beyin tomografi güzel çıktı kasılmalarını ve tansiyon problemini hep organlardaki düzensizliğe bağlıyorlar.hidropslu bebekler yaşamaz ölürmüş genellikle ama bebğimde geç başladığı için yaşama şansı görüyorlar ama ne kadar sonrası ne olur bilmiyorlar.68 gündür savaşıyor oğlum yaşamak için.dua edip beklemektn başka birşey gelmiyor.ben önceki hamileliğimde yaşadığımiçin sıvı artışı olunca anladım hep dua ettim bebeğim için dualarım kabul oldu 36h+5günlükkken sancım başladı erken doğum oldu.doktorum38 haftayı bekletecekti.ama ciğer geliştirici iğne varmış doğum öncesi o yapılsaymış solunum sıkıntısı yaşamazdı diyorlar.sen mutlaka yaptır.sıvı artışını engelleyen bir ilaç veriliyormuş bana onuda vermediler.belki o ilacı kullansaydım bebeğim daha sağlıklı olacaktı.sen kaçıncı haftadasın hangi hastaneye gidiyorsun .inşallah bebeklerimiz sağlıkla yaşarlar.
    evet canım bebeğin vücudundaki sıvı birikimi yani şişme hidrops ama benim bebeklerimin ciğerlerindede birikim olduğu için hidrops fetalis adını alıyor... ciğerlerde olması daha ölümcül.... ama ben bunların hepsine kulağımı tıkadım.... RABBİM yaşatmak istetedikten sonra onlar konuşsun dursun.... ciğer geliştirici iğneyi önceki doğumlarda vurmadılar bana bir faydası olmuyormuş ama bu bebekte mutlaka istiyorum...sıvı artışını engelleyen ilaç hiç duymadım canım sana kim söyledi ismi neymiş bir bilgin varmı.... ben 29. haftayı bitiriceğim ALLAH'IN izniyle... benim doğum heran olabilir.... ben ankara hacettepe üniversitesine gidiyorum.... inşallah canım inşallah umudumuzu kaybetmeyelim yumurtaya can veren RABBİM bizimde gönlümüzde olanı hayırlı kılar inşallah... ankaradaysan görüşelim.....

4. Konu Sahibi : glnk #204
    ben eskişehir liyim.bizim doktorda ciğerdeki ödemin tedavi şansı yüksek dedi.artık hayırlısı.allah bebeklerimize şifa versin.ilacın ismi fitil olarak indometatsin ama doktoruna sor mutlaka bebeklerde kalp sorunu yapabiliyormuş.sakın kendin alıp kullanma .dualarım yenidoğanda yatan ve sifa bekleyen tüm bebeklerle olsun.amin.allah büyük allahtan ümit kesilmez

5. Konu Sahibi : glnk #205
    ben eskişehir liyim.bizim doktorda ciğerdeki ödemin tedavi şansı yüksek dedi.artık hayırlısı.allah bebeklerimize şifa versin.ilacın ismi fitil olarak indometatsin ama doktoruna sor mutlaka bebeklerde kalp sorunu yapabiliyormuş.sakın kendin alıp kullanma .dualarım yenidoğanda yatan ve sifa bekleyen tüm bebeklerle olsun.amin.allah büyük allahtan ümit kesilmez
    her doktor farklı düşünüyo demekki canım... inşallah canım inşallah bebeklerimiz şifasına kavuşur...doktoruma ilacı bi soruyum canım yarın hastanem var bakalım ne der... evet canım ALLAH'TAN umut kesilmez... derdi veren dermanıda versin inşallah.......

6. Konu Sahibi : glnk #206
    efgan ne oldu kontrolde merak ettim.yazmıyorsun yoksa doğum yaptın mı?

7. Konu Sahibi : glnk #207
    efgan ne oldu kontrolde merak ettim.yazmıyorsun yoksa doğum yaptın mı?
    yok canım şükürler olsun hala doğum yapmadım.... bebeğimin ödeminde gerileme var hala beklemedeyiz.... profum hala umut vermiyo ama ben umudumu kesmek istemiyorum... çünkü ödemin gerilemeside mucizeydi ama geriliyo şükürler olsun... herşey ALLAHTAN....

8. Konu Sahibi : glnk #208
    azusenaya soru soracaktım.senin sıvı artışın oldumu.bebeğine hidrops dendimi.sadece ciğerlerindemi ödem vardı?benim bebeğimde kol bacak ve göbek çevresinde ödem olduğu söylendi tüp filan takılmadı .ciğerlerinde ödem yok .beni sıvı artışım 34.haftada başldı 36nın sonounda doğum yaptım.ödemler gitti ama baştan beri kasılma vardı ama ödem sonrası arttı.kasılmalardan dolayı küvezden çıkamıyor.68 gündür savaşıyor kahramanm.hidrops organların işleyişini bozmuş organlar sağlam ama işeyişleri uyumsuz deniyor.bu kadar yaşamasına mucize diyorlar.bekleyeceğiz göreceğiz diyorlar.senin oğlında kasılma varmıydı.ciğerdeki ödem bizdki ödemlerden daha zararsız diyorlar.hacettepeye sevk düşündüler ama osırada ölebilir dediler.dua etmekten başka çare yok.allahtan sadece bndan sonrasıiçin herşeyiyle sağlıkı olması için dua ediyorum.allahım herkese şifa versin.
    canim kusura bakma yeni gordum.evet oldu.hidrops dendi tabiki.benim oglumun da cigerlerinfde ve karninda vardibiz cigerlerindeki suyu aldirik ama daha fazla olarak geri dondu.benimkid e 35 basladi bnde tam 36.haftada dogurdum.kasilmadan ne kast ettigini anlamadmki canim?canim insallah rabbim bebegine sifa veride kisa zamnda kavusursunuz .suanda cikmalaiyim tekrar girince daha detay;li yazarim insllah

9. Konu Sahibi : glnk #209
    hepinizin bayramı mübarek olsun arkadaşlar..... RABBBİME şükürler olsun bayramıda bebeğimle geçiriyorum.......

10. Konu Sahibi : glnk #210
    Sana da iyi bayramlar.İnşallah zamanında sağlıkla kavuştuğun müjdesini de alıcaz burdan.

Sayfa: 21/39 İlkİlk ... 11192021222331 ... SonSon