140 tl çeyiz ?

jean

xoxo
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2009
6.481
1.417
Günaydın kızlar yardıma ihtiyacım var çeyiz konusunda.Benim evlenmeme 2-3 yıl var daha ama şöyle bir durum var sözlüm arkadaşına borç vermişti o parayı yatırmış ama kredi kartına eğer o parayı alırsak %15 zararımız olacak en iyisi bu parayla çeyize bir şey alalım diyoruz.Daha erken diye ben bir şey almak istemedim yani herşeyi nişanlanınca almak istiyorum 140 tl ye eskimeyecek,modası geçmeyecek ne alabilirim?Yardımlarınızı bekliyorum . . .

hemen baktım canım

nevresim takımı alabilirsin canım modası gecmeyen işine yarayacak bişi hemde şimdiden başlamış olursun ben hepsini tacdan aldım yatak örtülerimi flnda englısh homeden aldım englısh homede acayip güzel nevresim takımları varr bi bak derim

biryerde daha sordum da blender,doğrayıcı ütü falan dediler şimdi netten baktım sence erken mi olur pişman olur muyum?yoksa dediğin gibi örtü mü alayım?

Sanırım teknosa dan küçük ev aleti alacağım.Birkaç seçeneğim var
-Tefal supergliss10 ütü 2000w 90tl
-Philips elance GC 3100/3111 ütü 1900w 80tl
-Arzum ar132 blender seti 400w 80tl
-Arzum ar143 manna mikser set 250w 65tl
-Kenwood el blender seti 400w 60 tl

bir ütü ve bir set alacağım sizce hangisi kenwood nasıl bir marka?Dilek senin fikrinde çok önemli bu konuda tecrübelisin :)

Küçük ev aleti al derim bende.
Nevresim takımı herşekilde alırsın..

elektronik aletlerde hep yeniliyor kendini değişik modeller çıkıyor pek erken alınması taraftarı deilim ama mikser yada blender bunlar zaten görevini yapsın yeter olabilir aslında ama ütü eminmisin fiyatının o olduguna ben tefalin ütülerine baktım gecen 200 300 fln

teknosa nın sitesinden bakıyorum senin dediğin fiyata da var bunlar ucuzları.Kenwood duydun mu canım hiç?ya da arzum kullandın mı diyeyim?

kenwood kullanmadım ama arzum kullandım eğer küçük ev aleti alcaksan arzum al yada tefal baska marka dısına cıkma derim

bişi deil canım benim tavsiyelerimi istediğin için ben teşekkür ederim

Canım benim senin tavsiyelerini istemeyeceğim de kimin isteyeceğim.Gelinliğini diktirip geri vermişsin en çok buna üzüldüm,hemen hemen aynı gelinliği istiyorum hatta mor çiçekte hımm sana söylemeyi unuttum moru çok sevdiğini biliyorum hemde çok güzel bir anlamı var gelinlik ve beyaz olması temizlik,saflık sevgi demek mor çiçeğin ise aşkını ölümsüzleştirmek demek.Mitolojide renklerin anlamı budur ve sana da ikiside çok yakışmış benden önce bunu ilk yapan sensin valla tebrik ederim tekrar tekrar resimlerine bakıyorum canım ya . ..

Canım benim senin tavsiyelerini istemeyeceğim de kimin isteyeceğim.Gelinliğini diktirip geri vermişsin en çok buna üzüldüm,hemen hemen aynı gelinliği istiyorum hatta mor çiçekte hımm sana söylemeyi unuttum moru çok sevdiğini biliyorum hemde çok güzel bir anlamı var gelinlik ve beyaz olması temizlik,saflık sevgi demek mor çiçeğin ise aşkını ölümsüzleştirmek demek.Mitolojide renklerin anlamı budur ve sana da ikiside çok yakışmış benden önce bunu ilk yapan sensin valla tebrik ederim tekrar tekrar resimlerine bakıyorum canım ya . ..

kiralık fiyatıyla alma fiyatı arasında 2 kat fark vardı evde duracaktı yani ondan zaten ilk ben giyecem die alma taraftarı deildim ama şimdi kıskanıyorum ya baskası giyiyodur fln die eşim alalım istiosan dio ama ne işime yarıcak yok diyorum
mor çiçeğede gelin çiçeği mormu olurmus die millet laf söyledi hep sanki mor olunca dğün olmuyor nikah olmuyor kaydirigubbakcemile3 sende mor yap canım çiçeğini ama aralarına beyaz minik bişiler attır ben beyaz koydurmamıstım sonradan aklıma geldi öyle daha guzel olur bence bu arada yeni fotolar koydum düğün fotolarıma ilk sayfada istersen facen varsa özelden gönder adını ekleyeyim orada daha cok foto var :eek:

canım küçük ev aletinin garantisini kullanamazsın erken alırsan bence pahalı ve az yer kaplayan bişey al buda yine ya nevresim olur yada günlük yatak örtüsü gibi bişy olabilir ama sen bilirsin tabiki.ben elektrikli aletleri en sona bıraktım

nevresim alabilirsin.
tencere tava gbi şeyler olabilir
bornoz takımı olur
yatak örtüsü olur
pike
ama elektirklileri eğer bir kampanya uff birdaha bu fiyata asla bulamam deediğin sürece alma:))
ben aldım ama hep ucuza aldım yoksam elektrikli alet taraftarı bende değililm erkenden

canım en iyisi sen o paraya tefalin clipso düdüklü tenceresi var onu al

elektrikli ev aletleri alma hem garanti biter hem de çok çabuk model ve teknoloji değişiyor. nevresimin de modeli geçebiliyor ama her zaman kullanılacak bir model seçebilirsin. gülük çatal kaşık bıçaklarını alabilirsin. çelik tencere-tava alabilirsin. mesela tefalin tava setini al. hem eskimez hem de ihtiyacın görülür

kiralık fiyatıyla alma fiyatı arasında 2 kat fark vardı evde duracaktı yani ondan zaten ilk ben giyecem die alma taraftarı deildim ama şimdi kıskanıyorum ya baskası giyiyodur fln die eşim alalım istiosan dio ama ne işime yarıcak yok diyorum
mor çiçeğede gelin çiçeği mormu olurmus die millet laf söyledi hep sanki mor olunca dğün olmuyor nikah olmuyor kaydirigubbakcemile3 sende mor yap canım çiçeğini ama aralarına beyaz minik bişiler attır ben beyaz koydurmamıstım sonradan aklıma geldi öyle daha guzel olur bence bu arada yeni fotolar koydum düğün fotolarıma ilk sayfada istersen facen varsa özelden gönder adını ekleyeyim orada daha cok foto var :eek:

Asıl mor olunca çok anlamlı olur ölümsüzlüğün rengi,asalet işte bilmeyenler her şey diyor.Bende arkadaşlarımla hiç anlaşamıyorum herşeyi şatafatlı istiyorlar ben hep sade hiç biriyle bir şey seçemiyorum çeyiz adına.Çiçeğin arasına beyaz çiçek koydurmak iyi olur sanırım ama sendeki çook güzel.Neyse her şey kesinleşsin resim koyar beraber karar veririz.Facebook yok bende ama aklında bulunsun birgün forumdan gidersen bana mail adresini gönder gelinlik olsun çeyiz olsun sana çok ihtiyacım var.Düşüncelerin bana çok yakın :1hug:

valla forumdan gitmeye hiç niyetim yok ama olurda birgun öyle bişi olursa gnderirim msn canım bende kuzenimle gitmiştim gelinligin provasına ayyy bune iğrenc dedi üzerimde bakmadı bile hiç sallamadım valla onun gelinligide bana göre iğrencti ne kadar güpür tas çiçek böcek varsa vardı gelinliginde kaydirigubbakcemile3 tabi canım her zaman sana yardımcı olmak isterim

X