2010 Haziran Anneleri bebek ihtiyaç listesi

Zynpmrt

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2009
1.987
4
43
Sağlık Ürünleri ve Bakım ürünleri
Ürün Adet Not
Sterilazör 1
Ateş Ölçer 1
Buhar Makinesi 1
Su büyotu (sıcak su torbası) 1
Tırnak makası-tarak set 1
Krem seti ıki farklı marka alerji ihtimaline karşı
Termometre oda için 1
Su termometresi 1
burun aspiratörü 1
Şampuan ki farklı marka alerji ihtimaline karşı
bebek küveti(gideri olan) 1
kova ve maşrapa 1
küvet filesi 1
temizleme mendili 5 bittikçe almakta fayda var stoğa gerek yok
Bebek bakım çantası 1
alt açma bezi 1 paket
Göğüs Pedi 3 paket
Göğüs pomposı 1
Emzirme Yastığı 1
Süt Saklama poşeti 5 paket
Yalancı emzik 5
emzik saklama kabı 5 çantada taşınak için kirlenmemiş oluyor
biberon 3
biberon fırçası 1
biberon emzikleri 6 deliği farklı boyutta almakta fayda var
diş kaşıyıcı 3
bebek deterjanı
göbek bağı koruyuculu bebek bezi 1 paket
bebek bezi bebeğin kilosuna bağlı bişey sonradanda alınabilinir
bebek güvenli yatış yastığı 1
kulak çubuğu 1 paket
Baticon 1 göbek bağı için
Gazlı bez 1 göbek bağı için

Ek gıdalara geçiş dönemi alınacaklar
Ürün Adet Not

Cam rende 2 yedekli olmak lazım
Yoğurt makinesi 1
Katı meyve sıkacağı 1
bebek maması robotu 1
silikon uçlu kaşık 5-6 tane
alıştırma bardağı 3
yemek tabağı 3
termos 1 (mamayı /çorbayı sıcak tutmak için)

Giyim
Ürün Adet Not

Hastane çıkışı 1
Zıbın seti yenidoğan 3
Zıbın seti 0-3 ay 5
Organik bady kısa kollu 5 yeni doğan
Organik bady kısa kollu 5 0-3 ay
Organik bady kolsuz 10 0-3 ay
patiksiz alt 5 0-3 ay
patikli alt 5 yeni doğan
Havlu seti 3 şapkalılardan
alt üst takım 5 0-3 ay
Kısa kollu tulum 7 0-3 ay
Uzun kollu tulum 3 yeni doğan
Ağız silme bezleri 30 Halam hazırlıyor
Merserize battaniye
penye -pamuklu battaniye 5
penye yelek 3
Pijama takımı 3 0-3 ay
Eldiven 4-5 tane 0-3 ay
Önlük 10 mothercare de 10 setler var
çorap 10 0-3 ay
Merserize hırka 2

Mobilya - aksesuar-diğer araç gereç
Ürün Adet Not

Sepet yatak yada beşik 1 ılk üç ay için kendi odamda olacak
sepet yatak iç takımı 1 yatağı çarşafı fırfırları falan( kendi duvağımdan cibinlik yaptırılacak)
park yatak 1 evin muhtelif yerlerine taşıyabilmek için
Yatak odası takımı 1 Anneme söz verdim bebiş doğruktan sonra alınacak
Yatak 1 karyola değil içine konulacak olan yatak :)
Kapı süsü 1
bebiş için ayrı kirli sepeti 1
Altın yastığı 1
albüm 1
hatıra defteri 1
bebek arabası (trevel set) 1 anakucağı-oto koltuğu ve araba bir arada olanlardan ayrıca her iki yöne dönme özelliğide olmalı
Mama sandalyesi 1
Oto koltuğu 1 6-20 kilo arası olanlardan
Sallanan emzirme koltuğu 1 Bu benim hayalimdi almazsam çatlarım
El ve ayak izleri için çerçeve ve hamur 1
Yatak örtüsü 2
Pike takımı 3
Bebek telsizi 1
Gece lambası 1

Son düzenleme:
Hastaneye götürülecekler
Büyük bir çanta yada bavul
Altın yastığı-Kapı süsü-bebek şekerleri-ziyaretçi defteri-fotoğraf makinesi-kamera-yedek pil-telefonların şarj aletleri-emzirme yastığı

Anne İçin
Emzirme sütyeni-Göğüs pedi-Silikon göğüs ucu-Göğüs kremi-Önden düğmeli gecelik-Önden düğmeli pijama-Göğüs pompası (süt gelmezse yada bebişin emme refleksi henüz gelişmemişse çok işe yarıyormuş)-Hastaneden çıkarken giyilecek kıyafet-Terlik(altı kaymayan)-Havlu-Yedek iç çamaşırı(3-4 tane)-Tarak-makyaj malzemesi-Çorap-Kırmızı kurdele

bebek için
İki takım zıbın seti-Hastane çıkış seti-penye battaniye-Ağız bezi-eldiven-bebek bezi (yeni doğan)-ıslak mendil

Son düzenleme:
kendimi dogurmaya gidiyorum gibi hissettim,oysa zamanimiz var daha yaaa bu ne hiz kiz zeynep :)))

ben daha hiç bişey almadım gerçi ama hep araştırıyorum etraftada çok doğuran var gözlemdedimde biraz paylaşayım dedim yoksa bende 6. aya doğru düşünüyorum almayı

ama ben sanirim bu kadar detayli alisveris yapmam.liste cok kabarik geldi bana.tabi ihtiyac listesi adi ustunde.herkes ihtiyacina gore biseyler alicaktir.ama belki benim ihtiyac duymadigim birsey digeri icin cok onemli,ve ya tam tersi.dimi kizlar..

ama ben sanirim bu kadar detayli alisveris yapmam.liste cok kabarik geldi bana.tabi ihtiyac listesi adi ustunde.herkes ihtiyacina gore biseyler alicaktir.ama belki benim ihtiyac duymadigim birsey digeri icin cok onemli,ve ya tam tersi.dimi kizlar..
işte tatlım bu yüzden listeyi böyle uzun tuttum herkes içinden eleme yapabilir hatta belki aklıma gelmeyenler vardır. Sizler söylersiniz eklerim bende

anam listeye bakk kızım geldiii aklıma doğuma giderken herşeyi unutmuştummm o sancıdan bence en önemli tek şeyyyyyyy ARKAMIZI TOPLUCAKKK ANNEEE şart annem yetiştirmişti arkamdan kendi canımın derdine düşmüştüm çocuğu o an gözüm görmedi bile eve gelince anladım benim bi çocuğum oldunu

bir tavsiye de benden
özellikle normal doğum yapacak anneler için
hasta bezi alsınlar yanlarına 1-2 tane
ilk gün anca yetiyor kanama için orkit filan kesmez yani
ayrıca çantalarınızı doğuma 15-20 gün kala hazırlayın
hali hazırda beklesin yoksa mazallah ortada kalırsınız
ben öyle yapmıştım oğlumda suyum gelince eşim dolaptan aldı çantayı hastanenin yolunu tuttuk
ona göre aklınızda bulunsun

cnm ayrıntılı super bı lıste hazrlamşşn bende daha hıc bişi almadım ama lısteyı gornce bence yavas yavas almak gerekıyr gıbı yoksa bunlrn hepsını bırkerede almamız cok zor:KK43: senn lısten banada yardmcı olack ellerıne saglık

zeynep listene yeni baktım canm batırmıssın bizi :)) bu arada cocugu hep cok sıcakaga alıstırmak iyi değildir.termometreyle filan olcak iş değil bunlar.anne zaten hisseder cocugunun üşüyeceği havayı.çok incelerseniz çok hasta edersiniz canm tecrübelerime dayanarak söylüyorum.

ooooooooooooooooo listeye bak anacım battık desenize. canları sağolsun tabiki. hepsini alamasakda eleyeceklerimiz olabilir tabiki ilk önce en zarurileri alırız. bende 7. ayda almaya başlıyacam diyorum ama bir andada nasıl alınacak bunlar hakkatten şimdiden almakmı lazım

zeynebim ayrıca emeklerine sağlık. paylaştığın için çok sağol canım.

Kızlar en azından şimdiden parasını bir kenara koymak lazım. Ayrıca etrafınızı araştırın bazı ürünleri eş dosttan temin etmek mümkün. Ben mesela hafta sonu starilezor buldum hemde almak istediğim marka. Sonra mama sandalyesi ve ana kucağınıda bir arkadaşım verecek. Bazı ürünlerin ikinci elleride satılıyor özellikle internette araştırın derim.Bi bütçe listesi yapıp o bütçe içinde kalarak alamam diyeceğiniz şeyleri bile almanız mümkün olabiliyor benden söylemesi

Kızlar merhaba, liste hazırlıyorsunuz artık , Allah hepinize bebeklerinizi kucağınıza almayı nasip etsin
bence bu liste çok fazla olmuş, zaten çoğunu 6 aylık olduktan sonra kullanmaya başlıcaklar, sterilizatör mutlaka alın, ben akşamları kullandığı ne varsa kaşığına kadar steril ediyorum bende kraft ikili strerilizatör var çok memnunum
slikon kaşık ısıya duyarlı olanlar var iki tane yetiyor bize
alıştırma bardağı zaten 6 aydan sonra kullancak, bir tane yeterli
göğüs kremini doğumdan 1 ay önce kullanmaya başlamak gerekiyormuş, ilk emzirmeye başladığım zamanlarda çok fena yara oldu
ateşölçer çok önemli iyi bişey alın
emzirme yastığı bana çok gereksiz geldi aldım hiç kullanmadım öylece duruyor, hatta isteyen olursa gönderebilirim
göğüs pompası medela tavsiye ederim çok iyi , ben işyerinde sağıp eve götürüyorum hala
mama sandalyeside 6. 7. aydan sonra kullanacaksınız
yenidoğan zıbınlarından bol alın , bebek küçükken kafasından geçirilen bişey giyemez zıbın çok lazım oluyor
bunlar bir kaç tavsiye benden ,
sormak istediğiniz bişey olursa 2009 haziran anneleri hepimiz yardımcı oluruz

şekerkızcandy teşekkür ederiz yorumların için.Herzaman sizin tavsiyenize ihtiyacımız var tabiki. Ben listeyi hazırlarken biraz geniş kapsamlı düşündüm 6.7 aydan sonra kullanılacaklarıda yazdımki almasak bile tedbirimiz olsun diye. Emzirme yastığı benim yiğenim için vazgeçilmez mesela simdi 15 aylık yemek yerken arkasında duruyo ayağımızda sallarken onu kullanıyoruz emzirirkende ilk dönem rahat ettik işte böyle şeyler kişiden kişiye değişebiliyor.Göğüs pompası bende medela alıcam ama ikilimi almak lazım teklimi bilemedim. Bu konuda tavsiye verebilirmisin rica etsem.

tekli canım benimki mini elektrikli diye geçiyor, 10 dakikada iki göğsüde sağıyor
emzirme yastığını bende oynarken arkasına koyabilirim bak, hiç düşünmemiştim bunu
teşekkürler

hafta sonu artık cinsiyeti öğrenirsem başlıcam inşallah ben :)

slm bende 2009 annesiyim benım en cok kullandıgım şey emzirme yastıgı , gögüs pedleri , ve ılk aylar ıcın yan yatırma yastıgı . mesela yalancı emzık 5 denılmıs bence hıc gerek yok ben aventın aldm 1 tane onu kullanıyorum hala :) bazı seylerı bolbol almısım cogunu hıc kullanmadık bıle mesela 5 tane bıberon almıstım bıberon hıc kullanmadım bu lıste bıraz cok olmus bazıları olmazsada olur yani mesela 5 tane tulum yerine 2 tane alınabılır ben bırı kırlendımı dıgerını yıkıyordum cunku ılk aylar cokk hızlı buyuyorlar cok yazdım kusura bakmayın :)

X