Porselen Diş Yaptıranlar

LySSa06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2009
8
0
25 Yaşındayım, komple dişlerimi porselen yaptırmayı düşünüyorum, kaliteli ve doğal olsun istiyorum.. Ankarada yaptırmayı düşünüyorum önerebilceğiniz doktorlar var mı aranızda yaptıranlar varsa tecrübelerini paylaşabilir mi ?:1rolleyes:

porselen ben yaptırdım bir ön dişime hiç memnun değilim o zamanla hava alıyor ve sızlıyor ana dişe dokunmayın bencee ..ben mecbur kaldım dişim ters çıkmıştı çnkü bide yanındaki dişler çok büyüktü bence komple hiç denemyin bile

benim porselen sakin yaptirma.... cok zor valla insanin kendi disi gibi yok... illa bisey yaptiracaksan lamine yaptir disine hem zarar vermez hem de cok dogal ve guzel duruyor

'komple bütün dişlere'' mi! Yaptırmadan önce bir daha, bin defa düşünün derim, çünkü neyden yapılırsa yapılsın insanın öz dişi gibi olamaz. Hele ki diş sağlamsa tabii...

arkadaşlar porselen le implant arasındakı fark ne acaba yoksa ıkısde aynımı aynı degılse hangısı daha ıyı bı bılgı verırmısınız??

arkadaşlar yardımcı olan yokmubilmiyorumkismile:çok üzgünüm:

canim porselen dislerinde herahngi sorunu olanlar icin disin asindilip porselen takilmasiyla oluyo ama implant cokdaha farkli dis eksikligin varsa yada vs sorun disini cekiyolara alta vidalama ve yeni dis takiyolara takma dis gibi degil cikmiyolarmus am acok da pahalliii

bnde ön iki dişime porselen yaptırıyorum..bgn gecici dişim takıldı we agzımda olduklarını fazlasyla hissediyorum sanki orda bi kalıp war :KK43::KK43: dilim sürekli iç tarafa degip duruyo..bni cok rahatsız ediyo..sorum şu;gecici dişlerde bunu yasayan oldu muu?normal diş takılınca da böyle bi etki dewam ediyo mu??cok kötü bi his buu :KK43:

bnde ön iki dişime porselen yaptırıyorum..bgn gecici dişim takıldı we agzımda olduklarını fazlasyla hissediyorum sanki orda bi kalıp war :KK43::KK43: dilim sürekli iç tarafa degip duruyo..bni cok rahatsız ediyo..sorum şu;gecici dişlerde bunu yasayan oldu muu?normal diş takılınca da böyle bi etki dewam ediyo mu??cok kötü bi his buu :KK43:

pardon ama yasin kac??ya öyle hissetmen dogal bence cünkü bildigim kadariyla disleri kesip de yapiyolr degilmi??ondandir belki benimde yapmam gerek bu yaz dislerim capraz ve dolguydu ön disleirm acaba caprazi düzeltirmi diyorum senin ne sorunun var yoksa öylesinemi yaptiriysn?

canım

eğer dişlerinde sağlık sorunu yoksa yaptırma derim. Tabii ki sen bilirsin.

benim ön dişlerimden 2 sinin köklerinde kist ve çürük vardı yaklaşık 3-4 yıl kadar önce ameliyat oldum kurtulmadı malesef. 1,5 yıl sonra tavşan dişlerimin ortasında bi çukur oluştu:)
sabaha kadar ağladım hastaneden bıktım artık ve ameliyat olduktan sonra gidip kaplama yaptırcam dedeim ama ne fayda doktorlar kabul etmedi.

bulunduğum çevrede bi doktor buldum ve özeline gittim.
8 tane kaplamam var 2,5 yıldır kullanıyorum. ve hiçbir sorunum yok bana göre ana dişimden çok çok daha iyi. Aile doktorumuz oldu benden sonra yengem ve annemde yaptırdı hepsi memnun. Karşı komşumda kople yaptırdı o da halinden memnun.

araştırmak istersen doktor adı telefon numarası vs. verebilirim.

ben izmirde ön dişlerimi yaptırmak istiyorum. yaşım 31 her gittiğim doktor tel öneriyor ama 2 sene tellerle ugrasamam. zaten maliyet olarakta aynı ve telle düzeltilmiş dişleri hiç beğenmiyorum. ağzına tava ile vurulmuş gibi sıkı ve kasmış bir ağız yapısı oluyor insanın. ben dişime uyacağıma diş bana uysun daha güzel sonuç oluyor.. tabiki kendi dişimin rahatlığını bulamayabilirim bunu göze aldım elmayı ısırarak yiyemezmişim çokta büyük bir kayıp değil elmayı da keserek yerim. alt çenem geride onun da öne alınması lazımmış önden sadece 4 dişim bozuk ama doktor diğerlerini de ona uydurmam gerekeceği için 8 diş kesicem dedi.

X hastanesi gülüş tasarımı yapıyormuş bir danışayım diyorum. izmirde olanlar önerir mi acaba?

Son düzenleme:
ben izmirde ön dişlerimi yaptırmak istiyorum. yaşım 31 her gittiğim doktor tel öneriyor ama 2 sene tellerle ugrasamam. zaten maliyet olarakta aynı ve telle düzeltilmiş dişleri hiç beğenmiyorum. ağzına tava ile vurulmuş gibi sıkı ve kasmış bir ağız yapısı oluyor insanın. ben dişime uyacağıma diş bana uysun daha güzel sonuç oluyor.. tabiki kendi dişimin rahatlığını bulamayabilirim bunu göze aldım elmayı ısırarak yiyemezmişim çokta büyük bir kayıp değil elmayı da keserek yerim. alt çenem geride onun da öne alınması lazımmış önden sadece 4 dişim bozuk ama doktor diğerlerini de ona uydurmam gerekeceği için 8 diş kesicem dedi.

X hastanesi gülüş tasarımı yapıyormuş bir danışayım diyorum. izmirde olanlar önerir mi acaba?

bu fazla ağır değil mi, burada bir çok insan tel tedavisi görüyor. bilmem farkında mısınız.

bu fazla ağır değil mi, burada bir çok insan tel tedavisi görüyor. bilmem farkında mısınız.

ağır bir durum yok kimseye hakaret etmedim sadece benim görüşüm ve gözlemlerim bu. o yüzden tel tedavisi düşünmediğimi açıkladım. tercih meselesi.

burda bir çok insan tel tedavisi görüyor demişsiniz o insanlar zaten benim gibi düşünmüyordur görüntüden memnundur ki tel kullanıyordur. herkesin görüşü farklı.

benim kendi kuzenimde y.dışında tel tedavisi gördü aynı ifade onda da oluştu ama kendisi o ifadeden memnun birşey diyemem ama ben memnun olmadığım zaman kimse de bana birşey diyemez.

Son düzenleme:
ağır bir durum yok kimseye hakaret etmedim sadece benim görüşüm ve gözlemlerim bu. o yüzden tel tedavisi düşünmediğimi açıkladım. tercih meselesi.

burda bir çok insan tel tedavisi görüyor demişsiniz o insanlar zaten benim gibi düşünmüyordur görüntüden memnundur ki tel kullanıyordur. herkesin görüşü farklı.

benim kendi kuzenimde y.dışında tel tedavisi gördü aynı ifade onda da oluştu ama kendisi o ifadeden memnun birşey diyemem ama ben memnun olmadığım zaman kimse de bana birşey diyemez.

herkes istediğini düşünmekte özgür, sadece söylencek yer var söylenmeyecek yer var. ben tel kullanıyorum ve ağır buldum ifadeyi, ve belirttim, hepsi bu.

X