Sanırım Arap sabunu bulaşık makinamı bozdu :(

DepresifPolyanna

Ö♡S
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2008
10.807
13.014
Şu arap sabununu bende deneyeyim dedim ilk denemede bir şey olmamıştı ama iki gün evvel ki 2. denemem de bir müddet çalıştı deterjanı aldı sonra makina çalışıyor ama sadece ses çıkarıyor ne pervaneler dönüyor ne su alıyor açtım içinde köpükleri temizledim pervaneleri filtre yerlerini yıkadım ama yine aynı böyle bir sorunla karşılaşan var mı? tıkanıklık mı oldu acaba?

Şimdi servisi çağırıp Arap sabunu koydum böyle oldu demek zor geliyor bana :kedi:, belki de bozulacağı vardı ondan bozuldu bilemiyorum ama arap sabunundan da olmuş olabilir benneyaptımki

Siz siz olun kullanmayın, makine deterjanından şaşmayın derim

ben kullama kılavuzunda ne yazarsa aynen uygularım.

yok parlatıcı yerine sirke yok ,sofra tuzu bana hiç mantıklı gelmiyor.

inşallah makinanda sorun büyük değildir....

ben kullama kılavuzunda ne yazarsa aynen uygularım.

yok parlatıcı yerine sirke yok ,sofra tuzu bana hiç mantıklı gelmiyor.

inşallah makinanda sorun büyük değildir....

İlgi gösterdiğin için teşekkür ederim, makinam düzeldi, bir kaç gün çalışmayınca sanırım arap sabununun etkisi geçti, artık senin gibi düşünüyorum bende, yalnız şu parlatıcı var ya bulaşıkların üzerinde kaldığı için hiç içime sinmiyor, ama şu durumdan sonra elma sirkesi denemeye korkuyorum bilmiyorumkismile

cnm sirke bişey yapmıyor emin olun denenmiştir..arap sabununu da katı koyduysan erimeyip biryerleri tıkamıştır sonradan açılmıştır..ben eritip koyuyorum sirke de kullanıyorum ama sirkeyi parlatıcıya değil içine şöyle bi serpiyorum..parlatıcı ayarını da 1 de tutuyorum içinde bir ok var parlatıcı gözünün 1 den 6 ya kadar..ne kadar az alırsa o kadar az kanserojen diye...

cnm sirke bişey yapmıyor emin olun denenmiştir..arap sabununu da katı koyduysan erimeyip biryerleri tıkamıştır sonradan açılmıştır..ben eritip koyuyorum sirke de kullanıyorum ama sirkeyi parlatıcıya değil içine şöyle bi serpiyorum..parlatıcı ayarını da 1 de tutuyorum içinde bir ok var parlatıcı gözünün 1 den 6 ya kadar..ne kadar az alırsa o kadar az kanserojen diye...

Yok sıvı arap sabunu koymuştum, neyse bir daha denemeyeceğim detrejana devam, sirkeyi deneyeceğim sanırım, parlatıcıların içeriği ve bulaşıkları üstünde kalışı çok rahatsız ediyor beni

X