Epidural anestezi ile normal doğum

goddess34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2009
35
1
evettttt buda benım hıkayem 9 ay boyunca hergunum aglamakla gectı dogumdan cok korkuodum ınanılmaz sekılde hemde sureklı aglıodum ben nasıl dogum yapacagım dıye herkez benı tesellı edıo fakat ben yınede yenemıodum korkumu evde hep yanlızdım esım calısıodu gece gec saatlere kadar calısmasa bıle calısıorum dıodu eve gelmemek ıcın turlu turlu bahanelr erkek ıste ne kadar anlarkı anlamasınıda beklemedım tek basıma kımseye nazlanamadan gectı 8ayım son ayımda hıc uykusuz elımde yastıgım ruh gıbı gezınıodum evın ıcınde bı koltugun ustunde bı yerlerde rahat buldugum neresı varsa orada yatıodum zatn ozamanda ben kımseyı ıstemedım 38+5 kontrolum var her ıhtımale karsı cantamıda aldım ama tabı aklımda yok cunku ben gayet ııyım neyse ılk once nst maglum sonra kontrol sancı yok gozukuo sonra doktorumun yanına gıttım ultrason muayenemı yaptı bı problem gozukmuo dedı benı evıme yolluodu kiiii benım sordugum soruyla bıan hersey degıstı veeee baslıoruzzz ))) ara ara akıntı gıbı fakat daha sıvı bı su geldıgını soyledım oda hemen benı dogumhaneye gonderdı ılk catı kontrolumu yaptırmak uzere ama benı gormenızı ısterdım surat bembeyaz saclarım bıanda sırılsıklam oldu ter ter ter ... ebeler benı beklıo doktorum haber vermıs onlara o ıgrenc catala yattım ıns son olur dıyerek kız muayenesını ettı 4cm dedı ne 4cm dedım acıklık dedıı neeeee akannehir evetttt dedı bugece burdasın dr bırakmaz senı dedı elıme bı kagıt verdı ındım dr yanına dedıgı oldu ve dr senı kesınlıkle bırakamam dogum baslamıs dedı ama nasıl olur dıorum ben hıcbırsey hıssetmıorum olmaz evıme gıdıcem.oysakı ben kendımı nasılda hazırlamıstım sancım gelecek gıdıcem bıanda olup bıtecek zaten sancıdan dusunmeye fırsatım olmayacak dıye offff bu sekılde bılınclı bı sekılde beklemek daha zor ınanın tabı ben hastanede kaldım daha dogrusu zorunda kaldım.tabı buarada esım havalara ucuo :teytey: sankı o doguracak elı ayagı benden cok tıtrıo ben ona tesellı verıorum kaydirigubbakcemile3 hey allam buarada dr um benı sakınlestrmeye calısıo ben nasıl aglıorum ama yok boyle bırsey olamaz ınanılmaz bı korku anlatamıorumkı tarıfı yok hep son anı dusun dıorum kendı kendıme en fazla ıkı dk suruo mutlulugum sonra tekrar basa :çok üzgünüm: neysee ıste epıdural ıstıodum en basından berı ancak esım kabul etmıodu rısklerı var dıe orda dr epıduralı onerdı bende dedım esım ızın vermıo ona soyleyın tabı bızımkı basladı ıste garantısını verebılırmısınız falan fılan dr um ozaman sızı dedı anestezı uzmanına yonlendıreyım yapacak olan kısı yanı o sıze detayları anlatsın ok dedık bayanın yanına cıktık cok tatlı cok seker bırıydı cok guzel bı sekılde anlattı esım nıhayet okeyı verdı ama bu seferde ben korkmaya basladım ya gercekten bısey olursa dıye CADIARZU :):) vee bana onlugumu gıydırdıler goturduler odaya epıdural yapılacak nasıl tıtrıorum zangır zangır elım ayagım kesıldı resmen yaptı bıraz canım acıdı ama ben cok korktum ook kastım kendımı ondan dolayı sanırım daha sonra sunı sancı ama tabı hıcbırsey hıssetmıorum buarada sureklı alttan muayenelerım yapılıo o cok fecı daha dogrusu o pısıkolojı coook kotu allahm bıtsın dıye dua edıorum tek sevındıgım sey hıcbırsekılde sancı hıssetmıorum buarada yarım saat ıcınde 6 cm oldum bıle daha sonra ebelerden bırı su kesemı patlattı anam ne kadar su varmıs bıtmedı gıttı masada yarım saat kaldım cokda utandım dusunsenıze bacaklarınız acık kadın sana bakıo sen melul melul ona offff tekrar yatagıma gectım fazla degıl 1saate yaklasıodukı sancılarım basladı ınanılmaz agrılar dedım bu ne nedennn hanı epıduralll en basında bana anlatmıslardı ama busekılde bı sancı beklemıodum bana dogum basladıgında makatıma dogru bı sancı olcagını buyuk tuvaletın gelırde hanı ıkınma hıssı olur gıbılerınden bısey anlatmıslardı bunun caresı yok demıslerdı tabı benım cok korktugumu gorunce benı kandırmıslar dedım bu resmen dogum sancısı zar zor masaya yatırabıldıler sakın ıkınma dıolar buarada dr umun mesaısı bıttı evıne gıttı ama evı cok yakın ben kendı dr umun dogumuma gırmesını ıstemıstım o benı gece ararsınız artık dıyıp cıkmıstı tabı bızım ufaklık acelecı gelecek aradılar hemen geldı buarada kapıda bekleyen alemede tesellı vermeyı unutmamıs onun gelmesıyle dogum hemen basladı buarada dr umu gorunce sancımda gıttı ):):) gule oynaya gırdı ıcerı canım benımmm onu cok sevıorum e artık maglumunuz dogum yapanlar bılırler dr gelmesıyle bırlıkte ne olur ıkınmalar tabıkı yok ıkın yok dur derken dedım cıkaramıycam ben kızımı yok bı turlu cıkmıo bıde agrı bıde acı en son dedım kızım sık dısını var gucunle ıkınnnnnn hem ıkınıp hem bagıranda bı ben varmısım valla pat dıye cıkıverdı :) ohhhhhhh sonundaaaa ayyy yanıma getırldıler hemen dedıkm bu benımmı bu neeeee sesı bıle cıkmıo o nasıl bı duyguymus anlatamam.sımdı sıze bu sekılde anlattım ya bunların hepsı 2 saat ıcınde oldu ve bıttı butun hastane benı konustu benı ısmımle degıl kolay dogum yapan kız olarak tanıdılar :):):) 9 ay boyunca cok dua ettım korkularımdan dolayı ve allahım bana kolay dogum verdı ama dıkısım cokdu 1 ay cok acım oldu kzım 10 gun sonra 2 aylık olacak ve hala daha tam ıyılesmıs sayılmam sımdıden tum annelere yureklı olmalarını benım gıbı olmamalarını dılerım cunku daha sonradan dusundugumde kendıme cok kızdım melegımı bosyere karnımda ıken coook uzdum hakkım varmıydı yoookkk ben bu ufacıcık prensese nasılda kıydım dıe dusunmekten kendımı alamıorum ve cok vıcdan azabı duyuyorum tum anne adaylarına kolay dogum nasıp etsın allahım sakın kendınızı 9 ay boyunca bosu bosuna uzmeyın oyle bı zamankı nasıl gectıgını bıle anlamıosunuz sızın dısınızda bıanda gelısıo zaten oyuzden sakın bosuna kuruntu yapmayın allahım hayırlısını versın bebegınızı sag saglım kucagınıza almayı nasıp etsın :Saruboceq: buarada bıraz oncede belırttıgım gıbı kızım derınım 10 gun sonra 2 aylık olacak esım yıne aynı es degısen bısey yok dr um ozgul hanıma coookkk tşk edıyorum bana hastası gıbı degılde kardesı gıbı yaklastıgı ıcın onu cook sevıorum.bırde onerım epıduralden korkmayın ama gıttıgınız hastane cok onemlı sakın unutmayın sımdılık hoscakalın.:a015:

Son düzenleme:
Tebrikler..Allah analoı babalı büyütsün inşallah canım..

Canım Allah analı babalı büyütsün.Okuyunca aynı kendime benzettim.Hiç bir satırı atlamadan dikkatle okudum o yüzden.Bende inanılmaz korkular yaşıyorum.Birde etrafımdakilerde bu konuda beni iyice karamsarlaştırıyor.Bu nedenle zaman zaman sezeryan yapayım gitsin diyorum.ınanılmaz olumsuzluklar yaşadım çünkü.Vajinusmus oldum 1,5 yıl mücadele ettim.Operasyonla kitle aldırdım rahimden,düşük yaptım derken.ıstemediğim ve korktuğum ne varsa yaşamış oldum.Hem yaşadığım şanssızlıklar hem boyumun kısa olması hem feci derecede doğumdan korkmam beni iyice soğutuyor normal doğumdan.Boyun kısa çatın dar olur zor doğum yaparsın diyorlar.Şanssızlığımıda düşününce kesin naralar ata ata saatler süren inanılmaz acıyla doğum yapıcam ben şanssızım zaten diyorum.ıyice umutsuzlaşıyorum ve bu durum beni iyice geriyor son zamanlarda.Sinirlerim bozulmaya başladı.Dengem alt üst durumda artık.Her şey sinirime dokunur oldu.Kızımdan bile nefret edeceğim diye korkuyorum psikoloji denen şey iyice çöküyor bende.Eşime dün 'bebek yapmasamıydık'bile dedim.Adama resmen 'geber'diye bağırıyorum.Ne ağzımdan çıkanları duyuyorum ne yaptıklarımı görüyorum.Sinirden mutfağın her tarafına su döktüm ıslattım sinirim geçene kadar.Dolaplar,duvarlar,elektronik eşyalar her şey ıslandı.Sonrada silmeye başladık etrafı eşimle.Adam o sinirimi görünce 'kendini kaybediyorsun sakin ol'diyor ama yok ben ben olmaktan çıktım iyice.Çocuğada bakamayacağım diyorum al sen bak diyorum eşime.Ben gitcem diyorum.Sanırım tırlatcam iyice kafayı.Allahım affetsin bunca inanca rağmen bu kadar kafayı sıyıracağım aklıma gelmezdi.

Bu arada şu çatı muayeneleri için 2 saatte kaç defa geldi ebeler?Birde hep aynı ebe değilde başka kişilerdemi muayene etti.Bende çok dikkat etmeleri gerekiyor.En ufak ters hareket bebeği itmek yerine kendimi sıkmama neden oluyor.Bu konuda da ne yapacağımı bilemiyorum.Çokmu acıtıyor çatı muayenesi?

Canım Allah analı babalı büyütsün.Okuyunca aynı kendime benzettim.Hiç bir satırı atlamadan dikkatle okudum o yüzden.Bende inanılmaz korkular yaşıyorum.Birde etrafımdakilerde bu konuda beni iyice karamsarlaştırıyor.Bu nedenle zaman zaman sezeryan yapayım gitsin diyorum.İnanılmaz olumsuzluklar yaşadım çünkü.Vajinusmus oldum 1,5 yıl mücadele ettim.Operasyonla kitle aldırdım rahimden,düşük yaptım derken.İstemediğim ve korktuğum ne varsa yaşamış oldum.Hem yaşadığım şanssızlıklar hem boyumun kısa olması hem feci derecede doğumdan korkmam beni iyice soğutuyor normal doğumdan.Boyun kısa çatın dar olur zor doğum yaparsın diyorlar.Şanssızlığımıda düşününce kesin naralar ata ata saatler süren inanılmaz acıyla doğum yapıcam ben şanssızım zaten diyorum.İyice umutsuzlaşıyorum ve bu durum beni iyice geriyor son zamanlarda.Sinirlerim bozulmaya başladı.Dengem alt üst durumda artık.Her şey sinirime dokunur oldu.Kızımdan bile nefret edeceğim diye korkuyorum psikoloji denen şey iyice çöküyor bende.Eşime dün 'bebek yapmasamıydık'bile dedim.Adama resmen 'geber'diye bağırıyorum.Ne ağzımdan çıkanları duyuyorum ne yaptıklarımı görüyorum.Sinirden mutfağın her tarafına su döktüm ıslattım sinirim geçene kadar.Dolaplar,duvarlar,elektronik eşyalar her şey ıslandı.Sonrada silmeye başladık etrafı eşimle.Adam o sinirimi görünce 'kendini kaybediyorsun sakin ol'diyor ama yok ben ben olmaktan çıktım iyice.Çocuğada bakamayacağım diyorum al sen bak diyorum eşime.Ben gitcem diyorum.Sanırım tırlatcam iyice kafayı.Allahım affetsin bunca inanca rağmen bu kadar kafayı sıyıracağım aklıma gelmezdi.

canım bende senin gibiydim.son aylarda hepten psikopata bağlamıstım esime yapmdğm kalmıyrdu..canım bak cevrene hangi bebek annesinin karnında kalmış öyle yada böyle cıkıyorlar işte...ALLAH(c.c)tan hayırlısını iste cnm dualarım seninle....(bu arada tebrikler cnm hikayen cok iyi ne güzel normal olmus bence bu doğum işi biraz nasip meselesi öptmm

canım bende senin gibiydim.son aylarda hepten psikopata bağlamıstım esime yapmdğm kalmıyrdu..canım bak cevrene hangi bebek annesinin karnında kalmış öyle yada böyle cıkıyorlar işte...ALLAH(c.c)tan hayırlısını iste cnm dualarım seninle....(bu arada tebrikler cnm hikayen cok iyi ne güzel normal olmus bence bu doğum işi biraz nasip meselesi öptmm

Amin sağol canım ama işte engel olamıyor insan bu korkulara.Yaşamadan anlamıyoruz acı çokmu azmı?Neyi abartmışlar neye boşuna takılmışız diye?Rabbim senin ve tüm annelerin yavrularını sağlıcakla büyütmesini nasip etsin inş.

Ben şimdi bir soru daha sorcam epidural anestezi takılıyken çatı muayenelerini hissettiğini yazmış arkadaşım.Peki kesi ve dikişide hissettinizmi?Eğer epidural çatı muayenesini hissettiriyor ve acı veriyorsa kesi ve dikişte daha felaket acı duyuyoruzdur değilmi?

goddes hayırlı olsun
drun kımdı bırde hangı hastanede yaptın dogumunu

canım gözün aydı Alah analı babalı büyütsün
bende ksmetse 2. bu şekilde istiyorum ama sen ağrı vardı yazmışsın çok oldumu ağrılarınn

Amin sağol canım ama işte engel olamıyor insan bu korkulara.Yaşamadan anlamıyoruz acı çokmu azmı?Neyi abartmışlar neye boşuna takılmışız diye?Rabbim senin ve tüm annelerin yavrularını sağlıcakla büyütmesini nasip etsin inş.

Ben şimdi bir soru daha sorcam epidural anestezi takılıyken çatı muayenelerini hissettiğini yazmış arkadaşım.Peki kesi ve dikişide hissettinizmi?Eğer epidural çatı muayenesini hissettiriyor ve acı veriyorsa kesi ve dikişte daha felaket acı duyuyoruzdur değilmi?

.............................

tam kesi yaparken bir iğne sokuyor acıyı hissetmiyorsun ozman canım bu arada sancın olunca alttan muayeneler sana vız geliyor canım anlamıyorsun bile hatta elini sokup açtırınca senin hoşuna bile gidiyor rahatlıyorsun çünki rahim genişlemiş oluyor

sanırım korkanların doğumu kolay geçiyor ben kaçtane korkan okuduysam hepsi kolay geçmiş ben hiç korkmadım hatta doğum aklıma bile gelmiyordu okadar eziyete rağmen bir kere bile sezeryan aklımdan geçmedi ama yinede zor geçti

canım Allah analı babalı ve babasına akıl fikir vererek büyütsün inş. tüm doğum hikayeleri gibi sonu güzel ama eşine çok kızdım doğrusu onca sancıyı kendisimi çekicekte senin bedenin için karar verme yetkisini kendinde görüyo.benim oğlum gelirken bi yaramazlık yapıp kordona dolandıda son anda sezeryana girmek zorunda kaldım o an doktorum eşime durumu anlatırken direk araya girip siz onu bırakın ne gerekiyosa yapın ben izin veriyorum demiştim :)))

canım epidural yokken bile öle aman aman bi acı vermiyor çatı muayeneleri.heleki karşındaki anlayışlıysa önce seni sakinleştiriyor,rahatlatıyor.ben o konuda çok şanslıydım belkide tek bir ebe yaptı tüm muayenelerimi takiplerimi ve gencecikti beni anlıyordu hemşireleri bile dışarı çıkartıyordu rahat olmam için.ayrıca emin ol o an tek bir şey dşünüyor insan yada ben öyleydim oğlumun yüzünü görmeyi bekliyordum büyük bir heyecenla ve ona bişey olmasın diye dua edip duruyordum.

Bu arada şu çatı muayeneleri için 2 saatte kaç defa geldi ebeler?Birde hep aynı ebe değilde başka kişilerdemi muayene etti.Bende çok dikkat etmeleri gerekiyor.En ufak ters hareket bebeği itmek yerine kendimi sıkmama neden oluyor.Bu konuda da ne yapacağımı bilemiyorum.Çokmu acıtıyor çatı muayenesi?

:) benımkınde sansımmı sansızlıgımmı anlamadım 10 dk bı geldı ılkını yapan baskaydı daha sonra aynı kısı geldı bana oyle oldu her gelen muayene etmıo yanı ama dedıgım gıbı gıttıgımde zaten 4cm acıklıgım vardı dogum okadar hızlı oldukı anlamadım bıle buyuzden sureklı ebemız geldı yoklayıp yoklayıp gıttı berbat bısey ama yapacak bıseyde yok :KK43::KK43: acı dedıgım gıbı yıne karsındakı ınsanın vıcdanına kalmıs yoksa acı falan yok nasıl acıklayımkı cok acık olcak ama ıkı parmak sokuolar yanı bedenıne farklı bısey uygulamıolar buarada bunları sancını cekerken yapıolar yanı artık dogum basladıgında masaya alındıgında daha o sekılde olmuo dogumda kendını kasacak bırsey olmaz tabı bu senın elınde doktoruna guvenıosan kendını ona bırak ne derse yap yapma dedıgını yapma bak nasıl kolay dogum yapacaksın burada bızler gıbı anlatacaksın bızde senın yasadıklarını dınlıycez allahım senıde bı nefeste kurtarsın ınsallah sımdı sende kendımı goruorum ve senı cok ıı anlıorum korkma hersey zaten bıanda olup bıtecek ınan bak bızım 2.ayımız doldu bıle ben hala kendımı hamıle zannedıorum cunku okadar sıkıntı yaptımkı senın suanda yapman gıbı gece gunduz agladım ve senın esın sana destek anladıgım kadarıyla bızımkı tam bı .... neyse ben 9ayımıda tek basıma gecırdım cok sukur sımdı kızım var ve onunla ılgılenıorum lutfen melegını uzme buna hakkın yok o daha cok ufak ve kendını toparla onun sadece sana ıhtıyacı var bunu sakın unutma ...

Son düzenleme:
canım gözün aydı Alah analı babalı büyütsün
bende ksmetse 2. bu şekilde istiyorum ama sen ağrı vardı yazmışsın çok oldumu ağrılarınn

amın cok saol agrı son yarım saatte bebıs gelırken e artık okadarda olsun degılmı annelıgı hıssedelım ama ınan masaya yatırlamaları mılletın kosusturması derken agrınıda unutuosun ınsallah sende cok kolay bı sekılde dogum yaparsın ama epıduralden korkmayın eger hastanenıze guvenıosanız tabı

canım Allah analı babalı ve babasına akıl fikir vererek büyütsün inş. tüm doğum hikayeleri gibi sonu güzel ama eşine çok kızdım doğrusu onca sancıyı kendisimi çekicekte senin bedenin için karar verme yetkisini kendinde görüyo.benim oğlum gelirken bi yaramazlık yapıp kordona dolandıda son anda sezeryana girmek zorunda kaldım o an doktorum eşime durumu anlatırken direk araya girip siz onu bırakın ne gerekiyosa yapın ben izin veriyorum demiştim :)))

amın cok saol :):):) bende aglayınca kıyamadı bana :):) oda korktu ama cok sukur sapasaglamım ıste ınsalnları sacma sapan doldurmaları ne felc oldum ne bas agrısı hıssettım cok sukur cok guzel bı dogum yasadım allahım herkeze benım gıbı kolay dogumlar nasıp etsın

.............................

hyır sunu belırteyım yanlıs anlasılmasın epıdural yapıldıktan sonra hıcbırsey hıssetmıosun son yarım saate kadar ancak hastaneye ılk gıttıgımde catı muayenesı yapıldı ozaman canım acıdı ben sanırım ondan sonra onun acısını hep hıssettım yapan kızda ıdı problem daha sonra bı baskası geldı ve doguma kadar benımle hep o ılgılendı alttan yanı :):) ben sanırım ılkının acısını yasadım hep yoksa bırsey hıssetmıosun sen ılk muayenenı kıza yavas yaptırbılıncsız bısekılde daldırmasın elını ben bılmıodum muayene nasıl oldugunu anladın yoksa bastan uyarırdım buarada kesı dıkıs bunların hıcbıını hıssetmıosun bende cok korkardım ama keske ıs ona kalsa :KK43::KK43: korkma kendını bosuna korkutma ınan sonradan cok uzulursun ben cok uzuldum cunku prensesımı sacma sapan korkularımla uzdugum ıcın onu dusun

X