2010 da Özel Hastanelerde Doğum,Kontrol ve Tahlil Ücretleri Paylaşımı (İstanbul)

Kizlar 1 ay once basak groupoma sigortali oldum, ama kara verene kadar canim cikti, bir kac arkadasta uygulamali gorunce kesin kararimi verdim, suanda dogumu limitli yaptik biz, 1 yil cocuk dusunmememiz gerektigi icin ilk policeni dusukten ayarlaya biliyorsun, esim ve benim icin 2 milar odedik.. ama 2. yil eger cocuk dusunursek policemiz yukselicek ve dogumuda %100 karsilicak, o zaman fiyat yine esim ve benim toplamim 3.900 gibi bir rakam cikardi sigortacimiz tabi bu ilk yil sigortadan ne kadar kullandin ne kadar kullanmadiginada baglii, eger ilk yil hic kullanmadiysan 3.900 'luk rakam dusebiliyor..
cok mantikli geldi bana kesinlikle groupoma derim benn, her hastanede geciyor, istersen git dogumu amerikanda yap istersen florancede, istersen memorialda, istersen git amerikada yapp.. gercekten cok avantajlii, benim aklima cok yattii, sigorta dusunen herkese oneririmm.. sigortaciniz herseyi acik acik sizle konusuyo eger ona samimiyetle yanit verip yalan yanlis konusmazsaniz ve dedigi zamanlamalari iyi yaparsaniz kesinlikle madur olmuyosunuzz, cevremde bir cok kisi varr ve kimsedenn bir tane kotu birsey duymadimm..

ama benimde size sorucagim bisey var, metroplitan florance hastanesinde bulent beyin metini cok duydumm bu hastane dogum yapmak isteyen veya arastiran, baska bir doktorda olabilirr tabi,, arkadaslar varsaa aciklamalarinizi bekliyorumm, hastanenin donanimi doktorlari hemsireleri gercekten cok iyi diye duydumm.. bunu uyygulamali yasayan varsa yorumlarini bekliyorumm :):)

simdiden tesekkurler..

cnm ben de metropolitanda yapacağım kısmetse ama ben dr umu dışardan getireceğim arkadaşım metropolitanda alkan beye oğumunu yaptırdı çok memnun kaldı yeni doğanı çok hijyenik odalarıda

arkadaşlar metropolitanda doğum fiyatları nasıl özellıkle ssk lıya... bilginiz varmı?

merhabalar bende gaziosmanpaşa şafak hastanesine gidiyorum esra alkan
doktorumdan çok memnunum ama tabi fiyatlar biraz bel büküyor muayene 62 tl her gidişimdede artıyor doğum ücretlerini tam olarak bilmiyorum ama 1500-2000 den aşağıya olcağını zannetmiyorum birdahaki kontrolümde sorcam sırf çok pahalı diye hastaneyi değiştirebilirim yada doğumu başka bir hastanede yapabilirim :sinifsinif:

OFF bu hastanaler nıye bu kadar pahalılar bıde istediğin hizmetı göremıyorusn....
iyice sınır oldum ne yapacağım ya hala hastane bulamadım...

ben cuma günü ilk kez duygu hastanesine gittim hem muayene 25 tl hemde doğum ücretleri daha uygun 700-800 lira kadar biraz sıra bekleniyor kalabalık oluyor ama olsun doktorları gayet iyi ilgili :icecream:

OFF bu hastanaler nıye bu kadar pahalılar bıde istediğin hizmetı göremıyorusn....
iyice sınır oldum ne yapacağım ya hala hastane bulamadım...

merhabalar ben siteye yeni üye oldum bende hastane arayışı içindeyim buradaki yorumları okurken dikkatimi çekti bir hastane bulabildinizmi merak ettim birde tahliller için (bundan bir kaç ya önce tabiki ) okmeydanı ssk da yaptırdım demişsiniz ben cuma günü gittim bir kaç tahlil istemişti dr. ama ne fayda beni dinlemediler bile 2 dk. içinde muayene oldum bitti gitti :)

merhabalar ben siteye yeni üye oldum bende hastane arayışı içindeyim buradaki yorumları okurken dikkatimi çekti bir hastane bulabildinizmi merak ettim birde tahliller için (bundan bir kaç ya önce tabiki ) okmeydanı ssk da yaptırdım demişsiniz ben cuma günü gittim bir kaç tahlil istemişti dr. ama ne fayda beni dinlemediler bile 2 dk. içinde muayene oldum bitti gitti :)

Merhaba canım, ben her ay ayrıca okmeydanına gıtmeye devam edıyorum....gebe takıp kartı actırdım ....butun herşeyı yazıyolar içine...
bende bı kere gittiğimde hemen acele ile muayene edıp usg göruntumu bıle vermeden yolladılar ... ,(erkek asıstandı -uyuz seyyy)
sen hangı doktora gıttın...,
1.katta kadın-doğum sekreteruının sol tarafındaki bayan asıstanı(ismi Ayşegul ufak tefek bı kız-ayrıca yıne Reyhan hn.var oda asıstan hele onu bulabılsen mukemmel bı doktor) yakalrsan ıyı olur...erkek asıstanlar sallıyor....
bıde ıstediğini tam olarak ifade et... kaba ve emrıvakı değil...rica eederek yaptır..ben o yöntemı kullanıyorum...
1.hafta sonra detay USG için gidecğim....

öncelikle cevapladığın için teşekkür ederim söylediklerine dikkat edeceğim ama birde sorsalar daha doğrusu banada aynen erkek asistan denk geldi baktı 3 hafta sonra gel dedi ve odayı terk etti sormama fırsat bile vermedi bilmiyorum ben zaten burada okumuştum okmeydanına dr.simten hanımı övmüşlerdi de dr. göremedik bile birde artık randevu alırken dr.nuzu kendiniz seçebiliyorsunuz demişler (asistanları es geçiyorlar ) neyse hayırlısı olsun bakalım birde şişli etfalemi gitsem diyorum varmı daha önce giden desem ????

Öncelikle tüm anne adaylarına sağlık ve sıhhatle bebeklerini kucaklarına almalarını temenni ediyorum.Önce sağlık tabiki ama bir diğer sorunda maddi olanaklarımızın elverişliliği... Malum SGK da yapılan son değişikliklerde her şey allak bullak oldu... Özel hastanelerin katkı payı , eczanelere ödenen katkı payı ,doktorun ayrıca parası vs... Keşke zamanında Sağlık sigortası yaptırsaydım diye düşünmüyor değilim. (Şu an hamile olduğum için hiçbir sıgorta benı karşılamayacak) ..
Her neyse çok uzattım, sizlerden ricam,2010 yılına girdikten sonra, Doğum ,kontrol,tahlil ve tabiki kalite olarak araştırma yapan ,öğrenen tüm arkadaşlarımızın bu bilgileri bizimle paylaşması , henüz bende bir araştırma yapmadım ama en kısa zamanda bilgileri toplamaya başlayacağım.
Sağlıcakla kalın....:

Bende 2010 da hamile kalmak 2011 gibi doğum yapmak istiyorum.ama sağlık sigortası yaptırmayı düşünüyorum.çünkü a plus hastanelerde sezeryan doğum neredeyse 1 yerli araba fiyatı tutar diyorlar.Florans da falan 7000 tl hatta belki daha bile fazla olabilir. diğer özellere de pek güven olmuyor ,arkadaşım ethica incirlide doğum yaptı doğum sonrası ciddi problem yaşadı.Ben acıbaden bakırköy düşünüyorum.Bakalım hayırlısı. Sigortamı acıbademden yaptıracağım ve sadece doğumu ödeyecekler ben diğer muayene giderlerini karşılayacağım. Medipolde bir arkadaşım doğum yaptı çok memnun kadı ve de fiyatlar 2500 civarında imiş sezeryan fiyatları benim bahsettiklerim.

Biz de bebek düşünüyoruz şimdiden araştırmalara başladık...Hizmet Hastanesi ya da Or-ahayim düşünüyorum...Ama Hizmet hastanesi Dr. Hakan Peker ilk tercihim..ücretlerle ilgili bilgi alınca mutlaka yazarım..

bizde onumuzdeki ay bebişş yapmayı planlıyoruz allah nasip ederse ben kadıkoy tarafındayım kontroller ve dogum için zeynep kamil hastanesini dusunuyorum ama forumda hiç bu hastanenin isminin gectiğini okumadım bayaa donanımlı bir hastaneye benziyor bu hastane hakkında fikri olan varsa paylaşabilir mi acaba?

Uzun zaman olmuş yazmayalı ben bugün itibariyle 3. Bebeğime hamileyim ... bakalım hangi dr ve hastane çıkacak şansımıza

X