Tırnak Batması

sukutuhayalben

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2009
307
4
Kızlar ayak başparmağımda tırnak batması var...Çok canım yanıyo,ayakkabı giymek istemiyorum:KK43:
Bilgisi olan var mı?
Bir reçetesi önerisi olana dua ederim...Çünkü çok korkuyorum..Tırnağını çektireceksin diyolar ama ben küçükken annem mantar yüzünden tırnaklarını çektirmişti:KK43:Görüntü o çektiği acı dün gibi aklımda...
Yardım bekliyorum,teşekkürler

bnmde tırnağımda 4 sene önce tırnak batması vardı tırnağımın birazını çektiler o gün çook kötüydü :KK43:
daha sonra da bayılmıştım :gitme: :çok üzgünüm: bir daha mı asla

Son düzenleme:
canim isini bilen birisine tirnagini kestirmen gerekli. sakin kendin elleme.. arastir iyice birisine yaptir.
benim de bu yuzden tirnagimi cekmislerdi..

bnmde tırnağımda 4 sene önce tırnak batması vardı tırnağımın birazını çektiler o gün çook kötüydü :KK43:
daha sonra da bayılmıştım :gitme: :çok üzgünüm: bir daha mı asla

şimdi geçti mi peki cnm?Bi de diyolar ki enfeksiyon kaparsa ta kemiğe gider,tedbir almazsan sonu kötü ondan korkuyorum.........

canim isini bilen birisine tirnagini kestirmen gerekli. sakin kendin elleme.. arastir iyice birisine yaptir.
benim de bu yuzden tirnagimi cekmislerdi..

bilmiyorumkismile Canım ben Rizedeyim...Burada öyle iş ehli birini bulmak zoreyvahedigeldismile ne yapıcam bilmiyorum ki

valla ese dosta sorcaksin bazi kuaforler cok iyi becerebiliyor ama tavsiye uzerine gidiceksin..
cekilese bile duzelmiyo tirnak cunku malesef..
ilerlemeden onu kestiricek isinin ehli biri bulun canim..
cok gecmis olsun.

geçti de bi zmn sonra çektirdiğim tırnağımda sulu bir akıntı vardı iltihap hala dikkat ediyorum işte ayakkabı giyimine falan dikkat ediyorum tırnakların hava alması gerekiyor yerimseniben

eğer kırmızı şişliğin varsa antibiyotik al cipro uygun ben kullandım 500 mg 2x1 ayrıca fucidin merhem sür batık olan bölgeye bu da antibiyotikli bir krem. biraz tırnağın rahatlayınca anestol pomat sür uyuşunca tırnağı batığın olmadığı yönden doğru kes batık tarafa doğru gelince makastaki tırnağı ileri geri oynatınca batık olan yerden tırnak kendini bırakır. eğer acın çoksa sporcuların kullandığı uyuşturucu spreyler var ondan al eczanelerde var adını bilmiyorum o işini bayağı kolaylaştırır. geçmiş olsun diliyorum. bu arada dayanabileceğin kadar sıcaklıkta suyu bi leğene boşaltıp sabunlu suda batığı yumuşatmakta işe yarıyor....

şişlik var evet...
hele 2 gündür uykudan uyandıracak derecede ağrıyor:KK43:ya ne yapıcam ben.
hiç istemiyorum tırnağımın çekilmesini :KK43:
yok mu başka çaresi?????????
fucidin kullanıyorum şu anda...cipro henüz 1 tane içtim cnm...teşekkür ederim güzel ilgine carefully...inşallah geçer

eğer kırmızı şişliğin varsa antibiyotik al cipro uygun ben kullandım 500 mg 2x1 ayrıca fucidin merhem sür batık olan bölgeye bu da antibiyotikli bir krem. biraz tırnağın rahatlayınca anestol pomat sür uyuşunca tırnağı batığın olmadığı yönden doğru kes batık tarafa doğru gelince makastaki tırnağı ileri geri oynatınca batık olan yerden tırnak kendini bırakır. eğer acın çoksa sporcuların kullandığı uyuşturucu spreyler var ondan al eczanelerde var adını bilmiyorum o işini bayağı kolaylaştırır. geçmiş olsun diliyorum. bu arada dayanabileceğin kadar sıcaklıkta suyu bi leğene boşaltıp sabunlu suda batığı yumuşatmakta işe yarıyor....

bence antibiyotik kullanacaksan bi dr nin yazdığını kullan. böyle kafana göre kullanma...
bence cipro ağır bile kaçabilir

teşekkür ederim doktor hanım ilginize bir korku var ki anlatamam gider gitmez tırnağımı koparacaklar gibi:KK43:antibiyotiğe başladım,yarım bırakılır mı?

eskiden görürdüm bizim komşular soğan sarardı geçerdi..........kuru soğanı biraz oyar parmağa geçirir gibi yapar sarar sabaha kadar bekletir sabahta yıkarlardı...........sana faydası olurmu bilmem onlarda bu yüzden yapıyodu ama istersen dene belki fayda eder....inşallah geçer

eskiden görürdüm bizim komşular soğan sarardı geçerdi..........kuru soğanı biraz oyar parmağa geçirir gibi yapar sarar sabaha kadar bekletir sabahta yıkarlardı...........sana faydası olurmu bilmem onlarda bu yüzden yapıyodu ama istersen dene belki fayda eder....inşallah geçer

Tşekkürler,denerim....

5 kere tırnağım çekildi ilki 12 yıl önce ..1 yıl sonra da öbür baş parmağımın tırnağı çekildi ama tırnağı çekiyorlar gelen yine bata bata geliyor..dolayısıyla 5 yıl önce hamilelikte tüm uğraşlarım boşa gitti ve ikiz bebek beklerken ayağımla ilgilenemedim ,35 kilo aldum ödem oldu tüm vücudum ve doğumdan sonra yine batan baş tırnaklarım çekildi ikisi de batmıştı....bu sefer son dedim ama tırnak yapım öyle batık ki her banyodan sonra orayı törpüyle kaldırtırım bol yağlı kremlerle ovarım hatta batacak gibi bir acı hissettiğimde hemen incecik bir pamuğu iplik gibi kıvırıp zeytinyağlayıp tırnağımın o batan yerine iyice sokarım...3 yıl önce sağ baş parmağım tekrar battı ne yaparsam yapayım kurtaramadım ama bu sonuncu da yatak revizyonu denilen bir yöntemle çektiler..şöyle söyleyeyim tırnagın batan kısmnı kestiği aldığı gibi o batan yerin kökünü de aldı yani bildiğin ameliyat gibi ...aslında her ne yaparsam yapıyım batıyor diyorum ama hata biraz da şu dar burunlu ayakkabılarda ve de yüksek topuk giymek de..sana bu kadar şey anlattıktan sonra diyeceğim şey şu ki:operasyondan korkma,şu an çektiğin acı operasyon ve sonrasından emin ol daha kötü bir acı...düşünsene gidiyorsun bir iğne ve hiç bir şey duymadan sen iş bitiyor ve sonrası biraz ağrılı ama çok da abartmamak gerek,ağrı kesici içersin arkarkaya..ama yatak revizyon için ağrısız diyemiycem 1 hafta agrı çektim dedim ya batan köşenin tırnak dokusunu da aldı ya kemik ağrısı gibi bi ağrı çektim 1 hafta ama çok ağrıkesici içmedim...yine de gözün korkmasın...

Keşke cesaretim olsa ...
mümkün değil:KK43:
antibiyotik ve fucidin krem çok iyi geldi...
soğan da tabi.
kızarıklık duruyor ama küçüldü çok şükür,yardım eden fikir veren herkese çok teşekkür ediyorum...
umarım tekrar canım yanmaya başlamaz:)

banımde dogumdan sonra 2 bas parmagımda da var acıle gıttım dolama olmuş dedıler antıbıyotık verdı gecmedı ayakkabı gormek bıle istemıyorum gece uyurken esımın ayagı degse parmagıma acısından uyanıyorum ama doktora gitmeye de cokk korkuyorumm :KK43:(((

X