Doğuma Hazırlık bebek kıyafetleri için hangi deterjan ve yumuşatıcıyı önerirsiniz???

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
bu arada hepinizin bebişleri hayırlı olsun ayyy ne tatlı telaşlar şimdi ben koklaya koklaya ütüleyip kaldırmıştım hep nezaman gelcekte giycek bunları diye dolabın karşısında oturur dururdum

bende dalanın %100 bitkisel toz deterjanını kulandım bebeğin kiyafetlerini yıkamak için,cok beğendim mis gibi koktular.ilk aylar için yumşatıcı kulanmayı düşünümüyorum biraz daha büyünce dr. izin verirse kunalırım.dalanın bu deterjanınıda ege üni. doktorluk yapan bir arkadaşım tavsiye etti %100 bitkisel olduğu için bebeğim çildinde herhangi bir tahriş neden olmuyormuş.

daha önceki topiclere baktım, gözden kaçırmış olabilirim.. bebek kıyafetleri için sizler hangi deterjan ve yumuşatıcıyı kullanıyorsunuz? Bi bu konuda bilgisiz kalmışım? bilmiyorumkismile Yorumlarınızı bekliyorum...

bebeğim henüz doğmadı ama katalog ile satılan ve yurtdışından getirilen envy marka aldım deterjanını.bana da kimyager bir anne arkadaşım tavsiye etti.Türkiyede satılan deterjanların hepsini çiçek köküne dökmüş ve çiçekleri kurutmuş . ama bu envy dediğim marka deterjan ise zarar vermemiş çiçeğe. bu sebeple bundan stok yapmaya başladım.

bebeğim henüz doğmadı ama katalog ile satılan ve yurtdışından getirilen envy marka aldım deterjanını.bana da kimyager bir anne arkadaşım tavsiye etti.Türkiyede satılan deterjanların hepsini çiçek köküne dökmüş ve çiçekleri kurutmuş . ama bu envy dediğim marka deterjan ise zarar vermemiş çiçeğe. bu sebeple bundan stok yapmaya başladım.

bence hemen stok yapma ya alerji falan yaparsa önce bi kullan bak sorun yoksa stokla herdaim bulunan bişey değilmi sonuçta

ben geçenlerde markette hacışakire bakarken yanıma genç bi anne yaklaştı ve dediki kesinlikle hacışakir kullanmayın ben bebeğim için kullandım makinem bozuldu dedi!toz sabun şeklinde olduğu için makinanın içinde erimeyip donuyomuş ve makineyi tıkıyomuş.bence dalini kullanın dedi..dalinin kokusuda çok güzel :CüvCüv:

Dalin kullanıyorum..
Missss gibi kokuyo.. Daha bebeğim doğmadan evin içi bebek koktu valla...

omo baby kullandım..oğlum cildi tahriş oldu..vucudunda kuruluklar olmaya başladı..doktorumun tavsiyesi üzerine hacı şakir kullanıyorum..çok şükür bi şikayetimiz yok..

Dal.. yumuşatıcı benim bebeğimde alerji yaptı. Üzerinde hipoalerjenik yazıyordu ama çok fena kızardı vücudu. İlaç tedavisi uyguladık. Anne ya da babada da alerjik bir durum hassas cilt yapısı varsa dikkat edin. H.şak toz deterjan kullanıyorum pek çok şeyi elde kalıp sabunla yıkıyorum. Makinede tam erimiyor dedi dokt. Çamaşırların içinde kalıntısı kalıyormuş.

canım istanbuldaki marketlere baktım ben bulamadım dalanınkini.bulamazsam hacı şakirinkini deniyeceğim bende.bizim bebişlerde yolda ama yavaş yavaş kıyafetleri yıkama zamanı geldi artık.

çağrı marketler zinciri var orada bulabilirsin.yoğun talep var sanırım bu markaya rafı sürekli boşalıyor markette :) zaten çokta uygun fiyatı. paketi 3 ytl civarında.çokta güzel kokuyor.

ben ılk bebegımde hacı sakırın toz sabununu kulllanmıstım bıkaç yıkamadan snr kokusu hosuma gıtmedı normal matık kulllanmaya basladım sorunda yasamadım sımdı yenı aldıgım kıyafetlerı tek tek yıkadım evdekı deterjanla bu arada yılllar önce annem çamasır suyu ile yıkamıs kardesimin bezlerini belınden asağısı yara olmus dr beyaz sabun kullanacaksın demıs annemde mecburen kulllanmış

ben de dalin'in sıvı deterjanını ve yumuşatıcısını aldım.
ancak yumuşatıcı ilk aylarda tavsiye edilmediği için, bebeğin kıyafetlerini yumuşatıcısız yıkadım..

tenine değmeyecek şeylerde yumuşatıcı kullandım..

yıkayalı 1 aydan fazla oldu, dolabı açtığımda misss gibi kokuyor hala :)

dalin sıvı deterjanı yada sabun tozu falan tavsiye etmem...lekeler çımıyor...şuan yeni kıyafetleri yıkamak iyidir güzeldir ama ilerde çamaşır leke olduğunda özellikle kaka lekeri çıkmıyor:umursamaz:
ben omo baby kullanıyorum..yumoş baby de yumuşatıcımız

dalin sıvı deterjanı yada sabun tozu falan tavsiye etmem...lekeler çımıyor...şuan yeni kıyafetleri yıkamak iyidir güzeldir ama ilerde çamaşır leke olduğunda özellikle kaka lekeri çıkmıyor:umursamaz:
ben omo baby kullanıyorum..yumoş baby de yumuşatıcımız

evet canım bende katılıyorum san ilk oğlumda bende omo baby ve yumoş baby kullandım çokta memnun kaldım .şimdide dalan roxse kullandım bebeklerin çamaşırlarına ilk yıkamada matlaştı bütün kıyafetler.bide o detarjanla oğlumun zamnından kalan logusa geceligimi yıkadım küçücük bir leke vardı azıcık bile olsa çıkmadı.onun için en iyisi omo baby en kötü lekeleri bile çıkarıyor .

ben dalin roxy %100 bitkisel toz sabundan aldım.kıyafetlerimizi bununla yıkadık.gayette güzel ve yumuşacık
.yumuşatıcı almayı düşünmüyorum çünkü bebeğimin solunum yollarına zararı olur diye düşünüyorum.

perwoll pembe kullanıyorum zaten sıvı ve çamaşırda leke kalmıyor çabuk durulanıyor. vernel sensitive yumuşatıcı da favorim. ben de ilk baş solunumunu yorar mı dedim bebeğimin ama yumuşatıcısız olmuyo valla. sabun tozuyla yıkayayım dedim az bile koysam makineden taştı bana da bi sürü iş çıktı. normal deterjan da arınmıyo kolay kolay içime sinmedi yani.

1.5 ayım kaldı dalan roxy bimde indirime giriyor bugün 975 gr 2,75 miş.Kıyafetleri temiz olduğu için onla yıkarım.Sonra omo babye geçerim heralde dalin sıvı deterjan lekeleri çıkarmıo demişsiniz.

Bende dün markete gidip deterjan olarak omo baby, yumuşatıcı olarak da dalin aldım.Bu ayın sonuna doğru yıkarım heralde giysilerini bebişimin...:emir_bebek:

X