OHSS sorunu yaşayan arkadaslar

sadertop

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2010
1
0
Benim yumurta sayım fazla olduğu için yumurtalıklarımda aşırı uyarılma oldu. Şu anda karın ağrısı şişlik hissediyorum transferimin 2. günü doktorum eğer gebelik olusa 3 ay bu şikyetlerimin devam edeceğini söyledi. Aynı sorunu yaşayanlar varsa tecrubelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

merhaba canım ben de ılk denememde ohss olmustum yumurta toplamadan sonra
doktorun bunu farketmedimi yaptı transferı benım doktorum iptal etmıstı dondurulmustu embrıyolar rısklı bı durum cunku

Ben 2 kere ohss oldum doktorlarim fark ettigi halde ilaclar kesildigi halde yumurta toplama isleminden sonra karnimin sisligi inmedi ve cok agrili günler gecikrmistim. Nitekim transferim gerceklesmis embrolara bisey olmaz hatta tutunma sansi daha yüksek demisti doktorum, icim rahat etmedigi icin internette bayaga bi arastirma yapmistim ve gercektende ohss olup hamile kalanlarida okumustum yani sans ayni gibi gözüküyor. Benim karnimda 4 litre sivi biriktigi halde transfer yapildi ve hamile kalirsam bir kac hafta daha devam edecegini söylemisti.

çok rısklı canım ohss lı trasnfer yapılması
şans belkı aynı olabılır ama eger hamıle olursa hem anne hemde bebege zararı cok buyuk

Son düzenleme:
canım bende transferden önce ohss olmuşum ama söylemediler.iğne dozumu fazla verdiler önce,endometriosis oluğum için yumurtalarım gelişmeyecek sandılar sanırım.o yüzden yüksek dozda başladık.ama hiç beklenmeyen birşey oldu ve yumurtalarım özelliklede kstimin olduğu taraftakiler iyi gelişti.bu sefer ilaç fazla geldi ve hemen bıraktırdılar.o sırada göğüslerim acımaya ve karnım şişmeye başlamıştı.transferim oldu ve hamile kaldım.daha sonra yumurtalık ve kasıklarımda ağrılar olunca hemen doktora gittim.meğer sol yumurtalığım 8 cm olmuş,düşünün!doktor OHSS olmuşsun dedi.şimdi Allah'a Şükür iyiyim ve sanırım o rahatsızlığım geçti.

cnm bende seninle ayni seyleri yasadim..transfer icin gittigimde ohss baslangici oldugunu...transferi yapilirsa risk oldugunu...transfer edilmezse dondurulurup sonra transfer edilse 5.gun embriyosu bozulma ihtimalide gozunune alinarak...doktorlarin ve benim ortak kararimla en fazla 1 tane transfere karar verildi..2 transfer istedigimde ne kadar cok olursa rahatsizliin o kadar artar dediler...sonuc 1 embriyo transfer edildi...umudum yoktu...ilk gunler az agrim vardi...6.gun siddetli agri ve nefes darligi ile hastenede kendimizi bulduk...evet ohss artmisti..kan alip acil yatirdilar...serumlar takildi.1 saat sonra doktorum geldi..evet sonuc 6.gun belli olmustu pozitifti...hamileydim...sevinsemmi aglasammi bilemedim....banada doktorum 1 haftada surebilir 3 haftada 3 ayda dedi...biraz sabir dedi...8.gun test tekrarlandi deger yukseliyor ama bende 10 kilo su topladim...doktorum hep moral verdi...senin bocek seni sisiriyo...su topladikca ohh ohh bocek buyuyor diye moral veriyordu..1 hafta hastanede 15 gunde evde yattim..evet cok zor gunlerdi...kusmalar, nefes alamamak,idrara cikamamak...bol su ve protein tukettim...ben tam olarak 1 ayda atlattim...sularim 3.haftadan sonra gun gun azaldi...tek moral kaynagim...bebegimin bana tutunmus olmasiydi..zaten hersey onun icin degilmiydi...o buyusun beni sisirsin rahatsiz etsin ne onemi vardiki..benimleydi...bu gunlerde gececekti,biraz sabir gerekti...her kilo alisimda,her kususumda Allahima sukrettim bebegimi sevdim...
evet cok zor karar ohss olup transfer olsami olmasami?ohss olup transfer olup risk tasimak ,bebek mujdesi alip ohss ile basetmek cok zor...ben iyikide transfer olmus diyorum...o kadar agrilara ragmen bebegimin benimle olmasina degerdi...yine bebegimin sagligi icin ohss olcaimi bilsem yine olmaya agrilara raziyim...annelik duygusu orada baslamis oluyor...minicik bi can icin ben gunlerce agri cekmeye raziyim..yeterki 9.senede gelen bebegim beni birakmasin saglikla dunyaya gelsin..ben herseye katlanirim...
Allaimda sabrini veriyor...
canim sana yasadiklarimi hemen hemen yazdim..nelerle karsilasabilcegini fikir edin..insallh guzel sonuc alirsin,kolayca ohss yi atlatirsin..hamileliin tadini cikarirsin...

çok rısklı canım ohss lı trasnfer yapılması
şans belkı aynı olabılır ama eger hamıle olursa hem anne hemde bebege zararı cok buyuk

anneye zarari tamam oluyor ama bebege ne gibi zarari olabilirki..onun iyi olmasi gelismesi degerimizin yukselmesi zaten bizi ohss yapan...nerden duydun bebege zararinin cok buyuk oldugunu,birde ne gibi zararlar ki...suan hamile biri olarak bebegin ne gibi riskler altinda merak ettim...bilgi verirsen sevinirim..

Bende oldum canım yumurtalarım toplandı evıme gıttım ŞıŞmeye baŞladım ve tuvalet ıhtıyacıma Çıkamadım hemen aklıma geldı ben ohss oldum dedım eŞıme transfer gÜnÜ geldı doktor baktı ben dedım nefes alamıyorum ıdrarıma Çıkamıyorum dedı doktorum ohss olmuŞsun ama koydular 3 tane transfer edıldı herkez Çıktı benden sonra gıreler evıne gıttı ben kaldım allahım dedım ne oluyo ben nıye Çıkmıyorum dıyorum sen bekle beklerkende benden kan aldılar sonra hemŞıre geldı senın kan deĞerlerın yÜksek sen kalıyorsun nıye ıŞte sonra benı yatırdılar ben o gÜn pek olayın farkında olmadım o gÜnÜn sabahı aĞrılarım baŞladı tam 8 gÜn sıvı vÜcudumda dolaŞtı gÜnde 1 defa fılm cıĞerlerımı tıkamıŞ 81 kıloya Çıktım 68 kılodan karnım gebe gıbı olmuŞtu aĞlıyordum ama nasıl sonra aĞrılarım geÇtı ŞıŞlık 25 gÜn sonra falan ındı ama bana tek buarktıĞı gÜzel Şey bebeĞım olmuŞtu 8 seneden sonra gelen o mutluluk her Şeye yettı bır tanesı tuttu bel aĞrısı kasık aĞrısı falan bıraz bulantı derken 10.gÜn tahlıl yaptım ıdrar Çıktı sonra sabah ılk ıdrar bı daha yaptık bu defa canlı Çıkınca kana gıttık kandada Çıktı 6 haftayı geÇık hamıleĞım kalp atıŞınada 5 Şubat gıdeceĞız allah hepımızın Şıfasını versın rabbım herkeze nasıp etsın

bende yasadim ayni olayi cok zor gunlerdi
nefes alamiyordum cigerlerim su toplamisti benimde bende hastanede yattim
15 gunde igne yaptim kendime kan sulandirici
cok zor gunlerdi
o yuzden tedavim cok zor oluyor cok dusuk doz veriliyor korktuklari icin yumurtalarimda buyumuyor kaliyor
yani cok zor bir olay ohss ve pkos genelde pkoslularda oluyor
benimde transfer olmsutu sonuc negatif ti

bende olmustuım ohss transferımı erteledı doktorum cunku transferden sonra daha cok sısebılır dedı buda tutun maya guclestırır demıstı bızde ertledık ve adet olduktan sonra yapıldı ve cok sukur rabbıme tuttu melegım

kızlar bende bugün gittim dr çarşambaya transfer dedi ama çok hafif bir sıvı toplanması var dedi ama benim bulantım ve karın ağrılarım var :KK43:

ben de ilk denememde yaşadım ohssyi çok stresli bir andı.karnım şişti nefes alırken batmalar oluyordu.benim de 4 lt birikmişti.transferden sonra jinekolojik muayene şeklinde sıvıyı aldılar.hatta ben çok korkmuştum birşey olur embriyo zarar görür diye ama mide bulantım falan başlayınca aldıla r sıvıyı sonuç negatifti bebişim tutunamadı ve ben ohss de yaşadığım sıkıntı ve strese bağladım olumsuz sonucu bu kez düşük doz kullanacağım iğneleri.

ben de ilk denememde yaşadım ohssyi çok stresli bir andı.karnım şişti nefes alırken batmalar oluyordu.benim de 4 lt birikmişti.transferden sonra jinekolojik muayene şeklinde sıvıyı aldılar.hatta ben çok korkmuştum birşey olur embriyo zarar görür diye ama mide bulantım falan başlayınca aldıla r sıvıyı sonuç negatifti bebişim tutunamadı ve ben ohss de yaşadığım sıkıntı ve strese bağladım olumsuz sonucu bu kez düşük doz kullanacağım iğneleri.

çok üzüldüm :KK43: bu ilaç dozunu doktorlar ayarlıyor ama nasıl yapacaksın düşük doz almayı? bende orta derece olmuş ama kum dökme ve enfeksiyonla birleşince mahvetti beni :KK43:((( inş ikincide tutar senın de. ne zaman yaptıracaksın?

Arkadaşlar ben ilk aşılama deneyimimde OHSS oldum! bgun aşılamanın 14. günü ve ben adet oldum:KK43:((
doktorumu aradım az önce süreç ne olacak şimdi diye, o da zaten yumurtalıkların bu durumdayken ( bi sürü büyük yumurta var) 2. aşılama için 1-2 ay sana müdehale edemeyiz dedi:KK43:(
anlayacağınız 1-2 ay daha beklicem yeni aşılama için!!!
bu durumu yaşayan var mı hiç? yani bu 1-2 ayda kendiliğinden gebelik şansım varmıdır acaba???

Arkadaşlar ben ilk aşılama deneyimimde OHSS oldum! bgun aşılamanın 14. günü ve ben adet oldum:KK43:((
doktorumu aradım az önce süreç ne olacak şimdi diye, o da zaten yumurtalıkların bu durumdayken ( bi sürü büyük yumurta var) 2. aşılama için 1-2 ay sana müdehale edemeyiz dedi:KK43:(
anlayacağınız 1-2 ay daha beklicem yeni aşılama için!!!
bu durumu yaşayan var mı hiç? yani bu 1-2 ayda kendiliğinden gebelik şansım varmıdır acaba???

aynı şeyleri yaşamışız..
şimdi çok korkuyorum ya yine aynı şeyler olursa diye bende yeni adet oldum gitti emeklerim
ama o ağrıları hatırlayınca bunada şükür diyorum
şimdi senin şu son cümleni varya ben soruyorum sürekli acaba kendiliğinden olurmu yada sonra ne yaptı ohss olanlar :18:

aynı şeyleri yaşamışız..
şimdi çok korkuyorum ya yine aynı şeyler olursa diye bende yeni adet oldum gitti emeklerim
ama o ağrıları hatırlayınca bunada şükür diyorum
şimdi senin şu son cümleni varya ben soruyorum sürekli acaba kendiliğinden olurmu yada sonra ne yaptı ohss olanlar :18:

ohss nasıl geçer die mi soruosun

yok canım benimde geçti sanırım dr. lar adetle atılır yavai yavaş küçülür korkma dediler
benim korkum yine tedavide ohss riski.. aynı şeyler olurmu çok korkuyorum

pko isen riski var tabi ama genç sen fazla yumurta çıkıyo sa senden gene riskli

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

pko isen riski var tabi ama genç sen fazla yumurta çıkıyo sa senden gene riskli

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

hayır canım eşimdede bendede hiç bir sorun yok olmuyor 1,5 senedir
yumurta gelişimi iyi zaten normaldede o yüzden dr. hatasıda var
çok doz verdi iyi bir merkeze gidersem sanırım dozları iyi ayarlar :18:

X