Saç Rengi ve Saç Boyama Koyu renk saçlara doğal boya: (ağarmaya yüz tutan saçlar için)

Alonedarkkkk

Nirvana
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2007
1.592
27
Koyu renk saçlara boya: (ağarmaya yüz tutan saçlar için)

2 çorba kaşığı koyu çay

2 çorba kaşığı kurutulmuş adaçayı

2 fincan su

Çay ve adaçayı suda 25-30 dakika kaynatılır. Birkaç saat bekletilip süzülür ve saç diplerine sürülür. Bitkilerden yapılan boyaların saca renk vermesi için

uzun süre her gün uygulanmaları gerekir. Daha sonra haftada 1 veya 2 uygulama yeterli olabilir istenilen renk elde edildikten sonra daha da seyrek sürülebilir.

Tarif için teşekkürler..
Siz denediniz mi? Saçı döker mi?
:uhm:

bugünden itibaren denemeye başlıycam inşallah :kedi:saça bir zararı olmadığını düşünüyorum çünkü ikiside faydalı şeyler malum Adaçayı, saçların bakımında , saçların fazla yağını alıp deriyi temizler , ölü hücreleri yok eder. Saç derisini canlandırır , saç dökülmesini önler , derinlemesine temizlik sağlar alkisalkisalkis

bugünden itibaren denemeye başlıycam inşallah :kedi:saça bir zararı olmadığını düşünüyorum çünkü ikiside faydalı şeyler malum Adaçayı, saçların bakımında , saçların fazla yağını alıp deriyi temizler , ölü hücreleri yok eder. Saç derisini canlandırır , saç dökülmesini önler , derinlemesine temizlik sağlar alkisalkisalkis

Sonucu buraya yazarsanız bende deneme cesaretinde bulunabilirim canım tekrar teşekkürler a.s.

dünya güzelleri sizlerle evdekı malzemelerle nasıl sac rengımı degıstırdıgımı anlatacagım bu duruma annem gıcık olsadaa ...simdi boyaların içinde çıkan oksidasyon kremi ile saçımı açtım saçımda 5 saat kaldı daha sonra soğan kabuğu kaynattım suyu ile rengi sarımsı oldu baktım hoş durmadı bi daha aynen soğan kabuğu toz tarçın türk kahvesinin çekirdekleri evde hazır kahve olmadıgı ıcın çekirdeklerini attım hazır olanda olabılir biraz çay biraz da evde adını bilmedıgim sarı renkte baharat vardı onu attım kaynattım çıkan su ile saçıma bolca ıslattım bi gece kaldı tekrar aynı islemi türk kahvesi ve soğan kabuklarıyla yaptım suan saclarım karamel yaptıkca dahada koyulasacak daha rengı oturacak

X