istanbul tüp bebek merkezinde tüp bebek yaptıranlar

bende istanbul tüp bebek merkezinde yaptırmayı düşünüyorum.arştırmayada devam ediyorum.ama bir arkadaşın da dediği gibi embriyolog ve labaratuar çokkkkk önemli.:nazar:

ben hiç memnun kalmadım arkadaşlar...hiç tavsiye etmiyorum....
embryolog hiç bilgi vermiyo...traansfer edilen embriyolar nasıldı hiç haberim yok...ısrarla sormama rağman iyi iyi deyip geçiştirdi...yumurta toplama ayrı bir kabustu benim için...tansiyonum 5 e 3 oldu sürekli bayıldım,istifra ettim ve beni o halimle eve yolladılar...evdede bayıldım...
yani beni allah korudu...birdaha asla gitmem...
istanbul tüp bebek sadece tüp bebek merkezi akşam kapatılan bir dükkan gibi...
bence en güzeli tam teşekküllü hastanelere gitmek...
kimse tepki göstermesin boşuna...soydular soğana çevirdiler beni...her gidişimizde muhasebeye yollandık...

şimdi başka bir merkezde tedavi gördüm...farkı daha iyi anladım...şimdiki tedavimde olumsuz oldu ama merkezden memnunum...yine oraya gitcem...reklam yapıyo dersiniz diye merkez adını vermiyorum....

ilk denememi orda yaptırdım sonuç pozitifti ve çok memnun kaldım çok ilgililer ve doktorumdanda memnun kaldım ama 2 aylıkken kaybettim bebğimi bu ay tekrar tedaviye orda başlıcam çok memnunum

sizin yorumunuzu okuduğumda şok geçirdim çünkü insanları karalamak bence bu kadar kolay olmamalı.ben aret beyin hastasıyım ve şükürler olsunki allah karşıma onu çıkardı.bu yazdıklarınız çok üzücü!!bir eğer bir doktor hiçbir tahlil ve tetkik istemeden yada eksik tetkiklerle direkt olarak tüp bebek yapıorsa ben o doktordan ardıma bakmadan kaçarım.çünkü bu kesinlikle maddi çıkardandır.ama en başından tahliller im eksiksiz ve tam yapılıorsa ben bu doktordan asla korkmam inanın daha samimi bulurum.biz aret beye tavsiye üzerine gittik çok metini duyduk ve iyikide gitmişiz allah ondan razı olsun.kendisi bizimle okadar güzel ilgilendiki o andan itibaren ikinci evimiz gibi gördük ve benimsedik.ücret alınmıodan bahsetmişsiniz o ücret alınmıo kısmı ön görüşmedir muayeneden bahsedilmio onu siz yanlış anlamışsınız ücret alınmadan kim veya hangi hastane muayene ederki zübeyde hanım? ikincisi ilgilenmdedi bişey söylemedi yorum yapmadı demişsiniz. doktor sadece muayene ile ne yorum yapabilir? test ve tahlilsiz hangi doktor hangi teşhisi koyabilir?üçüncüsü maddi çıkarı olmayan doktorların arasındada en başta gelir kendisi çünkü ilk gün bize kurduğu cümlelerle olan yaklaşımı en az maliyetle en kolay tedavi şekliydi.bizi o bahsettiğiniz bahçeci bey de dahil olmak üzere tüp bebek tedavisi teşhisiyle üzdükleri zaman aret bey tüm dürüstlüğü ve içtenliğiyle aşılama yaparak bebeğimizi kucağımıza verdi.sizler kulaktan dolma,yazılan karalanan herşeye hemen inanıp oturduğunuz yerden karalama politikasına balıklama atlıosunuz.kusura bakmayın.

okuyan arkadaşlarada tavsiyem istanbul tüp bebek merkezi aret beye güvenin emin olun eliniz boş çıkmıcaksınız.evinize bebeğinizle dönüceksiniz.

saygılar...

Herkese Slm,

Ben İst Tup bebekde ilk denememi yaptırdım.Sonuç NEGATİF.

Benim arkadaşım aynı doktorda yaptırdı.İlk deneme İkiz gebelik

Ben merkezi değistirdim ve doktorumu da.Benim o kötü anımda çok ilgilenmemesi,olabilir deyip geçiştirmesi beni rahatsız etti.

Bu kötü bir yerdir anlamına gelmiyor.Özellikle Aret beyle ilgili ordaki bayanlardan iyi övgüler duydum.Benim Doktonum o değildi.

Herkese merhaba,

Ben de İStanbul Tüp Bebek Merkezinde tedavi oldum ve doktorum Aret Kamar'dı.
Onun öncesinde farklı bir yer denemiştim ve hayatımda hem psikolojik hem de fiiziksel yaşadıgım acıların en kötüsünü yaşamıstım.
Aret Bey'i kesinlikle tavsiye ederim. Biz eşimle gittigimizde bende ve eşimden tahlil istedi. Hatta ben ısrarla rahim filmine karsı cıktım daha onceki tecrubemden dolayı ama kendisni bana soyledigi söz cok ikna ediciydi.
benim sizin sonuclarınızı bilmem lazım ki boşu boşuna yanlış tedavi uygulayıp paranızı boşa harcamayalım demişti.
Test sonuclarına göre tüp bebek tedavisine karar verdik.
İlk denemede hamile kaldım ve şu an bir kız bebek sahibiyim.
Gebelik takibim ve dogumumu da kendisi gerceklestirdi.
Merkezdekilerin yaklaşımı hatta resepsiyinde oturan arkadasların sesimden tanıyıp ismimle hitap etmesi bile bence artı bir değer.
Herkese de hem Aret Bey'i hem de İstanbul Tüp bebek merkezini öneririm.

merhaba
2 sene evvel aret beyde tüp bebek başlattık. bizim sorunumuz eşimde sperm olmamasıydı bizi eş zamanlı hazırladı önce benim yumurtalarımı uyardı ve eşimle aynı gün operasyon için hazırladı. yani ilk önce eşime micro tese yapılıp sperm aranacaktı bulunursa beni operasyona alıp yumurtaları alacaktı.
ama ne oldu? önce beni bir güzel operasyona alıp narkoz verdi yumurtaları topladı operasyonu geçirdim, sonra eşimi teseye aldılar malesef eşimde sperm çıkmadı ben öyle kaldım tüm psikolojim bozuldu alt üst oldum aklıma siz neden böyle birşey yaptınız niye benim yumurtalarımı önce topladınız diye hesap sormak gelmedi çok perişandım çünkü. eşim keza ameliyattaydı.
bizi muhasebeye yolladılar paramızı ödeyip çıktık.
aret bey iyi doktordur kötü doktordur bişey demeyecem ben bize yapılanı anlatıyorum. ama tahlil istemesi falan onlara katılmıyorum istemesi tabiki gerekli bendende istedi sonra bi hata olduğunda tühh rahimde anormallik varmış dememek için rahme bakılması gerekli.
para konusuna gelirsek hangi doktor para için yapmıyor adamın mesleği o profesyonel insanlar işleri o. kimse hayrat işletmiyor yani.

ben benim başıma gelen şeyi anlattım doktorluğuna bişey diyemem bence iyi bir doktor ben baya bi talihsizlik yasasamda. tedavisi devam eden arkadaşlar dikkat etsin derim sadece. yapılan herşeyi dikkate alıp sorgulasınlar.
ama öyle emriyologla felan konuşayım diyorsanız o zor işte konuşamıyorsunuz.
birde aşırı kalabalıktı biz giderken aynı sigorta hastanesi gibiydi. o kalabalıkta ben gümbürtüye gittim anlayacağınız.
daha sonra gittiğim doktor dava açabilirdiniz dedi büyük yanlış.

Herkese merhaba,

Onun öncesinde farklı bir yer denemiştim ve hayatımda hem psikolojik hem de fiiziksel yaşadıgım acıların en kötüsünü yaşamıstım.
Aret Bey'i kesinlikle tavsiye ederim. Biz eşimle gittigimizde bende ve eşimden tahlil istedi. Hatta ben ısrarla rahim filmine karsı cıktım daha onceki tecrubemden dolayı ama kendisni bana soyledigi söz cok ikna ediciydi.
benim sizin sonuclarınızı bilmem lazım ki boşu boşuna yanlış tedavi uygulayıp paranızı boşa harcamayalım demişti.
Merkezdekilerin yaklaşımı hatta resepsiyinde oturan arkadasların sesimden tanıyıp ismimle hitap etmesi bile bence artı bir değer.

İstanbul Tüp bebek Merkezi benim de tedavi gördüğüm merkez.
Aret Kamar'ı da merkezi de tavsiye ederim.
Ben de senin gibi rahim filmi çektirdim aret Bey'in isteğiyle. Ama zaten olması gereken bu değil mi. Belki tedaviye baslanacak ama benim tüplerim tıklaı ona göre tedavi sürecini belirleyecek ya da ben de hersey son derece normal ama esim de problem var bu sefer ona göre olacak.
yani kendisi bana kalırsa işini ehli birisi.

Fertijin Tp Bebek Merkezi

benim sorunun hamilekliklerim 2 ayında sonlanıyordu... gamilelikte takip için burayı tv de gördüm o sekilde başladık tedaviye allahıma sükür ikiz bebeklerim var ..6 düşükten sonra.. doktorum mukemmel ve ekibide tabiki..tafsiye ederim...link verdim bir bak istersen

kızlar ben de orda yaptıracaktım aret bey ile görüşmeye gittim çok ilgili gelmedi her sorduğum soruya bilinmez dedi yani beni muayne etti para almıyorlar diyor ya YALANN 100 tl verdim birde bilmiyorum ya benden bi dünya tahlil istedi yok rahim filmi falan neyse dedim tahlil yaptırmadan burda yine bakınıyordum arkadaşların yazdıklarına bi baktım bi dünya olumsuz şeyler var birde tüp bebek uyguladığı bi kadın üçüzlere hamile kalmış ama bi şeyler olmuş aileye göre aret bey suçlu gazete yazılarını okudum çünkü ve kadın ölmüşş bu haberi duyduğumda soğudum sonra bahçeciye ve memorial e gittim ikiside aynı tedavi aynı ilaçları verdi ama ben bahçeciyi mustafa behçeciyi tercih ettim daha bi sıcak geldi sürekli bol bol dua edelim dedi ve benden aret bey kadar ne tahlil nede rahim filmi istedi her iki yerde rahim filmi 2 doktorunda dediğine göre 2-3 denemeden sonra tutmuyorsa o zaman istiyorlarmış ben duyduklarımı ve yaşadıklarımı sizinle paylaşmak istedim herkese aynı olacak diye birşey yok mevlam nasip ettikten sonra merkezler aracı sadece

geç kalmısım yanıtta ama ilginç:) benim de tedaviden önce rahim filmim istendi, çünkü tıkanıklık olursa boşu boşuna vakit kaybı film çektirmeden tedavi olmak.

slm ekim 2012 de istanbul tüp bebek dr.ozan özolçayda tüp bebek yaptım ..

36 yaşındayım,sağ overde 2,5 cm çikolata kistim var,eşimde sperm sayısı 2,5 milyon ve morfoloji sıfır,

3 yumurta toplandı, tek embriyomuz oldu,

tek embriyo transfer ve sonuç pozitiffffffff....

şu an 9 haftalık hamileyim hatta 9+2 olduk...

müthiş bir doktor ,olağanüstü yetenekli bir embriyolog( dr.Faruk Bener) ve

harika bir hastane ekibi olunca sonuç pozitif oluyor inanın....

hiçtereddüt bile etmeyin..diğer merkezlerde reklem kokan çok hareket gördüm,,sağda solda sürünüp yıpranmayın derim...

Aret beyin başarılı olduğu en iyi örneklerden biri benim arkadaşlar 2 kez tüp bebek denememi çamlıca Medicana hastanesinde yaptırmıştım birincisinde saçma sapan sebeplerden dolayı tedavimi iptal ettiler sebep ise yumurtalıkların istediğimiz boyuta ulaşmadı cevap vermedi dediler ikincisinde ise bastılar hormonlu iğneleri zar zor yumurta elde edip 3tane transfer edildi ama tutmadı çok şükürki bi tanıdık vasıtasıyla aret beyi bulduk onlarda tedavi olmuşlardı aret beyde ikizleri oldu abisi de gitti onunda ikizleri oldu ben gittim benimde inşallah İkizlerim olacak 30 haftalık hamileyim ve o kadar konforlu bir hamilelik dönemi geçirdim ki anlatamam Allah razı olsun
Bu arada yumurtalıkların gelişmeyen Medicana ve bir sürü olmayacak tahliller yapan inat (dört kez eşime sperm tahlili yapıldı herhalde çok yapınca artıyo :)sanırım) doktorum aret bey tam 21 yumurta topladı 12 tane çok sağlıklı embriyom oldu 2 tanesi transfer oldu 10 tanesini merkez bir sene boyunca ücretsiz donduruyor. Ve hiç abartmıyorum bir kez bile gereksiz tahlil istemedi rahim filmini muhakkak istiyor sebebide tüplerinizin tıkalı olup olmadığı çünkü adam oraya embriyoları koyacak tüplerinizdeki iltihap akıp o konulan embriyoların kayıp düşmesine tutunmasına engel olabilir
Adamın başarısı ortada sallayıp durmayın çok kızıyorum bilip bilmeden insanları karalayanlara... Sizin gittiğiniz doktorlar süper sudan çıkmış akkaşık dimi? Çoğu bilgisiz veya sırf daha fazla para kazanmak için olmayacak tahliller veya tedaviyi iptal etmeler gibi çok acımasız yollara başvuruyorlar aret beyin muayenesi sigorta hastanesi gibi tıklım tıklım kötü olsa kim gider?
Sigorta geçiyor ve ben hayatımda onun kadar şeker gibi bi insan tanımadım çok espirili boş konuşup sizi boşyere umutlandırmıyor.
Ben adam bana nasıl gülecek benimle nasıl konuşacak diye gitmedim yaptığı iş benim için önemliydi ve tek seferde nokta atışı yaptı ....
Aaaaaa kızdım valla :) bilip bilmeden sallıyorlar yok bize gülmedi yok internette şöyle olmuş böyle olmuş gitmeyin kardeşim o zaman :KK37:

ben hiç memnun kalmadım arkadaşlar...hiç tavsiye etmiyorum....
embryolog hiç bilgi vermiyo...traansfer edilen embriyolar nasıldı hiç haberim yok...ısrarla sormama rağman iyi iyi deyip geçiştirdi...yumurta toplama ayrı bir kabustu benim için...tansiyonum 5 e 3 oldu sürekli bayıldım,istifra ettim ve beni o halimle eve yolladılar...evdede bayıldım...
yani beni allah korudu...birdaha asla gitmem...
istanbul tüp bebek sadece tüp bebek merkezi akşam kapatılan bir dükkan gibi...
bence en güzeli tam teşekküllü hastanelere gitmek...
kimse tepki göstermesin boşuna...soydular soğana çevirdiler beni...her gidişimizde muhasebeye yollandık...

şimdi başka bir merkezde tedavi gördüm...farkı daha iyi anladım...şimdiki tedavimde olumsuz oldu ama merkezden memnunum...yine oraya gitcem...reklam yapıyo dersiniz diye merkez adını vermiyorum....

Valla iyi sallamışsın arkadaşım :)

1-) embriyologların hastalarla görüşmeleri için özel odalar var ve her biri size yaklaşık yarım saat vakit ayırıp bilgi veriyorlar hadi diyelim siz anlamadınız elinize embriyolarınız hakkında bilgilendirme kağıdı veriliyor bunu asla inkar edemezsin!
2-) hiçbir hasta fenalaşmış bir şekilde ordan taburcu edilmez kontrolleriniz yapıldıktan sonra ordan ayrılabilirsiniz.
3-)evet merkez akşamları kapanıyor sanki hastanedekiler gecede çalışıyor gibi bir konuşma yapmışsınız hangi hastanenin tüp bebek merkezi gecede çalışıyor söyleyin bilelim bizde doktorların ve hemşirelerin acil telefon numaralarını veriyorlar size gece birşey olursanız diye niye almadınız o numaraları resepsiyondan oda bir soru işareti?
4-) her seferinde nasıl oluyor muhasebeye yollanıyorsunuz aldıklarını ben burda açıklıyım size düzenleri bir muayene bir kontrol şeklinde ücret alınıyor muayenede muayene parası neyse ödersiniz öbür sefer hiçbir ücret alınmaz yani bu söylediğinizde maalesef boş çıktı her seferinde asla muhasebeye yollanmazsınız ne ödeyeceğinizi bilirsiniz

Çok memnun kaldım ben belkide tepkim bu yüzden okurken nasıl yaaa diyorsunuz ...

Herkese merhaba,

Evet benimde çok dikkatimi çekti telefonda daha Alo der demez sesimden tanıyorlar resepsiyonundan tut hemşiresine doktoruna kadar hepsi tek tek hastalara ismiyle hitap ediyor sizi tanıyorlar üstelik orda tek ben değilim bir sürühasta var herkesle aynı ilgi demekmiş

Valla iyi sallamışsın arkadaşım :)

1-) embriyologların hastalarla görüşmeleri için özel odalar var ve her biri size yaklaşık yarım saat vakit ayırıp bilgi veriyorlar hadi diyelim siz anlamadınız elinize embriyolarınız hakkında bilgilendirme kağıdı veriliyor bunu asla inkar edemezsin!
2-) hiçbir hasta fenalaşmış bir şekilde ordan taburcu edilmez kontrolleriniz yapıldıktan sonra ordan ayrılabilirsiniz.
3-)evet merkez akşamları kapanıyor sanki hastanedekiler gecede çalışıyor gibi bir konuşma yapmışsınız hangi hastanenin tüp bebek merkezi gecede çalışıyor söyleyin bilelim bizde doktorların ve hemşirelerin acil telefon numaralarını veriyorlar size gece birşey olursanız diye niye almadınız o numaraları resepsiyondan oda bir soru işareti?
4-) her seferinde nasıl oluyor muhasebeye yollanıyorsunuz aldıklarını ben burda açıklıyım size düzenleri bir muayene bir kontrol şeklinde ücret alınıyor muayenede muayene parası neyse ödersiniz öbür sefer hiçbir ücret alınmaz yani bu söylediğinizde maalesef boş çıktı her seferinde asla muhasebeye yollanmazsınız ne ödeyeceğinizi bilirsiniz

Çok memnun kaldım ben belkide tepkim bu yüzden okurken nasıl yaaa diyorsunuz ...

Evet benimde çok dikkatimi çekti telefonda daha Alo der demez sesimden tanıyorlar resepsiyonundan tut hemşiresine doktoruna kadar hepsi tek tek hastalara ismiyle hitap ediyor sizi tanıyorlar üstelik orda tek ben değilim bir sürühasta var herkesle aynı ilgi demekmiş

hı hı canım ben salağım ya attım tuttum burda....laf olsun torba dolsun konuştum ...
tavrına ,tarzına bak önce sen. senin babanın merkezimi ne celallendin...ben başıma geleni yazdım ..sen nasıl memnunsan ben değilim. sana hesap mı vercem memnun olmadığım için...
ayrıcada canı isteyen gider istemeyen gitmez...
söylediklerim boş çıkmışmış...hey allahım yarabbim yaa...

gece birşey olursa numara veriyorlarmış....niye almamışım..
gece birşey olursa onları arayana kadar en yakın hastaneye giderim ...zaten kapalı bi hastanenin hemşiresi gece bişey olursa gel hastaneyi açayımda sanamüdahale mi edelim ddiyecek...
tam teşekküllü hastanelerin tüp bebek bölümü kapalı olsada diğer bölümler açık oluyor farkındaysan ve gerekirse gecede kalabilirsin...acildede müdahale edilir...

merhabalar, istanbul tüp bebek merkezi'nde emre karatekelioğlunda yeni tüp tedavisi gördüm. şu an sonucu bekliyorum. bu merkezde çok yeni tedavi olmuş biri olarak kendi izlenimlerimi aktarayım.
1-ben sgk raporlu olarak tedavi gördüğüm için elimde bazal ultrason sonuçları, hsg filmi, smear testi, tüm kan idrar tahlillerinin olduğu bir dosyayla hazır gittim. sorunumuz erkek infertilitesiydi. benden başkaca bir film tetkik istenmedi. elimdeki tetkikler yeterli görüldü. bir tek ilaçlara başlanacağı gün kanda progesterona ve ilaçların bittiği gün de yine progesteronla e2ye bakıldı bunlar için de 45 lira ödedim. yani öyle gerekli gereksiz testler yapıldığına katiyen şahit olmadım.
2-tedavim ve kontrollerim sırasında resepsiyondan, hemşirelere herkesten daima güler yüz ve alaka gördüm. her gidişimde moral vermek için adeta yarıştılar.
3-opu ve transfer gayet modern ameliyathane koşullarında, son derece hijyen olarak yapıldı. her ikisinden önce tek kullanımlık, paketi kendimin açtığı kıyafetler giydirildi. odalar son derece konforlu tertemiz ve güzeldi. odaların olduğu kattaki personel de yine son derece ilgili ve bilgiliydi. yine her iki işlemden önce doktorum zaten bilgi verdiği halde, ayrıca birer tane bilgilendirme kağıdı verdiler. bir hemşire bu kağıdın üzerindeki maddelerin üzerinden tek tek geçti. işleme nasıl ne şekil gelmem gerektiğini, sonrasını anlattı, sorularımı cevapladı.
4-opum yapıldıktan sonra doktorum derhal odama gelip kaç yumurtamın toplandığının bilgisini verdi. ertesi gün de embriyolog bir bey arayıp bu yumurtalardan kaçının embriyoya dönüştüğünün bilgisini verdi. transfer gününde de embriyoların kaçının kaç hücreli, hangi kalite olduğunun bilgisi yine tek tek doktorum tarafından aktarıldı.
5-sgklı tedavi görüp son derece düşük bir ücret ödediğim halde asla ayırımcılık da görmedim. diğer özel gelen hastalarla aynı koşullar sunuldu.
6-bunun yanında kesinlikle paracı bir yer olduğuna da şahit olmadım. tam aksine bizden opuya kadar, yukarıda bahsettiğim 45 lira test ücretleri hariç tek kuruş ücret istenmedi. nakit değil kredi kartı ile ödemek istediğimizde yine hiç itiraz etmediler.

yukarıdaki bilgilerime bir ekleme yapayım:

istanbul tüpte, emre karatekelioğluyla tedavim sonucu, ilk tüp denememde, tek embriyo transferiyle hamile kaldım:))))))

bende suzan hanımda tedavi oldum benim rezervim azdı onun için ilaç kullanırken dozu ayarlamak için tahlil yaptırdım onuda başta söylüyorlar 2 yada 3kez kan tahlili olacaksınız diye bide opü de para verdik tabii herkesin beklentileri farklı ama ben memnunum söylemeyi unuttum 14 haftalık hamileyim:nazar: ALLAH isteyen herkese versin

X