polikistik over teşhisi kondu.folic plus ilacını verdi doktor.

svdedis

Guru
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2010
62
6
polikistik over teşhisi kondu.folic plus ilacını verdi doktor. hamile kalmak için bi faydası olur mu. kullanıp hamile kalan var mı ya da aynı durumda olan var mı? yardımcı olursanız sevinirim

Folikasit bir vitamin sadece pkoyla alakasını anlayamadım...
gamyoncuiremsu
Bu B vitamini hamile kalmadan önce almaya başlıyorsun. Hamilelikde bebeğin beyin ve omiriliğinde oluşabilecek sorunları aza indirdiği söyleniyor canım... Hamile kalmaya faydası varmı bilemiycem...

Son düzenleme:
Polikistik over rahatsızlığı ile Folic Asit in uzaktan yakından bir alakası yok cnm.Bende PKO hastasıyım,önce kistler ilaçla yok edilir daha sonra bebek düşünüldüğü taktirde bebeğin beyin ve omiriliğinde oluşabilecek sorunları önlemek amacıyla Folic Asit verilir.Sen hemen başka bir doktora git cnm.

benim gittiğim doktor önce normal yolları deneyelim dedi hamileliği düşünüyomusun diye sordu evet deyince de bu ilacı verdi. ilaç bittikten sonra muayenem var galiba o zaman deneyecek kistleri ilaçla yok etmeyi. peki ne kadar sürüyo bu ilaçla tedavi çözümü nasıl oluyo. bende en büyüğü 3 ve 5 mm arasında değişiyo büyüklükleri. biraz daha yardımcı olursanız sevinirim.

folik asit b vitamini canım onu hamile kalırsan diye vermiştir doktorun bende kullanıyorum bebek istediğimiz için.bendede pkos var herhangi bir tedavi söylemedimi doktorun.folik sadece vitamin .:nazar:pkos hamileliği biraz zora sokuyor işllh bebeğine kavuşursun hayırlısı ile :ecrin_bebek:

yok herhangi bir tedaviye yönelik ilaç vermedi. tedaviye sonra bakarız dedi. öce normal yoldan deneyelim dedi. tefavi süreci sadece ilaçla mı oluyo. çok sürüyo mu genelinde. çok farklılık gösteriyo galiba yorumlara baktım da....

Canım pko tedavisinin belirgin bir süresi yok.Kimisinde tek kutu ilaçla çözülüyor,kimisinde birkaç kutu yada benimki gibi ilaç çözüm olmuyor

ilaç tedavisi kistleri yok etmiyo sadece yeni kistlerin oluşumunu azaltıyo demişti bana doktorum.her pko hastası aynı olmuyor.benimki çok ileri düzeyde değildi yumurtalıklarım çalışıyodu daha doğrusu ben adet olmuyodum ama yumurta takibinde yumurtalarım çok hızlı gelişti ve 2. takipte hamile kaldım çokşükür.bence kendi haline bırakmadan önce bir ay yumurta takibi yaptırın en azından yumurta oluşuyomu,gelişiyomu onu bilir ona göre hareket edersiniz.Allah gönlünüze göre versin.

Merhaba ilaçla tedavi olamıyorum demissiniz 2020deyiz mesajınızı yeni gördüm bende bebek düşünüyorum tedavideyim pkolu yumudtalar duzgn catluyor artık mesajinizi gördüm cok dua ettm bebeğiniz oldumu kesinlikle kendim icin sormuyorum tedavi icin degil görünce sormak istedim dualarmdasniz

Merhaba ilaçla tedavi olamıyorum demissiniz 2020deyiz mesajınızı yeni gördüm bende bebek düşünüyorum tedavideyim pkolu yumudtalar duzgn catluyor artık mesajinizi gördüm cok dua ettm bebeğiniz oldumu kesinlikle kendim icin sormuyorum tedavi icin degil görünce sormak istedim dualarmdasniz
Merhabalar. Nedir sizde durum. Baktım benzer şeyler yaşamışız

X