pkos var dedi ancak ilaç yazmadı

z3lis

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2022
139
25
merhabalar ben geçen ay ani kilo artışı, tüylenme ve adet gecikmesi için kadın doğuma gittim. bazen bir ay hiç olmuyordum bazen oluyordum genelde 7-8 gün gecikiyor. ultrasonda küçük küçük kistler var dedi doktorum. sonra kan tahlili verdim reglin 2. günü. bugün kontrole gittim ultrason ve değerler normal dedi asistan doktor arkadaşlar vardı onlar baktı. sizde polikistik over değil polikistik over sendromu var dedi. ilaca gerek yok gecikme olabilir dedi ama adet gördüğüm için yazmadı sanırım. kilom düştü kendiliğinden. değerlerim;
FSH: 5.9
LH: 13.8
TSH: 1.44
total testosteron: 27.20
polikistik over ve sendromu arasındaki fark nedir? tüylenme vs azalır mı sizce çok yoğun şekilde yok zaten ama?

Polikistik overde sadece görüntü oluyor kistik. Başka belirti olmuyor

Polikistik over sendromunda neredeyse adet görmüyorlar. Tahliller normal çıkmıyor. Kıllanma, ses tonunda kalınlaşma, bel bölgesinde aşırı yağlanma, aşırı kilo gibi belirtiler oluyor. En tipik özelliği adet görememeleri

Polikistik overde sadece görüntü oluyor kistik. Başka belirti olmuyor

Polikistik over sendromunda neredeyse adet görmüyorlar. Tahliller normal çıkmıyor. Kıllanma, ses tonunda kalınlaşma, bel bölgesinde aşırı yağlanma, aşırı kilo gibi belirtiler oluyor. En tipik özelliği adet görememeleri
bana da sendrom dedi ama tahliller normal. adet düzensizliği bazen tam gününde oluyorum bazen bir ay olmuyorum. kilom şu an yok zayıfım diyebilirim. tüylenme şikayetim vardı bir de ama yazmadı ilaç hormonlarım bozulmasın diye sanırım. ultrason görüntüsü için bu doktor kist yok dedi diğeri var dedi anlamadım.

bana da sendrom dedi ama tahliller normal. adet düzensizliği bazen tam gününde oluyorum bazen bir ay olmuyorum. kilom şu an yok zayıfım diyebilirim. tüylenme şikayetim vardı bir de ama yazmadı ilaç hormonlarım bozulmasın diye sanırım. ultrason görüntüsü için bu doktor kist yok dedi diğeri var dedi anlamadım.
Tam tersi isimleri o zaman canım. Karıştırmıştır

X