Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar yeni saçlar çıkarmada en etkili yağ: çörek otu yağı :)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Ben de uzun zamandır çörek orunun şifasından faydalanmak istiyordum. İnşallah bugün itibarıyla düzenli olarak başlıyorum. Öncelikle kendime 2 gün seçiyorum Pazartesi ve Perşembe. Bu iki günde saçıma çörek otu yağıyla masaj yapıcam. Aynı zamanda hergün 1 çay kaşığı çörek otunu çiğneyip yutucam inşallah. Aynı zamanda çatlakların için de her gün yatmadan önce göbüşüme sürücem. Ve gelişmeleri de düzenli olarak yazıp mucizeyi sizinle paylaşmaya niyetliyim bakalım. Paylaşıcam diyen çok kişi olup paylaşmıyor ama inşallah ben sabırla devam eder sizi de motive ederim

Ilk adımı attım kızlar hemen evi aradım taradım bi miktar çörerotu yağı buldum. Ama az şimdi aktara gidiyorum :KK66:

kızlar slmlar çörek otu yağını saçı dökülen arkadaşlar için tabi 1 tatlı kaşığı hergün içsinler içerden takviye çok daha hızlı sonuç alırlar denemiştir sonuç mutlu yüzler gür saçlar :)

Kullanma şekline gelince çörek otu yağını ısıtarak veya direk haftada 2 -3 kere saç derimize masajla uyguluyoruz.
En az 40 dak. bekletiyoruz ve yıkıyoruz zemuszemus. Ben bazen akşam sürüp sabah yıkıyorum :1rolleyes:. Hergün yapmayı denemeyin. Karıştırmak istediğiniz başka yağlar varsa ekleyebilirsiniz içine :CüvCüv:. Ben evde ne yağ varsa karıştırıyorum hint yağı, badem yağı, zeytin yağı, susam yağı, buğday yağı, fındık yağı, üzüm çekirdeği yağı vs... sositososito Ama çörek otu yağı olmzasa olmazım :dance:. 2 ay sonunda sonuç alacağınızdan eminim. 6-8 ayda istediğiniz yoğunluğu bulur saçlarınız :teytey:. Ben yalnız sürekli yapmıyorum. Belli aralar verip tekrar başlıyorum (saçlarım alışıp cevap vermez diye)
Kullanma şekline gelince çörek otu yağını ısıtarak veya direk haftada 2 -3 kere saç derimize masajla uyguluyoruz.
En az 40 dak. bekletiyoruz ve yıkıyoruz zemuszemus. Ben bazen akşam sürüp sabah yıkıyorum :1rolleyes:. Hergün yapmayı denemeyin. Karıştırmak istediğiniz başka yağlar varsa ekleyebilirsiniz içine :CüvCüv:. Ben evde ne yağ varsa karıştırıyorum hint yağı, badem yağı, zeytin yağı, susam yağı, buğday yağı, fındık yağı, üzüm çekirdeği yağı vs... sositososito Ama çörek otu yağı olmzasa olmazım :dance:. 2 ay sonunda sonuç alacağınızdan eminim. 6-8 ayda istediğiniz yoğunluğu bulur saçlarınız :teytey:. Ben yalnız sürekli yapmıyorum. Belli aralar verip tekrar başlıyorum (saçlarım alışıp cevap vermez diye)
he binbir zahmetle uzatın saçınızı sonrada bir kuaför parçasına gidin önce boyayacağız şu renk size çok yakışır diye önce bi güzel yaksınlar sonrada yaktıkları saçı daha bakımlı sağlıklı görünür diye erkek traşı kessinler birde üstüne avuç dolusu para alsınlar..

Arkadaslar konu acilali 4 yil olmus.son durumlar nasil?biraktiginiz da dokulme geldi mi yine?ben de baslamak istiyorum ama neler yaptiginizi merak ediyorum.

ben dün kullandım 2 yemek kaşığı çörekotu yağına azcık çam terebentin birazda badem yağı koydum bekledim yıkadım..valla yıkarken yine çok döküldü ama kurularken tararken SANKİ DAHA AZ DÖKÜLDÜ bide ben artık saçlarımı kurutma makinesiylede kurutmuyorum inşallah faydası olurr bende burdan yazarım sizee

Arkadaşlar saç dökülmesi bir çoğumuzun problemi. Ben senelrece bununla savaştım, bir çok şey denedim. Size en çok faydasını gördüğüm şeyi tavsiye etmek istiyorum.
Birgün annemle eski bir kitabı okuyorduk, birçok hastalığa şifalı terkipler öneriyordu bu kitap.
Saçlarla ilgili ise çörek otu yağının faydalarından bahsediyordu. Aklıma yattı ve kullanmak istedim :hulya:
Neyse bir şekilde çörek otu yağını buldum ve kullanmaya başladım bayanssulusmile.
2 ay sonra kuaför saçıma fön çekerken bir kökten 3 -4 tane saç çıktığını söyledi :hooray:. O kadar mutlu oldum ki anlatamam hihoyyyt.
Sonra ara ara devam ettim ve çokça faydasını gördüm a.s. Zaten Peygamber Efendimizinde (s.a.v.) bu konuda hadis-i şerifleri var.
Çörek otu ölümden başka her derda devadır diye alkisalkisalkis.
Ayrıca saçların beyazlamasınıda önlüyor opuyorumnanaktan.
İnşallah bu mucizeden nasiplenirsiniz :lepi:.
Bende bu hafta her yemekten önce yarım saat önce bir bardak su ile yarım çay kaşığı içmeye çalışıcam :kahve:.
Bu şekilde içince vücuttaki zararlı maddeleri atıyor, astım ve solunum yolu rahatsızlıklarına iyi geliyor, kasere karşı koruyor ve iştahı kesiyormuş :smiley-cool:.
Kesinlikle katiliyorum. Ibrahim saracoglunun 5 ay boyunca hergun sabah aç karnina corek otu yiyenlerin saclari gurlesir demesi üzerine corek otunu denedim. Onceleri dökulme yavusladı ve ilk 1 ayin sonunda evellAllah saclarm nereyse hic dokülmemeye basladı.Sabah aç karnina corek otunun yaninda soguk press corek otu yağı da (1 tatlı kasıgı) içiyorm.İnanın banyoda tutam tutam dökulurken simdi en fazla 10 tel dökuluyor.

Lakin önce dermatologa gidip gerekli testleri yaptırın. dökulmenin cok farklı sebepleri olabilyor.ama corek otu + corek otu yağı kürü sabırla yapılırsa saclrı cok guçlendiriyor.

X