Çocuk Hastalıkları Bebekler Ne Zaman Parmaklarını Tam Açar(Çok Önemli Lütfen Bilgilerinizi Paylaşın)

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

alevesen

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2007
2.254
1
Arkadaşlar merhaba ablamın 8.5 aylık bebği var ve her iki elinde son 2 parmaklarını katlı yerine kadar açıyor tam açmıyor çok üzülüyoruz.daha önce doktoruna sorduğumuzda zamanla açar demişti.sizce normal mi çok üzülüyoruz doktor araştırıyoruz hangi bölüm bakar acaba siz de tecrübelerinizi paylaşır mısnız lütfen normal mi acaba?

canim bende tam bilmiyorum neden oldugunu ama bi sorun oldugunu ve gecikmeden doktora goturmeniz gerektigini dusunuyorum. doktor arastiriyoruz demissin cocuk doktoruna goturse belki nedenini bilir belkide baska servise yonlendirir. benim kizim dogdugundan beri hep parmaklarini acabiliyordu yani oyle hatirliyorum. hem degilse bile 8.5 aylik simdiye coktan acmasi gerekirdi yigenin. doktoru ertelemeyin bence.

teşekkür ederim son 2 parmakta var sadece problem daha önce sordu kendi çocuk doktoruna ablam bişeyler tutmaya başlayınca geçer dedi

arkadaşlar başka aynı srunu yaşayan ya da etrafında gören yok mu götürücez doktora ama tecrübelerinizi bilmek istedim.

Arkadaşlar merhaba ablamın 8.5 aylık bebği var ve her iki elinde son 2 parmaklarını katlı yerine kadar açıyor tam açmıyor çok üzülüyoruz.daha önce doktoruna sorduğumuzda zamanla açar demişti.sizce normal mi çok üzülüyoruz doktor araştırıyoruz hangi bölüm bakar acaba siz de tecrübelerinizi paylaşır mısnız lütfen normal mi acaba?

canım bencede bir doktora göster derim 8.5 aylık çok geç bence parmaklarını açmaması için. benim kızım doğduğundan beri parmaklarını açabiliyo şimdi eline verdiğim cisimleri çok rahat kavrıyo bence daha fazla gecikmeden doktoruna göster.çok geçmiş olsun

benim bebeğimde doğduğu andan itibaren elini parmaklarını gayetçe güzel açıyordu.şimdi altı aylık ne versen gayet güzel tutuyor elden ele geçiriyor ve açmasında sorun yok.

inşallah bi sorun yoktur.geçmiş olsun.

doktora götürün canım..mutlaka..
benimki doğduğundan beri elleri hep açıktı...
egzersiz verirler belki...
benim oğlumunda kafası sürekli sağdaydı..
solunu kullanmıyordu..
doktoru egzersiz verdi 1 hafta yaptım walla düzeldi..
nebilim egzersizle düzelir herhalde..
götürün canım...

teşekkür ederim kızlar kavrıyor oyuncakları falan sorun yok ama avucunuzu açtığınızı düşünün açıyor parmakları dümdüz yapmıyor çok az bükük bırakıyor yani son 2 parmaklar dümdüz açmıyor ama açıp kapatıyor umarım anlatabilmişimdir.doktora gidicez doktoru sorun yok geçer dedi ama değiştiricez doktoru

doktora götürün canım..mutlaka..
benimki doğduğundan beri elleri hep açıktı...
egzersiz verirler belki...
benim oğlumunda kafası sürekli sağdaydı..
solunu kullanmıyordu..
doktoru egzersiz verdi 1 hafta yaptım walla düzeldi..
nebilim egzersizle düzelir herhalde..
götürün canım...

Arkadaşım merhaba benim kızımında kafası hep sağa dönüyor doktora gittik muayene etti ultrason çekildi bi sorun olmadığını söyledi ama herhangi bi egzersiz vermedi acaba sizin doktorunuz bebeğinize hangi egzersizleri vermişti benim kızım şuan 3.5 aylık şekil bozukluğu olmasını istemiyorum lütfen bana bi yol gösterebilirmisiniz:KK43:

Arkadaşım merhaba benim kızımında kafası hep sağa dönüyor doktora gittik muayene etti ultrason çekildi bi sorun olmadığını söyledi ama herhangi bi egzersiz vermedi acaba sizin doktorunuz bebeğinize hangi egzersizleri vermişti benim kızım şuan 3.5 aylık şekil bozukluğu olmasını istemiyorum lütfen bana bi yol gösterebilirmisiniz:KK43:

merak etme o bebeklerin çoğunda oluyo sanırım. benim kızımda da vardı. sağ tarafına yatıyosa sürekli olabilir. ben farketmemiştim doktor farketti. niye sürekli sağ tarafına bakıyo dedi. egzersiz verdi.ama düzenli olarak yaptığımız söylenemez. çünkü sonra gördük ki çocuk sol tarafa da dönebiliyodu.daha sonra kendiliğinden geçti

bu arada ultrasonda bi şey çıkmadıysa o yüzden egzersiz vermemiştir. yapmak istersen birinin yardımıyla yapabilirsin. biri kollarını ve ayaklarını tutsun diğeri de kafasını iki elinizle kavrayıp korkmadan bir sağa bir sola çevirsin. lk gün örneğin sekiz kere yapın ve hergün sayıyı arttırarak devam edin

canım benim bebeğim doğduğundan beri elleri hep açık ve hareketli.çok sıkı bir kapıp tutma refleksi de var.parmağımı verdiğim anda kapıp tutuyor hemen.üzülerek sizinkinin pek normal olmadığını düşünüyorum.ki inşallah öyle değildir.bence tek bir doktora bağlı kalmayın bir iki doktora daha göstrein.bakalım onlar ne diyecek.

cok gecmiş olsun mutlaka bır dr goturun benım oğlumda sola bakıyor sureklı tabı benı takıp ederken fılan saga cevırıyor kafasını bugn dr gıtcem bır sorayım

Merhabalar benim bebeğimde 20 günlük ve el parmaklarının 2 sininde baş parmaklarını açmıyor :KK43: siz bu konuda neler yapmıştınız doktora gittim bir sürü tahlil verdi bütün branşlara sevk etti yardımlarınıza teşekkür ederim. İyi günler

benim kızım 18 aylıkken bu yüzden ameliyat oldu.baş parmağını açamıyordu.tetik parmak yada tendon sıkışması diyorlar.öyle bir şey oabilir.

benim kızım 18 aylıkken bu yüzden ameliyat oldu.baş parmağını açamıyordu.tetik parmak yada tendon sıkışması diyorlar.öyle bir şey oabilir.

X