Medical Park Göztepe 'de doğum yapmış olanlar

mandal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2008
58
2
Merhabalar;
Bu hastane ile ilgili bir başlık var ancak ben sorularıma cevap bulamadım orada.
Bu hastanede doğum yapmayı planlıyorum. Daha önce doğum yapmış olanlar tecrübelerini paylaşır mı acaba? Bu hafta randevumdan sonra hastaneden de bilgi alacağım ama tecrübeli arkadaşlardan gerçek durumu öğrenmek isterim.
Öncelikle özel odaları var mı, yoksa birkaç kişiyi aynı odayı mı paylaşıyor?
Eşin doğuma girmesine izin veriliyor mu?
Hastane personelinin kabalığı,ilgisizliği veya temizlik konusunda herhangi bir sorun yaşadınız mı?
Doktorum Mehtap Yazıcıoğlu. Doktorumdan memnunum şimdilik ama hastane ile ilgili ciddi soru işaretleri var kafamda.
Şimdiden teşekkürler ilgilenenlere...

bende aynı hastanede doğum yapmayı düsünüyorum umarım cevap verenler olur:dance::dance:

Baska bir forumda da sormustum. Ordan bi arkadas cevap verdi sagolsun. Cok memnun kalmıs herseyden.Ben de dun doktordaydım; gitmisken hastaneden de bilgi aldım biraz. Butun odalar tek kisilikmis..Dun odaları doluydu ama geldiginizde sorarsanız bos bir oda oldugu zaman gezdirebiliriz dediler. En onemlisi web sitelerinde yazmıyor ama yeni dogan yogun bakımı varmıs. Bir dahaki gidisinde sen de bi sor istersen, odaları gorup ebelerle konusmak rahatlatır braz herhalde =)
Hayırlısıyla bebeklerimizi alırız kucagımıza insallah =)

Arkadaşlar ben 9 kasımda medikal park göztepede doğum yaptım sezeryan ile. Sormak istediklerinizi cevaplayabilirim. Öncelikle odalar tek kişilik yanınızda kalacak refakatçi içinde açılıp yatak olabilen bir koltuk var. Odada televizyonunuz ve banyonuz mevcut. Odalar oldukça ferah. Eğer normal doğum yapacaksanız ve doktor onay verirse eşinişz doğuma girebiliyor. ama sadece doğum anında alıyorlar sancı esnasında erkek almıyorlar malum başka odalarda ve doğumhanelerde o esnada doğum yapanş sancı çeken oluyor hem eşiniz için hoş bir durum değil hemde malum yabancı bir erkek ben sancı çekerken yada doğum yaparken sesimi duysun yada duruma şahit olsun istemem. Ben normal doğum için gitmiştim sezeryan olmak zorunda kaldım normal olsaydı eşim girecekti doğum esnasında alacağız dedi doktor. Fakat sezeryan ameliyat ortamı olacağı için sağlık personeli dışında almıyoruz dedi. Yani bunu doktorunuzla konuşmanız lazım kimi doktor normale de almıyor.
Onun dışında hem doktorumdan hem hastane personelinden oldukça memnun kaldım. .odaya geldiğim andan itibaren gerek kadındoğum gerek bebek hemşileri güler yüzlü ve ilgililer. Bebeğiniz sizin yanınızda kalıyor zaten bebek hemşireleri arada gelip alıp bakımını yapıyorlar emzirmeden alt açmaya gaz çıkarmaya kadar herşeyi detayı ile gösteriyorlar. banyosu göbek bakımı vs. için hastaneden çıkmadan kısa bir eğitim veriyorlar. Biz geceleri çok yoğun olmadıklarından odaya geldiklerinde sohbet bile ettik bebek bakımı üzerine gayet iyiler. ayrıca hastaneden çıkıp eve geldiğimizde gece 3 gibi oğlumu susturamayınca (ağlamaktan sesi kısılmıştı) telefon ettim hemşilerin odasını bağladılar o derece yani. Temizlik konusuna gelince odalar hergün temizleniyor çarşaflarınız değişiyor. Sadece yemekler iyi değil ama hastane yemeği işte ne beklersiniz. Ama odaya bir sürahi kayısı kompostosu beni şaşırtmıştı...başka aklıma gelen bişe yok şimdili umarım sorularınıza cevap olmuştur. Fakat personel konusunda küçük bir detay vereyim. Bazen personelin asık suratlısına da denk gelebiliyorsunuz yada personel iyidirde sizden önceki hasta sinirini bozmuştur. Bende eşimde karşımızdakine hep güler yüzle yaklaşırız o yüzden hep güler yüz görmüşüzdür. Yani birazda sizin tavrınızla ilgili aynı hastanede benden 2 ay sonra eltim doğum yaptı o da genel olarak memnun. Umarım aklınızdaki sorulara yeterli cevap olmuştur.. :)

Cok tesekkur ederim innuk. Sen de yasamıssındır zaten, biraz gerilerek beklenen bir olay dogum, en azından hastane konusunda iyi birseyler duymaya ihtiyacım vardı =)
Bi dahaki sefere hastanede de sorarım ama basta normal dogum dusunduysen belki sen de sormussundur daha once: Sancı saatler surebilen bi asama yanlıs bilmiyorsam. O kadar zaman tek basımıza mı kalıyoruz bir odada? Ya da acılma belli bir asamaya gelince mi alıyorlar o odaya acaba?
Esimin duymasını bırak sahsen ben de baskasının sesini duymak istemem o durumda, korkutabilir baskasının cok acı cektigini duymak gibi gelio =( Ben kendi odamda cekerim sancımı diye diretirim olmassa =) hayırlısı olsun bakalım.
Tekrar tesekkurler bilgi icin,
gule gule buyut minik bebegini insallah =)

teşekkürler verdiğin bilgiler için biraz için rahatladı :) ama eşlerin doğuma almamalarına şaşırdım :asigim:

innuk peki bebeğine ilk olarak giydirilen giysileri sen mi verdin hastane mi veriyor?

Cok tesekkur ederim innuk. Sen de yasamıssındır zaten, biraz gerilerek beklenen bir olay dogum, en azından hastane konusunda iyi birseyler duymaya ihtiyacım vardı =)
Bi dahaki sefere hastanede de sorarım ama basta normal dogum dusunduysen belki sen de sormussundur daha once: Sancı saatler surebilen bi asama yanlıs bilmiyorsam. O kadar zaman tek basımıza mı kalıyoruz bir odada? Ya da acılma belli bir asamaya gelince mi alıyorlar o odaya acaba?
Esimin duymasını bırak sahsen ben de baskasının sesini duymak istemem o durumda, korkutabilir baskasının cok acı cektigini duymak gibi gelio =( Ben kendi odamda cekerim sancımı diye diretirim olmassa =) hayırlısı olsun bakalım.
Tekrar tesekkurler bilgi icin,
gule gule buyut minik bebegini insallah =)

Canım sancı aşamasını doğum hanede ki sancı adasında geçiriyorsun. Tek kişilik bir oda ama yanında istediğin bir bayan gelebiliyor benim yanıma annem gelmişti. Ancak doğum odaları hemen yan yana olduğu için ister istemez ses duyuyorsun. ben sancı çekerken biri doğum yapıyordu önce ürktüm ama iki dk sonra bebeğin ağlama sesi geldi. Garip bir duygu. Keşke normal yapabilseydim doğumu...
Yani kısacası sancını doğum hanenin içindeki sancı odasında çekiyorsun tek kişilik odada. Kendi odandan kasıtın doğumdan sonra yatacağın oda ise olacağını sanmıyorum çünkü 8. kattan aşağı inene kadar doğurursun alim allah bilmiyorumkismile

teşekkürler verdiğin bilgiler için biraz için rahatladı :) ama eşlerin doğuma almamalarına şaşırdım :asigim:

Alıyorlar ama normal doğuma doktor onay verirse alıyorlar. Sezeryan ameliyathanede olduğundan sağlık personeli harici giremiyormuş...Benim eşim o nedenle giremedi. Zaten iyikide girmedi kesip biçiyorlar görmesini istemezdim..

innuk peki bebeğine ilk olarak giydirilen giysileri sen mi verdin hastane mi veriyor?

Ben verdim canım doğum çantasına üç takım hazırlamıştım. Bebeği giydirmek için yukarı çıkardıklarında annemden almış hemşireler. Hastane kendi vermiyor yani. bol bol alın bu arada kıyafet hastane çıkısından ziyade pjama tarzı alın ve içine çıtçıtlı body alınben aptal gibi hastane çıkışı götürdüm sonra evden pjama getirttik eşime.

peki kızlar fiyatlar ne alemde hastanede ssk lılar için felan biliyomusunuz

Normal 1400 sezeryan 2200 idi ama senin bebeğin çok yeni sen doğurana kadar değişir canım. sen doğuma yakın bir daha fiyat sor bence.

Bu arada Hepinizin bebişleri sağlıkla gelsin inşallah. Allah bir avazda kurtarsın :))

Ben bu hafta sordum fiyatları :
Zorunlu sezeryan 2200
Istege baglı sezeryan 2750
normal dogum 1400
epidural farkı 650

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben 9 kasımda medikal park göztepede doğum yaptım sezeryan ile. Sormak istediklerinizi cevaplayabilirim. Öncelikle odalar tek kişilik yanınızda kalacak refakatçi içinde açılıp yatak olabilen bir koltuk var. Odada televizyonunuz ve banyonuz mevcut. Odalar oldukça ferah. Eğer normal doğum yapacaksanız ve doktor onay verirse eşinişz doğuma girebiliyor. ama sadece doğum anında alıyorlar sancı esnasında erkek almıyorlar malum başka odalarda ve doğumhanelerde o esnada doğum yapanş sancı çeken oluyor hem eşiniz için hoş bir durum değil hemde malum yabancı bir erkek ben sancı çekerken yada doğum yaparken sesimi duysun yada duruma şahit olsun istemem. Ben normal doğum için gitmiştim sezeryan olmak zorunda kaldım normal olsaydı eşim girecekti doğum esnasında alacağız dedi doktor. Fakat sezeryan ameliyat ortamı olacağı için sağlık personeli dışında almıyoruz dedi. Yani bunu doktorunuzla konuşmanız lazım kimi doktor normale de almıyor.
Onun dışında hem doktorumdan hem hastane personelinden oldukça memnun kaldım. .odaya geldiğim andan itibaren gerek kadındoğum gerek bebek hemşileri güler yüzlü ve ilgililer. Bebeğiniz sizin yanınızda kalıyor zaten bebek hemşireleri arada gelip alıp bakımını yapıyorlar emzirmeden alt açmaya gaz çıkarmaya kadar herşeyi detayı ile gösteriyorlar. banyosu göbek bakımı vs. için hastaneden çıkmadan kısa bir eğitim veriyorlar. Biz geceleri çok yoğun olmadıklarından odaya geldiklerinde sohbet bile ettik bebek bakımı üzerine gayet iyiler. ayrıca hastaneden çıkıp eve geldiğimizde gece 3 gibi oğlumu susturamayınca (ağlamaktan sesi kısılmıştı) telefon ettim hemşilerin odasını bağladılar o derece yani. Temizlik konusuna gelince odalar hergün temizleniyor çarşaflarınız değişiyor. Sadece yemekler iyi değil ama hastane yemeği işte ne beklersiniz. Ama odaya bir sürahi kayısı kompostosu beni şaşırtmıştı...başka aklıma gelen bişe yok şimdili umarım sorularınıza cevap olmuştur. Fakat personel konusunda küçük bir detay vereyim. Bazen personelin asık suratlısına da denk gelebiliyorsunuz yada personel iyidirde sizden önceki hasta sinirini bozmuştur. Bende eşimde karşımızdakine hep güler yüzle yaklaşırız o yüzden hep güler yüz görmüşüzdür. Yani birazda sizin tavrınızla ilgili aynı hastanede benden 2 ay sonra eltim doğum yaptı o da genel olarak memnun. Umarım aklınızdaki sorulara yeterli cevap olmuştur.. :)

doktorun kimdi canım? mesajlarına baktım ama göremedim??

Herkese merhaba,
Bende haziran ayında medical goztepede doğum yapicam.Her şeyi araştırdım tüm odalari gezdim,odalar tertemiz ve de çok ferah.Yenidoğan ünitesi var,benimde hemşirelerden aldığım bilgiye göre doğuma eşler alınmıyor,hijyen açısından istemiyoruz dediler,beni hastane konusunda tek korkutan bu eyvahedigeldismile
Daha yeni oraya gitmeye başladım ama ilk intiba olarak her şeyden çok memnun kaldim,özellikle doktorumdan keşke dedim en başından kendisine gelseydim.Hastane hakkında başka tecrübeleri olan arkadaşlar paylaşırsa çok seviniriz.

doktorlarınızı söylememişsiniz kızlar kimlere gidiyorsunuz?bende yeni gidicem de gökmen beyin ve mehtap hanımın çok methini duydum...ama eleştirilerde var tabi...

doktorlarınızı söylememişsiniz kızlar kimlere gidiyorsunuz?bende yeni gidicem de gökmen beyin ve mehtap hanımın çok methini duydum...ama eleştirilerde var tabi...

Ben Mehtap Yazıcıoğlu na gidiyorum. Doktorumdan memnunum çok ama herkesin şikayet ettiği gibi çok yoğun oluyor. Randevu saatimden önce gitmeme rağmen her gidişimde mutlaka 1 saatten fazla bekliyorum :KK43:

doktorun kimdi canım? mesajlarına baktım ama göremedim??

Doktorum Banu Çiftçi idi canım. Genç ve bilgili bir doktor. Ayrıca çok yoğunda değil. Yani en azından benim gittiğim dönemde o kadar yoğun değildi. Hakkında bilgi almak isterseniz. Google dan aratın kendi web sitesi var. Katıldığı TV programlarını falanda görebilirsiniz. Ultrason da uzmandır 2 li test ve 2 düzey USG leri hep kendisi yaptı. Ayrıca ben ne zaman arasam hep geri döndü bana.Cep numarasını veriyor direk ulaşıyorsunuz. Yani aklıma gelenler bunlar. Merak ettiğiniz olursa özelden msj atın kızlar..
Herkese hayırlı doğumlar...

Son düzenleme:
arkadaşlar bu hastane nerde anadolumu avrupa yakasındamı merak ettim bende dr arıyorum 17 haftalık hamileyim 2 tane dr değiştirdim biraz fazla bilgi istiyorum bebeğim ve kendim hakkımda

X