Bebeğin beyninde ventrikülomegali problemi yaşayıp atlatan varmı

ben de bugün rutin kontrolüme gittim, çok şükür ilerleme olmamış... 9 mm üzerinde bi ölçümden bahsedilmedi iki aydır. doktorum bebek doğduğunda takip edeceğiz dedi... 8 haftamız kaldı, sabırsızlıkla bekliyorum oğluşumu :) İNŞALLAH doğumdan sonra da sıkıntımız olmaz... Rabbim herkese stressiz sıkıntısız hamilelik geçirmeyi nasip etsin, moral bozan doktorlardan sakınsın inşallah :KK70:

Arkadaşlar lütfen bna yardım edin hastaneye gittik kaç gündür çok kötü günler yaşıyorum bebeğime corpus callosum hiç oluşmamış agenizisen şüpheleniyorlar benim gibi olan çocuklarınız varsa lütfen yaşadıklarınızı benimle paylaşın şimdiden çok t. Ederim hepinize

Benim bebeğim öyle 16 aylık şuan bi problemi yok dr yaşıtlarına göre birzz geriden gelir dedi birde eğilepsi nöbetine dikkat ediyorlar bizde buna dair bir bulgu yok çok şukur...siZi anlıyorum aynı süreçten ben de geçtim.tek başına cc agenizisi pek bişey ifade etmiyormuş yanında eşlik eden sendromlar önemli ege ünv. Takipliyiz ..

Cvpladığınız için çok t. Ederim evet gerçekten çok zor bir süreç amniyon sıvısı aldılar temiz çıktı emar a daha girmedim yanında eşlik eden başka bir sıkıntısı yok bu teşhis konulduktan sonra araştırdım baya net bilgilerde yok yaşayanların anlatmasına çok ihtiyacım var bizi nelerin beklediğini bilemiyoruz rabbim yardımcımız olsun inşallah sizin bebeğinizin de hiç bir sıkıntısı çıkmaz inşallahhh hep iyi olur

Cvpladığınız için çok t. Ederim evet gerçekten çok zor bir süreç amniyon sıvısı aldılar temiz çıktı emar a daha girmedim yanında eşlik eden başka bir sıkıntısı yok bu teşhis konulduktan sonra araştırdım baya net bilgilerde yok yaşayanların anlatmasına çok ihtiyacım var bizi nelerin beklediğini bilemiyoruz rabbim yardımcımız olsun inşallah sizin bebeğinizin de hiç bir sıkıntısı çıkmaz inşallahhh hep iyi olur
Bakın aynı bende böyleydim kesinlikle rahat olun doktorlar her şeyi söylüyor ne olacağına şimdiden karar verip üzülmeyin bizde ailecek psikolojik tahribat oldu...sonuç çok tatlı dünyalar güzeli bi kız.ilerisi için bişey diyemem ama her şey Allah tan..bol bol dua edip istemek gerek..

Doğru söylüyorsunuz inşallah rabbim korktuklarımızı yaşatmasın gerçekten çok zor günler yaşadım bol bol dua ediyorum doktorlar çok ağır şeyler söylüyorlar olabilecek en kötü şeyleri rabbim inşallah güzel haberlerle karşılaştırsın inşallah kızınız sağlıklı sıhhatli hep böyle devam eder

Selamlar kızlar,

Bu sabah yine detaylı ultrasonumuzu yapan doktora kontrolümüz vardı. Bu doktor en son 1 ay önce 12,13 - 10,77 ölçmüştü. Bugün 10,69- ve 9,02 mm ölçtü. Zaten 15 gün önceki MR'da da gerileme olduğu tespit edilmişti. Çok şükür herşey yolunda. Tüm beden ölçümlerinin 2,5 hafta önden gittiğini düşünürsek bu ölçümler çok normal dedi. Hayırlısı ile kaldı 7 hafta :)
merhaba.
sanırım doğum yaptınız. son durum nedir? şu anda ben aynı durumu yaşıyorum. mr çekildi kurula girdim sadece amniyosentez yaptırmadım. bu saatten sonra geri.dönüş yok çünkü ne çkarsa çıksjn doğuracağım. ama korku hat safhada. burdaki yazılarınızı okuyup duruyorum moral oluyor. son durumunuz nedir merak ediyorum. umarım herşey iyidir.
benimki 26. haftada 10 mm görülsü 28..jaftada 12mm görüldü. 3 farklı perinatolog baktı hepside başka sorun yok dedi. ama biri 7 biri 12 mm o kesin. 33 hafta oldum şimdi bu hafta gene kontrol var. inşallah büyümwmiştir. benim dr diyor gerileme olmaz. büyümesin yeter.

merhaba.
sanırım doğum yaptınız. son durum nedir? şu anda ben aynı durumu yaşıyorum. mr çekildi kurula girdim sadece amniyosentez yaptırmadım. bu saatten sonra geri.dönüş yok çünkü ne çkarsa çıksjn doğuracağım. ama korku hat safhada. burdaki yazılarınızı okuyup duruyorum moral oluyor. son durumunuz nedir merak ediyorum. umarım herşey iyidir.
benimki 26. haftada 10 mm görülsü 28..jaftada 12mm görüldü. 3 farklı perinatolog baktı hepside başka sorun yok dedi. ama biri 7 biri 12 mm o kesin. 33 hafta oldum şimdi bu hafta gene kontrol var. inşallah büyümwmiştir. benim dr diyor gerileme olmaz. büyümesin yeter.
Doktorunuz doğru söylüyor benim 26 haftalıkken sizin mm değerlerdeydi son haftalarda arttı ama korkulan olmadı bebeğim hidrosefali değildi.rahat bi hamilelik geçirin o çok önemli bol bol dua edin terapi gibi geliyor.aynı süreçten geçtim o yüzden elimden geldiğince cevp yazıyorum buraya kötü günlerdi..çok şükür her şey geçti bana göre sağlıklı bi kızım var ama dr lar bırakmıyor peşimi ileride yaşıtlarından biraz geri geleceğini söylüyor.16 aylık yütüyor bazı sesleri çıkarıyor dediklerimi yapıyor algısıda iyi abisiyle güzel oyunlar oynuyor dilegim fizde bu süreci en güzel ve hasarsız bir şekilde stlatırsınız.bol bol dua vaktinizi kaygıyla değil dua ile geçirin...

Doktorunuz doğru söylüyor benim 26 haftalıkken sizin mm değerlerdeydi son haftalarda arttı ama korkulan olmadı bebeğim hidrosefali değildi.rahat bi hamilelik geçirin o çok önemli bol bol dua edin terapi gibi geliyor.aynı süreçten geçtim o yüzden elimden geldiğince cevp yazıyorum buraya kötü günlerdi..çok şükür her şey geçti bana göre sağlıklı bi kızım var ama dr lar bırakmıyor peşimi ileride yaşıtlarından biraz geri geleceğini söylüyor.16 aylık yütüyor bazı sesleri çıkarıyor dediklerimi yapıyor algısıda iyi abisiyle güzel oyunlar oynuyor dilegim fizde bu süreci en güzel ve hasarsız bir şekilde stlatırsınız.bol bol dua vaktinizi kaygıyla değil dua ile geçirin...
çok teşekkür ederim. inşallah sizin gönlünüzden geçen neyse kızınız için o olsun.. hep iyi mutlu olsun.
şu an değerler yine aynı mı. dr lar neden geriden geleceğini düşünüyor ki? benim dr um diyor belki bir dahi çıkacak belki problem çıkacak bunu bilemeyiz diyor.

çok teşekkür ederim. inşallah sizin gönlünüzden geçen neyse kızınız için o olsun.. hep iyi mutlu olsun.
şu an değerler yine aynı mı. dr lar neden geriden geleceğini düşünüyor ki? benim dr um diyor belki bir dahi çıkacak belki problem çıkacak bunu bilemeyiz diyor.
Aynı şeyi benim kızımada dediler belkide üstün zekalı olcak die ama sağ taraftaki sıvı birikmesi biraz hasar oluşturmuş o yüzden eeg bozuk çıkıyor

Aynı şeyi benim kızımada dediler belkide üstün zekalı olcak die ama sağ taraftaki sıvı birikmesi biraz hasar oluşturmuş o yüzden eeg bozuk çıkıyor
eeg cihazının kendi bozuktun inşallah.. çocuğun zekasında en belirleyici olan annesinin babasının sevgisiymiş. sürekli dokunarak sarılarak güzel sözler söyleyerek sevin öpün yavrunuzu. edisonu gerizekalı diye okuldan atmışlar annesi yetiştirmiş bir dahi olmuş. benim öyle iddialarım yok sağlıklı mutlu olsun yeter. ama diyorum sağlıcakla bir kucağıma alayım ben onu sevgimle şevkatimle iyileştiririm. allah sabır versin yeterki bize sıhat be güç versin ki yabrularımıza yetelim.

Amin inşallah tabi ki herşeyin başı sevgi ilgi şu mübarek aylarda rabbimmmm dualarımızı kabul etsin çocuklarımıza sağlık versin korktuklarımı yaşatmasın inşallahhhh

Aynısını bna dediler Doğum yaptım 1 aylık herşey yolunda gidiyor hiç korkmayın Allah'ın izniyle ne sormak istiyorsanız hepsini sorabilirsiniz bende çok kötü günler yaşadım anlayabiliyorum

yazdıklarımı okursanız eğer çocuğum dört yaşına giricek ve çok sağlıklı çok zeki içleriniz rahat olsun :KK70:

X