Düğün evlilik için ortalama ne kadar bütçe gerekiyor yardım edin lütfen:(

yasming

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2009
25
0
biz evlilik hayallari kuran bi çiftiz ama bilmediğimiz bişey var önce para biriktirip sonrada düğünümüzü yapmak istiyoruz ne kadar biriktirmemiz gerekir acaba? bir de aileden yardım almadan ikimiz yapcaz düğünü borçta yapmak istemiyoruz.yaşımız genç daha paramızı biriktirip yapabiliriz die düşümüyoruz yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

daha biz düğün yapmadık canım. eşya konusunda beyaz eşyalarım fırın hariç 4150 tuttu. ev eşyaları da 8500 gibi tutar bence. perdesi halısı geçer tabi 10000'i. nişan da da söz de de masraflar oldu tabi herkesin kendine göre. daha düğün var. bi de biz uzak memleketlerde olduğıumuz için yol paraları da çok oldu. 20 bin biriktirince bence eşya düğün nişan ve daha bir sürü ıvır zıvır

ya bizimde birikmişimiz yoktu...ben bir yıldır çalışıyorum nişanlımda benden biraz daha fazla süredir çalışıyor.düğünü ailelerimiz yapıyor onun dışında herşey bize ait.bir yıldır nişanlıyız beyaz eşyalarımızın taksitini bitirdik hemen mobilya taksitine grdik düğünden bir yıl sonra inş borçsuz oluruz nasipsee..yani diğeceğim birikim yapmak daha zor bence.biz borç ödemei tercih ettik...taksitle ankara yı versinler onu bilem alırımkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

valla cnm kız tarafı olarak 20.000 tl altınlarla birlikte,erkek tarafıda 30.000tl harcadı..eşyalara ıvır zıvıra toplamda 50.000 harcadık..düğünede 8.000 tl gitcek toplamda 60.000 tlye yakın(altınları çıkartırsam 45.000-50.000 tl arası)..ama normal bşy dersenn 20.000-40.000 tl arası deişir cnm bnm...

Son düzenleme:
20.000 ortalama düzeyde yeter bence... çok para bu yawssakannehir şu türklerin rituelleri olmasaaa hep kalıp inanışlar ....

Cooooook para gerek para...!

Nisan´da 1 yilimiz dolacak ve kismet olursa tam 1 Nisan´da borcsuz bir hayat bizi bekliyor insALLAH!

ALLAH yuva kuracaklarin kesesini önce ve sonra bereketlendirsin daima! opuyorumnanaktan

çok lazım çooookk
al al bitmez eksik. iyisini alıyım dersiniz bütçe sarsılır. kötüsüne gönül razı olmaz. en az 20-30 bin arası olması lazım ki eksiksiz içinize sinen bi ev düzün düğün yapın.. çok hazırlılı olmak lazımmış ben bunu anladım. hiç hazırlığım yoktu benimde. şimdi stresten uyuyamaz oldum anasını satiim
:nazar:

Bizim burda bi tanıdıgımız 35 bine herşeyiyle çok güzel tamamladı bunun 20 binlik kısmını düğünden gelen altınlarla kapattılar geriye kalan 15 binin kredi borcunu ödüyolar..

30,000 kesin lazım.
bizim birde buna ilaveten evimizi tadilat ettirdik bi o kadarda tadilata gitti
baya borcumuz var , 1 sene borç ödicez

20000 yeter gibi gelio rahat rahat
tabi öle aşırıya kaçmamak şartıyla

5000 beyaz eşya, 10000mobilya, 10000yemekli salon, 10000 altın tuttu henüz gelilik, yol masrafı, halı, perdeyi eklemedim

canım nasıl biryerde düğün nasıl eşyalar ve nasıl bir ev istediğine bağlı oturduğunuz şehir ve semtide söyle ben sana güzel bir fiyat çıkarıyım :)

canım birikimle olmaz yani en mantıklısı borç ödemek yani alıcaksınız sonra bütçeye göre taksitle ödeyeceksiniz bizde aynı siz gibi düşündük ama olmadı sonra beyaz eşyaları aldık toplam 10 bin küsür tuttu içinde micro dalgasıydı mini frındı falanda var şimdi2 taksit kaldı o bitince mobilya alalım diyo kısacası borç ödeyin önce bi eşyalarınızı alın allah ev kurana yardım eder..... allah hepimizin yardımcısı olsun.........

ay bızde cok düşünüyorduk nasıl yapcaz nasıl edıcez dıe ama Allah yardım edıo canım bı basladınmı eşya almaya hepsını alıosun suan 6 aylık evlıyız ve cok sukur yaklasıkta bankada 10 bın tl yı gecık paramız var altınlarla beraber hıc bıtmıo ınsanın ısteklerı sımdıde kendı evımıze gecmek ıstıoruz ve hala para bırıktırmeye calısıyoruz:)

Allah yardımcımız olsun düğün yapmak çok zor bende nişanlıyım elimizde 20bin var sadece yetecekmi bilmiyorum mobilya altınlar salon gelinlik davetiye ıvır zıvır sizce yeter mi :KK43:

canım nasıl bi düğün yapacağına nasıl eşya alacağına bağlı ben 4000 beyaz eşya 1000 ev eşyaları düğün kınagecesi nikahla ilgili tüm masraflar 10000 birde mutfak eşyası halı perde balayı ıvır zıvır 10000
yanı orta düzeyde herşeyi gönlünce yapmak istiyorsan 35000 lazım tabi benim hesabıma göre

dugundeki takilarla hic borcumuz kalmaz die hesap ediyorum...15.000 nakidimiz var su an.su ana kadar 10.000 harcadik nakide dokunmadan..taksitlerimi dugune kadar bitirecek sekilde ayarliyorum.salonun odemesini de dugune kadar nisanlim bitiricek..
allah yardimcimiz olsun insallah..

X