SodaMatik...Harika Leke Çkarıcı...

Camasir sodasini da sodamatigi de kullaniyorum.O an hangisi varsa markette.Acikcasi ikisinden de cok memnunum.Cocugumun kiyafetleri bembeyaz oluyor.Sahte mi degil mi bilemiyorum tabii.Ben zaten kirec ve beyazlatma islevi icin kullaniyorum ve daha kimyasalla muhattap olmak icin.
Karbonatin da beyazlatmasina hayran kaldim bu arada belirtmek isterim.

çamaşır makinesinde deterjan gözüne deterjan ile birlikte yarım çay bardağından biraz fazla Ankara sodamatik koyarak çalıştırıyorum kesinlikle calgon kullanmana gerek yok... genelde beyazlar ve açık renkli çamaşırlarda kullanıyorum. Ayrıca annem yün yıkarkende kullanıyor, yünü ankara sodamatik içinde bekletiyor tertemiz oluyor bembeyaz oluyor yünler. tüllerdede kullanılıyor... İstersen bir gece önceden içine ankara sodamatik koyarak beyazları ısla, öyle beklesin... sonra yıka makinede, gerçekten gururla dışarı asabilirsin, beyazlarına hayran kalır komşuların. :KK70:
elyaf yastıkları yıkadım normal makinede berbat oldu birde sodamatikli yıkayacam bakalım nasıl olucak
ankara sodamatik beyazlardada işe yarıyor, kirecide önlüyor... ben test kiti kullanarak kireci önlediğini gözümle gördüm. Senin kireci önlemez dediklerin sadece sodyum karbonat içeren ürünlerdir. Sadece Sodyum Karbonat içeren ürünlerde sahte ürünler, yarı mamül ürünü paketleyip kireç önler diye satıyorlar.
eskiden kullanıyordumda ankara markasına pek bilmiyordum bakayımmm

Ankara Sodamatik, Ankarada çok meşhur, Ankarada var, herkes bilir ve kullanır. Adana Grossda varmış, tokat,yozgat,sivas da da çok kullanılan bir ürün. İki sene önce İstanbulda da vardı, carrefourlarda ama şimdi yok carreforlarda... Çok ii ürün ya calgonla ve oxi actionla fiyatı karşılaştırınca karlı ve kaliteli. sahte kireç önleyiciler beyazlatıcılar gibi değil.
inşallah ankarada bulabilirimmm
Sodamatik ya da camasir sodasi ayni seyler.
Bende kullaniyorum.
Oglumun camasirlarini yikarken ozellikle granurlu sabunla karistiriyorum.

Gecende beyaz camasirlarimi yikarken biraz ariel ve karbonat koydum.Bembeyaz oldular resmen.
Bunuda yeni ogrendim.Faydali bilgiler bolumunde.
:) benn de karbonatı heryere koyar oldum..bulaşık makinesine karbonat ve 3 damla sirke serpinn hopppppp hiç gerek yok parlatıyıcaaa veiçindeki kokuyaaa gerek kalmıyorr özel şeyler kullanmaya

Bende gecenlerde kiler markette lofçali sodamatik aldim ilk kez gözüme çarpti beyazlara ve tüllere kullanilir yaziyordu gercekten etkili
2.75 ti fiyati

elyaf yastıkları yıkadım normal makinede berbat oldu birde sodamatikli yıkayacam bakalım nasıl olucak
eskiden kullanıyordumda ankara markasına pek bilmiyordum bakayımmm

inşallah ankarada bulabilirimmm
:) benn de karbonatı heryere koyar oldum..bulaşık makinesine karbonat ve 3 damla sirke serpinn hopppppp hiç gerek yok parlatıyıcaaa veiçindeki kokuyaaa gerek kalmıyorr özel şeyler kullanmaya
serpin derken bulaşık makinesinin içine mi damlatıyosunuz sirkeyi ve karbonatı da öyle döküyomusunuz tabanına?

X