Çalıkuşu Kanal D

Nıkah sahnesını anlayamadım kızlar ne iş biri bana anlatısn litfennn:KK52::KK52::KK52:

Şöyle oldu Feride'nin rızasını gösteren imza olduğu için bir de tanık olunca gıyabında nikah kıyılabiliyormuş. Neriman'da Feride'yi aramızdan çek ne istersen yaparım dedi adam da senin de yardımın gerek dedi ve Neriman'ı nikahta tanık olarak kullandı tabii Neriman yüzünü çarşaflarla peçelerle örttü böylece evlilik olmuş oldu. Ah Kamran bir duysa ama öğrenecek sanırım.

Şimdi aslında Kamran'da Feride'ye aşık ama bir de vicdanı var bir de Neriman gaz verince şimdiki erkekler bırakıp gidiyor bu kadın ne olur düşünmüyor deyince vicdanının sesini dinledi Neriman dedi babası da o yüzden vicdanın ve kalbin arasında sınanacaksın dedi. Zaten deftere de yazmış Kamran çok önceden aşkın adı sensin Feride diye. Neriman cadısının yaptıkları bir bir ortaya çıkacak. Bunu Kamran'a söyleyecek olan da Neriman'ın yanındaki kalfa çünkü çekemiyor onları birlikte olmalarını istemiyor hatta dün de gelicem demedi filan dedi ya. O adamın eve girip çıktığını, nikahta tanıklık yaptığını filan hepsini söyleyecek, Selim'in foyası da zaten meydana çıkacak az kaldı Meri zehirleme olayını filan anlatacak Feride'ye eh doktorda bulundu karaya vurmuş şekilde bunlar hapsi boylayacaklar. Sonra da zaten Feride Kamran aşkı iyice açığa çıktı, Feride de Kamran'ın onu sevdiğini biliyor deftere yazdıklarından belki de bir süre Neriman'a gidecek itiraf etmeyecek ama sonunda kavuşacaklar ve nişan olacak.

Şöyle oldu Feride'nin rızasını gösteren imza olduğu için bir de tanık olunca gıyabında nikah kıyılabiliyormuş. Neriman'da Feride'yi aramızdan çek ne istersen yaparım dedi adam da senin de yardımın gerek dedi ve Neriman'ı nikahta tanık olarak kullandı tabii Neriman yüzünü çarşaflarla peçelerle örttü böylece evlilik olmuş oldu. Ah Kamran bir duysa ama öğrenecek sanırım.

ana aadam sımdı ferıdeyle evlenmısmıı oldu ımza aldıgını gormstm evett ay nasıl olcak yaa cok sacma pofff :KK43::KK43:

necmiye siyirmismi ne, insan nasil nisanlanir kendisini sevmeyen kendisinden nefret eden biriyle.
Yeni fragman cikmis bilee... bakalim neler olacak :KK31:

[video=youtube;dR3NRbEMZeM]http://www.youtube.com/watch?v=dR3NRbEMZeM&feature=c4-overview&list=UUEIhfu9gg2P-qakPCOJUYcw[/video]

necmiye siyirmismi ne, insan nasil nisanlanir kendisini sevmeyen kendisinden nefret eden biriyle.
Yeni fragman cikmis bilee... bakalim neler olacak :KK31:

[video=youtube;dR3NRbEMZeM]http://www.youtube.com/watch?v=dR3NRbEMZeM&feature=c4-overview&list=UUEIhfu9gg2P-qakPCOJUYcw[/video]

Ya hadi nefret etse ondan neyse sever bir gün der avutursun kendini ya adam zehirli fondanlarla kuzenin zehirlemeye çalıştı bunu biliyor, Feride'nin ona ilgisine bak onun yaptığına bak. Bir de damga yedi onun yüzünden bir şey yapmışlar gibi düştüğü duruma bak herkesin gözünde en fenası Neriman ordayken değer mi yani. Babası annesi yüzüne bakmıyor el öptürmüyor bir erkek için düştüğü duruma bak.

Şimdi aslında Kamran'da Feride'ye aşık ama bir de vicdanı var bir de Neriman gaz verince şimdiki erkekler bırakıp gidiyor bu kadın ne olur düşünmüyor deyince vicdanının sesini dinledi Neriman dedi babası da o yüzden vicdanın ve kalbin arasında sınanacaksın dedi. Zaten deftere de yazmış Kamran çok önceden aşkın adı sensin Feride diye. Neriman cadısının yaptıkları bir bir ortaya çıkacak. Bunu Kamran'a söyleyecek olan da Neriman'ın yanındaki kalfa çünkü çekemiyor onları birlikte olmalarını istemiyor hatta dün de gelicem demedi filan dedi ya. O adamın eve girip çıktığını, nikahta tanıklık yaptığını filan hepsini söyleyecek, Selim'in foyası da zaten meydana çıkacak az kaldı Meri zehirleme olayını filan anlatacak Feride'ye eh doktorda bulundu karaya vurmuş şekilde bunlar hapsi boylayacaklar. Sonra da zaten Feride Kamran aşkı iyice açığa çıktı, Feride de Kamran'ın onu sevdiğini biliyor deftere yazdıklarından belki de bir süre Neriman'a gidecek itiraf etmeyecek ama sonunda kavuşacaklar ve nişan olacak.

bu söylediklerin ne zaman olacak canım, bir sezon süzer heralde..
nerimanın yüzünü merak ediyorum o vakit :KK1:

ay olacaksa olsun bunlar artık çünkü ben sıkılmaya başladım.Entrika yapacaklar diye sank biraz saçmalamaya mı başladı dizi ?
Gerçek kitap böyle değil herhalde ?

Yok ben yakın zamanda olacağını düşünüyorum çünkü zaten sinyallar alındı yani Feride Meri'yi sıkıştırdı, sonra kalfa hep kapılar dinliyor bozuluyor Kamran'ın Neriman ile olmasına o yüzden yakın zamanda belki de Feride'nin kuzeni Selimle evlenemeden çıkacaktır diye düşünüyorum olan biten ortaya.

Necmiye kadar aptal bi insan varmidir ya,
ask icin onurunu gururunu hice saydi, ailesini kahretti.
Dizinin reytingleri pek ic acici degil, kanal d uzun sürdürmez bence.

fragmanda gördüğüme göre senaryoda iyice saçmalanmış.
Besime Teyzesi asla Feride için o şekilde bişey demez. entrika olacak diye suyunu çıkardılar yani.
kitapta, Feride Kamran ı, kimseye bişey demeden terkettiği halde asla teyzesi ona söz söyletmiyor. seneler sonra teyzeden söz edilirken hala ağlayarak anlatıyor, deniyor.
temel noktaları bozmalarına sinir oluyorum.
Neriman konusu da çok uzatıldı.
harcayacaklar canım romanı ya...

fragmanda gördüğüme göre senaryoda iyice saçmalanmış.
Besime Teyzesi asla Feride için o şekilde bişey demez. entrika olacak diye suyunu çıkardılar yani.
kitapta, Feride Kamran ı, kimseye bişey demeden terkettiği halde asla teyzesi ona söz söyletmiyor. seneler sonra teyzeden söz edilirken hala ağlayarak anlatıyor, deniyor.
temel noktaları bozmalarına sinir oluyorum.
Neriman konusu da çok uzatıldı.
harcayacaklar canım romanı ya...

Tipik turk yapimcilari, adamlar kaliteden cok reyting derdinde :KK53:

Kızlar reytinglerden haberim yoktu, ilk üçtedir diyordum.:KK5:Millet ne izliyorki 10.sırada dizi:44:O ses Türkiye, seksenler.Offfff:KK31:

Son düzenleme:
Kitaba sadik kalinmamasi kotu. Fakat bir dizi olarak bakildiginda kaliteli bir yapim kaliteli oyunculuk. Son zamanlarin en iyi dizilerinden. Reytinglerin dusuk olmasinin nedeni kitabin daha once de birkac kez tvye uyarlanmasi. Hatirladigim kadariyla turkan soray ve aydan sener de calikusunu oynamislardi. Fahriyenin oyunculugu dizide mukemmel fakat kiyaslandigi oyuncular da bir o kadar mukemmellerdi bir kesime ayni tadi verememis olabilir.

Zevkle izliyorum insallah uzun ömürlü. Olur.

Kitaba sadik kalinmamasi kotu. Fakat bir dizi olarak bakildiginda kaliteli bir yapim kaliteli oyunculuk. Son zamanlarin en iyi dizilerinden. Reytinglerin dusuk olmasinin nedeni kitabin daha once de birkac kez tvye uyarlanmasi. Hatirladigim kadariyla turkan soray ve aydan sener de calikusunu oynamislardi. Fahriyenin oyunculugu dizide mukemmel fakat kiyaslandigi oyuncular da bir o kadar mukemmellerdi bir kesime ayni tadi verememis olabilir.

Zevkle izliyorum insallah uzun ömürlü. Olur.
türkan şoraylı olan filmdi,aydanlı olan dizi..her ikisini de izledim..üçü de çok güzel ayıramıyorum bile
ama bu kamran bi başka:KK30::KK16:

offff hayır ya bu aksam dızı saat 10 daymıs:KK5::KK5:

olsun yaa, hiç konulmamasından iyidir ,bayram haftasında koymadılar, bi bölüm alacağımız var zaten :KK1:

kızlar akşam dizi 10 da die izleyemedim varmı izleyen önemli yerleri özet geçebilirmisiniz:))))

Feridenin kamranin yerine selime gitmesi cok sacma,
yillardir bekledigi an gelmis o necmiyenin derdine selimin yanina gidiyor...

ben bi bölümünü kacirdim, neriman cadisi neden kizdi selimin babasina? neden tasladi dükkani`??

kızlar yaa özet geçseniz şöleee ben ilk fragmanda çok heycanlandım ama selime gidişine uyuz oldum saçmalayıp uzatacaklar dedim...izlemedim

kitabını okuyup,Aydan Şenerli diziyi kaç defa izleyen biri olarak bu dizideki saçma uzatmalara gıcık oluyorum,senaristler iki sene sürdürmek için saçma hikayeler eklediler kitapla alakasız şeyler,o gıcık doktor ve nikah başta olmak üzere:KK19:daha feride öğretmen olup anadoluya gitmeden uzatıyorlarsa oooo:KK6:,asıl detalar oralarda çünkü...ferideye aşık olan meftunlar ....anadoludaki serüven sanırım üç yıl sürer
yani 2-3 yıl sonra kavuşur kamranla,feride:KK31:
seksenlerde çevrilen dizi kitabı çok güzel özetliyor,aşkı güzel işliyordu...şimdi bunların arasına saçma karakterler girdikçe
soğuyorum...ama "tatlı gacının" da dediği gibi bu dizideki kamran başka yahu :KK17: :KK52:

X