Bebek Beslenmesi 9 Aylık bebek menüsü

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
benim oğlum 15 aylık.pütürlü yemek verebiliyorum. ama eline bir şeyi alıp da ağzına götürme huyu yok. iştahsız biraz. ne verirsem öğürüyor. yutamıyor. boğazında kalıp boğulmasından çok korkuyorum. o yüzden evdki tüm besinlerden alsın diye herşeyi rondodan geçirip çorba gibi vewriyorum. benim gibi cesaretsiz anneler var mı?

benim oğlum 15 aylık.pütürlü yemek verebiliyorum. ama eline bir şeyi alıp da ağzına götürme huyu yok. iştahsız biraz. ne verirsem öğürüyor. yutamıyor. boğazında kalıp boğulmasından çok korkuyorum. o yüzden evdki tüm besinlerden alsın diye herşeyi rondodan geçirip çorba gibi vewriyorum. benim gibi cesaretsiz anneler var mı?

canım sofrayı ser yere ...özellikle meyveleri koy ..bebiş alsın onları hem oynasın hem yesin ortalık ve üstü batacak ama böyle böyle alışacak...beraber sofraya oturun ...alışması lazım yoksa ilerleyen zamanlarda çiğnemek istemeyecek...diş ve damak gelişimi için uygun değil...

canım sofrayı ser yere ...özellikle meyveleri koy ..bebiş alsın onları hem oynasın hem yesin ortalık ve üstü batacak ama böyle böyle alışacak...beraber sofraya oturun ...alışması lazım yoksa ilerleyen zamanlarda çiğnemek istemeyecek...diş ve damak gelişimi için uygun değil...

haklısın tabi.ama cesaret yok bende.çok da geç kaldım biliyorum..yiyen bebekleri görünce de çok imreniyorum.

haklısın tabi.ama cesaret yok bende.çok da geç kaldım biliyorum..yiyen bebekleri görünce de çok imreniyorum.

bende senin yolunda ilerliyorum bakalım nolcak mamadan başka bişey yemeyi sevmiyor püre olsada hoşuna gitsede biraz yiyip hemen gitmek istiyo sonra acıkıyor tabi yine mama nasıl alışıyo bebekler bu katı gıdaya oyalanmayı sevmiyolarki anca ayakta peşinden koşturacaksın bütün gün öyle :KK50:

bende senin yolunda ilerliyorum bakalım nolcak mamadan başka bişey yemeyi sevmiyor püre olsada hoşuna gitsede biraz yiyip hemen gitmek istiyo sonra acıkıyor tabi yine mama nasıl alışıyo bebekler bu katı gıdaya oyalanmayı sevmiyolarki anca ayakta peşinden koşturacaksın bütün gün öyle :KK50:

benim büyük oğlan da katı gıdaya çok geç geçti. belki 3 yaşında falandı. ama şimid 9 yaşında hiç bir problem yok yemesi de iyi maşallah iştahlı.
ben şimdi küçük bebeğimin eline ekmek vs veriyorum,bilmediği için ağzına da götürmüyor,elinde ezip oynuyor sadece.
amaaan canı sağolsun napalım artık. hele de bu sıcaklarda bir de diş çıkarınca daha da zayıfladı yavrum.

Arkadaşlar 1 hafta sonra bebeğim tam 9 aylık olacak. Hergün kahvaltı, meyve püresi, sebze çorbası, yoğurt yediriyorum. Akşamları yatmadan önce de yedirebilirsem tarhana veya yoğurt çorbası vs. veriyorum. Tarhanayı da yemez oldu artık ama...

09:00-10:00: Kahvaltı hergün aynı: 2-3 kaşık kahvaltı maması, labne peyniri,yumurta ve pekmez.
12:00-13:00: Meyve püresi
15:00-16:00: Kıymalı veya tavuklu sebze çorbası
18:00 civarı 1 çay bardağı yoğurt
19:00-20:00: Tarhana, yoğurt çorbası vs. (Pek yemiyor artık ama yedirmeye çalışıyorum)

labne peynir öneriliyor mu

Muhallebi , kaşık maması vermiyorum ben. Başka türlü doğal yemekleri nasıl veriyorsunuz? Mesela kuru fasülyeyi ezip mi veriyorsunuz? Veya nasıl hazırlıyorsunuz? Bunları merak ediyorum.

ben 9 aylık kızıma 2 dişi olmasına karşın ezmiyorum o ağzında döndüre döndüre yumşatıp damagıyla eziyor zaten

Merhaba, hemen hemen aynı yemek programları uyguluyoruz,

Sabah 7.30 -8.00 gibi kahvaltı yapıyoruz. Kibrit kutusubüyüklüğünde peynir (labne peynir kullanmıyorum aksamdan beyaz peyniri suya koyup sabaha kadar bekletiyorum) ,iki adet zeytin (kabuğunu soyup parçalıyorum) ,iki günde bir yumurta sarısı , pekmez/reçel, arada küçük parçalar halinde helva yada rendelenmis kasar, 1/2 adet bebe büskivisini reçel peynir ile bulamac yapıyorum. Yarım çay bardağı armut+elma suyu

10.30gibi rendelenmis meyve. Muz veriyorsam icine bir çay kasığı pekmez ve 1 adet bebebiskiviti ekliyorum genelde.

14:00 gibi sebze püresi yerdiyorum. Icine kıyma,et ya da somon balığı ekliyorum mutlaka. Yanındada 1/2 yemek kasığı yoğurt.

16:00 gibi 2/3 yemek kasığı yoğurt yerdiyorum.

18.00 gibi tarhana/tavuklu sehriye çorbası/mercimek çorbası yediriyorum, çorbalarını ögünlük yapıyorum.

20.30 21.00 gibi pirinç unundan muhallebi.

Aralarda emziriyorum tabi. Ceviz/kayısı/üzüm gibi çok katı yiyeceklere başlamadım.Gecen gün rondodan fındığı geçirdim bir kasık armut püresine katıp yedirim dedim pek beyenmedi. Arada bir iki haslanmıs makarna yediriyor ayran yapıp içiriyorum. Dışarıdan hazır ürün kullanmıyorum.Evde yapılan muhallebiye alışana kadar hazır muhallebi yedirdim bir ara.

9+5 günlük menüsü kahvaltı:bir adet bebe ekmegi 2adet bebe pisküvisi 2adet cevizi blandirdan geçirip yumurta sarısı labne peyniri bi çay kaşığı kadar tereyağı bir tatlı kaşığı pekmezi karıştırıp biraz sulandırıyorum cıvık olursa bi kaşık kadarda kahvaltı mamasi ekliyorum ÖĞLEN: sebze çorbası Havuç patates kabak ıspanak brokoli kereviz pirinç yada bulgur kemik suyu ve ceviz büyüklüğünde yağsız et koyu kıvamlı IKİNDİ: yoğurt tabiki el yapımı yoğurt yapma makinesi kullanin tutmama ihtimali yok :) arada muz veya mandalina yedirmeye calisiyorum ama meyve yemiyo bizimle masaya oturmaya bayılıyor masadaki herseyden tattiriyorum her gün aynı menü den sıkılır diyede arada tarhana yada yoğurt çorbasınıda denedim sevdi bizim problemimiz gece mamasi olarak pirinç unu vs tüm mamaları denedim yemiyo o yüzdende gece emmeye cok kalkıyor bunlara ragmen ömer im 8.5 kilo cok hareketli bir snye yerinde durmuyo zayıf ama şükür allahıma sağlıklı diyorum Gece maması önerilerinizi bekliyorum

Eklentiler

• 20141004_105723.jpg
    20141004_105723.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 276
Arkadaşlar benim oğlum 9 ayını bitirecek fakat hiçbirşey yemiyor. Mama içiyor beni günde 2 kez falan emiyor sürekli yedirmeye çalışıyorum ağzına ne verdiysem tükürüyor çıkartıyor yemiyor hiçbişey yediremiyorum doktora danıştım siz devam edin yedirmeye diyor uğraşın diyor uğraşıyorum inşallah yemeye başlar

benim kızım da 8 ayı bitirdi. sabahları 8 gibi uyanınca devam maması aptamil veriyorum 10 gibi biz kahvaltı ederken yuumurta peynir veriyorum.öğlen genelde çorba (kıymalı yada tavuklu tarhana corbası) veriyorum. ara öğün olarak meyve püresi veriyorum (muz elma armut şimdi yaz meyveleride cıktı bugün kayısılı şeftalili yaptım biraz eksimsi olmus birkaç bebe bisküvisi attım cok sevdi) bazende meyveli yoğurt dönüşümlü yapıyorum gün aşırı. akşamları sebze püresi veya pirinç unu muhallebisi veriyorum. sebze püresinde havuç kabak patates hatta yeşil fasulye ve bezelyede koyuyorum buharda hafif hassayıp blendırdan geçiriyorum. muhallebilere de seker ilave etmiyorum kuru üzüm elma muz bir kaşık pekmez bunları blendırdan geçirip içine su cok az da devam sütü koyup pirinç unu ekleyip pişiriyorum gayet tatlı oluyor cok seviyor.) yakında balığa da geçmeyi düşünüyoruz. 8 ay 1 haftalık su an kızım. 9,5 kilo:) boyu ve gelişimi önde gidiyormus. 3 kilo doğmustu.

Arkadaslar benım kızı. Cok erken uyanıyo bes gıbı ona sut veıyorum cok az ıcıyo kac ta kahvaltı vereyım uyutmaya calısıyorum uyuyamıyo yarım saat ancak sonra 7 gıbı uyanık gne aclıktan mı onu d abılemedım sızce ben nasıl bı düzen kurayım sabahları kahvaltı mı vereyım uyanınca cok huzursuz oluyo bıde gece de surkelı uyandığı ıcın uykusunu da alamıyorum onun cunayına gorecek gelecek hafta

X