Beyaz deri koltuk temizliği

irem85_09

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2009
120
0
arkadaşlar benim salon koltuklarım beyaz mango deri. sürekli üzerinde oturduğumuz için çok çabuk kirleniyor. nasıl temizleyebilirim? sıvı sabun ve suyla siliyorum ama yeterince temizlenmiyor. deri koltuk kullanan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim..

Al benden de o kadar .....siliyorum bir hafta sonra kirli beyaz oluyor....çareyi üzerine örtü örtmekte buldum...polar örtü

cnmmmmm benimde oturma grubumun yanları kasası beyaz daha yeni aldım öle kirlenmiyor ama güzel bi ürün olursa almayı düşünüyorummmm..senin işin daha zor olmalı komple beyazsa..ben bi kollarla başedemiyorummm...
umarım iiy bi ürün yazan olurda bende alırım:)
şimdilikkkk düz suyla siliyorummmm gidiyor ama kalıcı bi leke nsl gider biliyourm:KK43:

benimde koltuklarım deri ben domestosla siliyorum yumuşak bi bezle köpürtüyorum sonra duruluyorum sonrada kuruluyorum mis gibi suni deri olanları bilemem kaydirigubbakcemile2

arkadaşlar benim salon koltuklarım beyaz mango deri. sürekli üzerinde oturduğumuz için çok çabuk kirleniyor. nasıl temizleyebilirim? sıvı sabun ve suyla siliyorum ama yeterince temizlenmiyor. deri koltuk kullanan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim..

cnm sizlere tavsiyem bide arapsabununu deneyin oldukça iyi geliyor

arkadaşlar beyaz kalıp sabunlar varya hacışakirin ben onunla siliyorum mis gibi oluyo fazla kimyasal içeren deterjanlar kullanmayın deriyi inceltirsiniz, ve bezinizin rengide beyaz olsun, renkli olmasın, aldığımız yer öle demişti aklınızda bulunsun

benimde koltuklarım beyaz :KK43: kolları deri oturulan kısmı süet kumaş. kollarını bi şekilde sabunlu bezle silyorum geçiyor. ama üstüne pembe polar sermiştim. koltuğuma pembe lekesi çıkmış. şimdi koltuk yıkamacıları oluyormuş onları araştırıyorum. arayıp soracağım ne kadara yıkıyorlarmış diye. koltuklarımı seviyorum ama sürekli örtülü saklamak istemiyorum :KK43:

ben de bu konuda çaresizdim, yabancı bir sitede deri koltukların dove sabunla temizlenmesi tavsiyesini okudum. o gün bugündür sadece dove u köpürtüp dokusu havluya benzeyen mikrofiber bir bezle siliyorum sonuç çok güzel...:KK9:

Arkadaşlar ben SIR ASPRİNS diye bi ürün aldım marketten koltuklarımı tertemiz yaptı herkese tavsiye ederim

bende açık deterjancıdan temizleme sütü diye bir sıvı aldım içine birkaç damla domestos renkliler için olandan koyuyorum siliyorum çok güzel temizliyor tavsiye ederim

Gerçek deri koltuklar yalnızca nemli bezle ve bastırmadan yüzeysel silme ile temizlenir.Bunun dışındaki müdahaleler zarar verir. Nemli bezle çok silinirse yine zarar görür. İnatçı lekeler varsa mutlaka profesyonel bir işlem yapılmalıdır.

Hakiki deri koltuklarda en sık rastlanan çatlaklara işleyen kirler ve boya yıpranmalarınır.

Boyası çıkan derileri yüzünden koltuklar kötü ve kirli görünürler . kirli olmasa bile kaçkere temizlenirse temizlensin durum değişmez. Bu gibi durumlarda yapılması gereken koltuk derisinin profesyoneller tarafından boyanmasıdır.

Deri koltuklar yüksek ısı ve doğrudan güneş ışığına uzun süre maruz kalırsa sertleşerek çatlar. Koyu renk deri koltuk uzun süre aldığı güneş ışığından daha fazla etkilenir.

Sert cisimlerle , sert fırça , sert bezler ve bulaşık süngerlerinin sert tarafları deri yüzeyine zarar verir. Deri koltuk temizlenirken elektrikli süpürge de kullanılmamalıdır.

Deri koltuklara uygulanacak temizlik maddesi de önemlidir. Çamaşır suyu ,tuz ruhu,aseton,bulaşık-çamaşır deterjanları Koltuklara zarar verir. Kesinlikle kullanmamak gerekir.

Koltukta kullanılan deride doğal bir yağlılık vardır.Nemli bezle silinen koltuklarda sorun olmazken deterjanlı uygulama yaılmak zorunda kalınmışsa bu yağlar zarar görür. Sonuçta deri sertleşir.Böyle bir uygulama olmuşsa özellikle hayvansal yağ kullanılarak tekrar yağlanması gerekebilir. Bu tamamen profesyonel bir iştir. Zira fazla verilen yağ deride laçkalaşma veya kirlilik oluşturabilir.

Eğer kendimiz yapıyorsak temizliği Hiç abartmadan silebilir. ve arkasından yine abartmadan Cilt bakım kremi uygulayabiliriz. Arko krem yada benzeri bir ürün olabilir ama az olmalıdır.
Kaynak: Hakiki Deri Koltuk Temizleme

X