Resim Ekledim, Fikrinize İhtiyacım Var Kızlaaarrr

merhaba herkese..sitede çok yeniyim sırf derdime çare bulmak için kayıt oldum.. keşke daha önce yazdıklarınızı okusaymışım:KK43:
2 ay önce silikon taktırdım 220cc ankrada kenan atabaya ameliyat oldum.. Tercihi tamamen doktora bıraktım çünkü plastk crrahta en iyilerden biri olduğunu biliyorum..
Çok fazla mudahele etmedim, ama küçük olmasın diye çok söylemiştim..Yıllardır bu ameliyatı bekliyordum, ailemi razı ettim en ii doktordan birine oldum ama hiç memnun değilim.. Sanırım ameliyat olunca insanın beklentisi artıyor.. Eski halinden çok iyi ve inanılmazzz doğal ama benim yıllardır hayal ettiğim bu değildi...
İlk zamanlarda dah büyüktü ama ödemi attığımdan beri küçüldü gittiler..Yeni bir sütyen bile almadım düşünün o kadar hewesim kalmadı..Her duşa girdiğimde ağlıyorum her aklıma geldiğinde moralim bozuluyor..Sonunda aileme anlattım derdimi hem çok kızdılar hem de üzüldüler..Onlara karşı yüzüm yok ama mutlu değilim yapabilceğim bişey de yokki napayım..Çok büyük istemiyorum ama beni mutlu etcek, ameliyet olduğuma değcek bi boyut istiyorum.Daha doktora birsey söliyemedim ama 2. ameliyatı olmayı düşünüyorm.. 1.73 boyum 59 kiloyum kaç cc gider sizce? 320 tam karar olur diy düşündüm ben..bu gercekten son şansım:Saruboceq:

aranızda silikonundan memnun olmayıp 2. ameliyatı olan var mı?
doktorunuz 2. ameliyatta da aynı fiyatı mı talep ediyor yoksa biraz hoşgörülü davranıyor mu? ayrıca 2. ameliyt ilkine göre daha mı kolay oluyor? beni en çok daratan 6 hafta sporcu sütyeni takmak oldu..
2. ameliyatla ilgli bana yardımcı olablcek olan var mı lütfen:KK43:
,mesela belli bir süre geçmesi gerekiyor mu?

220cc takıldı..doktorum hep bana genckızsın daha evlenceksin hamilelik var zaten büyiicek bu boy ii dedi..220cc tkldı 80B takcaksın demisti ama 80b desteklide takıyorum..
ben çok büyük istemiyorum ama biraz daha olabilidi..sanırım ben 85B lik bişey istiyorum..
bende anlamadımki kaç cc kaç beden oluyor..degişiyo vücuda göre..85B içn kaç cc gerekir bilen var mı????

220cc takıldı..doktorum hep bana genckızsın daha evlenceksin hamilelik var zaten büyiicek bu boy ii dedi..220cc tkldı 80B takcaksın demisti ama 80b desteklide takıyorum..
ben çok büyük istemiyorum ama biraz daha olabilidi..sanırım ben 85B lik bişey istiyorum..
bende anlamadımki kaç cc kaç beden oluyor..degişiyo vücuda göre..85B içn kaç cc gerekir bilen var mı????
Canım Benim üzüldüm Seni Böyle Şimdi Okuyunca Sen bence Doktoruna Git ve Söyle Aynen Anlat Bunu Burada Yazdığın Gibi Düzeltsin Çare Bulsun Bunu O Yaptı Ona Ait Bir Durum ve Onarmak Düzeltmekte Onun Sorunu Sorumluluğu Tüm Meraklarını Sor hayatım Bizler ne Kadar yardımcı Olabiliriz ki evet Yaşayan Bilir Ama Herkesin yaşadığıda Bir Olurmu tatlım üzülme ve Doktoruna Anlat meseleyi çareyi onda ARA Bende Oldum Göğüs Büyütme Bu gün tam 1 AY Oldu Çok Mutluyum Darısı başına Sevgilerimle

Esmeraldacıgım,biz kadınların yanlış bildigi bir konuyu açıklama geregi duydum yazını okuyunca.Bizim 80,85 beden dedigimiz gögüs büyüklügünün boyutu degil.gögüs altı ölçündür o.Yani sütyen takıyoruzya,altta lastikli kupçası var kancaları takıyoruzya,işte o bölgeyi saran genişligin ölçüsü.Meme büyüklügüde a cup,b cup,c cup, d cup diye belirttigimiz ölçüler varya işte o memenin büyüklügünü belirtiyor. o nun ölçüsünüde mezurayla gögüs ucumuzdan tuttugumuzda ortaya çıkıyor.Daha detaylı bilgiyi google dan sütyen ölçüsü nasıl alınır diye girdiginde,en üstte hamarat kadın diye bir site var,oradan dogru meme ölçünü bulabilirsin.senin bahsettigin gibi 80 takıyordum 85 oldu dersen memen degil gögüs altı bedenin yani genişlemiş demektir.Yani büyüklük B takıyorum diyosunya onunla alakalı canım.

Bu arada 220 cc de gerçekten küçükmüş yani,ben evliyim 2 çocuk dogurdum,evet gögüsler hamile kalınca,emzirince büyüyor ama emzirmeden sora öyle kalmıyorki küçülüyor ve içleri boşalıyor.Bir balonu şişir,sora havasını çıkar azcık ne oluyor???Sönmüş bir vaziyet yani.Bende silikon taktırmayı kafasına koyanlardanım,araştırıyorum,ama325cc den aşşagı düşünmüyorum kesinlikle.O da gögüs dokum var,ama üst taraflerde boşalma oldugu için,desteksiz sütyen takamıyorum.Birdaha olursan yüksek profil 300 den aşşagı olma derim ben.

Bu arada 220 cc de gerçekten küçükmüş yani,ben evliyim 2 çocuk dogurdum,evet gögüsler hamile kalınca,emzirince büyüyor ama emzirmeden sora öyle kalmıyorki küçülüyor ve içleri boşalıyor.Bir balonu şişir,sora havasını çıkar azcık ne oluyor???Sönmüş bir vaziyet yani.Bende silikon taktırmayı kafasına koyanlardanım,araştırıyorum,ama325cc den aşşagı düşünmüyorum kesinlikle.O da gögüs dokum var,ama üst taraflerde boşalma oldugu için,desteksiz sütyen takamıyorum.Birdaha olursan yüksek profil 300 den aşşagı olma derim ben.

arzum 350 nın asagısında yaptırma bı arkadasımda kılo verınce ustlerı sonmustu sımdı cok guzel duruyo..onunda meme dokusu vardı..ılk yaptırdıgında odemlerde oldugu ıcın bana dersın cok buyuk oldu dıye ama odemler gecınce eger doktorun sana 350 cc yı gosterırse onun buyuklugu kalıyo kuculme olmuyo sadece ılk basta odemlı halıne alısstıgın ıcın kuculmus gıbı gelıyoo..bı doktor arkadasıma 270 cc onermıstı suan dııoı ııkı 270 yaptırmamısım..ole abartı buyuklukte degılse sımdıkı gogsun 350 cook ıyı toparlar..

Evet ya,bende doktorlara muayene oluyomya,350 cc düşünüyorum diyince gözleri faltaşı gibi açılıyor nedense.300 çok fazla,275 filan öneriyorlar hep,benimde kafama pek yatmıyo zaten.350cc okey diyen bi doktor buldugumda hemen yaptırıcam artık.... off beee...:Saruboceq:

bencede cok kucuk..hıc bı fark olmamıstır eskısıyle arasında..herseyı gectım onun hayalkırıklıgını yasamak bıle cok kotu yaa..umarım ıkıncı amelıyatında ıstedıgı goguslere kavusur..ben bu yusden dıorumkı herzaman buyuk protezde kullanabılen doktorları tercıh edın..baktıgı zaman demelı yanı bu protez bu hastayı memnun etmez dıye...bence yaptıgı yontemden cok kullancagı protezın cc sı ve low,moderate yada hıgh profıl mı bunlar onemlı olmalı kı hıgh profıl memenı ılerı dogru daha fazla buyutur low ve moderate e gore.....ıstedıgım gıbı olmadıktan sonra kasaltı , kasustu ,dual plan yada kaszarı altı teknıfgını uygulamasının bı mantıgı yok....sonucta herkes kucuklugunden sıkayetcı oldugu ıcın amelıyat oluyo yoksa az buyutmek ıcın neden o kadar para doksunlerkı?? bazı doktorlarda ılerıde sorun olur ve ıılesmesı gec olur dıe yapmıyo mesela..bu tamamen cesaret edemedıklerınden cunkku daha buyuk kesı accacak daha fazla ugrasacak vs..ben yaptırdım ııyılesme surem herkesle aynıydı ve 4 gun destek aldım...ha gogus kafeesın dardır derın elastık degıldır ve buyuk protez kullandıgında kapanmaz ve bu yusden kucuk protez kullanır anlarım ama onun dısında kullanmadıklarında cesaret edemıyolar derım..

Son düzenleme:
Evet ya,bende doktorlara muayene oluyomya,350 cc düşünüyorum diyince gözleri faltaşı gibi açılıyor nedense.300 çok fazla,275 filan öneriyorlar hep,benimde kafama pek yatmıyo zaten.350cc okey diyen bi doktor buldugumda hemen yaptırıcam artık.... off beee...:Saruboceq:

Arzum77 sende yaptır Artık :KK1: Sende Rahatla Biz de sevinelim Okadar para vericeksin Doktor senin İstediğini Yapmak Zorunda Başka Şansı yok Göğüs Dokun Alır Almaz onu adam söyler zaten sana Ameliyattan Çıkışta Almadı memişin içine diye ki sen İki Bebe Doğurmuşsun Genişlemiştir Göğüs Dokun Arkadaşım Benim Öle Değildi mesela sıkıydı Gergindi sarkmadığı için uygun olanı Yaptı doktorum Zaman Kaybetme Senin adına üzülüyorum Böyle okuyunca kaydirigubbakcemile5

en son doktora gittiğimde tamam dedim söyliicem memnun olmadığımı... ama gittim muayne olurken doktor sürkli süper görünola gayet ii fln dio.. bende küçük değil mi dedim naapcaksnz büyük göğsü ben anlamıyorum dedi..İlk geldiğin halini unuttun mu dedi ve sustum yine konusamadm çünkü konusursam kesin ağlarım..
bu ay sonu yine kontrol var 3 ay olucak.. bu sefer söyliicem..
silikonların ömürlük olduğunu sölediğinde nasıl sevinmiştim oysaki 1 defada kurtulcam diye..hem 13mlyar para verdim hemde hiç beni mutlu etmedi..sitde okuyorum herkes benim yarı fiyatıma yaptırmış ama istedikleri ölçüyü yakalamışlar..Moralim çok bozukk, ailem izin vercek mi bilmiyorum 2. ameliyata.. Doktor 2. ameliyatı duyunca ne diycek bakalım offf çok korkuyorum sölemeye..2. ameliyata sck bakmııcak kesin aileme de hasta pskolojısı işte fln diyip duruo:KK43: ben hasta deilim ama bu kadar acıyı da 220cc için cekmedim yaa offf.. 2. ameliyat olan var mı???? doktor sormluluk alır mı sırf ben istiyorum diye ikna olr mu? umarm ailemi soğutmaz:KK43: cnku ailem doktor ne drse ona tapıo...
:1no2:

en son doktora gittiğimde tamam dedim söyliicem memnun olmadığımı... ama gittim muayne olurken doktor sürkli süper görünola gayet ii fln dio.. bende küçük değil mi dedim naapcaksnz büyük göğsü ben anlamıyorum dedi..İlk geldiğin halini unuttun mu dedi ve sustum yine konusamadm çünkü konusursam kesin ağlarım..
bu ay sonu yine kontrol var 3 ay olucak.. bu sefer söyliicem..
silikonların ömürlük olduğunu sölediğinde nasıl sevinmiştim oysaki 1 defada kurtulcam diye..hem 13mlyar para verdim hemde hiç beni mutlu etmedi..sitde okuyorum herkes benim yarı fiyatıma yaptırmış ama istedikleri ölçüyü yakalamışlar..Moralim çok bozukk, ailem izin vercek mi bilmiyorum 2. ameliyata.. Doktor 2. ameliyatı duyunca ne diycek bakalım offf çok korkuyorum sölemeye..2. ameliyata sck bakmııcak kesin aileme de hasta pskolojısı işte fln diyip duruo:KK43: ben hasta deilim ama bu kadar acıyı da 220cc için cekmedim yaa offf.. 2. ameliyat olan var mı???? doktor sormluluk alır mı sırf ben istiyorum diye ikna olr mu? umarm ailemi soğutmaz:KK43: cnku ailem doktor ne drse ona tapıo...
:1no2:

canım 13 milyar ne demek.. ilk defa bu kadar astronomik bi rakam duydum... eğer öncesinde yeterince gögüs dokun yoksa bence de 220 çok küçük..

Arzum77 sende yaptır Artık :KK1: Sende Rahatla Biz de sevinelim Okadar para vericeksin Doktor senin İstediğini Yapmak Zorunda Başka Şansı yok Göğüs Dokun Alır Almaz onu adam söyler zaten sana Ameliyattan Çıkışta Almadı memişin içine diye ki sen İki Bebe Doğurmuşsun Genişlemiştir Göğüs Dokun Arkadaşım Benim Öle Değildi mesela sıkıydı Gergindi sarkmadığı için uygun olanı Yaptı doktorum Zaman Kaybetme Senin adına üzülüyorum Böyle okuyunca kaydirigubbakcemile5

:-))) Canım benim ya,işte boyutlarda anlaşabilecegimiz bir doktor bulsak yaptıracagım zatende,henüz yok işte.Ama olacak,olacak...inşallahhh.Dedigin gibi gögüs yapım geniş yuvarlak zaten,büyük protezi kesin alır yani,bence..

X