Arnica bora kullanan varmı.?

arkadaşlar bir noktada yanılıyorsunuz
1600 w olan daha iyi çekiyor 2000w olan daha kötü çekiyor diye birşey söyleyemezsiniz
çünkü w değeri onun emiş gücünü gösterir sizin halıya yapışmıyor kaldırmıyor diye daha kötü çektiğini kabul edemezsiniz
ve zaten halıya yapışması halının içindeki bütün tozları çektiğini göstermez
makine 1600w tır ama vakum değeri yüksektir yapıştığı yerin içindeki havayı hemen çeker içeride hava kalmayınca halı süpürge ağzına yapışır ve havaya kalkar..
ama içerideki tozlar süpürülmez
şimdi gelelim emiş gücüne
emiş gücünün vakum değeri ile alkası yoktur
emiş gücü onun halının içindeki her bir zerreyi alabilme kapasitesi hızı gücü olarak düşünün
yani şöyle
birmizin eli daha büyük diğerinin eli daha küçük
büyük olan çöpleri toplayamıyor ama bakıyorsunuzki daha çok yer kaplıyor
küçük olansa her bir ayrıntıyı çekiyor gibi..
birde sulu olmasının şöyle bir avantajı olacaktır
toz zerreleri suya hapsolur
torbalı makinalarda ise arkadaki hava filtresinden toz dışarı çıkar
yani evi silin arkasından süpürün torbalı makineler arkasında toz bırakacaktır..
diğeri ise tozu suya yapıştırdığı için suyun içinden tekrar dışarı çıkmayacaktır
yani aslında daha hijyenink..

balık turbo fırçasını kullandınmı?o fırçanın özelliği ne acaba?inşallah canım hiç bi sorun olmaz bende mesela çok iyi anlamıyorum punchshe anlıo gibi açıklamış inşallah punchshe nin dediği gibidir.yoksa gerçekten ben bunu çok iyi çeker falan die aldım,toz torbalı 1600 wattlık süpürge daha iyi çekiodu arçelik,bu sanki halının yüzünü sevio okşuyo gibi geldi bana.böyle somurmuo gibi işte deiğim gibi punchshe doğru olsun onun söyledikleri mantıklı geldi.

balık turbo fırçasını kullandınmı?o fırçanın özelliği ne acaba?inşallah canım hiç bi sorun olmaz bende mesela çok iyi anlamıyorum punchshe anlıo gibi açıklamış inşallah punchshe nin dediği gibidir.yoksa gerçekten ben bunu çok iyi çeker falan die aldım,toz torbalı 1600 wattlık süpürge daha iyi çekiodu arçelik,bu sanki halının yüzünü sevio okşuyo gibi geldi bana.böyle somurmuo gibi işte deiğim gibi punchshe doğru olsun onun söyledikleri mantıklı geldi.

canım bende çok iyi bildiğimden değil
eşim beyaz eşya firmasının müdür idi daha önce ona sordum arasındaki fark ne diye o açıkladı :KK16:

arkadaşlar bir noktada yanılıyorsunuz
1600 w olan daha iyi çekiyor 2000w olan daha kötü çekiyor diye birşey söyleyemezsiniz
çünkü w değeri onun emiş gücünü gösterir sizin halıya yapışmıyor kaldırmıyor diye daha kötü çektiğini kabul edemezsiniz
ve zaten halıya yapışması halının içindeki bütün tozları çektiğini göstermez
makine 1600w tır ama vakum değeri yüksektir yapıştığı yerin içindeki havayı hemen çeker içeride hava kalmayınca halı süpürge ağzına yapışır ve havaya kalkar..
ama içerideki tozlar süpürülmez
şimdi gelelim emiş gücüne
emiş gücünün vakum değeri ile alkası yoktur
emiş gücü onun halının içindeki her bir zerreyi alabilme kapasitesi hızı gücü olarak düşünün
yani şöyle
birmizin eli daha büyük diğerinin eli daha küçük
büyük olan çöpleri toplayamıyor ama bakıyorsunuzki daha çok yer kaplıyor
küçük olansa her bir ayrıntıyı çekiyor gibi..
birde sulu olmasının şöyle bir avantajı olacaktır
toz zerreleri suya hapsolur
torbalı makinalarda ise arkadaki hava filtresinden toz dışarı çıkar
yani evi silin arkasından süpürün torbalı makineler arkasında toz bırakacaktır..
diğeri ise tozu suya yapıştırdığı için suyun içinden tekrar dışarı çıkmayacaktır
yani aslında daha hijyenink..

Canım tamamen haklısın, ben de ufak bir bilgilendirme yapayım. Motor gücü w ile ifade edilir ve makinenizin ne kadar elektrik harcadığını belirtir. Elektrik süpürgeleri için asıl önemli olan emiş gücüdür, o da airwatt ile ölçülür. Süpürgenizin gücünü buradan anlayabilirsiniz, mesela benim kullandığım philips maraton 2000 w ama emiş gücü 350w ve bu gayet başarılı bir elektrik süpürgesi için. Alırken en önemli kriterim de buydu, sadece emiş gücüne bakarak seçimimi yapmıştım. Bu bahsettiğim kuru, torbalı ya da torbasız çalışan elektrikli süpürgeler için. Su sistemli hiç kullanmadım ama onlarda da farklı olduğunu sanmıyorum. Yani makinenizin gücünü merak ediyorsanız mutlaka emiş gücü değerine bakın, en sağlıklı bilgiye bu şekilde ulaşabilirsiniz...

Son düzenleme:
bende birçok araştırmadan sonra çeyizim için arnica bora aldım. seçmemedeki en önemli unsur muadili ürünlere göre fiyatının çok uygun olmasıydı. bir de sulu süpürgeler ile süpürdüğünüz zaman etraf çok fazla toz olmuyor. sldığım yerde satıcı makinayı açtı içine suyunu koydu normal elektrik süpürgelerinden daha az ses çıkartıyor. kullanması da gerçekten pratik. henüz kullanmadım ama yorumlar ve fiyat açısından tercih edebilirsiniz.

yaklaşık bir aydır süpürgemi kullanıyorum. en çok dikkatimi çeken nokta artık eskisi kadar toz olmuyor.eski süpürge döneminde hergün toz alırdım.şimdi tozlanma çok geç oluyor.çünkü diğer süpürgeler gibi arkadan tozları atmıyor.hepa filtresi yıkanabilir. ve turbo fırça özelliğini merak eden arkadaşlar.sadece halı süpürmede kullanılan bir aparat. halıları derinlemesine dövercesine süpürüyor.saçlar döner fırçalı merdanesine sarıyor.halılar böylece kabarıyor ve kirlenmiyor.vazgeçemediğim bir özellik......:KK64:

yaklaşık bir aydır süpürgemi kullanıyorum. en çok dikkatimi çeken nokta artık eskisi kadar toz olmuyor.eski süpürge döneminde hergün toz alırdım.şimdi tozlanma çok geç oluyor.çünkü diğer süpürgeler gibi arkadan tozları atmıyor.hepa filtresi yıkanabilir. ve turbo fırça özelliğini merak eden arkadaşlar.sadece halı süpürmede kullanılan bir aparat. halıları derinlemesine dövercesine süpürüyor.saçlar döner fırçalı merdanesine sarıyor.halılar böylece kabarıyor ve kirlenmiyor.vazgeçemediğim bir özellik......:KK64:

çok güzel anlatmışsın canım bende bunu alacaktım aslında kafamda çok rahattı ama kullanan birisinin de anlatması çok iyi oldu..
bende ırsi astım hastalığı var (başlangıç aşamasında)
toza tahammül edemiyorum.. öksürmekten canım çıkıyor..
en güzel özelliği bu tozları suyun içine hapsetmesi :KK16::KK16::KK16::KK16:

turbo baslik diger basliktan daha iyi cekiyor gibi geliyor; bir de halida degistir, parkede degistir zor geliyor, bu yuzden hep turbo basligi kullaniyorum, acaba parkelere zarar verir mi?

Bu arada gercekten de ev daha gec tozlaniyor.Emis gucu hic bir yerde yazmiyor.Bilen var mi?

halları yukarı kaldrmıyor belkı ama en derındeki toz zerrelerını sokup cıkartıyor ben makınayı ılk aldıgımda annemın arcelık supurgesıyle supurdum halıyı sonra arnıcayı kullandım ve suyun aldıgı renge ınanamadım turbo frcası daha ıyı supuruyor sankı ve supurdukce halı kabarıyor syah cam mobılyalarım var eskıs gıbı tozlanmıyor (bu arada evımı tuttum esyalar gelelı cok oldu subatta dugun ama ben her fırsatta gıdp tıtızlenıyorum ) valla kızlar cok memnunum o yusden onerdım yoksa cok bldıgım bı konu dııldı kullanan zaten bılıo kullanmayanlara da fıkır olur ben her seyı burdakı forumdan arastırarak aldım ve gercekten suan cok rahatım tesekkurler kk :)

arkadaşlar bende bu makinadan almak istiyorum ama birsürü model var siz hangisini kullanıyorsunuz modelin resmini biri ekleyebilirmi lütfen

arkadaşlar bende bu makinadan almak istiyorum ama birsürü model var siz hangisini kullanıyorsunuz modelin resmini biri ekleyebilirmi lütfen

ilk sayfada resmi var canım zaten topik isminde modeli yazıyor arnica bora
bende çeyizime aldım 1 kere denedim gayet güzel fiyatına göre :)

ilk sayfada resmi var canım zaten topik isminde modeli yazıyor arnica bora
bende çeyizime aldım 1 kere denedim gayet güzel fiyatına göre :)

resim olduğunu görmemiştim canım 4 sayfayıda okudum aslında teşekkür ederim bide bunun mavi dik olan su filtreli süpürgesi var hydra plus tu sanırım onun içinde güzel yorumlar yapılmış 2 sinden birini alıcam artık sanırım en uygun hepsi burada da herkes ordan almış

Son düzenleme:
selam kızlar bende şimdi gittim aldım. google de aratayım bı dedım direk kk çıktı:)) burdakı yorumları hiç okumamıştım..okuyunca çok mutlu oldum...henüz denemedim kızımı uyutabilirsem hemen deneyecegim..ben yeşil rengini aldım fiyat 220tl..

selam kızlar bende şimdi gittim aldım. google de aratayım bı dedım direk kk çıktı:)) burdakı yorumları hiç okumamıştım..okuyunca çok mutlu oldum...henüz denemedim kızımı uyutabilirsem hemen deneyecegim..ben yeşil rengini aldım fiyat 220tl..

güle güle kullan bende akşam aldım hızlıal.comdan 210 liraydı sanırım eşim yaptı ödemeyi ne zaman gelir bilmem inşallah memnun kalırız

süpürgem geldi çok beğendim aşık oldum desem yeridir ki herkes evimin çok temiz olduğunu söyler bende öyle sanardım eşim bile ne gerek var süpürgemiz yeni almayalım dedi az önce süpürdüm çıkan suyun içindeki pislikleri görseniz simsiyah bir renk aldı holde ve yatak odamda shagy halı kullanıyorum diğer süpürge ile onları süpürmek çok zor oluyordu ama arnica kabarttı hallıları salonda el halısı kullanıyorum yün olduğu için gezinince topaklanıyo onlarıda çok güzel temizledi turbo fırçası çok güzel zaten hem ucuz hem kaliteli daha ne olsun seside öyle çok yüksek de değil:KK69:

öfffff kızlar anlatarak aşık ettiniz resmen beni yaaaa.
peki evde tozlanma süresi ne oluyor ve birde hani klasik süpürgelerde pis bir toz kokusu çıkar süpürge çalışınca yoktur demi neden olsun ki suya hapsediyo bütün tozcukları ve bakterileri ay nasıl hayran kalıyorum resmen..
birde sesi ne kadar yüksek mesela bir örnek versenizde tahmin etmeye çalışsak:84::84::84::84::84:

arkadaşlar acil süpürge almam lazım aslında aklımda aura clenmax var süper bir temizlik robutu annem ve kayın validem kullanıyor harika bir cihaz ama çok pahalı 2200 tl. şimdi tv de arnica bora 'nın reklamını gördüm ve netten bakim dedim her zaman ki gibi ilk kk dan haberleri okudum.genelde yorumlar güzel uzun zamandır bu cihazı kullanan arkadaşlar dan özellikle bilgi almak istiyorum bir süre sonra çekim gücü düşüyor mu?Bu çok önemli benim için ayrıca turbo başlık ne oluyor? örneğin clenmax ta dövücü denilen bir fırça var süpürgenin süpüren başlık kısmında dönen bir fırça ve zerre toz bırakmıyor halıyı döverek süpürüyor ve sürekli bu cihazla süpürüldüğünde evde tozdan zerre kalmıyor ayrıca bu dövücü fırça halıyı kabartıyor.turbo başlık dediğinizde böyle bişiy mi? ben şuan beko BKS2018 kullanıyorum ve evi süpürmesem daha iyi diyebilirim denemek için hatta tv nin camını sildim sonra makineyi açıp evi süpürdüm işim bitti süpürgeyi kaldırdım ve tv nin camına tekrar parmağımı sürdüm ki durum içler acısıydı yani anlayacağınız madurum da madurum:)) acil yardım bekliyorum.evimi tekrar pırıl pırıl görmek istiyorum yorum yapın arkadaşlar araştırmadan almak istemiyorum tekrar.:KK43:(( ayrıca son olarakta şunu sorayım yıkama özelliği var mı?

öfffff kızlar anlatarak aşık ettiniz resmen beni yaaaa.
peki evde tozlanma süresi ne oluyor ve birde hani klasik süpürgelerde pis bir toz kokusu çıkar süpürge çalışınca yoktur demi neden olsun ki suya hapsediyo bütün tozcukları ve bakterileri ay nasıl hayran kalıyorum resmen..
birde sesi ne kadar yüksek mesela bir örnek versenizde tahmin etmeye çalışsak:84::84::84::84::84:

ben bugun kullandım ilkez ama kullandıkça toz azalıyormuş yorumlarda okumuştum haftada 2 gün süpürenler mesala bununla 1 e indirmişler ve mobilyalarda tozlanmıyormuş ev mis gibi koktu parfüm damlatıyorsun suyun içine
sesi bana çok yüksek gelmedi nedense

arkadaşlar acil süpürge almam lazım aslında aklımda aura clenmax var süper bir temizlik robutu annem ve kayın validem kullanıyor harika bir cihaz ama çok pahalı 2200 tl. şimdi tv de arnica bora 'nın reklamını gördüm ve netten bakim dedim her zaman ki gibi ilk kk dan haberleri okudum.genelde yorumlar güzel uzun zamandır bu cihazı kullanan arkadaşlar dan özellikle bilgi almak istiyorum bir süre sonra çekim gücü düşüyor mu?Bu çok önemli benim için ayrıca turbo başlık ne oluyor? örneğin clenmax ta dövücü denilen bir fırça var süpürgenin süpüren başlık kısmında dönen bir fırça ve zerre toz bırakmıyor halıyı döverek süpürüyor ve sürekli bu cihazla süpürüldüğünde evde tozdan zerre kalmıyor ayrıca bu dövücü fırça halıyı kabartıyor.turbo başlık dediğinizde böyle bişiy mi? ben şuan beko BKS2018 kullanıyorum ve evi süpürmesem daha iyi diyebilirim denemek için hatta tv nin camını sildim sonra makineyi açıp evi süpürdüm işim bitti süpürgeyi kaldırdım ve tv nin camına tekrar parmağımı sürdüm ki durum içler acısıydı yani anlayacağınız madurum da madurum:)) acil yardım bekliyorum.evimi tekrar pırıl pırıl görmek istiyorum yorum yapın arkadaşlar araştırmadan almak istemiyorum tekrar.:KK43:(( ayrıca son olarakta şunu sorayım yıkama özelliği var mı?

benim süpürgemde arçelik 5 yıl önce çeyizlik almıştım dediğin gibi hiç süpürme daha iyi sen süpürürken motordan toz saçıyo etrafa turbo başlık dediği gibi dövücü halıyo kabartıyo bir diğer başlıksa parke zeminler için birde mobilya perde koltuk için aparatları var arnica bora yıkama yapmıyo ama arnicanın yıkamalı olanı da varmış

valla arkadaşlar bende çok araştırdım sizin gibi. çeyizim için baktım ben. bir fritöz bide süpürge için çok kararsız kaldım. tamam şu diyemedim bir türlü. arnica borayı da reklamlarından sonra farkettim. daha önce internette arnica hıdra hakkındaki yorumları okumuştum. ama pahalı ve yaygın bir markada ısrar ediyordum. en son beyaz eşyalarımı aldığım yerin tavsiyesiyle arnica bora da karar kıldım. zaten halıları yıkamaya vericem dedim. halı yıkama çokta gerekli gelmedi bana. çekiş gücü nasıl diye evde açıp denedim. kesinlikle çok iyi. tavsiye ederim :KK66:

X