Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

Saruboceq

İki Kız Annesi :)
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
12.358
218
Sürekli tekrar eden mantarın şeker hastalığı belirtisi olduğunu okumuştum,ama testlerde hiç bir şey çıkmadı.
Siz neler yapıyorsunuz mantar tekrarlandığınızda,paylaşalım.

Evet şeker hastalığı ve antibiotik mantarı tetikliyen unsurlar,bunun dışında önemli olan ilerlemeden yani akut safhada tedaviye başlamak eğer ertelenirse ve yerleşirse tedaviside iyileşme süreside uzuyor,ben hissettiğim anda gitmiştim dr,a ve kültür yapılmıştı bu sonuca göre vermişti dr. ilaçları krem,fitil ve hap ve çok iyi gelmişti bunun dışında hafif seyrettiğinde 1,2 yöntem söylemişti onları yapmıştım,bide hepimizin bildiği gibi mantar nemli ortamı çok severmiş önemli olan o bölgeyi kuru tutmak ve sık çamaşır değiştirmek,,geçmeyen mantarın bir sebebide her ilaç her mantara iyi gelecek diye bir kaide yok,mantarın türune göre ilaç kullanmakta önemli,,hemen,hemen çoğu kadının başına geler bi dert şu mantar,Allah kurtarsın....

bende uzun süredir mantardan şikayetçiyim.ayda iki defa olurum.ufak bi kaşıntı hissettiğimde kremimi sürüyorum.hastalandığım ilk günde sabah iki akşam iki defa içtiğim ilacım var.nemden tekrarlamasın diye.doktorum 6 aylık ilaç tedavisine başladı.herşeye dikkat ediyorum çamaşır vs.ama okadar ilaç içtim tedavi oldum tamamen kurtulamadım gitti.onu düşünmekten bıktım.doktoruma şeker den olabilirmiş dedim vajinal mantar olmaz dedi başka yerlerde mantar olur dedi.anlamadım gitti nasıl kurtulucam bilmiyorum.

Aynı şikayet işte hep,
Özelliklede ilişkiden sonra yanma, ve tatlı tatlı bi kaşıntı var. Aynı şekilde akıntılarımda, neyseki doktorun verdiği kremden sonra pek bi şey kalmıo, ama kremi mutlaka ayda 2-3 kez kullanmak zorunda kalıyorum

kızlar bende mantardan çok çektim ..doktorum ilaç yazdı kutunun içinde 4 adet var 2 sini sabah 2 sini akşam içiyorsunuz 2 güne geçiyor mantar Allaha şükür hala daha yok...
ilacın adını hatırlayamadım ama eczanelerden öğrenip doktorunuza danışıp kullanın umarım işe yarar..sadece mantar hapı 4 adet olan bnm kullandıgım...

Çok şükür bende kurtuldum tam 1 senedır çekiyordum bu illetde Funit 4 kapsul sabah 2,akşam 2 içiliyor bir kaç ay ve yanında çok zor bulunan ve birazda pahalı olan koruyucu bir fitil verdi doktorum ve iyileştim...

bana da bugün krem ve fitil verdi. yeni evliyim o fitili kullanmak çok zor geliyo. gece yatmadan önce yapılacakmış. bakalım becere bilecekmiyim :21:

ya kac aydır gecmıo evlı olmadıgım ıcın gttım doktrlar muayene bıle etmıo kuru tut diolar bide travacort ve travazol dıe 2 kremı verıp duruolar. bıraktıgım an tekrar baslıyor bıktım artık

eyer o bolgeyı nemlı we ıslak tutar sanız tabekı mantar olmamasıs ıcın bı sebep solermısınız

her gun banyodan sona ıce tuuwalaet kagıdıyla sılıyorum sona hawluyla sılıorm sac kurutma makınasıyla kurutuorum nemııı gıtsın dıe

en onemlısı doktorum bana krem werdı fıtıl werdı gectıııı ama tekrarlıo kendınıze ıyı bakmazsanız bu bır gercek

doktorum bana batıcon solısyonla temızle dedı we bıdaha hıc mantar olmadım

batıcon 9 tl HAFTADA BIR pamukla yuzumuze tonık nası suruyorsak genıtal bolgeme solısyonu bı gun suruyorm sabah yıkıorm o kadr her yerıne ıcıne bır ıkı damla damlatıom pamukla

sımdı ıyım mutluyum tawsıe ederım

baticonun bı zararı olurmu acaba. en ıyısı fıtılmıs ama ben evlı olmadıgım ıcın fitil kullanamıyorum..

Hayır baticon,un bir zararı olmaz,pamuğa damlatıp bölgeyi onunla silebilirsin rahatlatıyor ve kaşıntıyı kesiyor...

aynı dert bende de var arkadaşlar yazdığınız bütün şeyleri bende kulandım fitili hapı kremi hepsini denedim ama geçmiyor .birsüre geçiyor sonra yine başlıyor ne yapıcağımı bilmiyorum çok rahatsız edici birşey bu yaaaa..:KK47:

Doktorlar hep krem fitil hap veriyor ama her ay tekrarlıyor mantar.Akıntı olmasa da kaşıntı yapıyor ya da ilişki sırasında yanma yapmaya başladı son zamanlarda. Cinsel hayatımı da etkilemeye başladı artık isteksizim cnm acıyacak diye. Kökten bi çözüm yok mu şu mantara,doktorlar da çare bulamıyor

bende bir yıldan fazla çekiyorum ilişki sırasında da sonrasında da hep bi yanma oluyor sizde de oluyor mu bu ilişkiden soğudum artık ilişki sırasında hep o acıyı düşünüyorum bana yardım edin ne yapmalıyım sizce....

bende her sene bir defa nükseder çok dakiktir asla aksatmaz saygıyla karşılıyorum ve alkışlıyorum:)...kaşıntısı ayrı dert mi desem geçmemesi ayrı dertmi desem bilemiyorum.melhem verdi dr um.bırde hap gene basladım kullanmaya.ama dr um bu mantarın zor bir illet oldunu söledi kolay kolay geçmmez sürekli nüksedermiş.ha öle ağır bir durumda değil dedi kendileri:)gecmıs olsun hepimize

arkadaşlar merhaba bu mantar illeti siniiiir bozucu beni mahvetti bebek için tedavi görüyorum 1 buçuk senedir olmuyor sorunda yok 2 aydır klomen çatlatma iğnesi derken kist olmuş ve doğum kontrol hapı kullandım şimdi adeti bekliyorum inşallah geçer,asıl canımı sıkan hapı kullanmaya başladığımdan beri akıntı yanma ve kaşıntı var acaba haptanmı ilk defa kullandım yan etkilerinde mantar yaptığı yazıyo birde akıntılar hamile kalmaya engelmidir

X