Arkadaşlar lütfen bir akıl verin,kafam çok karışık...

clementina

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2009
44
0
hepinize merhaba arkadaşlar ben forumu sürekli takip ediyorum ancak pek fazla yorumum olmadı şimdiye kadar,neyse benim sorunum şu,ben ankarada oturuyorum dikmende,orda yaşayanlar çok iyi bilirler soğunu,kendi evimizde oturuyoruz ancak ev kuzey cepheli ve karşısında apartman olduğu için fazla aydınlık değil,yapı olarak evimi çok beğeniyorum ancak karanlık olması beni endişelendiriyor çünkü artık bir bebeğim var,açıkçası burayı kiraya verip kendimizde kiraya mı çıksak yoksa bu eve yalıtım,yeteri kadar aydınlatma yapıp kendi evimiz deyip burda mı kalsak?siz olsanız ne yapardınız?cevap yazarsanız gerçekten çok mutlu olurum:KK43:

bebeğinin güneşi görmesini istiyorsan camdaki güneş zaten pek bi işe yaramaz dışarı çıkarman gerekli onun dışında rutubet falan yoksa izolasyon yaptırıp oturabilirsin evini sevdiğine göre

evet rutubet hiç yok,acaba izolasyon yapılınca güneş görmemesine rağmen yeteri kadar ısınır mı?şu an izolasyon yok zaten ben de şuan evimde değilim görev icabı başka şehirdeyim ancak kesin dönüş yapacağım ankaraya o yüzden benim için çok önemli

satıp istediğin gibi bir ev alabilirsin.Yalıtımı yapsan bile,karanlık olması nasıl engellenecek?Yapay ışık hiç bir zaman güneş ışığının yerini tutmaz.İnsanın içi açılır ışık alan ferah bir eve girince.Ömür boyu içe sinmeyen bir evde yaşanmaz.Ben ev araştırırdım.

aslında şöyle ev sizin deniyor ama kayınvalidemin üstüne,eşimler 3 kardeş şimdilik bi sorun yok ama evi satmaya kalkarsak sanırım hepsini alamayacağız paranın sadece kirayı alabilicez o yüzden kiraya mı çıkalım burda mı oturalım herşeye rağmen çok kararsızım işte..

eviniz ne kadar güneş görürse görsün ne kadar ısınır ki, sadece aydınlık olur. havalar güzel olunca bebeğinizi dışarda gezdirirsiniz temiz hava alır güneş görür :) evinizin şeklinden ve komforundan memnunsanız bence öyle şeyleri dert etmeyin.

ya arkadaşım içine sinmeyen bi evde oturmak zor tabii ama ben senin yerinde olsam o eve izolasyon yaptırıp otururdum çünkü ortaklı bir evde herkesin gözü o kirayı niye onlar alıyorlar bizimde hakkımız var o evde diyen çıkabilir yarın öbürgün içinde otururken kira vermiyceksiniz kimseninde yüzü tutmaz çıkın demeye biraz art niyetliymişim gibi oldu ama güvensizlikten yani.birde dikmen güzel nezih bir semt belki kredi filan çekip bir ev alırsınız ncizane önerim budur.izolasyon olduktan sonra kuzey güney farketmiyor canım

X