4 kilo ve üzeri bebek doğuran anneler bakarmısınız:)

merhaba.ben 28 ekimde yaptım doğumumu ve 4300 gr. bir kız bebeği dünyaya getirdim.doktorumuzun ultrason aleti bebeği 3500 gibi tespit etti.suni sancı ile doğuma başladık 38+5 te.çünkü bebeğim 27 ekim günü hareket etmeyi kesti.epidural vuruldu doğuma girmeden 3 saat önce.ıkın ıkın bebek gelmedi.baya uğraştık.doktor bi sorun var galiba dedi bebek kanalda ilerlemedi.sonra galiba iri bebek dedi 3800 civarı dedi.sabah 10 da vurulan suni sancı ile başlayan doğum maceram saat 20.10 da kızımın doğumu ile son buldu.tombalacık bir kızım oldu.bütüm doğumhane alkış ve çığlıkla karşıladı bebeğimi.kilo ölçümü yapıldı ve süpriz 4300.hepimiz için bir süpriz oldu cidden.doktorumun bu kadar kilo ile dünyaya getirttiği normal doğal bir bebek.evet ıkınmalarda bebek ilerlemedi.biraz zor oldu.ultrason doğru kiloyu verseydi eminimki doktorum sezaryan yapardı almazdı riski ama demekki benim ölçülerimde biri o kiloda bir bebeği doğurabiliyormuş.hemde 3 dikişle :)))gerçekten mucize gibi bişi.ama herşeye değerdi.

merhaba.ben 28 ekimde yaptım doğumumu ve 4300 gr. bir kız bebeği dünyaya getirdim.doktorumuzun ultrason aleti bebeği 3500 gibi tespit etti.suni sancı ile doğuma başladık 38+5 te.çünkü bebeğim 27 ekim günü hareket etmeyi kesti.epidural vuruldu doğuma girmeden 3 saat önce.ıkın ıkın bebek gelmedi.baya uğraştık.doktor bi sorun var galiba dedi bebek kanalda ilerlemedi.sonra galiba iri bebek dedi 3800 civarı dedi.sabah 10 da vurulan suni sancı ile başlayan doğum maceram saat 20.10 da kızımın doğumu ile son buldu.tombalacık bir kızım oldu.bütüm doğumhane alkış ve çığlıkla karşıladı bebeğimi.kilo ölçümü yapıldı ve süpriz 4300.hepimiz için bir süpriz oldu cidden.doktorumun bu kadar kilo ile dünyaya getirttiği normal doğal bir bebek.evet ıkınmalarda bebek ilerlemedi.biraz zor oldu.ultrason doğru kiloyu verseydi eminimki doktorum sezaryan yapardı almazdı riski ama demekki benim ölçülerimde biri o kiloda bir bebeği doğurabiliyormuş.hemde 3 dikişle :)))gerçekten mucize gibi bişi.ama herşeye değerdi.

maşallah Allah analı babalı büyütsün...

maşallah barekallah kızına =) rabbim hayırlı bir evlat etsin inşallah.. zorda olsa normal doğurmuşsun ne güzel hemde 3 dikişle :KK52: ben sezeryandan çok korkuyorum epiduralde istemiyorum Allah sonumuzu hayırlı etsin..

canım bende normal doğum için inat edenlerdenim. 40. haftayı bitirmeme 2 gün kala nişanım geldi kimseye söylemedim gezdim tozdum doğum hızlansın diye sancılarım vardı ama şiddetli değildi randevu günü gittim ve bebiş kordona baskı yapıyo neyse doktorum önemsemedi suni sancı vericeğini söyledi ve çatı muayenesi 2. ye oluyorum bu arada bebeğin kafası hala hazneye oturmamı şdemezmi.dünyam başıma yıkıldı.ilk bebeklerde daha erken yerleşirmiş hazneye. bebişiminde iri olduğunu hep söylüyordu ama baştan beri normla doğuma adepteydik doktorumda bende.doktorum istersen sancıların şiddetlensin bekleyelim ama bebişimiz gelmez yine sezeryana alırım bana kızma hiç demezmi ben inat ettim eve döndüm. eşim bi yandan kızınıyor riske atıyormuşum ama ben aylarca normal doğum hayalleri kurmuştum ve son anda herşey tersine döndü çok üzüldüm çokkkk haylada üzgünüm ya :KK43:(nitekim hiç anlayamadan ameiyathanede buldum kendimi spinal anestezi.sonuç bebiş 56 cm 4.360 gr doktorum asla normal doğum olmayacağını birkes daha hatırlattı bana. ben yinede normal olabilirdi diye düşünüyorum ve üzülüyorum sezeryan riske girmeden ve doğumunuz başalmadan olmayın ben doğum başladıktan sonra olmama rağmen hayla üzülüyorum bebeğim 3.5 aylık oldu. lohusalık günlerimde hele bebğimin bana hep küs olduğunu düşünüp ağlardım onu doğal yollarla doğuramadım diye. herşeyin hayırlısını dileyelim bebişlerimzi sağlıklı olsun yeter::)) çokk uzattım canım hoşçakal.

üzülmekte haklısın arkadaşım bende öyle birşey olursa çok üzülürüm ama çokda zorlamamak lazım sonuçta olmayınca olnuyor ne yapalım en önemlisi bebişini sağlıkla kucağına aldın ya boşver bundada vardır bir hayır demekki.. rabbim analı babalı büyütsün kuzunu hayırlı bir evlat etsin inşallah

canım benim ben hamilelikte 30 kilo aldım.4.5kg bebeğim doğdu.36 bedenden 44 bedene çıkmak çok zor.bebeğim 5 aylık oldu.sadece 10kg verdim.bebeğin iri ise kahramanlık yapmana gerek yok.çünkü heleki ilk doğumsa iri bebkler çok riskli olabiliyor.doktorun sezeryan diyorsa dinlemeni tavsiye ederim.çünkü iri bebek normal doğumda çok kötü sonuçlar doğurabiliyor.perine yırtılmasından bebeğin oksijensiz kalmasına kadar.ben hemşireyim ve doğum kliniğinde çalışıyorum sana tavsiyem gerçekten bebğini ve kendini riske atma.allah yardımcın olsun

kuzum da 4 kilo doğdu ama sezeryanla.çatı genişliğim uygun olmadığı için normal doğumu deneyemedik.

Kuzenimin eşi 3921 gram dikişsiz hemde 1 saat içinde normal doğum yaptı rabbim veriyor kolayını. Bence detayı düşünmeyin tadını çıkarın
bende 26 haftalık gebeyim şartlarım uygun olursa normal doğumu istiyorum
allah hepimize kolaylıklar versin :KK69:

canım ya moralini bozma sen herkesin acı eşiği başkadır sen kendine güven son ana kadar bekle.benim annem erkek kardeşimi normal doğumla doğurmuş 4 buçuk kilodan fazlamış kardeşim,hemde hiç dikişiz doğurmuş evet doğumu diğer doğumlarına göre zor olmuş ama diğerleride kolay olmamış zaten iyiki ben ona benzememişim benim doğumun çok kolaydı bebeğim çok ufaktı ama kilolu olsada çok birşey değişmezdi önemli olan bebeğinin başının çıkması baş çıktımı gerisi fırlayarak geliyor zaten. öyle ıkınırken falanda insanın canı falan yanmıyor benim 3 dikişim vardı kendiliğinden yırtldı ıkınmaya okadar kaptırmışımki kendii nasıl yırtıldığını hissetmedim hiç inan canım hiç yanmadı.ıkınacağın zaman kabız olmuşsun tuvaletini yapman gerekiyoruş gibi düşün sadece bebeğiini itmeye odakla kendini gözlerini sıkı sıkı yum ve sadece ıkın zorlanacak olursan sakın vazgeçme derin bir nefes alıp ıkınmaya devam et çöyle kolay olacakki sen bile şaşıracaksın
birde şunu yapmanı tavsiye ederim tatlım doğuma kadar hergün sessiz bir odaya geç rahatça bir koltuğa otur başının altına ensene bir yastık koy gözlerini yum ve doğum yaşacağım günü hayalet
nasıl neler yaşayacağını sırasıyla düşün bunları düşünürken içinden sesli bir şekilde tekrar et olanları. kasılmalarının başladığı andan bebeğini kollarına aldığın ana kadar geçecek süreyi saniye saniye hayal et hayal ederkende sanki o anı yaşıyormuş gibi kendine içinden anlat.
bu aslında bir hipnoz yöntemi sesli bir şekilde düşünmemizi ve kafamızdan gereksiz korkuları çıkarmamıza yarıyor hergün bizim için gerekli olan şeyleri hatırlayarak beynimizi ve vücudumuzu doğuma hazırlıyor.
ben hipnozla doğum yaptım ve çok rahat doğrdum
canım birde normal açılman ve sancıların varsa suni sancı vermelerini kabul etme suni sancı çok can yakıyor kendi sancın ise dayanılabilecek bir acı ama ebeler doğum çabuk olsunda doğurtup kurtulalım diye sormadan veriyolar suni sancıyı. yanlış anlaşılmak istemem acılma yoksa sancı yoksa tabiki suni sancı verilir ama acılma başlamış ve ilerliyorsa suni sancı verip anneye ve bebeğe eziyet etmenin mantığı nedir onuda bilemiyorum
forumda bazı arkadaşlar anlatmış 7 cm açıklıkla hastaneye gitmişler onlara bile suni sancı verilmiş yazık günah yaa

Selam ben de 3950gr bir bebiş dünyaya getirdim kasım ayında,
benim için doktor normal doğum yapabilirsin dedi, vücut yapım müsaitmiş ama bende bel fıtığı olduğu için sezeryanla yaptım,
benimle aynı gün arkadaşım 4150gr bebek doğurdu o da sezeryan oldu,
sanırım dediğin gibi doktorlar büyük bebekleri sezeryanla alıyorlar..

bende 10 gn önce 4 kilo 40 gr olarak kızımı normal doğumla doğurdum 6 dikişim var kolay bir doğum oldu epidural normal doğumu tavsiye ederim...

Benim bebis 3.5 kill 37
Haftada 40 beklersek 4 kiloyu gececek saniyorjm zekai tahire gidiyorim ben
Allah yardımcın olsun canım. Devlet hastaneleri biraz daha normale yatkın aslında. Artık onu da düşünebilirim. Beni doğumunla ilgili de bilgilendirirsen çok sevinirim. Bu arada doktorun bişey dedi mi normal ya da sezaryen olur diye

Allah yardımcın olsun canım. Devlet hastaneleri biraz daha normale yatkın aslında. Artık onu da düşünebilirim. Beni doğumunla ilgili de bilgilendirirsen çok sevinirim. Bu arada doktorun bişey dedi mi normal ya da sezaryen olur diye
Canim benim bebisin kafasi onde gidiyo haftasina gore doktor dogim aninda acilmana gore karar vercez sezeryana yada normal doguma dedi

ben henüz 32. haftamdayım ama doktor bebeğimin maşallahı olduğunu, iri bir bebek olduğunu söyledi. şu an ki kilosu 2.272 gr. normalde 1800 olması gerekiyormuş sanırım benim kızım annesi gibi fazla kilo almış:) 4 kilo ve üzerinde normal doğum yapmış annelerden bilgi almak istiyorum. doğumları nasıl geçti, normalden dahamı zor olur acaba? doktorumun sezeryana düşkün olduğunu duyuyorm herkesten, kilolu olursa kesin sezaryan olmamı ister.. arkadaşlar ben kesinlikle normal doğum istiyorum nolur bana bunun mümkün olduğunu söyleyin. kızımın kilosunu duyunca sevinemedim nerdeyse direk aklıma doğum nasıl olur sorusu geldi.. sezeryan istemiyorum:KK43:
Benim ilk çocuğum 2250 Gr doğdu ve onu doğurmak benim için daha zordu. Bı türlü çıkaramadım. Ama ikinci 4200 Gr doğdu kilosunu bende bilmiyorum birden sancı vurdu doktora gittim ve muayene için çıktığım cataldan inemeden doğurdum orda. Biraz daha geç gitsem evde gelecekti galiba. İkinci doğum daha kolaydı benim için 🤷🏻‍♀️

Merhaba yıllar olmuş ama umarım gorursunuz mesajımı kızınızı kilolu dogurmussunuz peki ilk haftalardan beridir ultrasonda önde mi gidiyordu kiziniz

Merhaba yıllar olmuş ama umarım gorursunuz mesajımı kızınızı kilolu dogurmussunuz peki ilk haftalardan beridir ultrasonda önde mi gidiyordu kiziniz
Merhaba benim kızım baştan beri 2 hafta ilerideydi. 39.haftamda kilosu 4150 gibiydi gövdesi kilolu kafası küçükmüş doktor normal doğumu riskli dedi ve sezeryan oldum. 4000 gr doğdu. Normal olmayi çok istiyordum ama hayırlısı buymuş. Sağlıklı olsunlar da gerisi mühim değil

Merhaba benim kızım baştan beri 2 hafta ilerideydi. 39.haftamda kilosu 4150 gibiydi gövdesi kilolu kafası küçükmüş doktor normal doğumu riskli dedi ve sezeryan oldum. 4000 gr doğdu. Normal olmayi çok istiyordum ama hayırlısı buymuş. Sağlıklı olsunlar da gerisi mühim değil
Maşallah minnosa sağlıkla büyüsün inşallah.peki hareketlerini erken hissettiniz mi

X