Lazer Epilasyon Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı

EstetikEditor

ne mutlu TÜRKÜM diyene
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2008
6.986
145
755 nanometre dalga boyunda lazerlerdir. Bu lazer sisteminin diğerlerinden en önemli farkı deri içinde aldığı mesafenin en az olmasıdır. Fakat bu mesafe kıl köküne ulaşmaya genellikle yeterlidir. Diğer özelliği ise kılın yapısında bulunan ve kıla rengini veren melanin ismindeki boya maddesi tarafından çok tutulan lazerlerden olmasıdır. Bu iki özellik avantajlar ve dezavantajlar sağlar. Melanin tarafından iyi tutulması açık renk deri tipi ve koyu kıl rengi olanlarda avantaj sağlar. Fakat koyu deri rengi olan kişilerde uygulama risk yaratır. Problemlere yol açabilir. Esmer ciltlere deneme uygulaması yapılmadan kullanılmamalıdır. Derine inmemesi bu lazerlerin diğerlerine göre daha az ağrılı olmasını sağlar. Bu özellik ,derin yerleşimli kıllarda örneğin ;sırt, kol, yüz gibi bölgelerde etkinliğinin az olmasına neden olur. Açık cilt rengi olan ve kozmetik epilasyon olarak bilinen koltuk altı, bacak, bikini, genital bölgede önerilen bir lazer tipidir. Ağrısının az olması, hızlı ve pratik uygulanabilme özelliği, seanstan sonra hemen kılların alandan temizlenmesi bu lazerin önemli diğer avantajlarıdır. Bu bölgelerde ortalama 6 seansta oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Özellikle yüz bölgesinde alexandrite lazerlerin ince tüyleri tetikleyerek ters etki ile kılları artırabileceği ihtimali akılda tutulmalı ve seçim ona göre yapılmalıdır. Tüm hastalar kılların büyümesindeki gecikmeyi fark edeceklerdir. Tedavi sonrasında bir kısım hastalarda kalıcı azalmalar görülür. Bu lazer türü koyu renkli kıllar için daha etkilidir. Kumral ve gri tonlu kıllar daha koyu renkli kıllara kıyasla az dirence sahiptir. Beyaz kıllar tedaviye cevap vermezler. Lazerdeki hızlı tekrar oranı tedavi süresini azaltır. Apogee® (Cynosure) yönteminde soğutma jeli kullanır. Gentlase® (Candela) yönteminde dinamik soğutma spreyi kullanır.

Genel Lazer Epilasyon Bilgileri
•Lazer epilasyon seansları genelde ortalama 4 ile 6 seans arasındadır. Seans aralıkları 4 ile 8 hafta arasındadır.
•Bronzlaşmış cilde lazer epilasyon uygulanmaz. Epilasyon işlemi sonrası bir ay kadar güneşten korunmak gerektiği için yaz tatillerinde yapılması önerilmez.
•Lazer ışını ince kıllara etkili değildir. Bu nedenle lazer epilasyon koyu renkli sert kıllı insanlarda daha iyi sonuçlar vermektedir.
•Diğer epilasyon yöntemlerine nazaran lazer epilasyon güvenli bir yöntemdir. Kansere yol açmaz.
•Lazer epilasyon sonrası en sık görülen yan etkiler cilt yanıkları ve lekelerdir. Uygun bir lazer tipi ve doğru bir doz uygulandığı takdirde yan etki görülme olasılığı yoktur. Bu nedenle lazer epilasyon yaptıracağınız merkezi seçerken titiz davranmalısınız.
•Her lazer tipine göre sonuçlar değişiklik gösterebilir.
•Sivilce tedavisi için verilen bazı ilaçlar, lazer epilasyon yapılmasına engel olabilir.
•Yüz, yanak ve sırt bölgelerine yapılan lazer epilasyondan, diğer bölgelere göre daha zor sonuçlar alınmaktadır. Bu nedenle yüz, yanak ve sırt bölgelerinde güçlü Diod lazerler daha başarılı olmaktadır.
•Esmer tenli kişiler Diod ve Nd Yag lazer tipini seçmelidir.
•Her tür ten renginde lazer epilasyon güvenle uygulanabilmektedir.

-Çeşitli kaynaklardan alıntılayarak hazırlanmıştır-

Lütfen Lazer epilasyonla ilgili deneyimlerinizi paylaşırken sadece cihazlar ile ilgili memnuniyet, memnuniyetsizlik ve önerilerinizi belirtiniz. Konu ile ilgili yeni mevzuata göre sadece yeterlilik belgesi olan işletmeler bu uygulamaları yapmaya tabidirler. İzin belgesi olmayan işletmelerin forumda adını geçirmek reklam amacı ile olmasa dahi kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili açılabilecek davalardan paylaşımı yapan üye sorumludur.

Konuya hassasiyetle dikkat etmenizi diler güzel paylaşımlar dileriz.

Kadınlar Kulübu

Son düzenleme:
Ben de yaza kadar birkaç seans bu cihaza gitmeyi düşünüyorum. Genelde gidenler memnun. Ama tam olarak bitmesi için kaç seans gerekiyor acaba?

Ben alt bacak genital ve kolaltına yaptırıyorum bi medikalde . Alt bacak bitti gibi. ilk Seanstan beri bacağıma ne jilet ne ağda yapmama gerek kaldı zaten. genial ve kolaltı da seyreldi. Zaten ortalama 3-5 seans denmişti. Acım çok oluyor dişlerimi sıkıyorum resmen seans esnasında.ama özetle sonuçtan memnunum..

etkili yöntem tabiki..kesinlikle kesin çözüm değil ama normalden çok çok daha iyi sonuçlar veriyor..bende düşünüyorum düğünümden önce =))))

Lazer epilasyon konusunda uzman ve çok tanınmış bir yerin sitesinde şöyle yazıyor, ne dersiniz ?

xxxxxxx'de lazer epilasyon için sadece Alexandrite lazer cihazları kullanılır, diğer lazer epilasyon cihazlarını kullanmıyoruz. Farklı lazer tipleri farklı kıl tipleri için değildir, daha koyu renkli cilt tipleri içindir. Açık renkli (beyaz, sarı, kızıl) kılları kalıcı olarak yok eden bir lazer türü icat edilmemiştir, bunlara sadece iğneli epilasyon etkilidir.

Yaz sonu itibariyle caddebostanda tanınmış bir medicalde tam 3 seans genital bölgede IPL lazer tedavisi gördüm. Ancak ne makinadan ne dosktorumdan memnun kaldım. bana denilen ışıklı bir lazer sistemi. Doğal olarak kalın kıllarda uzun seanslarda etkisini görebilirsiniz denildi. Halbu ki, 2 cm lik bir bölgedeki kimi kıllar döküldü, kiminde banamısın demedi :KK50: hatta ilk seansta hiç birinde dökülme olmadı. Hekime sorduğumda ışık ayarı 31 di. O yüzden bu cok doğaldır denildi. diğer seanslarda atış miktarını yükselttiler ancak yine durum da pek bir değişiklik olmadı, olan benım minik servetime ve değerli zamanıma oldu. Şimdi arkadaşlarımın tavsiyesi ile alexandite lazere başlıyorum. İlk seansım c.tesi günü . Umarım memnun kalırımmm :21:

Apogee (Cynosure) yönteminde soğutma jeli kullanılmaz soğuk hava verilir.jelli olan candela.

Son düzenleme:
selam kızlar; ne yazıkki klinikler bütün epilasyon cihazlarını bulundurmadığı için elinde ne varsa, ona gidin en iyisi o diyor. ben birebir yaşadım:) Bu nedenle hercihaz olsun gittiğiniz yerde; çünkü alexandrite ile başlayıp diode ile devam etmeniz gerekebiliyor; zaten doktor yönlendiriyor, sizin bilmenize gerek yok yani... ND yag ile de yazın epilasyona devam ediliyor. Uyanık olmak lazım; gittiğiniz yere dikkat edin. sevgiler....:21:

yaz sonu itibariyle caddebostanda tanınmış bir medicalde tam 3 seans genital bölgede ıpl lazer tedavisi gördüm. Ancak ne makinadan ne dosktorumdan memnun kaldım. Bana denilen ışıklı bir lazer sistemi. Doğal olarak kalın kıllarda uzun seanslarda etkisini görebilirsiniz denildi. Halbu ki, 2 cm lik bir bölgedeki kimi kıllar döküldü, kiminde banamısın demedi :KK50: Hatta ilk seansta hiç birinde dökülme olmadı. Hekime sorduğumda ışık ayarı 31 di. O yüzden bu cok doğaldır denildi. Diğer seanslarda atış miktarını yükselttiler ancak yine durum da pek bir değişiklik olmadı, olan benım minik servetime ve değerli zamanıma oldu. şimdi arkadaşlarımın tavsiyesi ile alexandite lazere başlıyorum. Ilk seansım c.tesi günü . Umarım memnun kalırımmm :21:

cnm bende ıpl ile 6 senas lazer yaptırdım.. Kola altı ve gnital bölgeme.. Ama hiç fayda görmedim bende.. Benimde zamanım ve param boşa gitti... şimdi bende alexandır ile yeniden bi poliklinikte lazere başaldım.. Bir senas gitttim. 18 şubattada kontrole gitcem.. Bu gerçek lazerdi işte remen yanık kokuyo yanıyo kıllar.. ıpl çok farklıymış meğer :KK43:(

cnm bende ıpl ile 6 senas lazer yaptırdım.. Kola altı ve gnital bölgeme.. Ama hiç fayda görmedim bende.. Benimde zamanım ve param boşa gitti... şimdi bende alexandır ile yeniden bi poliklinikte lazere başaldım.. Bir senas gitttim. 18 şubattada kontrole gitcem.. Bu gerçek lazerdi işte remen yanık kokuyo yanıyo kıllar.. ıpl çok farklıymış meğer :KK43:(
DEDİKLERİNE HARFİYEN KATILIYORUM... Dün alexandrite ile ilk tanışmamdı. Arkadaşım tavsiyesiyle gittim ve IPL ile harcadığım zamana yazıkkk :KK43: Önce bir ilgi bir alakayla karşıladılar, derdimi anlattım ve uzman seans yapılan bölgeyi gördükten sonra, belirli yerlerde kıl köklerine göre değişiklik olabilir ancak sende ihmal yapmışlar dedii :KK50: Bu kadarı bile iyi sonuç vermiş. Ipl ile kalın kıllar incelir sadece dediiii daha sonra alexandrite bir işine yaramaz ŞooKkkkk :26::26::26: sonra seansa alındım. ve bitti dediler :KK3: Seansımdan çokk çokk memnun kaldımm , umarım zaman geçtikçe daha da bir farkedilir ölçüde olur :nazar::nazar:

Bir sorum olacak Alexandrite lazerde acı duyulmuyor muu benım Iplde canım oyle yanmıştıki, bu bana mısın demedii :82:

alexandrite ile şu anda lazer yaptrıyorum ve çok memnunum. daha önce 4 seans ipl yaptırdım ve öyle çok acı çekiyordum ki, bazı zamanlar 1-2 gün hafif yanma bile oluyordu. alexandrite hem daha iyi bir makina, hem de acısı ipl kadar değil.
o kadar da korkacak bir şey yok canım yani:)

Merhaba arkadaşlar geçen sene nd yağ layra-i cihazıyla iki seans gittim gittigim yerde arkadaşım çalışıyordu ve bana 3üncü seanstan sonra farkı görüceksin demişti ama ben 2 seans gidip sonra hep erteledim bu arada toplu ödeme yapmıştım arkadaşım bu konuda bana yardımcı olmuştu sagolsun sonra aradan 3ay gibi bi zaman geçti ben jilete devam ettim oraya devam edicem die sirede gidemiyordum neyse aynı hal durunca (ama ben seanslara sadık kalmadım sanırım bana o yüzden alexte gördügüm ilk etkiyi göremedim) umudun kırılmıştı ama devam edicektim sonra başka bi arkadaşım başka bi merkezi önerdi burada hemen hemen tüm cihazlar var ilk alexe aldılar geçen aydı seansım bu ay içinde bugun yaptılar ndyagda bu kadar canım yanmamıştı ama alexde acayip canım yandı ilk seansta 2.de pek bişi anlamadım ama çünkü fazla kılım yoktu(bu arada agrı eşigim çok düşük ve canım çok kıymetli sanırım :))neyse 12-13 güne dökülmelerim oldu ve ben kaymak gibiydimmm bu arada beyaz tenli ve güçlü siyah kıl köklerine sahibim öle olmasada düşünün 3ay boyunca 2 günde bir jiletliyordum ben kıl manyagıyım hastalık gibi bişi bende şuan çok memnunum bu arada 4 yıldır araştırıyorum sakın o cihaz bu cihaz iyi diye kendinizi yönlendirmeyin yukarıda bi arkadaş cihazı bol olanı seçin demiş kesinlikle katılıyorum inceldiginde yada ten rengine göre cihaz değiştirmeniz gerekebiliyor(nu arada özellikle söylüyorum IPL BİR LAZER DEGİLDİR) doktor olmayan merkezleri tercih etmeyin ve toplu ödeme KESİNLİKLE YAPMAYIN zaten belirli süre sonra sizi hep oyalıcaklar bu konuda emin olun iyi bir merkez bulun orada randevuya gittiginizde etrafınızda uzun süredir giden kişilerden bilgi almaya çalışın zamanla kıllarınız zayıfladıgında ve azaldıgında zaten fiyat konusunda size yardımcı olacaklardır herkese kılsızzz günlerr

YAZIM KONUSUNDA KUSURA BAKMAYIN DİLER SAYGILAR SUNARIM BACILARIMMM :KK66::KK36:

alexandrite ile şu anda lazer yaptrıyorum ve çok memnunum. daha önce 4 seans ipl yaptırdım ve öyle çok acı çekiyordum ki, bazı zamanlar 1-2 gün hafif yanma bile oluyordu. alexandrite hem daha iyi bir makina, hem de acısı ipl kadar değil.
o kadar da korkacak bir şey yok canım yani:)
Seans bitiminde uzamana ellinizin hafifliğinden olsa gerek acı duymadımı söylemiştim. Kendiside ilk kez acı hissetmediğini söyleyen hastamsınız diye söyledi , Ay bende mi bir tuhaflık var diye düşünmüştüm :KK1::KK1: bu arada 16-17 derecelendirmiş lazer boyutuyla atış yaptı canım, acaba seninki kaç derecede atış yapıldı :97:

asyahelinn ,, 3-4 seans alex yaptırıp daha sonra iğneli düşünüyorum. Çünkü hangi lazere gidersek gidelim kılların %20-25 i kalıyor malesef :84::84::84: Böyle durumlarda ince kıl köklerine bir kaç seans iğneli öneriyorlar muhakkak ,, son rötuşlarında iğneliyi tercih etmeyecek misin yada sen ne önerirsinn bacıkoooo :97:

Seans bitiminde uzamana ellinizin hafifliğinden olsa gerek acı duymadımı söylemiştim. Kendiside ilk kez acı hissetmediğini söyleyen hastamsınız diye söyledi , Ay bende mi bir tuhaflık var diye düşünmüştüm :KK1::KK1: bu arada 16-17 derecelendirmiş lazer boyutuyla atış yaptı canım, acaba seninki kaç derecede atış yapıldı :97:

hiç bilmiyorum baya bi cahil dönemimde gitmiştim. hiç aklıma sormak da gelmiyordu.:93:

ben 4 seans alexanderite lazere gittim çok memnun kaldım koltuk altı ve bikini bölgem bitti üst bacak ve kollarda biraz kaldı acı meselesine gelince ilk seans ta acayip canım yandı dişleri sıktım resmen daha sonraki seanslarda kıl sayısı azalıyo ve daha az acı hissediliyo süper bişey resmen rahatlık yanlız ben hamile kaldım ve dewam edemedim hamilelikte kıllarda geri dönüş oldu bikini bölgemde olmadı ama sadece bacak ve kollarda koltukaltı ise çok açık renk beli bile olmuyo emzirme dönemim bitince tekrar dewam edicem inşallah

asyahelinn ,, 3-4 seans alex yaptırıp daha sonra iğneli düşünüyorum. Çünkü hangi lazere gidersek gidelim kılların %20-25 i kalıyor malesef :84::84::84: Böyle durumlarda ince kıl köklerine bir kaç seans iğneli öneriyorlar muhakkak ,, son rötuşlarında iğneliyi tercih etmeyecek misin yada sen ne önerirsinn bacıkoooo :97:

şuanki halinden inan çok memnunum sonunda nasıl kalıcagı konusunda beklemedeyim ama 2-3 tane kıl beni rahatsız etmez hayatta igneliye dayanamam :KK43::KK43: bakalım hep girip bilgilendiricem ama şunuda unutmayalım herkesin kıl ten hormonel farklılıkları var bana iyi gelen sşze gelmez size iyi gelen bana gelmez en iyisi uzmanlara işi bırakmak tekrarlıyorummm kılsız günlere.... Aminnn :KK66:

X