arkadaşlar hamileyim.... ama bir sorum var :S

fatal

Ayrica o sabreden Dervisi de hic samimi bulmuyorum
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2010
1.053
457
arkadaşlar çoktandır siteye giremiyorum anca bugün girebildim yazın evlendim ve şimdi 2.5 aylık hamileyim :KK49: ama size bir sorum olacak ben özel hastanede kontrollerimi yaptırıyorum fakat beni sağlık ocağından aradılar sağlık ocağındada kontrole gitmem gerekiyormuş bende sağlık ocağına gitmek istemiyorum ama yeni kanunmuş bu kanun hakkında bilgi sahibi olan varmı yani gitmesem olmazmı özelden gidiyorum zaten bide orası çıkmasın başıma lütfen beni bilgilendirirmisininz :KK50:

arkadaşlar çoktandır siteye giremiyorum anca bugün girebildim yazın evlendim ve şimdi 2.5 aylık hamileyim :KK49: ama size bir sorum olacak ben özel hastanede kontrollerimi yaptırıyorum fakat beni sağlık ocağından aradılar sağlık ocağındada kontrole gitmem gerekiyormuş bende sağlık ocağına gitmek istemiyorum ama yeni kanunmuş bu kanun hakkında bilgi sahibi olan varmı yani gitmesem olmazmı özelden gidiyorum zaten bide orası çıkmasın başıma lütfen beni bilgilendirirmisininz :KK50:

canım git bir kayıt yaptır.herzaman gitmen şart değil.bende geçen yıl hamileydim.buaylarda seninki kadardı.gitsende gitmesende problem olmuyor.ama mutlaka git.6 aydan sonra tetanoz aşısı yapılıyor.sonra gitmezsin.madem özele gidiyorsun şart değil.

yani özele gidiyorum zaten sağlık ocağından arayıp böyle söyleyince yeni kanun filen aklım karıştı en azından bi kaç ay sonra gitsem diyordum zaten bende bu aylar gitmek istemiyorum arayan hemşire tutturdu önümüzdeki hafta gel diye ondan aklım karıştı ama zorunlu değilse bi kaç ay sonra gideyim bende çok sağol bilgilendirdiğin için :KK71:

öncelikle hamileliğin hayırlı olsun Allah sağsağlim kucağına almayı nasip etsin bende hamileyim ve senin gibi özel doktora gidiyorum geçen ay sağlık ocağı kaydımı yaptırdım doktoruma söyledim böyle bi kayıt gerekiyormuş diye yaptırmamı söyledi haftaya gideceğim bu ikinci gidişim olacak bişey yapmıyorlar sadece kayıt tutuyorlar herhangi bir muayene yok sadece bilgi veriyorlar kilo tansiyon ölçümü en azından ben bunlarla karşılaştım...

arkadaşlar gitmenizin tek faydası 4. aydan sonra 2 kez tetenoz aşısı yapılıyor,bunu hastanelerde yapmıyolar..ayrıca bebiş doğduktan sonra aşı takibide ordan yapılıyor bu bakımdan çok önemli muhakkak kaydolun ihmal etmeyin derim

evet sadece kayıt yapılması gerekiyormuş bende tahliller için gitmiştim ozaman öğrendim başka hiç bir müdahale yok...

Bebeğin hayırlı olsun Allah sağlıkla sıhatle kucağına almayı nasip etsin.Gitmen lazım canım.Kanuni dedikleri bebekleri ve doğumu ordan izleniyor.Demir ilacını veriyorlar hamilleiğin boyunca.Genel takip yapılıyor.Bebek içinde zaten doğumdan sonra aşıların ordan yapılcak.

Canım tüm gebe ve bebek takibi yapılır ve istatistikler vardır ve zorunlu bu bildirim yani çünkü her gebenin bir ebesi vardır ve o ebe gebenin ve bebeğin tüm aşılarını takip etmekle yükümlüdür yani hem orda hiçbişey yapmıyorlar zaten kayıt tutuyorlar sana zorla aşını biz yapıcaz filanda demezler ama benim bildiğim doktorun özelde olsa aşılar sadece sağlık ocaklarında aile hekimliğine geçilen yerlerdede aile hekimlerince yapılıyor ve sen gebeliğin bittikten sonrada tetanozlarının kalan dozlarına devam edeceksin ve senin doğumdan sonra özeldeki doktorla işin bitiyo

benim duydugum bisey var devlet hastanesinde mesela dogum oldugu zaman erkek iceri almiyormuslar yani cocugun babasini bu dogrumu?

özel hastanede izin veriliyormus sadece?

birde bu kontroller türkiyede nasil oluyor biri bana aciklayabilirmi acaba? yurt disinda yasadigim icin burda ki sitem daha farkli sanirim... ama türkiyeye gelin gidicem :))

birde özel hastanenin masraflari ne kadar olur?

benim duydugum bisey var devlet hastanesinde mesela dogum oldugu zaman erkek iceri almiyormuslar yani cocugun babasini bu dogrumu?

özel hastanede izin veriliyormus sadece?

birde bu kontroller türkiyede nasil oluyor biri bana aciklayabilirmi acaba? yurt disinda yasadigim icin burda ki sitem daha farkli sanirim... ama türkiyeye gelin gidicem :))

birde özel hastanenin masraflari ne kadar olur?

canım doğumda alıyorlarmı almıyorlarmı bilmiyorum ama muayenede alıyorlar tabiki masrafa gelincede bnm gittiğim hastanede muayene fazla yüksek değil ama test istiyorlar onlar biraz yüksek oluyor sigortası olanlara indirim oluyor tabi ama bende olmadığı için baya bi para gitmiştir :KK34: kontrollerimde doktor gün veriyor zaten o gün gidiyorum tansiyonumu ölçüyor kilomu tartıyor ne kadar aldığıma bakıyorlar sonrada ultrasona giriyoruz öyle yani

Son düzenleme:
canım doğumda alıyorlarmı almıyorlarmı bilmiyorum ama muayenede alıyorlar tabiki masrafa gelincede bnm gittiğim hastanede muayene fazla yüksek değil ama test istiyorlar onlar biraz yüksek oluyor sigortası olanlara indirim oluyor tabi ama bende olmadığı için baya bi para gitmiştir :KK34: kontrollerimde doktor gün veriyor zaten o gün gidiyorum tansiyonumu ölçüyor kilomu tartıyor ne kadar aldığıma bakıyorlar sonrada ultrasona giriyoruz öyle yani

peki acaba özel hastanede fark ne oluyor ki o zaman? bütün bu kontroller testler ordada oluyordur da neden özel hastane seciliyor acaba? yani maddi yönden özel hastane daha pahalidir diye düsündüm de simdi?

peki acaba özel hastanede fark ne oluyor ki o zaman? bütün bu kontroller testler ordada oluyordur da neden özel hastane seciliyor acaba? yani maddi yönden özel hastane daha pahalidir diye düsündüm de simdi?

özel hastanelerde hastalara devlet hastanelerine göre daha çok ilgileniliyor (gerçi istanbulda özel hastanelerde çok kalabalık olduğunundan pek ilgilenemiyorlar ya o da ayrı mesele ) maddi yönden özel hastane de devlete göre tabiki fark oluyor ama bu gittiğin hastaneyede bağlı tabi her hastane bir olmuyor kimi çok pahalı kimi uygun fiyat olabiliyor benim sigortam olmadığından biraz yüsek fiyat ödüyorum sigortası olanlar da fiyat daha da düşüyor :KK34:

özel hastanelerde hastalara devlet hastanelerine göre daha çok ilgileniliyor (gerçi istanbulda özel hastanelerde çok kalabalık olduğunundan pek ilgilenemiyorlar ya o da ayrı mesele ) maddi yönden özel hastane de devlete göre tabiki fark oluyor ama bu gittiğin hastaneyede bağlı tabi her hastane bir olmuyor kimi çok pahalı kimi uygun fiyat olabiliyor benim sigortam olmadığından biraz yüsek fiyat ödüyorum sigortası olanlar da fiyat daha da düşüyor :KK34:

Bilgi verdiginiz icin coook tesekkür ederim gercekten.

Birde kadin doktoru hakkinda sorum olacakti. Bu konuda bilgisi olan varmi acaba? Gecenlerde türkiyeden bir misafirimiz var dert yaniyordu bu konu ile ilgili. Bir odaya 4 - 5 kadin ayni anda giriyor dedi. Hersey ulu orta dedi.

Her kadin doktorunda mi bu böyle yoksa acaba o kisi yanlis bilgileremi sahipti?

Bilgi verdiginiz icin coook tesekkür ederim gercekten.

Birde kadin doktoru hakkinda sorum olacakti. Bu konuda bilgisi olan varmi acaba? Gecenlerde türkiyeden bir misafirimiz var dert yaniyordu bu konu ile ilgili. Bir odaya 4 - 5 kadin ayni anda giriyor dedi. Hersey ulu orta dedi.

Her kadin doktorunda mi bu böyle yoksa acaba o kisi yanlis bilgileremi sahipti?

canım benim gittiğim hastanede tam olarak nasıl olduğunu anlatayım ama her hastane aynı değildir benim gittiğim hastanede önce hastayı içeri alıyorlar tansiyonuna ve kilosuna bakıyorlar sonra odanın içinde ayrı bide ultrason odası var oraya alıyorlar ve karnına bakıyorlar yani 4-5 kişi birden almıyorlar alsalarda seni görmezler çünkü ayrı bir odaya giriyorsun :KK34:

arkadaşların dediği gibi kayıt tutuyorlar ve aşıları var. ben de özel hastaneye gidiyordum. doktorum benimle ilgilenmesine rağmen ben hep bir şeyleri hatırlatırdım. akıllarından uçup gidebilir. sağlık ocağında senin kendi eben seninle ilgilenir. doktor gibi gebesi olsa bile çok kalabalıkla karşılaşmadım ben bir de onlar daha ilgili ve daha sıcaktılar. daha anlayışlıydılar. ebem "geçen geldiğinde bu vardı ne oldu" ya da "şimdi bunları yaşıyor olmalısın" gibi cümleler kuruyordu. sağlık ocağını daha sıcak buluyorum. yine de doktorumla da devam ettim ki özel hastane daha teknolojik. ama son ay her ikisi de seninle ilgilenmeyi arttırıyor. hem doktor dinliyor hastanede hem sağlık ocağında ebe karnını. inanılmaz bir ilgi oluyor. hatta ilk hamilelik testi sonucunda sağlık ocağındaki ebeler bir aradaydı "o çoğalıyoruz yaşasın" diyorlardı hiç tanımıyordum hiçbirini. bir de devletin gebe ve bebek konusunda daha ciddi politikaları var. hiçbir şeyi beğenmesek bile bu konuda iyiler. bazen doktorların hastanede çok müşterisi!!!!!! olunca sizin probleminizi unutabiliyorlar ya da çabuk çabuk savulursunuz. ben tabi doktordan vazgeçmeyin diyorum ama sağlık ocağına da güvenin. çok değiştiler:KK9::KK49:

X